Vojislav Šešelj - povratak i priključenije
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Hag: Šešelj na privremenoj slobodi




    Hag -- Sudsko veće odobrilo je puštanje predsednika SRS Vojislava Šešelja iz Haškog tribunala, objavio je Haški tribunal.

    Informaciju o puštanju Šešelja za B92 je potvrdila i portparolka Haškog tribunala Magdalena Spalinska.

    Tim lekara, koji je ustanovio da su se kod Šešelja pojavile metastaze raka na jetri, zahtevao je puštanje lidera SRS na privremenu slobodu, kako bi mu bilo omogućeno adekvatno lečenje.

    Identičan zahtev je predat i ranije ove godine, kada je Vlada Srbije dala garancije za Šešeljevo privremeno puštanje na slobodu, ali je on to odbio.

    Kako je ranije objavljeno, uslovi Šešeljevog privremenog puštanja na slobodu bi podrazumevali kućni pritvor, policijsku pratnju prilikom kretanja iz medicinskih razloga, zabranu komunikacije sa žrtvama u vezi sa njegovim slučajem, zabranu javnog razmatranja njegovog slučaja, a pominjala se i zabrana učešća u "političkom životu", kao i oduzimanje pasoša.

    Ipak, sada ti uslovi nisu objavljeni i drže se u tajnosti.

    Prethodnih dana vođeni su pregovori o njegovom puštanju na slobodu, a Haški tribunal je juče zatražio da se vlade Holandije i Srbije izjasne o tom slučaju.
    Potom je Haški tribunal objavio pismo predsednika Nacionalnog saveta za saradnju sa tim sudom Rasima Ljajića u kojem on poručuje da je Srbija spremna da pruži garancije za privremeno puštanje na slobodu Vojislava Šešelja, pod uslovom da se optuženi obaveže da će poštovati sve uslove koje odredi nadležno sudsko veće Tribunala.

    Ljajić je uputio pismo sudskom veću Haškog tribunala povodom odluke koju je to veće juče donelo u predmetu protiv optuženog lidera SRS Vojislava Šešelja, a kojom se od Vlade Srbije traže garancije za njegovo privremeno puštanje na slobodu.

    "Vlada Srbije zabrinuta je zbog novog razvoja događaja u pogledu zdravstvenog stanja optuženog, i u tom smislu je spremna da pruži garancije za njegovo privremeno puštanje na slobodu... pod uslovom da se optuženi, u pravno obavezujućoj formi, izjasni da će poštovati sve uslove koje odredi nadležno sudsko veće Tribunala, kao i da prihvata garancije Vlade Srbije imajući u vidu da ih je do sada odbijao", navodi se u Ljajićevom pismu.

    U tekstu pisma se još navodi da stav Vlade Srbije u pogledu eventualnog puštanja na slobodu optuženog Vojislava Šešelja ostaje isti kao i prilikom prethodne odluke sudskog veća Haškog tribunala kojom su od Vlade tražene garancije, o čemu je Vlada obavestila Tribunal 1. jula ove godine.

    U pismu se podseća da je Vlada Srbije davala garancije za sve državljane Srbije optužene pred Haškim tribunalom koji su se zahtevom obratili i tražili da Srbija garantuje da će ispuniti sve uslove koji budu bili određeni u odlukama sudskih veća Tribunala.

    "U dosadašnjoj praksi Vlada Srbije je uspešno sprovela sve naloge o privremenom puštanju na slobodu državljana Srbije optuženih pred Haškim tribunalom", zaključuje se u pismu.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #2

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Mene je povodom ovog slučaja zanimalo objašnjenje tribunala i reakcija domaćih političara na vest. Tribunal je možda iskoristio situaciju da ne objasni svoju nesposobnost da se izjasni o tome što drži u zatvoru 11 godina čoveka kog nije u stanju da osudi. A što se domaće politike tiče, bolje nisam ni očekivala:

    B92 - Vesti - "Vu�i� omogu�io dolazak �e�elja"

    "Dragao mi je da se svaki državljanin pusti i vlada je dala garancije bez uslovljavanja, bez pitanja, bez kalkulisanja da li je ovo pravi trenutak, ali mene brine politička poruka Haškog tribnula, koji se ponaša kao politički sud", rekao je Vulin za Pink.

    Ovaj sitni čovek nije propustio šansu da ostvari svoj sitni interes i uvuče se još malo dublje premijeru jer sve što se dešava i Šešeljeve metastaze se dešavaju da bi ugrozile njegovu političku poziciju.

    Kakav debil, lebte jebo.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #3

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Danas videh i čuh prve izjave čoveka koji je stoga što je samo lajavi krelac preko 11 g čamio (bzvz jer za verbalni delikt bi mnogo predsednika ležalo) kako nastavlja. Nekako..mišljenja sam da čovek vremenom sazri, shvati suštinu, pomiri se sa sobom i prizna svoje greške ali..demantovao me.
    Žao mi je što je oboleo, nema toga kome bih želeo bolest, i nekako mi je sav ovaj cirkus oko povratka bljak. Jbt...i ratnici su znali da okače pušku, da se "izuju" i nastave normalan život, čemu onakav nastup njegov?
    Svi se kunu u njegovu inteligenciju pa što je ne pokaza sada?
    I..ne verujem da će Hag uopšte donositi ikakvu presudu, prvo stoga što bi priznali svoju nesposobnost i debelo platili odštetu, a drugo što više nisu znali šta će i kuda će. Verovatno se nadaju da će Šešelj poći Miloševićevim putem pošto su već tada dobili po nosu što se tiče utemeljenja optužbi.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #4

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    premda mi je fizicki odbojan,premda se nikad nisam slagala s nnjegovom politikom,premda su mi svi radikali bili kao iskovani pod isti cekic,ne mogu a da ne osetim bes sto su ga drzali tolike godine a da nisu bili sposobni da ga osude ili ga oslobode
    s druge srtrane,ne mogu da ne postujem njegovu principijelnost
    mnogi su se menjali,okretali kako vetar duva,gledali da se uhlebe sto bolje
    on nije
    bio je i ostao ono sto je od samog pocetka
    inteligencija? besprekorna
    lucidnost? vthunska
    pogresna politika? o ,da!
    ali ipak,covek sa stavom
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Кад неко каже "четнички војвода", ја се сетим ђенерала Драже, попа Ђујића, Уроша Дреновића, војводе Вука, Јована Бабунског... људи који су ратовали са Турцима, Арнаутима, Бугарима, Аустријанцима, Немцима, Италијанима, усташама, комунистима... и од четничког војводе очекујем много.

    Војиславу Шешељу признајем, како сам рече, десет хиљада добровољаца који су подметали главу тамо где многи нису хтели ни ногу. Весела Србадија воли да се зајебава с крађом беле технике, ратним злочинима и сличним глупавим стереотипима, али за мене је пресудно што су неки људи ишли да помогну својој браћи, тамо где се пуца и где се гине. Па ако је неко успут узео неки телевизор, то јесте за срамоту али не поништава урађено добро.
    А сви смо врло спремни да истомишљеницима опраштамо највеће гадости а неистомишљеницима у фокус стављамо сваку грешку. Шешељевцима се не сме заборавити да су помагали српском народу да се одбрани, а све остало, нек им се суди поштено и по томе осталоме.

    Што се тиче Србије, неко ко допусти да се Србија опљачка, да се преда Косово а твоји сарадници за то време добијају станове а ти седиш у влади или поред владе, да правиш циркус и да те износе из скупштине онда кад би требао да организујеш тројке по шумама или барем хиљаде људи на улицама... прилично бедан учинак.

    Годинама је служио као оправдање и за плашење - "ми јесмо багра, али ако не гласате за нас, доћи ће Шешељ, а он једе малу децу".

    А онда су му странку подреали ко крмача масну врећу.

    А онда је лежао 12 година у спрдњи од суда, мање су лежали четници после 2ср.

    И сад се вратио... не знам, не видим му неки учинак...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    malo već slabije podnosim politiku, kao da sam konačno digao ruke od države i neke nade da evo sad tek što nam nije krenulo ... ne znam šta da očekujem od ,,Sline Stefanovića,, ili (neki ga zovu i) ,,pičkoustog,, ... ne znam, ne bi bilo loše da ga barem isprovocira da prizna da je ,,jeo govna, tim rečima bez moljenja, jer je bio slep pored očiju,,

    Šešeljovski

  7. #7

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад неко каже "четнички војвода", ја се сетим ђенерала Драже, попа Ђујића...
    Ja se setim gibanice...masne

  8. #8

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Ovo samo ON može
    Ovo je to što mi je godinama njegovog utamničenja nedostajalo...jednostavno ravno/protiv/teža...

    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    covek nije bio za sud , narocito ne onaj za ratne zlocine .to je fakat .
    njegova politika slonaustaklarskojradnji prima se i odobrava samo tamo gde ima haosa u politickim odnosima tj kod nas.


    sto se mene tice apsolutno mi nije bitno dali je u zatvoru ili na slobodi .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #10

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад неко каже "четнички војвода", ја се сетим ђенерала Драже, попа Ђујића...
    Ja se setim gibanice...masne
    Кад прочитам ово, сетим се 15 слова. Као полуписменост.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад неко каже "четнички војвода", ја се сетим ђенерала Драже, попа Ђујића, Уроша Дреновића, војводе Вука, Јована Бабунског... људи који су ратовали са Турцима, Арнаутима, Бугарима, Аустријанцима, Немцима, Италијанима, усташама, комунистима...

    ..
    A ona dva Papuanca si zaboravio !!?
    Mislim da je to bila presudna bitka u kojoj su cetnici pokazali uobicajenu hrabrost i doneli slobodu i ta velika zasliuga se tek u poslednje vreme vaistinu verifikovala i dozivela svu posast koju zasluzuje.
    O borbana sa ustasama nema dvojbe.
    I dan danas se pamti i prepricava ona velika bitka kada su tabanali prema severozapadu i u toj gubitnickoj koloni se sporeckali dal su lepse strukle il gibanica i kako to obicno biva iz par reci nastade okrsaj i na kraju bitka , jedina bitka izmedju ustasa i cetnika.

    Mislim u svim tvojim neistinama . lazima , baljezgarijama, nekad se potkrade i neka istina.
    Evo ova , naprimer.

    Jesu bili borci za slobodu , ucestvovali u mnogim bitkama , ne zaleci ni kilo jagnjetine . al bih izdvojio one legendarne bitke s talijanima.

    Jest bila i zajebana ona bitka na Neretvi sa nemcima al je bila samo jedna.
    A tek one bitke u istocnoj Bosni protiv muslimana . pa po srpskim selima , Vranicu naprimer, i dan danas se zataskava o njoj.
    A sto ces ?

    Novo vreme.. pa stigla i verifikacija.i rehabilitacija.
    Uvek na kraju istina izbije na videlo ....sama od sebe.



    Ima Seselj i obrazovanje i inteligenciju . ali steta sto su svi njegovi kapaciteti otisli na pogresnu stranu.
    Bez obzira . cenim kod njega sto je za ideju , za veru , ma kakva ona bila , spreman da zrtvuje sve ...od porodice preko slobode ...do zivota.

    Retki su takvi..

    Ne ulazeci u to , koliko je ta njegova ideologija stetna , porazna za srpski narod.
    Ali to nije nista novo.

    Primera koliko hoces.
    Gavrilo Princip .....itd....
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #12

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    srećne mu metastaze

  13. #13

    Odgovor: Vojislav Šešelj - povratak i priključenije

    Jedna od najvecih srpskih zabluda. A imamo ih dosta

Slične teme

  1. Vojislav Ilić
    Autor zrNce u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 02.02.2014, 16:39
  2. Vojislav Ilić Mlađi
    Autor NesaDeBeli u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.08.2012, 18:04
  3. Povratak u budućnost - DeLorean DMC-12
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.12.2007, 01:01
  4. Povratak Supermena
    Autor astrica u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.09.2007, 11:45
  5. Vojislav Koštunica
    Autor silvia u forumu Političari
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.05.2007, 09:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •