Citati naši omiljeni... - Strana 73
Strana 73 od 82 PrvaPrva ... 23637172737475 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,081 do 1,095 od ukupno 1229
  1. #1081

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ima žena koje nisu ničije, i žena koje su svačije, i najzad ima žena koje su po prirodi samo žene jednog jedinog čoveka. Ali ima i žena koje su pre svega majke svoje dece. Zamislite, dakle, koliko ima malo ljudi koji u svojim ljubomorama i ograničenom poznavanju ženskih kataktera umeju razaznati ove različite kategorije ženskih priroda!"

    Jovan Dučić
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #1082

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ne spavaju svi kojima su oči zatvorene,
    niti umeju da vide svi oni kojima su oči otvorene"

    Antoni de Melo
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #1083

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Lica spavajućih ne lažu, tek na njima vidimo pravu bijedu njihovih sopstvenika. Na javi naša su lica zategnuta bilo kakvim svjesnim htjenjem, oživljena bilo kakvim ciljem, namjerom, nastojanjem, pa makar nastojanjem da sakriju svoj pravi izgled, svoj istinski izraz; maskirana kakvim više ili manje namjernim izražajem. Tek u snu, kad je iskopčana poluga volje, kad je naše tijelo bez obrane, prepušteno na milost i nemilost okrutnosti tuđeg oka i tuđe radoznalosti, obezoružano kao bogalj koji je pred spavanje isključio protezu, kad se s naših lica sapere njihov zaštitni izraz; kako li tek tada bijedna izgleda ljudska mašina!

    V. Desnica
    'Bolje citav zivot kao milioner, nego jedan dan kao siromah.'

  4. #1084

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Osecanja su prosto tu. Nisu ni dobra ni losa,jednostavno postoje...Obrasci jacaju opazanje, a opazanje jaca osecanja. Vecina osecanja su odgovori na opazanje-ono sto mislis je istina u datoj situaciji. Ako je tvoje opazanje pogresno, onda ce i tvoje osecanje biti pogresno. Zato, proveri svoje opazanje, a pre svega proveri tacnost svojih obrazaca-onoga u sta verujes. To sto cvrsto u nesto verujes ne cini to istinitim. Budi spreman da preispitas sve u sta verujes. Sto vise budes ziveo u istini, tvoja osecanja vise ce ti pomagati da vidis jasnije...“

    Koliba - Vilijam Pol Jang

  5. #1085

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Boze, dozvoli da udjem u raj skupa sa magarcima. Jean-Jacques Rousseau
    'Bolje citav zivot kao milioner, nego jedan dan kao siromah.'

  6. #1086

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ne trudi se da uhvatiš leptira. Ako želi da se igra sa tobom, sam će sleteti na tvoju ruku. Tako je isto i sa ljudima. Ne trči za njima, ako te žele sami će doći.
    Ivo Andrić

  7. #1087

    Citati naši omiljeni...

    Ono što ponekad vidimo, što nam otkupi i ukrade poglede, ne predstavlja istinit odraz, već samo viziju, čudnovatu fatamorganu lepote. Prava vrednost je duša, u njoj je skrivena naša spoljašnjost, naš sjaj, koji nekako nikad ne bledi, ne nestaje, dar od Boga koji, istaknut na pravi način, premašuje vidljivo i govori nam o slepilu površnosti. Uvek treba zaviriti u dušu, jer je u njoj, duboko, poput lavirinta, skrivena naša istinska lepota, naš žar, vatra i savršenstvo."

    Slaviša Pavlović

    "Ne želim da posjedujem, ne želim da upravljam. Želim samo neko blago lice, malo povjerenja, koju utješnu riječ, toplu ruku, ispruženu da me prihvati kad posrnem. Da ne dozvoli da padnem."
    Mesa Selimovic
    Poruku je izmenio Cecara, 14.01.2013 u 10:33 Razlog: uzastopni postovi
    'Bolje citav zivot kao milioner, nego jedan dan kao siromah.'

  8. #1088

    Citati naši omiljeni...

    U drugoj ljubavi čovek se oseća kao da ponavlja razred, poznati su mu svi predmeti, a ipak nije siguran da će ispit položiti.

    Branislav Nušić

    Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi postali još gori.

    Duško Radović
    Poruku je izmenio Cecara, 14.01.2013 u 10:34 Razlog: uzastopni postovi

  9. #1089

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kraj. Nema dalje. Uradio sam sve što sam mogao ili stigao da uradim.
    Prvo sam sahranio iluzije. Onda ideje, pa ambicije. Zatim emocije i motive. Ostala mi je još nada.
    Još nju da začeprkam, pa da mirno napustim bojište.
    Ali, kažu da ona umire posljednja. Ipak, nestat će koji tren prije mene. Makar trunčić vremena.
    A onda ću i nju da pokopam i da okončam započeto. Ne bih volio da ostavim nešto nedovršeno.
    Osjetio bih se poraženim.

    Siniša Dedeić
    Poruku je izmenio Cecara, 17.01.2013 u 09:02 Razlog: boja
    'Bolje citav zivot kao milioner, nego jedan dan kao siromah.'

  10. #1090

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    „Ne zaboravi da je svakome ponekad teško. Neverovatno je iznurujuće kad svakog dana radiš nešto u čemu ne uživaš ili za šta te je baš briga. Ali ako slediš svoje snove, bar ćeš se izmoriti onim što najviše voliš. Dobro, možda će ti se činiti da to baš i nije veliki doprinos sveopštoj ravnoteži. Ipak, veruj mi da jeste.
    Ako iscediš ono najbolje iz svog života i uživaš u svakoj kapi, sve obično oko tebe postaće neobično. Kad radiš ono što voliš, svakog se jutra izmigoljiš ispod ćebeta i drago ti je što je svanuo još jedan dan i ispuni te iskrena radost koja je strašno zarazna.
    Baš kao kad prasneš u smeh, pa onda još neko počne da se smeje sa tobom, i još neko, dok na kraju svi ne počnete da se valjate od smeha, i ne zaboli vas stomak, i ne ostanete bez daha, toliko da ne možete ni da ustanete.
    Ali ipak je od svega najbolje to što kad radiš ono od čega ti se brkovi ukovrdžaju (naravno, pod pretpostavkom da imas brkove) time ohrabruješ i druge da slede svoje snove, i tako ti, prijatelju, menjaš svet!
    Znaš šta? Čak i da debelo omaneš i sve živo zabrljaš, svejedno ćeš uživati u toj neverovatno zabavnoj životnoj pustolovini, i uveče ćeš zaspati znajući da si dao sve od sebe i učinio nešto, a ujutru ćeš se radovati budućnosti koja je divna i uzbudljiva koliko god poželiš.
    A znaš šta još? Ako samo oslušneš srce i mućneš glavom, nikad nećeš omanuti!“

    Bradley Trevor Greive, „Smisao života“

  11. #1091

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Nikada ne znate ko vas može čuti

    “A ako nešto kažete sa dovoljno žara,
    i ako bogovi nemaju pametnija posla, vaseljena ponekad ume da se sklupča oko vaših reči.
    Reči su odvajkada imale snagu da promene svet. Pazite šta želite.
    Nikada ne znate ko vas može čuti.
    Ili šta, kad smo već kod toga.
    Jer nešto možda lunja kroz univerzume i nekoliko reči koje pogrešna osoba izgovori u pravom trenutku može zazvučati veoma primamljivo…”

    Teri Pračet
    Poruku je izmenio Cecara, 24.01.2013 u 11:20 Razlog: bold
    'Bolje citav zivot kao milioner, nego jedan dan kao siromah.'

  12. #1092

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kad mi je teško, bježim u samoću; kad mi je još teže, tražim dobre ljude.

    Meša Selimović

  13. #1093

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Razlika između pop i rok muzike je u tome što vam prva kazje šta je dobro a druga šta je loše.

    Bono U2

  14. #1094

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost,a neznost kukavicluk.
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost a cutanje neznanje ! (Khalil Gibran)
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  15. #1095

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Usamljenost traži saputnika i ne pita ko je on...
    Izmicala mi je - to sam osecao - u neku oblast koja više ne zna za ime, nego samo za tamu, i možda, nepoznate zakone tame. Ona to nije htela, i vracala se. Ali više nije pripadala meni, a možda nikad nije ni pripadala meni … Ko uopšte kome pripada i šta znaci pripadati jedno drugom - te gradanske reci beznadne iluzije? Ali sam uvek nanovo, kad se vracala, za jedan cas, za jedan pogled, za jednu noc, sam sebi izgledao kao knjigovoda koji ne treba da racuna, nego ne pitajuci da primi ono što mu daje jedna lutalica, nesrecnica, osudena na smrt. Znam da za to postoje druga imena, jeftina, površna i nipodaštavajuca - ali ona mogu odgovarati drugim okolnostima i ljudima koji svoje egoisticne zakone smatraju zavetnim plocama Božijim. Usamljenost traži saputnika i ne pita ko je on. Ko to ne zna, taj nikad nije bio usamljen, nego samo sam … Remark
    'Bolje citav zivot kao milioner, nego jedan dan kao siromah.'

Strana 73 od 82 PrvaPrva ... 23637172737475 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •