Kako čuvate zdravlje? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 46
  1. #31

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Au...pushim, pijuckam tu i tamo vince...
    Ne hranim se redovno (ali bar jedem zdravo).
    Sama sebi postavljam dijagnoze i prepisujem lekove
    (cak i decu sama lecim).
    Ignorisem boljke...
    I takoC
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #32

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Bazna ishrana čuva zdravlje

    Kako tvrde savremeni nutricionisti, imaćemo bolje šanse da duže ostanemo zdravi ako je naše telo pH neutralno, ili blago bazno. Ali, ako naša telesna sredina počne da postaje kiselija, onda više rizikujemo da dobijemo osteoporozu, slabost mišića, srčana oboljenja, dijabetes, oboljenja bubrega i druge zdravstvene probleme. Preventiva je da se hranimo namirnicama koje su više alkalotvorne (bazne) nego kiselotvorne. A to su pre svega voće i povrće.

    Sve je više istraživanja koja pokazuju da su problem sa navikama u ishrani koje izazivaju kiselost veoma realni. Nakon što se svari, svaka hrana izveštava bubrege da li je kisela ili bazna. Bubrezi su odgovorni za ravnotežu fluida i održavanje relativno neutralne pH vrednosti tela.
    Kada kiselotvorne namirnice snize pH vrednost tela, bubrezi koordiniraju aktivnost kako bi neutralisali tu kiselost. Kosti oslobađaju kalcijum i magnezijum da se ponovo usposavi baznost, a mišići se razlažu va proizvedu amonijak, koji je snažno bazan. Kada se ta reakcija završi, minerali iz kostiju i razloženi elementi mišića se izbacuju urinom.

    Na duge staze, preterana kiselost dovodi do tanjenja kostiju i smanjuje mišićnu masu, po tvrdnjama dr Antoni Sebastijana sa Univerziteta Kalifornija. Usput se gubitak kalcijuma i magnezijuma može pretvoriti u deficit sa mnogim posledicama. Nizak nivo magnezijuma može izazvati grčeve u mišićima, aritmije i anksioznost.


    Do čega dovodi previše kiselosti
    Kiselotvorna hrana je ona koja nakon što se metaboliše u organizmu stvara sredinu nižeg pH, odnosno kiseliju. Ovde moramo da imamo u vidu da iako hrana može da po ukusu bude kisela, to ne znači automatski da zakiseljuje organizam. Na primer, limun i paradajz su kiseli, ali oni čine sredinu organizma baznom kad dospeju u bubrege.

    - Konzumiranje velikih količina životinjskih belančevina (uključujući crveno meso, perad i ribu) oslobađa sulfuričku kiselinu metabolisanjem aminokiselina sa sadržajem sumpora, što takođe doprinosi večoj kiselosti. Ta kiselost se može neutralisati povećanom konzumacijom voća i povrća (bogatog kalijum-bikarbonatom).

    - Žitarice kao što su pšenica, raž i kukuruz imaju takođe kiselotvorni efekat, bez obzira da li su u obliku belog hleba, cerealija, paste ili proizvoda od integralnih žitarica.

    - Konzumiranje previše kuhinjske soli (natrijum-hlorida) takođe doprinosi kiselosti organizma. Hloridi su kiselotvorni. Hloridi takođe grče krvne sudove, a suženi krvni sudovi smanjuju cirkulaciju. Pošto čitavo telo zavisi od zdrave cirkulacije, vazokonstrikcija doprinosi srčanim oboljenjima, šlogu, demenciji i verovatno svim drugim degenerativnim bolestima.


    Ako hoćemo da povratimo normalnu pH vrednost organizma, treba da konzumiramo više voća i povrća u ishrani. Voće i povrće je bogato solima kalijuma, prirodnim baferom (neutralizatorom kiselosti). Ako jedemo malo tih namirnica, to nas lišava kalijuma, minerala koji nas štiti od hipertenzije i šloga. Prema istraživanjima prof. dr Lorena Kordena sa Univerziteta Kolorado, koji je proučavao ishranu u ranijim periodima istorije, ljudi su se razvili konzumirajući kalijum i natrijum u odnosu 10:1, i on smatra taj odnos našom biološkom normom. Danas, zbog jako slane prerađene i džank hrane, kombinovane sa niskim unosom voća i povrća, danas je taj odnos 3:1, ali u korist natrijuma. Taj obrnuti unos izaziva ozbiljan poremećaj u pH ravnoteži i našim potrebama za kalijumom.


    Kako da testirate pH
    To je jednostavno i nije skupo. Potrebne su vam samo pH test trake. Čim se probudite, pre nego što pojedete bilo šta, stavite malo pljuvačke na test-traku. Sravnite boju sa pH shemom boja koja se dobija sa tim trakama. Potom, izmerite pH drugog jutanjeg urina. Ponovo uporedite pH sa shemom.
    Ovo testiranje obavljajte 10 jutara u nizu. Ignorišite tri testa najviše i tri testa najniže kiselosti, jer su ekstremni. Izračunajte prosek preostala četiri i to bi bila vaša realna pH.
    Ako vam je kiselost preko vrednosti od 7,4 (7,4 je pH vrednost ljudske krvi), onda bi bilo poželjno da u ishranu uvidete više alkalotvornih (baznih) namirnica, pre svega svežeg voća i povrća.

    Koje namirnice stvaraju kiselu, a koje baznu reakciju u organizmu
    Da biste mogli da se praktično orijentišete u ishrani, ovde donosimo spisak namirnica za koja su merenja pokazala da nakon što se svare doprinose kiselosti ili baznosti organizma.

    Kiselotvorne namirnice
    Špagete, kornfleks, beli pirinač, ražani hleb, beli hleb, mleko, sočivo, meso

    Ekstremno kiselotvorne namirnice
    Parmezan, topljeni sirevi, tvrdi sirevi, gauda, integralni pirinač, ovas, integralni hleb, kikiriki, orasi, piletina, jaja

    Alkalotvorne (bazne) namirnice namirnice koje doprinose baznosti organizma
    Kajsije, kivi, trešnje, banane, jagode, breskve, pomorandže, limun, ananas, lubenica, celer, šargarepa, tikvice, karfiol, brokoli, paprike, paradaj, plavi patlidžan, salata, grašak, crni luk, pečurke, mineralna voda

    Ekstremno alkalotvorne namirnice
    Spanać, grožđe, urme

    Napomena
    Svo voće i povrće je alkalotvorno, osim ukoliko nije ukiseljeno ili marinirano


    izvor
    & underpaid......

  3. #33

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Nisam imala dovoljno volje da predjem sasvim na makrobioticku ishranu, ali sam dosta toga iz nje pokupila.
    Volim razno zrnevlje i semenke da proklijavam...
    LM, Dobila sam od sestre teglicu nekih proklijalih mahunarki - moze se reci da lichi na salatu, i bas mi se dopalo. Kako je cena malo visoka da bih to mogla cesto sebi da priustim, pribegla sam kucnoj varijanti.
    U ducanima zdrave hrane se mogu naci razne vrste mahunarki, i uz malo petljancije se fino ustedi, a sebi priustite jednu vrlo zdravu salatu (ili obrok).

    Ja sam "proklijavala":
    - azuki
    - naut
    - sochivo
    - soju
    - mungo
    (Chak i pshenicu)

    Proklijale mahunarke se zachine sa jabukovim sircetom i morskom soli

    PS. odoh da dam svoj doprinos na temi o makrobiotici

  4. #34

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    ima ona narodna: Dokle veka dotle i leka.
    Sklona sam da verujem u to.
    primer 1.Prijatelj.45 godina.Nepusac,ne pije alkohol,cak ni kafu.Zdrav zivot,sport,rano leganje,plocice na stomaku ko u kupatilu podne.Na hranu je toliko pazio da mi je isao na qrac.I jednog dana ode na basket,u po basketa uzme peskir da obrise lice,sedne na klupu i umre.

    primer 2. Moj brat.Sportista,reprezentativac.pravilna ishrana,u sat tacno organizovan zivot.Uspesan kao lekar,divan ,lep zivot ,pun putovanja,priznanja i kinte.jednog dana dodje iz svoje ordinacije,presvuce se,sedne za sto i umre.u 47. bas kao njegov otac.Bas kao otac njegovog oca.Svi u 47.
    ja pored njih i njihovog nacina zivota nemam izgleda.Doduse,ne opijam se,ne drogiram se,nisam promiskuitetna,nisam nekontrolisana u hrani.Jedino duvan,tu i tamo,ponekad,neko pice.
    Zato,uopste ne mislim o tome.Prosto zivim,pa videcemo dokle.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #35

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Ne cuvam ga uopste. Najvece cuvanje mi je molitva da se ne razbolim Posto sam hipohondar, u pocetku me je za svakakve sitnice hvatala panika. Ono, cim zaboli, prezivljavam rak, pa su me tesili da rak boli tek kad je kasno.. e tu su se zajebali, samo sam se tripovala jos vise Vremenom sam prestala da se obazirem toliko na svakakve gluposti (ranije sam po 15 puta dnevno merial puls i urlikala kad nije optimalan). Prezivela sam sve neizlecive bolesti.
    Vec neko vreme idem na folklor, i time se tesim da sam makar uvela u zivot fizicku aktivnost. Pocela sam sa vezbanjem, ali je to vise zbog doterivanja linije nego zdravlja. Naravno, i sa zdravstvenog aspekta je dobro. Alkohol pijem uglavnom vikendom, ili za praznike, nisam neko ko ce zdrati svaki dan. Ponekad mi se desi da zaredim par dana zaredom, ali bas, bas retko. Isto, i pusac'ca sam.
    Ne pazim na ishranu, hranim se svim i svacim a najmanje onim sto treba. Bucko sam, time sebi pridajem jos veci problem za kasnije godine ako ne budem pazila.
    Mnogo pazim na higijenu. Nema sanse da budem u jednim gacicama npr. vise od jednog dana. Nema sanse da ne operem zube ili da se makar ne plaKnem
    Lekare zaobilazim koliko mogu. Kod ginekologa idem samo kao pratnja ili ako iskrsne problem, isto vazi i za sve ostalo. Ne trcim kod lekara za prehlade. Ne bih ni na operaciju isla da sam mogla sama da to resim sto je trebalo.
    Leti sam najvise aktivna i vodim zivot najzdravije u toku godine. Zbog plivanja, vece kolicine vode koju popijem, vise voca i povrca.. Ostalo, ja sam jedna velika lencuga, i za sebe i za cuvanje zdravlja.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #36

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Jedne stvari koje se donekle bojim malo više od ostalih je i bolest. Kad pomislim kako neko, zbog neke teške bolesti, ne može da se kreće, da bude napolju, prođu me žmarci...
    Ono što ne zavisi od mene, ako je to u genima, šta se može, ali ono što mogu da učinim za sebe, činim svakodnevno.
    Donekle normalno ležem, tj. spavam, šetam, pijem neke čajeve, popodne ne spavam (mada mi se pridrema ali ne mogu da zaspim ). Ne pušim, ali sam pušio pre desetak godina, popijem koju čašu crnog vina i crnog piva (ili tamno, kako ko voli da ga naziva ). Ne gledam da mi svaki detalj života bude isplaniran ali kad uđeš u šemu, nisi ni svestan da radiš po šablonu. Nekad je i opterećenje voditi računa baš o svačemu. Jedeš, spavaš, piješ normalno, pa dokle ide, tako ti je.
    Prvi utisak uvek vara

  7. #37

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Oduvek sam volela zdravo da se hranim.E sad nisam neki sportista ali zato volim da setam.Trudim se da sto vise pesacim.
    Ne volim bas puno slatkise.Volim piletinu,curetinu,ribu,povrce,salate...
    Ne pijem.Ponekad samo casu piva ili casu vina.Gazirana pica takodje ne volim.To je sve.
    Jedino cemu ne mogu da odolim je cigareta i testenina.

    I sve ovo radim jer mi tako prija.
    Videcemo dokle.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #38

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Ih ja bih ovde mogla memoare da napisem.
    Koliko me je nebriga o zdravlju skupo kostala.
    Verujem da genetika ima mnogo udela u tome, a onaj ostatak mi treba da kontrolisemo.
    Naravno, lakse je pametovati, nego to i uraditi, primer sam takvih.
    Moja baka u zivotu cigaretu nije zapalila.
    Niti liznula alkohol.
    Zdravo se hranila,med, sveze voce, povrce, zitarice i vazda jabuka kao na kvantaskoj pijaci,
    pa je umrla sa nepunih sezdeset godina od raka jetre
    Ako je neko bio pobornik zdrave ishrane, ona je bila i eto ...
    Malo me zeza ta genetika, jer su sa mamine strane svi relativno mladi otputovali na onaj svet,
    od iste boljke.
    Srce, ne ceka starost.
    I mene je to sustiglo, malo genetika, malo nemar, malo kako cemo, lako cemo.
    Jesam li se uplasila?
    Jesam.
    Da li sam sta promenila?

    U pocetku sam se striktno pridrzavala,svega sto su mi govorili.
    Osim sto nisam batalila cigarete.
    Za doktore je i dalje tri cigarete dnevno, a uglavnom je to kutija.
    I to mi jedini porok.
    Moj organizam je strahovito lose, podneo sve te njihove savete, pa sam ga osluskivala.
    Jedem iskljucivo razeni hleb,pijem mnogo vode,dve do tri litre dnevno.
    Svaki dan je obavezna setnja od pola sata, u pocetku mi je to bilo katastrofa, sto sebe moram terati da idem i setam ko ludak i po kisi i po snegu, ali vremenom sam se organizovala, pa sad drugarica i ja imamo svoje redovne marsute svaki dan
    Ja, pored koje je voce moglo da propadne , a da ga ne pogledam,sad svaki dan nateram sebe da pojedem bar kivi ili narandzu.
    Limuna dva obavezno, svaki dan, vec godinama.
    Integralu sto vise i povrce.
    Bilo mi je tesko da se odreknem mesa svaki dan,jer ja rucak bez mesa nisam mogla zamisliti.Sad se navikavam.
    Gazirano ne pijem,alkohol takodje, zalomi se ponekad, ali to je jako retko,slatkise sam vec odavno izbacila, ako mi se jede bas nesto slatko, uglavnom je to integralni keks, bar sad toga ima na nasem trzistu, koliko hocemo.

  9. #39

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Evo jednog zanimljivog teksta o tome kako jednim obicnim pogledom u ogledalo, mozemo otkriti potencijalnu bolest, na vreme reagovati i sacuvati zdravlje..

    Kada se ujutru spremamo za posao, ogledamo se uglavnom ovlaš - muškarci da bi se počešljali a žene da bi se našminkale. Međutim, zagledanjem u odraz u ogledalu mogli bismo mnogo toga da otkrijemo o svom zdravlju i da tako, eventualno, sprečimo teža oboljenja.
    * Ako je koža na vratu, ispod pazuha ili na preponama tamnija i deblja, to može da uputi na dijabetes. Previše insulina u krvi može da prouzrokuje abnormalno brz razvoj ćelija, što dovodi do stvaranja tkiva i melanina. Dilemu ćete lako otkloniti pregledom krvi.
    * Na policistične jajnike mogu da ukažu guste dlake koje se protežu ka pupku, a nastaju zbog previše androgena. Znaci neredovnog ciklusa su akne, tamne dlake na licu, stomaku, leđima i grudima, kao i debljanje. Kako policistični jajnici mogu da izazovu neplodnost i srčane bolesti, najbolje je obratiti se za pomoć ginekologu.
    * Beo, žut ili narandžast sloj na jeziku znači da se sadržaj želuca vratio kroz jednjak u usta, pa je na jeziku ostao sloj probavnih kiselina. Vraćanje želudačne kiseline može da se spreči izbegavanjem začinjene hrane.
    * Primetite li da vam kosa opada više nego što bi trebalo, to može biti znak da je došlo do poremećaja rada štitne žlezde, koja može da poremeti muške i ženske hormone. Ako se, pak, teme veoma "peruta", to upućuje na zaključak da ima previše hormona kortizola koji isušuje teme, a koji se luči zbog stresa.
    * Kada se na kapcima, kolenima ili laktovima stvore meke i bele kvržice, to znači da su verovatno nivoi holesterola veoma visoki, toliko da predstavljaju ozbiljan faktor rizika za srčane bolesti. Smanjenje holesterola za samo deset odsto smanjiće taj rizik gotovo za trećinu.
    * Tokom samopregleda grudi treba obratiti pažnju na svaku promenu na koži, boju, izbočine, te očigledne promene u obliku i veličini grudi. Ranim otkrivanjem raka povećava se uspeh za izlečenje.
    * Prilikom pregleda očiju, ne smeju se zanemariti podočnjaci, naročito oni koji dugo ne prolaze, jer mogu biti izazvani alergijama a da toga nismo ni svesni. Zbog alergena telo počinje da ispušta histamin, krvotok se puni krvlju, pa se tamni krugovi pojavljuju na mestima gde je koža najtanja.
    * Žućkaste, smeđe i crne linije na noktima znak su ćelijskih oštećenja, i to najčešće zbog melanoma, najsmrtonosnijeg oblika raka kože. Ako se rano otkrije, bolest je izlečiva u 95 odsto slučajeva. Bele mrlje ima većina ljudi i one su obično posledica udaraca. Ali, ako se na površini noktiju pojave duge bele linije, a pri tom osećamo i umor, treba proveriti u kakvom stanju su nam bubrezi.


    vecernje novosti
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #40

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Pa...po ovom pitanju sam prilicno neodgovorna
    Ne znam da se stedim i cuvam, kad treba, vec uvek dam maksimum od sebe, kad su posao i obaveze u pitanju.
    Da, posledice su se vec pojavile. Osecam ih, ali....ne znam zasto ne mogu da se promenim.
    Dzaba me izgrdio kardiolog na zadnjoj kontroli. Ne umem ja da nadjem vremena za sebe....


  11. #41

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Srbi ne haju za zdravlje


    Školarci u prestonici muku muče sa kičmom i disajnim organima, a svaka peta mlada osoba je na granici gojaznosti. Moždani udar već sa 16 godina, prete i bolesti srca.
    Ovi alarmatni pokazatelji predstavljaju statističke podatke iz prestoničke primarne zdravstvene zaštite.Koliko se malo bavimo sopstvenim zdravljem, najbolje se vidi po zdravstvenoj statistici, prema kojoj je kod čak trećine smrtnih slučajeva bolest bilo moguće sprečiti.

    "Zdravstveno vaspitanje se stiče u školi i tu nema dileme. Od malih nogu treba usađivati da nam je svima potrebno jednom ili dva puta godišnje proveravati zdravlje. Neodlazak kod lekara ne sme da se pravda gužvama, dugim listama čekanja ili neljubaznošću zaposlenih", kaže za "Novosti" dr Ljubomir Perišić, direktor Doma zdravlja Stari grad.

    Redovan sistematski pregled odraslih, koji se radi jednom godišnje, obuhvata laboratorijski pregled krvi i urina, pregled specijaliste interne medicine sa EKG-om, utrazvučni pregled stomaka, štitne žlezde i pregled specijaliste fizikalne medicine.

    Pored ovih procedura, sistematski pregled žena obuhvata i ginekološki pregled, kolposkopiju, PAPA test, ginekološki ultrazvučni pregled, i ultrazvučni pregled dojki.

    Poslednji statistički podaci iz beogradskih domova zdravlja jasno ukazuju da je tek svaki 20. pregled preventivni, što je i te kako poražavajuće, budući da je najmlađi pacijent Kliničkog centra Srbije, imao moždani udar sa svega 16 godina.

    "Vodeći uzroci smrtnosti su bolesti srca i krvnih sudova i maligni tumori. Redovnim sistematskim i preventivnim pregledom, ova neslavna situacija mogla bi itakako da se poboljša", kaže dr Perišić.

    Zdravstveni kartoni u domovima zdravlja, kao po nepisanom pravilu, gotovo da su identični - na bolovanje se najčešće odlazi upravo posle infarkta ili karcinoma, a sve češće i zbog bolesti respiratornog i mišićno-koštanog sistema.

    Prema poslednjem istraživanju Ministarstva zdravlja o zdravlju stanovništva, svaki drugi stanovnik ima povišen pritisak, 40 odsto građana pije, svaki treći uživa u duvanskom dimu, dok je 17 procenata njih gojazno.

    Podatak iz istog istraživanja ukazuje, takođe, da je čak tri četvrtine ljudi fizički neaktivno.
    "Nedopustivo je da mladi, radno sposobni ljudi ne misle o svom zdravlju, niti se prevencije radi bave nekom laganom fizičkom aktivnošću. Kada se bolest uoči na vreme, ponekad je dovoljna samo promena štetnih navika da se spreči razvoj izuzetno opasnih i smrtonosnih bolesti", kaže dr Nevenka Dimitrijević, lekar opšte prakse u Domu zdravlja Voždovac.

    Prema njenim rečima, menjanjem loših navika i preventivnim pregledima, izbegavaju se nepotrebni troškovi i neprijatnost hirurških intervencija i bolničkog lečenja.

    (MONDO)
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #42

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Korist u borbi protiv srčanih bolesti Konzumiranje čaše vina dnevno rezultuje povećanjem količine omega3 masnih kiselina, koje su zadužene za zdravlje arterija.

    Korist za zdravlje kostiju Studije izvedene u Francuskoj ukazuju na značaj konzumiranja čaše vina svakodnevno za žene, jer one koje su to činile imale su povećanu gustinu kostiju. Ovo je posebno korisno za starije žene jer se, preme studijama, osteoporoza može odložiti ili čak i izbeći.

    Izbegavanje dijabetesa tipa 2 Poboljšavanje osetljivosti organizma na insulin konzumiranjem vina omogućava telu da efektnije odgovori na ovaj hormon.

    Tako da umereno uživajte u vinu. Preporučena količina je jedna do dve čaše dnevno, po mogućstvu crvenog. Živeli!

    Izvor: Prirodni Lek
    ivi zdravo kada moe!

  13. #43

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Idete li redovno na preglede, koristite li kondome, idete li kod stomatologa? Kako se hranite? Spavate li dovoljno? Koristite li neke dodatke ishrani? Imate li neku formulu za zdrav život?
    Moram priznati da nisam simetrična u čuvanju svojeg zdravlja. S jedne strane obavljam preventivne preglede kod stomatologa/ginekologa redovito + relativno svakodnevno konzumiranje namirnica poput češnjaka, cimeta, naranči, paprike i sl. S druge strane, iako znam važnost, ne spavam dovoljno i ne krećem se koliko bih uistinu trebala. Možda se izvlačim kada kažem da trenutni stil života uzima svoj danak i ostavlja posljedice no nemam vremena promijeniti stvari.

    Formula za zdrav život ne postoji u potpunosti jer dosta toga ima i u sreći. Netko ima više sreće dok netko drugi nema
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #44

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Sve je to relativno... Ne pazimo se dovoljno, barem većina. Nije to ni lako, pazi šta jedeš, pazi šta piješ, pazi šta i koliko radiš, koliko spavaš, itd. itd. I na kraju te udari auto. Osobno dosta pazim na imunitet, da uvijek jedem redovno i da unesem dovoljan broj vitamina, minerala i ostalog. U najgorem slučaju to nadomjestim raznim kapsulama i prahovima /link je samo primjer/, ali pazim da je na prirodnoj bazi. Na to kolko tolko mogu utjecat, na fizičke ozljede i ostalo baš i ne.

  15. #45

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Meni nikad nije ništa, a ako i jeste...ma proći će.
    Kod doktora idem samo kad me _deda prebaci preko ramena, ubaci u auto i odveze u bolnicu.
    Ja sam ono suprotno od hipohondara ---- kreteN.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Uticaj sna na zdravlje
    Autor Charlie Harper u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2010, 16:23
  2. Redovan sex- Dobro zdravlje
    Autor Apolonija u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 15:00
  3. Brushalter ili zdravlje - odlučite same
    Autor Lady S u forumu Lepota
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.09.2009, 19:51
  4. Horoskop i zdravlje
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 12:13
  5. Posao i zdravlje
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 08:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •