Kako čuvate zdravlje? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 46
  1. #16

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Vnesujem u organizam vise zelencuk i ovosje a pomalo mesa ,svaki dan pijem 1 litar caj i to bosiljak sa ajduckom travom.Pa sad mi je dobro .

  2. #17

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Ne setim se zdravlja sve dok se ne razbolim ,
    onda shvatim kako je lepo biti zdrav.
    Moraću da poradim na tome.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  3. #18

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Svakih 7 dana ga narusavam tako da je ostalih 5-6 dana u cuvanju i to je sve sto za isto mogu da ucinim...

    Sto kaze pok. otac 2 meseca pred smrt: 'ajde ne dramite,pa od necega se mora umreti...

  4. #19

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Mislim da preterano vodim računa o nekim aspektima zdravlja dok sa nekim, ozbiljnijim problemima koji zahtevaju redovnu brigu i tretman izbegavam da se suočim.
    Tako npr redovnom uzimam vitamine i mineralne u obliku tableta, razme smeše od meda, lekovitog bilja, trudim se da zdravo jedem, ne pijem, ne pušim, izbegavam kafu i sl. ali ne odlazim redovno kod ginekologa, kod zubara ne idem dok ne zaboli, ne bavim se sportom i sl. Za sada se ne žalim, ali mislim da ću vremenom morati da se sportski aktiviram jer ipak ne mogu da dozvolim sebi da idem bezuba ili sa 50 kg viška..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #20

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Pišu danas u Press-u da je poželjno uzimati nedeljno do 11 jedinica alkohola,to je umereno kao,smanjuje rizik od kardiovaskularnih problema,ali nije mi jasno šta je za njih jedinica alkohola,jer za mene znam šta je,ali možda sam u zabludi...

    Toliko i uzimam,s tim da to uzmem u jednom danu u nedelji tj. ne delim na po svaki dan...

    Narušenog sam zdravlja mada niko ne bi rekao,ali mentalnog naravno sa psihosomatskim poremećajima i zavisnik od nekih sitnica... Tešim se kakvih ima,a sa 44 je nemoguće da ti nešto fali,pa bolje i živci nego čuka ili gušterača ili šta još gore ne daj Bože... Biram da sam zdrav ludak,ukratko...

    Organizam je tako komplikovan da je to nemoguće opisati,ko je učio zna o čemu pričam... I svi doktori koji su me nekada lečili,saobraćajka i ti manji psiho poremećaji... su ili čujem teže bolesni ili umrli... Sorbona,struka i zdrav život ne znače ništa niti mi išta znamo... naše je da čekamo,a kako reče Dadan sinoć u filmu - isto je umro da li u sredu ili petak... Ili kako ono kažu: Od čega je umro? Pa od smrti...

  6. #21

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Kazu da svaki dan moramo pojesti jednu jabuku, a i jednu bananu radi kalijuma.
    Takode i narandzu zbog vitamina C ...
    I obavezno popiti jednu solju zelenog caja (bez secera za prevenciju dijabetesa) za smanjenje masnoce u krvi...
    Svakoga dana moramo popiti dve litre vode ( i poslije je ispisati, sto udvostrucuje vreme koje smo do sada provodili u WC-u)
    Svakoga dana treba uzeti barem jedan Bioaktiv ili jedan jogurt da biste imali sve dobre bakterije, za koje niko ne zna sta su tacno, ali ako se ne opskrbis sa barem milion i po tih bakterija, vidjeces svog djavola...
    E da ... i svakoga dana jedan aspirin,za prevenciju infarkta, i jedna casa crnog vina, takode protiv infarkta. I jednu casu belog, za nervni sistem...I jednu casu piva, ne mogu se setiti za sta...
    Ako ih popijes odjednom, medutim, mozes dobiti mozdani udar, ali ne sekiraj se, neces ni primetiti...
    Svakoga dana treba jesti zitarice!
    Mnogo, mnogo, gomilu vlaknastih zitarica, dok ne poseres govno velicine pulovera.
    Potrebno je 4 do 6 dnevnih obroka, laganih, s tim da ne smes zaboraviti - zvakati svaki zalogaj 100 puta- (Tako da ti samo za jelo treba 5 sati)
    E da, iza svakog jela trebalo bi oprati zube, tako da zube treba oprati i posle jabuke, posle bioaktiva, posle banana, posle zitarica.I tako sve dok imas zube u ustima, s tim da ne zaboravis zubni konac, masazu desni, i, jako vazno - ispiranje vodicom za usta...
    Bilo bi dobro urediti kupatilo, mozda staviti unutra CD player ili TV, jer s obzirom na vodu, zitarice pranje zuba, provesces puno, puno vremena unutra...
    Treba spavati 8, raditi preko 8 sati, plus 5 za jelo, to je 21. Ostaje ti 3 sata, ako nije bas velika guzva u saobracaju.
    Prema statistikama, TV se gleda prosecno cca 3 sata dnevno. Sada se to vise ne moze, jer svakoga dana treba hodati najmanje pola sata (savet: posle 15 min kreni nazad jer ako ne, pola sata postaje celi sat).

    Treba negovati prijateljstva, jer su poput biljaka, treba ih odrzavati svakodnevno. Pretpostavljam i kada ides na put...
    Izmedu ostalog, moras ostati informisan, i citati barem dve dnevne i nekoliko nedeljnih novina, da bi imao kriticki stav..
    Seks treba imati svaki dan, ali bez upadanja u rutinu: treba biti inovativan, kreativan i iznova osvajati.
    Za sve ovo treba vremena...
    Ako zelite sebi sve najbolje, onda govorimo o tantrickom seksu.
    Treba imati vremena i za dodir s prirodom, pranje poda-sudova-vesa, da ne govorimo o tome sta sve treba ako imas kucnog ljubimca ili decu...
    Racunica kaze da je za sve to potrebno minimalno 29 sati.

    Jedina mogucnost koja se namece je raditi nekoliko stvari istovremeno:

    Npr: tusiraj se hladnom vodom i drzi usta otvorena - tako ces popiti 2 litre vode.
    Dok izlazis iz kupatila s cetkicom za zube u ustima, istovremeno se seksaj (tantricki) s partnerom koji istovremeno gleda TV i cita novine dok ti peres pod.
    Ostala ti je jedna ruka slobodna? Nazovi prijatelje! I rodbinu! Popij vino (nakon razgovora s rodbinom ce ti trebati).
    Uuuuuuf!
    Ako ti je ostalo dva slobodna minuta, posalji ovu poruku svojim prijateljima (koje treba paziti kao biljke) dok jedes kasicicu meda, koja je vrlo, vrlo korisna.
    Sada te pozdravljam, jer izmedu jabuke, jogurta, piva, prve litre vode i treceg obroka s dnevnom dozom vlakana, ne znam vise sta trebam, ali moram hitno u WC.
    Ucaricu par minuta istovremeno peruci zube...


  7. #22

    03 Koliko zaista vodite računa o svom zdravlju?

    ...kao što naslov kaže

    Ja sam recimo od onih koji izbegavaju lekare po svaku cenu jednostavno ne volim zdravstvene ustanove i bele mantile i više volim da se izlečim sama,ukoliko mogu naravno,nego da se prepustim njima.
    Trudim se da vodim računa koliko god mogu,mada sam porilično sigurna,da ovo nije baš dovoljno.Pridržavam se ponekih saveta u vezi ishrane jer mi tako jednostavno odgovara.Sa vežbanjem sam prestala odavno mada sad šetam sve više tako da se nisam ulenjila totalno
    ...znam da sam još nešto zaboravila da napišem ali kad se setim vratiću se



    A koliko Vi zaista vodite računa o svom zdravlju?
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #23

    Odgovor: Koliko zaista vodite računa o svom zdravlju?

    Vratiću se na temu kada se setim šta od saveta koje dajem pacijentima u cilju prevencije ne radim i sama.

    Nisam oduvek bila hrabra i odgovorna što prema sebi, što prema onima koje volim i kojima sam potrebna. Neke jednostavnije dijagnostičke postupke odradimo jedni drugima kada se ima vremena, a one kojih sam se jako bojala, sada se pribojavam, malčice, kratko, ali odradim. Noć pred kontrolu i čekanje rezultata su mnogo kraći od vremena koje sam davala mozgu da napravi najgroznije moguće varijante. Toliko o strahu ne od lekara, nego ishoda pregleda.

    Izgovore drugara poput nemanja novca ili vremena nikako ne prihvatam, jer donekle nesvesno obmanjujući mene, mogu da naškode samo sebi i znaju to, pa mi nije više neprijatno da popričamo i o tome jer prevencija je posle genetike najvažnija na svetu, što se zdravlja tiče.

    Osim straha i nemanja novca i/ili vremena nas kao pacijenata, sada mi još jedino pada na pamet nemanje vremena, strpljenja i volje lekara da kratko, jasno i razumljivo svakom svom pacijentu ponaosob objasne gde se, kada i zbog čega šta radi od pregleda, koji se rade jednom godišnje, koji ređe a koji češće od toga, koje su alternative što se tiče pokrivenosti troškova i svega što u hodu razgovorom može da se pojasni.

    Od ili zbog neznanja i lenjosti se umire.

    Za nas kojima je, kako uglavnom volimo da kažemo, internet delić a ne deo života , higijensko - dijetetski režim i bilo koja fizička aktivnost (ali svakodnevna) kockica - delić koji nedostaje, a koja je neophodna koliko i preventivni pregledi.

    I još nešto u vezi polova (M/Ž)... Nema oblasti u kojoj je polnost ta koja daje bilo kakvu garanciju i povlastice. Mnogo bi bilo da krenem po sistemima organa, ali uglavnom se zna kada i šta treba da kontroliše muškarac, a šta žena, šta je dobro - loše za jedno ili oboje... A kada se ne zna, pita se. Pol i broj godina su jedan od orjentira za plan za određeni mesec, godinu ili zauvek, na šta posebno obratiti pažnju.

    I da bi što ređe slušali onu tužnu ali čestu rečenicu koju je natty napisala, a koju mnogi žive: "Noću sanjam strah, a danju ga živim", volela bih najviše na svetu kada bi se odvažili kao ja ne tako davno, i krenuli da se izborite sa sobom za sebe. Da trajemo duže, ali zdravi.

  9. #24

    Odgovor: Koliko zaista vodite računa o svom zdravlju?

    Dovoljno sam sebi problema naneo, ne iduci lekaru...
    Sada se cesce desi da odem i da mi lekar kaze da je sve ok, nego da se sam lecim.
    Ne verujem u cajeve i prirodne preparate, smatram da je lek koncentrovana hemija, te ako treba udariti, treba to uraditi punom merom.

    Sto se prevencije tice, pusacka okolina i necisti gradski vazduh stvaraju vise stete nego koliko koristi donosi bilo kakva prevencija.
    Pored toga covek vremenom jos shvati da i ne zeli ziveti vecno...
    Te opet besparica na zdravu hranu, premalo vremena za sebe i slicno...

    Malo sporta, pa nek se zivi, dok se zivi...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #25

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Od sutra, pijeNjem soka od brusniCe (jer ako Marija kaže da je ....)...


  11. #26

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    pazimo se ..njegUjemo se..piEmo witamina..zdrawo se hranimO I eto

  12. #27

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Načinom ishrane. Obzirom da kuvam svaki dan trudim se da sebi i ukućanima pripremam hranu koja će zadovoljiti sve potrebe naših organizama (dečijeg trudničkog i odraslog muškarca ) Takođe svakodnevno tamanimo voće.

    Fizičkom aktivnošću. Primetila sam da me umor od kućnih poslova pre prođe od lagane šetnje nego ležanja, tako da praktikujem laganu šetnju svaki dan, a pre trudnoće (a i posle) vožnju bicikla.

    Od preventivnih pregleda kod lekara jedino praktikujem ginekološki i to redovno, bez odlaganja.

    Trudim se da minimalno koristim antibiotike i to samo po preporuci lekara komzumiram.Lečenje svodim na čajeve, med i tinkture raznog bilja pa ako to ne pomaže pravac Dom zdravlja.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  13. #28

    Odgovor: Prehlada i grip

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste skoro prelezali grip?
    Kod lekara idem jednom u 6 meseci(kod zubara nesto cesce-iako nemam karijesa niti bilo kakvih problema sa zubima). Smatram da mi je to dovoljno za sistematski pregled, i preventivno vadjenje krvi. Izvadim krv, izpregledam se, cisto da nesto ko zna sprecim, ili nedaj Boze lecim. Hvala Bogu, zdravlje je ok. Poslednji put kada sam bio bolestan bili su krajnici-upala krajnika 1999 godine. Od tad do sad nisam imao ni grip ni prehladu, i sad za sad ne zalim se. Na poslednjem pregledu-pre mesec dana-doca je rekla da ipak smanjim malo unos bibera, jer mi je broj crvenih krvnih zrnaca malo veci 5.950.000, a to navodno kako mi je objasnila moze da napravi krv malo guscom, te nije zgoreg da sve bude potaman.
    ...................

  14. #29

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    ne pushim, zdravo se hranim, fizichki sam aktivna, nemam kontakte sa zarazzenima, nemam kontakte s rizichnim grupama, nemam rizichno ponashanje, u tom smislu... to shto chu da skachem s bandzija i shto padnem s rolera se ne vazzi....... imam veliko znanje iz medicine za laika... ne verujem lekarima ich.... simptomatologiju provuchem kroz internet a za farmakologiju se konsultujem s olivom apotekarkom (dzinijus od zzene)....kod zubara idem kad god je potrebno, a ginekoloshki sistematski odradim kad god mi budjelar dozvoli....

    ne trazzim dzav'la u tom smislu pa neche valjda ni on mene. preskupo je lechiti se a valjachu detetu josh koju godinu... posle mozze i da se mre, nie problem.
    & underpaid......

  15. #30

    Odgovor: Kako čuvate zdravlje?

    Još uvek ono čuva mene.
    Vidi da sam neozbiljna i pušta me da se "igram".

    Mislim da je vreme da se (za koju godinu ) u tom smislu najzad uozbiljim..
    i konačno "odrastem".



    Već mi je po malo neprijatno..

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Uticaj sna na zdravlje
    Autor Charlie Harper u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2010, 16:23
  2. Redovan sex- Dobro zdravlje
    Autor Apolonija u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 15:00
  3. Brushalter ili zdravlje - odlučite same
    Autor Lady S u forumu Lepota
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.09.2009, 19:51
  4. Horoskop i zdravlje
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 12:13
  5. Posao i zdravlje
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 08:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •