Citati naši omiljeni... - Strana 62
Strana 62 od 82 PrvaPrva ... 1252606162636472 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 916 do 930 od ukupno 1229
  1. #916

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ALHEMIČAR

    Kada je pogledao u njene crne oči, njene usne koje su se dvoumile izmedju osmeha i čutanja, shvatio je najznačajniji i najmudriji deo jezika kojim svet govori, i koji svi ljudi na zemlji mogu da razumeju u svojim srcima. A to se zvalo ljubav, nešto starije i od ljudi i od same pustinje, a što je ipak svaki put istom snagom izbijalo bilo gde kad se sretnu dva pogleda,...

    Paolo Coelho
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #917

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Jedna velika grupa ljudi stoji nasred druma preprečivši put koji vodi u Raj.

    Čistinac pita "Šta će tu grešnici?"
    A moralista vrišti: "I kurva bi htela da dođe na gozbu!"
    Čuvar društvenih vrednosti viče: "Kako oprostiti nevernoj ženi ako je zgrešila!"
    Pokajnik cepa svoju odeću: "Zašto da se izleči neki slepac koji misli jedino na svoju bolest i ne kaže čak ni hvala?"
    Asketa besni: "Dozvoljavaš da ti žena prospe po kosi skupoceno ulje! Zašto ga ne biste prodali i kupili hranu?"

    Smešeći se, Isus drži otvorena vrata. I ratnici svetlosti ulaze bez obzira na histeričnu dreku".

    Paulo Koeljo
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #918

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Tek kad pocne pucati led, znaćeš ko ti je prijatelj.
    Eskimska poslovica

    (a cija bi bila? )
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  4. #919

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Upamti to sada, i upamti dobro. Kao što igla kompasa pokazuje na sjever, muškarčev prst, kad optužuje, uvijek nađe neku ženu. Uvijek. Dobro to upamti, Marijam.

    Hiljadu čudesnih sunaca - Haled Hoseini
    I'm floating on air..

  5. #920

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako gubimo, šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određeni način znači pobeđivati.
    Ričard Bah

  6. #921

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Oh, sve sam shvatio, shvatio Pabla, shvatio Mocarta, chuo sam negde iza sebe njegov uzhasni smeh, znao sam da se u mom dzepu nalaze svih stotinu hiljada figura zhivotne igre, nasluchivao sam, potresen, njihov smisao, bio sam voljan da josh jednom otpochnem igru, da josh jednom iskusim sve njene patnje, da se josh jednom zgrozim nas njenom besmislicom, da josh jednom i josh mnogo puta prodjem kroz pakao svog unutrashnjeg bicha.
    Jednom chu nauchiti da bolje igram figuricama. Jednom cu ipak nauchiti da se smejem. Chekao me je Pablo. Chekao me je Mocart."

    Herman Hese:"Stepski vuk"

  7. #922

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ko se probudio u Beogradu
    za danas je dovoljno
    postigao u životu"

    Duško Radović
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #923

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Samo srce zna pravi odgovor. Ono sve uzima u obzir.

    Dipak Čopra
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #924

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ali ja sam te zamolila još nešto. Da mi opišeš taj tvoj san. I opet ću dobiti opširno izlaganje na materijalističkoj osnovi. Ne sumnjam ni na tren da će ono biti prihvatljivo kao prirodnonaučni tour de force ili putopis. Ti pišeš samo o spoljnjoj ljušturi naše duhovne prirode. Za mene je to kao da se više baviš ljušturom jedne ostrige nego biserom koji je u njoj. Ima na hiljade praznih ostriga a samo u jednoj od njih je biser.
    Ne prestaješ da me iznenađuješ!


    J. Gorder - Zamak u Pirinejima

  10. #925

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ima ljudi koji se dosledno lišavaju svake jestive, pitke i dimne tvari koja je na iole lošem glasu. To je cena koju plaćaju da ostanu zdravi. A zdravlje je sve što za nju dobiju. Ja to stvarno ne razumem! To je kao da date sav imetak za kravu na umoru. / Mark Tven
    neunistiva zlojebaba!

  11. #926

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Nisam kao druge devojke. Druge devojke znaju sta hoce. Ja znam sta necu. Ali to mi nije nikakva olaksavajuca okolnost."

    Vesna Zakonovic - "Ide macan oko tebe"
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #927

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Vrlina je postupati u skladu sa sobom. Biti zadovoljan sada. Ne u ime budućnosti i od sećanja na prošlost, nego zbog ovog trenutka. Vrlina je biti potpuno živ.
    Pavić

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  13. #928

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ljubav nikada ne umire prirodnom smrću... Ona umire jer ne znamo kako da napojimo njen izvor, umire zbog slepoće, zablude, izdaje! Umire od bolesti i rana, umire od dosade, od isrpljenosti i nedostatka sjaja.


    Anais Nin
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  14. #929

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    U sljedećim danima i nedeljama, Lejla se grozničavo trudila da sve dobro upamti, sve ono što je usledilo. Kao ljubitelj umjetnosti koji bježi iz muzeja u plamenu, hvatala je šta god je mogla - pogled, dahtanje, šapat - da ga spase od nestajanja, da ga sačuva. Ali vrijeme je najsuroviji požar i nije mogla, na kraju, da spase sve. Ipak, imala je ovo: onaj prvi, žestoki bol tamo dole. Kose sunčeve zrake na ćilimu. Njenu petu što grebe hladnu tvrdoću njegove noge, koja leži pored njih, na brzinu odvezana. Njene ruke hvataju njegove mišice. Beleg u obliku izokrenute mandoline, ispod njegove ključne kosti, bukti crveno. Njegovo lice lebdi iznad njenog. Njegovi crni uvojci vise, golicaju joj usne, bradu. Užasan strah da će ih neko otkriti. Nevjerica zbog tolike njihove smjelosti, tolike hrabrosti. Čudno i neopisivo zadovoljstvo, prožeto bolom. I pogled, bezbroj pogleda Tarikovih, a u njima: strah, izvinjavanje, nježnost, sramota, ali najviše, najviše glad.

    Hiljadu čudesnih sunaca - Haled Hoseini
    I'm floating on air..

  15. #930

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Živele zvezde koje implodiraju. U njima se rađa neka nova sloboda: uklonjene iz prostora, izuzete iz vremena, postoje samo za sebe, konačno, i, prestavši da budu u službi svega osatlog, možda jedino one mogu biti sigurne da zaista postoje. Crne rupe je podsmešljiv nadimak, rođen iz zavisti: one su sve samo ne rupe, ne postoji ništa ispunjenije ni teže ni gušće niti sabijenije, tvrdoglavo podnose ozbiljnost koja im je svojstvena, kao da stišću pesnice, stežu vilice, grbe leđa. Samo pod tim uslovima moguće je spasti se od kipuće ekspazivnosti, od vrtoglavih izliva emocija, od bezglave ekstrovertnosti, od uzbuđenja i pomama. Samo se tako prodire u jednu prostorno-vremensku ravan u kojoj ono neslućeno, ono neiskazano ne gubi svoju snagu, u kojoj se izobilje značenja ne razvodnjava, u kojoj uzdržanost, očuvanje distance osnažuje svako delanje.


    Italo Calvino
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 62 od 82 PrvaPrva ... 1252606162636472 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •