Citati naši omiljeni... - Strana 69
Strana 69 od 82 PrvaPrva ... 1959676869707179 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,021 do 1,035 od ukupno 1229
  1. #1021

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Aleksandar Đuričić



    "Tako to ide:

    najpre nekome oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi što si mu oprostio. Kao vakcina: primiš najpre malu dozu, vrlo malu, koliko može tvoj organizam da podnese i odjednom postaješ imun i na ono najgore. I ne primetiš kada si postao drugi čovek, kako te se neki virusi ne dotiču, kako je neki deo tebe, nežan i osetljiv, nestao zauvek. Kad jednom pomeriš granice svoje tolerancije, onda je besmisleno da ih vraćaš nazad, jer ćeš sam sebi da izgledaš kao budala, što nije nimalo prijatno."
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  2. #1022

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Osjetio sam mučninu. Otrčao sam u vece, kleknuo ispred školjke i gurnuo dva prsta u grlo... Uzalud. Ne možete to povratiti. Ljudski organizam napravljen je tako da povraća samo sitnice. Hranu, cugu i takve stvari. Pokvarene starce, pokvareno djetinjstvo, i uopće pokvarenu prošlost ne možete povratiti
    Edo Popović
    "Oči"

  3. #1023

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Nema lepše slike nego videti dve glave na jednom jastuku. Lepo je čak i onda kad su se našle na jednom jastuku, jer nisu imale drugi. Dobra je muka koja nas povezuje i loše je svako dobro koje nas razdvaja."- Dušan Radović
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  4. #1024

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    -Imati gde otići je – dom. Imati nekoga da volimo je – porodica. Imati oboje je – blagoslov.
    Dona Hedžis
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #1025

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Never drive faster than your guardian angel can fly
    Nikad ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze da leti

    autora ne poznajem ali mi se svidja kako zvuci, planiram da istetoviram da podlaktici
    na mnogim forumima mi je to potpis, ovde nisam stigao da potpisem

  6. #1026

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Politikom se bave oni koji više ne mogu da prcaju, a još nisu naucili da igraju šah..."

    Djordje Balasevic-Tri posleratna druga
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #1027

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "On ne zna ništa; i on misli da zna sve. To jasno ukazuje na političku karijeru."
    Bernard Šo

    "Onaj koji ne može da Hebe..on onda podHebava" - jedan ovdašnji, pijani, bubnjar .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #1028

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Глупо је осећати се увређен због тога што младост не потврђује надања. Све треба да буде управо обратно: младост је дужна да самоиницијативно прогута своје наде - зато што онај ко одуговлачи веру у њих неће никад остварити своју судбину.

    Захар Прилепин, "Ципеле пуне вреле вотке"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #1029

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Žudio sam da dođem ovamo, mirisao sam vjetar, kao kurjak, moja je želja nalazila pravac, i evo me, ovdje sam, nema čuda kome sam se nadao, ali je dobro, ali je lijepo, ali je tiho. Tiho, kao u snu, tiho, kao u prezdravljanju."

    Mesa Selimovic
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #1030

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kad počeh da živim, počeh da umirem

    epitaf sa bogumilskog groba
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #1031

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Planetom tumaraju Zagubljeni, pogrešno iznikli,
    očajno tragajući za onima koji bi im tako lako mogli biti dragi i bliski,
    i zaista više ne znam šta je gore?
    Promašiti tog Nekog Svog za hiljadu godina i hiljadu kilometara,
    ili za par decenija i tričavih stotinjak kilometara...

    Đorđe Balašević-Jedan od onih života
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #1032

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Govorim ti ozbiljno. Nije naš zadatak u tome da se približimo jedan drugom, kao što se ne sastaju ni sunce i mesec, ni more i kopno. Nas dvojica smo, prijatelju dragi, sunce i mesec, mi smo more i kopno. Naš cilj nije da se slijemo jedan sa drugim, vec da saznamo jedan drugoga i da jedan u drugom naucimo da vidimo i poštujemo ono što taj drugi jeste: naša suprotnost i dopuna.“ - Herman Hese "Narcis i zlatousti"
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #1033

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    I don't care if I fall as long as someone else picks up my gun and keeps on shooting.
    -Ne brinem se da cu pasti dok god netko drugi podigne moju pušku i nastavi pucati.
    Che Guevara

  14. #1034

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Dragi moj Marko,

    Sišao sam jutros svome ljekaru Hermogenu, koji tek što se vratio u Vilu poslije dugog putovanja po Aziji. Pregled je trebalo obaviti našte srca, te smo urekli sastanak u prvim jutarnjim casovima. Legao sam na krevet pošto sam skinuo ogrtac i tuniku. Poštedicu te pojedinosti, koje bi ti bile neprijatne koliko i meni, a i opisa tijela covjeka zašlog u godine i na domaku smrti od vodene bolesti. Recimo da sam kašljao, disao i zaustavljao disanje prema uputstvima Hermogena, i nehotice uznemirenog brzim napredovanjem bolesti i spremnog da za to baci krivicu na mladog Kolu, koji me je u njegovom odsustvu lijecio. Teško je ostati car u prisustvu ljekara, a teško je i sacuvati svojstvo covjeka.

    Marguerite Yourcenar
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #1035

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ja ne biram ono što imam. Ne biram ustvari ništa, ni rođenje, ni porodicu, ni ime, ni grad, ni kraj, ni narod, sve mi je nametnuto. Još je čudnije što to moranje pretvaram u ljubav. Jer, nešto mora biti moje, zato što je sve tuđe, i prisvajam ulicu, grad, kraj, nebo koje gledam nad sobom od djetinjstva. Zbog straha od praznine, od svijeta bez mene. Ja ga otimam, ja mu se namećem, a mojoj ulici je svejedno, i nebu nada mnom je svejedno, ali neću da znam za to svejedno, dajem im svoje osjećanje, udahnjujem im svoju ljubav, da mi je vrate."

    Meša Selimović

Strana 69 od 82 PrvaPrva ... 1959676869707179 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •