Čarobni svet roštilja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Čarobni svet roštilja

    Koliko smo samo puta bili u prilici da se oprobamo kao majstori spremanja roštilja .Da pokažemo društvu ko je glavni majstor , a zaista i morate biti za spremanje vrhunskog roštilja . Neponovljiv ukus i miris roštolja redovan je pratilac svakog dobrog vikend druženja na izletima , mnogih zabava , prijema itd.
    Na izgled sve može izgledati slično: pripremimo žar i lagano pečemo meso .
    Ipak varijacije su ogromne od pripreme vatre ,vrste mesa za pečenje (riba , svinjsko , pileće i dr.) , načina pripreme roštilja , čuvenih i ponekad tajnih začina za meso , marinada , priloga itd.
    Upravo zato i otvaram ovu temu sa ciljem da svi nekim svojim receptom ili načinom pripreme doprinesemo da nam druženja u čarobnom svetu roštilja budu što prijatnija i naravno što ukusnija.

  2. #2

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Marinada za pastrmku


    Na početku evo jedne odlične marinade za ribu čiji ukus na roštilju je fenomenalan.

    Za 1 kg pastrmke potrebno je :

    1.5 dl belog vina
    pola šolje limunovog soka
    2 male kašike vinskog sirćeta
    2 kašike maslinovog ulja
    3 česnja luka
    peršun , so i mleveni crni biber

    Riba obavezno mora biti sveža , a u marinadi je potrebno ostaviti jednu noć.

  3. #3

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Šampinjoni sa roštilja


    Dobar i skoro nezaobilazan prilog na svakoj roštiljadi.Možete ga isprobati u nekoliko varijanti . Evo dve dobre .

    Prva varijanta

    Šampinjone operite i izvadite dršku i sredinu . Prvo zapecite šampinjone tako da šupljina bude sa donje strane , potom ih okrenite i u sredinu stavite margarin ili sir trapist (po sopstvenom izboru) i ispecite do kraja , dok ne porumene.

    Druga varijanta

    Šampinjone operite i površinski očistite
    Stavite ih u posudu i napacajte sa biljnim uljem , vegetom i biberom
    Ostavite ih preko noći napacane u hladnjaku
    Ispecite ih na kraju na roštilju sa drvenim ugljenom kada je žar slabija tako da potamne i omekšaju .
    Odlično se slažu sa sa svim jelima sa roštilja .

  4. #4

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Pikantna piletina na roštilju


    Potrebni sastojci :

    1 pile
    4-5 supenih kašika suncokretovog ulja
    limunove kriške za ukrašavanje
    so i biber po ukusu

    Začini za meso:
    2 male kašike karija u prahu
    1 čajna kašika mlevenog kima
    1 čajna kašika čilija u prahu
    4 češnja naseckanog belog luka

    Sastojci za umak:
    1 kafena šoljica jogurta
    4 supene kašike svežeg usitnjenog peršuna
    so po ukusu

    Priprema:


    Pile operite, obrišite papirnatim ubrusom i razrežite na osnovne delove.
    U manjem tiganju zagrejte mešavinu karija u prahu, kim i čili u prahu toliko da zamiriše. Umešajte naseckani beli luk i mešavinom začinite komade piletine. Ostavite tako u poklopljenoj posudi oko 1 sat da se meso prožme začinima. U međuvremenu jogurt promešate s malo soli, bibera i sveže usitnjenim peršunom. Odstajale komade piletine posolite, pobiberite, premažite uljem i pecite na roštilju dvadesetak minuta ili duže, što zavisi o veličini delova piletine. Poslužite još toplo s umakom od jogurta i ukrasite kriškama limuna.

    Napomena:
    Ovo jelo možete napraviti i tako da komade piletine istrljate smesom gotovih začina za piletinu ili kombinacijom vlastitih začina po izboru (na primer :slatka mlevena paprika, vegeta ili so, sveže mleveni biber, beli luk u prahu ).

  5. #5

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Ljuti sos za jela sa roštilja


    Potrebni sastojci :

    1 veća glavica iseckanog luka
    2 supene kašike ulja
    1 kašika tucane paprike
    1 kafena kašika ljute tucane paprike
    3/4 šolje kečapa
    pola šolje piva
    1/4 šolje jabukovog sirćeta
    1 supena kašika vorčester sosa

    Priprema :

    Zagrejte ulje , dodajte luk i celer i pržite oko 5 minuta.Potom dodajte papriku i mešajte jedan minut. Dodajte kečap,pivo i vorčester sos. Mešajte na tihoj temperaturi oko 30 minuta. Ovaj sos se može pripremiti i nedelju dana unapred i ostaviti da stoji u frižideru .

  6. #6

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    PUNJENA VEŠALICA


    Sastojci:
    meso svinjsko 250 gr.
    svinjska maramica 100 gr.
    luk beli, biber, so, aleva paprika

    za nadev :
    dimljeno svinjsko meso 70 gr.
    kačkavalj 70 gr.

    Priprema :

    Svinjsko meso od karea iseći na dve šnicle , izlupati čekićem i pripremiti za rolovanje. Dimljeno meso i kačkavalj iseći po dužini u obliku štapića i dodati začine po ukusu. Svinjsku maramicu raširiti na dasci, preko nje staviti pripremljeno meso, staviti nadev po dužini, rolovati je i tako pripremljenu peći na roštilju .

  7. #7

    rostilj meso receptura

    posto se godinama bavim mesarstvom sigurno ste zainteresovani za recepturu rostilj mesa a ona ide ovako 10kg junece meso,3kg juneci loj,1,5kg soja brasno,1,3kg soja ljuspica,4kg led,400gr so ,70gr k/2 aditiv za vezivanje svih komponenata sve to ide u mesaonu,mesarski kuter i to va je smesa za pljeske i cevape

  8. #8

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Hvala na receptu. Zapisao sam ga pa cu isprobati prvom prilikom.

  9. #9

    Odgovor: rostilj meso receptura

    A od kad se to mleveno meso zove roštilj?
    Ja priznajem samo svinjski vrat kao meso za roštilj...sve ostalo je bOranija.

    I kako vas nije sramota da stavljate led

  10. #10

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Ja takođe za roštilj priznajem svinjski vrat, ali i jagnjaće kotlete, sve drugo nedolazi u obzir. Za mene roštilj netreba da bude začinjen, dovoljna je samo so i to posolim kad je roštilj pred kraj
    A uz roštilj preporučujem hladno belo vino, naprimer Krstač :ziveli:

  11. #11

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    A od kad se to mleveno meso zove roštilj?
    Ja priznajem samo svinjski vrat kao meso za roštilj...sve ostalo je bOranija.
    Što? Šta fali ražnjićima?

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #12

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    A od kad se to mleveno meso zove roštilj?
    Ja priznajem samo svinjski vrat kao meso za roštilj...sve ostalo je bOranija.

    I kako vas nije sramota da stavljate led
    Meni je npr pileća džiga umotana u slaninu i ispečena na roštilju sasvim dobar roštilj, a svinjski vrat mi je bezveze
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #13
    Koje piće ide uz roštilj ? Ukusi su različiti , neko preferira žestoka piće,neko pivo , vino ili bezalkoholna pića.
    Pravila nema ....opusti se i uživaj u hrani,piću i prirodi.Što se mene tiče i mojih drugara ,mi smo uvek za domaću kajsiju (rakiju koju sami ispečemo) i nju degustiramo dok spremamo roštilj , a posle ko šta voli.Neko pije pivo ,ženske obično crno vino i kolu ,a ja sam uvek za belo domaće vino iz Fruškogorskih podruma.
    U stvari bez dobrog društva nema ni dobrog roštilja.



    Evo jednog zanimljivog recepta koji sam našao na netu


    GRILOVANO POVRĆE
    POTREBNO JE
    0,5 kg tikvica, 0,5 kg paradajza, 0,5 kg plavog paradajza, 200 g ementalera, 3 čena belog luka, 3 kašike maslinovog ulja, kašičica majčine dušice, so, biber
    PRIPREMA
    Povrće dobro operite. Tikvice i plavi paradajz isecite na kolutove centimetar debljine. Beli luk zgnječite i pomešajte sa maslinovim uljem i majčinom dušicom. Posolite i pobiberite. Povrće pomešajte sa ovom smesom i ostavite na sat vremena u frižider. Pred pečenje paradajz isecite na polovine, stavite ga sečenom stranom na papirni ubrus i pustite ga da se malo prosuši. Pecite ga na roštilju po nekoliko minuta sa svake strane. Pospite rendanim sirom.

    Ime: 1.jpg Pregleda: 206 Veličina: 66.4 KB
    Poruku je izmenio Cecara, 06.01.2013 u 10:53 Razlog: uzastopni postovi

Slične teme

  1. Da imam čarobni štapić...
    Autor _baba_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 02.05.2019, 16:01
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •