Volim u Srbiji...
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 55
  1. #1

    Volim u Srbiji...

    Општа је пракса да се у Србији стално кукумавчи, црњачи, прича како ништа не ваља, како је све наопако, како смо ми најгори на свету, како дееволуирамо... а често се о Србији суди да је најгора на свету по појавама које су у пуно сређенијим државама чак и чешће него код нас.
    Отворио сам ову тему да бисмо причали о томе шта је у Србији добро или за лепе вести.
    Рецимо, мени је ова вест била симпатична, као Србин и националиста, са задовољством ћу, ако стигнем и будем довољно луд, да гледам преносе седница Народне скуппштине слушати народне посланике како се обраћају на мађарском језику. Или убудуће на ромском, словачком, румунском, албанском...

    "Od sledeće sednice - mađarski"
    11. maj 2007. | 07:42 | Izvor: Beta
    Beograd -- Poslanik Skupštine Srbije Balint Pastor najavio da će se poslanici SVM-a od naredne sednice obraćati na mađarskom jeziku.

    Predsednik poslaničke grupe nacionalnih manjina Balint Pastor je za novosadski "Gradjanski list" rekao da, prema skupštinskom poslovniku, poslanici imaju pravo da se za govornicom obraćaju na svom maternjem jeziku. On je kazao da ostvarivanje tog prava ne zavisi od "dobre volje" predsednika parlamenta jer im to garantuju i Ustav i zakoni.

    "U proteklim danima narodni poslanici su isključivo koristili govornicu da bi se obratili svojim biračima, konstatovali smo da je na najgrublji način počela izborna kampanja, iako izbori još nisu raspisani. Zbog toga smo odlučili da ćemo se od ove sednice za govornicom obraćati parlamentu na mađarskom jeziku", objasnio je Pastor.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Службени гласник РС", бр. 83/2006 од 1.10.2006. године
    Устав Србије
    Члан 10.
    У Републици Србији у службеној употреби су српски језик и ћириличко писмо.
    Службена употреба других језика и писама уређује се законом, на основу Устава.


    Interesantna tema

  3. #3

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Tema je odlična.
    Često smo mi, Srbi, previše kritični i prema sebi i prema prema pojavama kojih smo svedoci, ili koje nam se dešavaju.
    Prošle godine smo ovde, u instituciji u kojoj radim, imali prezentaciju italijanske privrede... Ljudi moji... Pa, oni su milion puta gori od Srba! Kod njih je sve "na štapu i dugačkom kanapu"... Niti smo dobili od njih programe na vreme, niti publikacije, niti smo mogli da shvatimo - do kraja tog susreta - ko je tu glavni lik, a ko su epizodisti... Da ne beše diplomatskih uposlenika, angažovanih sa obe strane, teško da bi se tu išta prezentovalo...
    A oni, pri tome, uopšte ne kukaju i ne posipaju se katranom.
    Naprotiv.
    Važni i nadobudni...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  4. #4

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Климу, која је можда и најлепша на свету, потпуно изражена сва четири годишња доба, са свим својим најлепшим бојама, а трају тек толико да нам не досаде.
    Људе и догађаје, јер сам део те културе живљења.
    Сналажљивост.
    Природу(скоро да је безазлена по човека, нема отровних и опасних створења, маларичних комараца и тд.).
    Реке и језера у Србији (нароито Дунав јер је ту), којих има много, само да се на прави начин представе и промовишу.
    Фрушку Гору и равницу.
    Једну црнку витког стаса.

  5. #5

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Мени најмилија земља на свету...

    Ој, Србијо мила мати

    Ој, Србијо, мила мати!
    увек ћу те тако звати.
    Мила, земљо, мили доме,
    На крилу ћу свагда твоме
    Срећно живет ко у рају,
    Где милине вечно трају.
    У теби је оно све,
    За чим моје срце мре.

    О, дижи се, мати мила,
    Да нам будеш што си била,
    Јер си дуго робовала,
    Дуго сузе проливала,
    Сунце ти се већ родило,
    Које ти је зашло било.
    Куцнуо је, мати, час,
    Да се и твој чује глас.

  6. #6

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    U Srbiji najvise volim to sto su ljudi nisu zatvoreni (bar nisu u odnose na Francuze )! I pored svega sto nam se desilo, ostalo je u nama ljudske topline, sto je po meni, predivno!
    Volim Novi Sad, tamburase, kafane, provode, slavlja...
    Toliko za pocetak...

  7. #7

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Овај, волим што је Србија победила на ЕвровизијУ
    Сад ће лепо следеће године тај караван и циркус да стигну у Србију, и причаће се о нашој земљи и по нечему опуштеном и неважном а што сви гледају, спомињаће нас а да нема везе ни са једним мртвацем... додуше, вероватно ће све то да буде у Београду, лично бих више волео рецимо Нови Сад или Ниш...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Pa ako ne gledam sve ruzne stvari koje se desavaju u Srbiji u globalu je volim.
    Ono sto jako cesto komentarisem sa svojim drugaricama jeste da najvise volim nase muskarce, nisam nacionalista niti bilo sta od toga ali nekako su mi nasi muskarci onako muskarci a ja to volim (ko razume, shvatice).

  9. #9

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Ako izuzmem osećaj mučnine koji imam konstantno u proteklih 20-ak godina i koji je vezan za strukture koje su je "vodlie" i koje je trenutno "vode", za korupciju, malograđanštinu, otimačinu, i tako redom onda Srbiju volim celu, volim moj Beograd koji je lepši i nakinđureniji svaki sledeći put kada mu se vraćam, Dunav moju reku i moju čežnju najjaču, Kalemegdan možda najviše noću kada se otvori grad u svoj svojoj raskoši, Zemunski kej (naročito onaj deo gde se više ne može autom, tamo gde mora da se uloži malo napora i napravi par koraka da bi se omirisala reka i prozborilo sa njom), ostrvce preko puta, do koga se stiže starim ribarskim čamčićem, i gde leži jedna skrivena bajka, kafanče od neke trske napravljeno ili drveta nekog, jedan rečni vuk, mnogo dobrog ladnog piva, u Dunavu lađenog, može se izmoliti i za neku riblju čorbu, ako je dan baš poseban, koke koje se šepure unaokolo na svojoj zemlji, volim JDP, SKC (onaj stari, divni, alternativni, samo moj), volim ulicu otvrenog srca prvog januara izjutra, Knez Mihajlovu okupanu kišom u nedeljnim jutrima, Novi Sad i Petrovaradin, Taru, Šabac, Pančevo... Bilo da joj se približavam iz visine, ili se ušunjavam preko Mađarske i pratim Dunav ka jednom mestašcu negde nasred puta, stoji neki kamenčić negde u stomaku, i razvuku se usta u neki osmeh i izleti neki uzdah valjda zato što je volim sve jače i više takvu, samo moju.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #10

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Оно што сам данас обишао
    Сремске Карловце, пут ка Бешкој, кроз брдашца и поља прекривена... хм, неким биљкама, нешто је расло, нисам неки паор... више сам гледао снаше поред пута... бачко-сремско-фрушкогорске пејзаже, карловчанке и бешчанке... ресторан "Сидро" у Бешкој, тамошњу Карађорђеву шницлу познату и као "девојачки сан"

    ...и овај камен земље Србије
    што претећ сунцу дере кроз облаке...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Nasu Lepu Vojvodinu Ravnu!
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  12. #12

  13. #13

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Leti: suncokret, sladoled, moju porodicu
    Zimi: to silno slavlje, kolace, i moju porodicu

  14. #14

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Volim ZENE, sport, Novi Sad, nocni zivot, to sto smo ladovine, a opet dobro funkcionisemo. Volim ni brige nipameti, tenis, pobedu mladih nad italijanima, volim 4s, vilim nas INAT, nase pivo, rakiju, sljive, kajsiju, karlovacko vino. Volim Strand, kupace sa sto manje materijala , naseg kralja i kraljicu...
    Ma volim sve, sem Zastavinih vozila.

  15. #15

    Odgovor: Volim u Srbiji...

    Volim svoju zemlju i ne podnosim one koji je konstantno pljuju.
    Ako im ne odgovara, neka idu gde misle da tje im biti bolje.
    Volim nashu muziku, nashu klimu, nashu vegetaciju, nashe shume i ravnice.....

    Ne mislim da su ovozna g@vna bolja od srpske sarme!
    I nikad nikom ne dozvoljavam da u mom prisustvu pljuje po onom shto je nashe!
    Muka mi je od tih "kvazi-evropejaca" koji nisu nos promolili napolje!

    Valjda misle da "tamo negde" pare rastu na drvetju...



    Evo, skoro sam bila na apasolventskoj.... Chetiri autobusa, sve studenti, mladi i uspeshni...... Ishli smo, videli mnogo toga, odushevljavali se i uzivali.....
    Ali smo svi do jednog bili presretjni kad smo se vratili u Srbiju!
    I ni jedan od nas nije rekao da bi radije ziveo negde drugde nego ovde!

    Jesmo bili chak malo i bezobrazni kad smo u holu italijanskoog hotela pevali chetnichke pesme, a u istom hotelu Bosanci i Hrvati, ali eto, nismonikog dirali, samo smo pevali
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volim - ne volim
    Autor valentina u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 1421
    Poslednja poruka: 04.06.2020, 18:00
  2. Volim je kad... / Volim ga kad...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 20:49
  3. Tebe ne volim, al' sto volim tvoju pesmu...
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 29.04.2014, 17:24
  4. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  5. I volim i ne volim?
    Autor Ivana-psy u forumu Ljubav
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 23:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •