Čarobni svet roštilja - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 47 od ukupno 47
  1. #46

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    A od kad se to mleveno meso zove roštilj?
    Ja priznajem samo svinjski vrat kao meso za roštilj...sve ostalo je bOranija.

    I kako vas nije sramota da stavljate led
    Meni je npr pileća džiga umotana u slaninu i ispečena na roštilju sasvim dobar roštilj, a svinjski vrat mi je bezveze
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #47
    Koje piće ide uz roštilj ? Ukusi su različiti , neko preferira žestoka piće,neko pivo , vino ili bezalkoholna pića.
    Pravila nema ....opusti se i uživaj u hrani,piću i prirodi.Što se mene tiče i mojih drugara ,mi smo uvek za domaću kajsiju (rakiju koju sami ispečemo) i nju degustiramo dok spremamo roštilj , a posle ko šta voli.Neko pije pivo ,ženske obično crno vino i kolu ,a ja sam uvek za belo domaće vino iz Fruškogorskih podruma.
    U stvari bez dobrog društva nema ni dobrog roštilja.



    Evo jednog zanimljivog recepta koji sam našao na netu


    GRILOVANO POVRĆE
    POTREBNO JE
    0,5 kg tikvica, 0,5 kg paradajza, 0,5 kg plavog paradajza, 200 g ementalera, 3 čena belog luka, 3 kašike maslinovog ulja, kašičica majčine dušice, so, biber
    PRIPREMA
    Povrće dobro operite. Tikvice i plavi paradajz isecite na kolutove centimetar debljine. Beli luk zgnječite i pomešajte sa maslinovim uljem i majčinom dušicom. Posolite i pobiberite. Povrće pomešajte sa ovom smesom i ostavite na sat vremena u frižider. Pred pečenje paradajz isecite na polovine, stavite ga sečenom stranom na papirni ubrus i pustite ga da se malo prosuši. Pecite ga na roštilju po nekoliko minuta sa svake strane. Pospite rendanim sirom.

    Ime: 1.jpg Pregleda: 207 Veličina: 66.4 KB
    Poruku je izmenio Cecara, 06.01.2013 u 10:53 Razlog: uzastopni postovi

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Da imam čarobni štapić...
    Autor _baba_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 02.05.2019, 16:01
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •