Da li smo spremni za EU? - Strana 10
Strana 10 od 24 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 356
  1. #136

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    SRBIJA U LAVIRINTU

    To što smo vam oteli Kosovo i što trijumfalno oslobađamo i veličamo sve one koji su mučki ubijali vašu decu, žene i starce, to je izraz našeg dubokog poštovanja prema vama. Time što vas godinama zavlačimo pričom o vašem skorom ulasku u EU iako možda nemamo ozbiljnu nameru da vas primimo, želimo da pokažemo koliko nam je uistinu stalo do izgradnje iskrenih partnerskih i prijateljskih odnosa sa vama. Na kraju krajeva, ukoliko baš insistirate da bacimo i tu poslednju kartu na sto, sve ovo vam radimo jer nam je ponestalo dobrih argumenata kojima bismo odagnali sve te zle slutnje koje su počele da vas obuzimaju, a tiču se naših dobrih namera prema vama. A vi? Sve se čini da ste nas provalili. No, šta sada da se radi. Prelazimo na plan B. Ovako ćemo: vi, i pored svega, jednostavno morate iako vam se to možda previše i ne sviđa da stvari prihvatite onakvim kakve jesu, tačnije kakve bismo mi želeli da budu. Jer i to je, po ko zna koji put vam ponavljamo, sve za vaše dobro. Zar je moguće da nama ne verujete na reč? Ni posle slučaja Haradinaj? Ali ipak ćete na kraju preći preko svega i poverovati, zar ne? Kao i uvek što biva.

    Ovih nekoliko rečenica oslikava permanentni tretman većinskog dela međunarodne zajednice prema Srbiji u pokosovskim danima. Ne, taj tretman se nije završio kako smo opravdano očekivali onog 17. februara, kada je uz većinsko međunarodno olakšanje i oduševljenje konačno ozvaničena ta tako dugo gurana i sponzorisana kosovska nezavisnost. Sasvim suprotno tome, tretman je produžen u potpuno istom, neizmenjenom sadržaju i obliku i sledećeg, 18. i 19. i tako dalje. I danas ga, u ovom prvom naletu zakasnelog proleća, osećamo na koži, a još nismo u stanju da proniknemo koja je to svrha, tačnije namera takvog, najblaže rečeno, neprijatnog tretmana. Očigledno da apetiti nisu zadovoljeni ni kosovskim ustupkom Albancima ili kome već, pa se mora nastaviti sa ustupcima. Jednostavno, čini se da je glad pojedinih centara moći suviše velika da bi se tek tako mogla utoliti malim i beznačajnim kosovskim kolačem. Srbiju treba i dalje ostaviti na ringišpilu, neka je voza ko stigne.

    S tim u vezi, možda najviše zabrinjava činjenica da sve više splašnjava spolja forsirana i eksploatisana teza o neminovnosti uključenja Srbije u dalje evrointegracije. Kao da to više nije primarno za naše inostrane saveznike. Stiče se utisak da su isti uvereni u to da integracije više nisu potrebne ni Srbiji, ni njenim građanima. Nekako je kod inostranih prijatelja sve slabija vera u bilo kakvu mogućnost ostvarivanja naših evro-perspektiva (čitaj evro-snova). Šta se to u međuvremeno dogodilo? Zbog čega smo to odjednom postali nedostojni uživanja u evro-blagodetima? U stvari, da li je sve to baš tako odjednom? Uostalom, kao i uvek, nismo mi pozvani da o tome razmišljamo. Neka prijatelji razmišljaju umesto nas, oni ionako sve ovo rade zarad našeg dobra.

    Gde je u toj celoj priči naša politička elita i kako ona gleda na ovaj simptomatičan i ničim izazvan nastavak nepopularne politike prema Srbiji? Ponekad se pitam da li ona uopšte išta i primećuje. Postoje još uvek oni koji veruju, ili možda bolje rečeno, žele da običan narod poveruje u tu našu, sve bleđu, evrointegracionu priču, na koju ni naši saveznici više ne polažu neke velike pare. www.nspm.org.yu/koment_2007/2007_vucenovic1.htm ).

    Međutim, ipak je moguće da će ona poslužiti još jednom, bar za taj predstojeći sudbonosni izborni 11. maj. A onda ćemo se bez obzira na pobednike i poražene ponovo vratiti u realnost našeg lavirinta. Zaboravljeni i od saveznika i od onih koji to nisu, životareći tako do nekih novih sudbonosnih izbora.

    Novi Sad, 9. april 2008. Vanja J. Vučenović
    http://www.nspm.org.yu/koment_2007/2008_vucenovic1.htm

  2. #137

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Imali smo tolike brendove, da spomenem samo neke "Juhor" "Prvi Maj Pirot" "Trayal" "Pionir" "Merima" "Zdravlje" "DIN" "EI Niš" "Magnohrom" "Župa" itd. Svi su propali ili vegetiraju, a mi kupujemo strane proizvode, koji su "brend" na zapadnom tržištu. I sada bi da izgrađujemo neke nove brendove. Gluposti! Čije? Batalite tu trulu EU i njihova obećanja. Vole nas kao kvočka uzicu. Zezaju nas već 8 godina i nastaviće i dalje, jer 50% Srba se i dalje nada. Nada umire poslednja. Osvestite se ljudi!!!

    Nažalost našu, dežurni plašioci u zanosu izborne kamanje, nam predočavaju neku lepotu EU koju oni sami vide u svom virtuelnom svetu, i što je najgore taj virtuelni svet takođe prenose mladim ljudima vešto manipulišući sa njima, pa ne stižu da se osveste i vide realnost koja ih očekuje. Ja i mnogi moji istomišljenici pokušavamo rezonski i argumentovano da im dokažemo koliko je loše za Srbiju da se striktno vezuje za EU, ali nažalost slabo nam ide. Ostaje mirna savest da smo sve pokušali, kada se osveste njihova deca će ih proklinjati.
    In vinas veritas

  3. #138

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    ne znam da li smo spremni, ali s obzirom da cela evropa ide u tom pravcu a mi isto tako cinimo deo te evrope, tako nesto je neminovno.

    biti u eu oznacava mnoge povlastice, i kada je u pitanju ekonomski razvoj mnoge povoljne stvari.


    isto tako, biti u eu oznacava imati jedan visoki standard, koji zahteva i pare. rumunija koja je usla u eu - gledala sam neku emisiju - ne uspeva da ekonomski sledi korak tako da je jos vise sirotinje sada nego ranije.
    jer, plate su iste, a cene evropske.

    prema tome ma kakve bile nase misli, potrebno je biti u eu i na istoj nozi (ravnopravno) razgovarati o svim stvarima.

    ovako se osecam van eu: kao svi su u kuci a mi kao ispred vrata ko sirocici.
    pa daj da udjemo unutra pa da onda objasnimo neke stvari svetu.

    i nije stvar da li smo mi spremni ili ne. stvar je da li ce konacno da nas prime.
    all we need is love...

  4. #139

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Imali smo tolike brendove, da spomenem samo neke "Juhor" "Prvi Maj Pirot" "Trayal" "Pionir" "Merima" "Zdravlje" "DIN" "EI Niš" "Magnohrom" "Župa" itd. Svi su propali ili vegetiraju
    Zahvaljujuci glupoj politici na koju se palis...
    , a mi kupujemo strane proizvode, koji su "brend" na zapadnom tržištu.
    Kad ste unistili ove...
    I sada bi da izgrađujemo neke nove brendove. Gluposti! Čije?
    Miskoviceve!
    Batalite tu trulu EU i njihova obećanja.
    A sta su nam to obecali?
    Vole nas kao kvočka uzicu.
    Ako pricas o sektama, niko ih ne voli...
    Zezaju nas već 8 godina i nastaviće i dalje, jer 50% Srba se i dalje nada. Nada umire poslednja. Osvestite se ljudi!!!
    Osvestite se ljudi okrenite se dusi...
    Nažalost našu, dežurni plašioci u zanosu izborne kamanje, nam predočavaju neku lepotu EU koju oni sami vide u svom virtuelnom svetu, i što je najgore taj virtuelni svet takođe prenose mladim ljudima vešto manipulišući sa njima, pa ne stižu da se osveste i vide realnost koja ih očekuje. Ja i mnogi moji istomišljenici pokušavamo rezonski i argumentovano da im dokažemo koliko je loše za Srbiju da se striktno vezuje za EU, ali nažalost slabo nam ide. Ostaje mirna savest da smo sve pokušali, kada se osveste njihova deca će ih proklinjati.
    Opet sektasenje...
    Back in red!

  5. #140

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ako pricas o sektama, niko ih ne voli...

    Opet sektasenje...
    Ццц, кажеш му да је понашање поједних странака секташко, и онда он то стално понавља, по принципу "нисам ја, ти си".
    Папагајштина, препуцавање, немогућност комуникације, само фанатизам... страшно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #141

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Папагајштина, препуцавање, немогућност комуникације, само фанатизам... страшно.
    Taj fanatizam nas je doveo na dno Evrope zahvaljujuci sektaskoj politici koju obozavas...
    Back in red!

  7. #142

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    B92 Info Vesti Ekonomija
    Srbija najmanji izvoznik u Evropi
    8. april 2008. | 18:41 | Izvor: B92
    Beograd -- Iako poslednjih godina ima najveću stopu rasta izvoza u regionu, 25 odsto godišnje, Srbija i dalje najmanje izvozi u Evropi.

    Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić najavio je da će država određenim merama, a pre svega povoljnijim kreditima, pokušati da podstakne izvoz domaćih privrednika. U naredne tri godine prioritetna tržišta za Srbiju biće Evropska unija, Rusija, Bliski istok i severna Afrika. U Srbiji su samo dva preduzeća ostvarila godišnji izvoz od preko 100 miliona dolara.

    Šest preduzeća uspelo je da izveze robu vrednu oko 50 miliona, a preko trista srpskih privrednika jedva je prešlo milion.

    Potpredsednik Vlade zadužen za evropske integracije Božidar Đelić kaže da je to malo i da država putem različitih privilegija mora da pomogne domaćim izvoznicima.

    "Samo na taj način obezbeđujemo stabilnost dinara, samo na taj način više zarađujemo nego što trošimo, i to je jedini način da obezbedimo veće plate. Tako, nećemo zavisiti od tržišta kapitala, sezonskih povećanja cena, kao što smo imali povećanje cena pšenice ili čelika", objasnio je Đelić.

    I dok je Srbija među zemljama koje najmanje izvoze u Evropi, po poskupljenjima i visokim cenama je među vodećim.

    Iako mediji svakodnevno ukazuju na to da se srpski proizvodi prodaju jeftinije u zemljama u regionu nego u domaćim prodavnicama, ministar Predrag Bubalo, čiji je resor trgovina, ne oseća se odgovornim zbog toga.

    "Najmanje je bitno da li će ta roba biti skuplja kod nas ili u inostranstvu. Mnogo je važnije da se ta roba nađe na stranom tržištu. Inače, dosta je bilo toga u ranijem periodu da smo na domaćem tržištu, gotovo redovno, imali skuplju robu nego u izvozu", rekao je Bubalo.

    I pored još jednom postavljenog pitanja Televizije B92, zašto kao resorni ministar ne spreči takvo ponašanje proizvođača koji podižu cene na domaćem trištu, ministar Bubalo je rekao da "nema tu šta da se sprečava".

    "To je interes onih koji proizvode. Oni gledaju gde mogu da ostvare više cene i gde mogu više da zarade, ali to morate njih da pitate", rekao je on.

    Po skupoći smo ispred mnogih, a po izvozu gotovo iza svih.

    Da bismo dostigli izvoz Slovenije, treba nam 27 godina.

    Da stignemo Hrvatsku, trebaće nam manje vremena.

    Uz veliku pomoć države domaćim izvoznicima, to bismo mogli da postignemo već za šest godina.
    Back in red!

  8. #143

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ovde je jos uvek previse korupcije.To je prvi razlog.Jos od komunizma su ostale navike olakog uzimanja i trosenja tudjeg rada,truda,novca.Dakako da jesmo i treba da smo za ulazak u EU,prvenstveno zbog trgovinskih olaksica,razmene znanja i kapitala. Medejutim,kod nas jos nije ni oteta imovina vracena! U EU je privatna imovina sopstvena i tudja,jedna veoma vazna i zasticena kategorija.Na njoj se temelji opsti razvoj i napredak.Kod nas je,cini mi se nedovoljno izgradjena svest o svemu tom.Osim toga jasno su nam naznaceni ciljevi koje treba postici pre pristupanja EU,prvenstveno u nasem interesu,a i u interesu EU koja bi nas primila u punopravno clanstvo.

  9. #144

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Svi komentari na temu malog izvoza robe iz Srbije su uredu i stanje je takvo kakvo jeste. Jedan drugi problem u komentarima se javlja a taj nije pravi. Zašto više neizvozimo i zašto su nam proizvodi skupi? Prvi i glavni komentar je da smo sami krivi za to. Opet su Srbi krivi, što nisu konkurentni i što nisu blizu EU. Dali se neko zapitao zašto nam zemlje EU svake godine "podele", oko 150-200 miliona evra nepovratno i to usmereno na razvoj demokratije, jačanje školstva, zdravstva, infra strukture itd., a nikako za unapređenje i podsticaj proizvodnje. Pa ako niste znali to je taksa da neizvozimo u povlašćene zemlje za nas, kako nebi bili konkurentni sa cenama. Ili kako bi se to drugačije reklo: nemojte da brljate tamo gde smo mi odlučili da budemo monopol. Uvoznički lobi je tu desna ruka pri pomaganju da se zacrtani zadaci ispune: uništiti ekonomiju i poljoprivredu maksimalnim uvozom svega i svačega, izlaskom novca za uvezenu robu osiromašiti radnike i poljoprivrednike i na taj način uništiti proizvodnju. Naša država tu maksimalno pomaže, činjenjem i nečinjenjem. Činjenjem drži čvrsto monetarnu politiku stvarajući lažnu sliku o jakom dinaru(što čini proizvod skupim), i nečinjenjem ne davajući nikakve podsticaje i stimulacije za izvoz. Da tako nije u EU, znamo da pojedine članice EU i do 40 procenata subvencioniše cenu proizvoda namenjenih izvozu, a negde i više gde probija novo tržište, pa se neretko desi da su pojedini proizvodi skuplji u zemlji izvoznika nego u zemlji uvoznika(jedan od primera je i Slovenačka jabuka koja je jeftinija bila kod nas nego u Sloveniji).
    Ovo sam napisao u prilog razumevanja a ne kontriranja, a u istinu će te se lako uveriti da je tako!
    In vinas veritas

  10. #145

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    A zasto bi vam podelili vise? Srbija vise nije u komunizmu (barem ne oficijelno)
    A to sto se monopol daje pojedincima sa sumnjivim poreklom bolje preispitajte svoje politicare nego evropu i njenu ekonomsku politiku...
    S' obzirom da je politicko i ekonomsko rasulo ne ocekujte nista bolje.

    Evropa to Azije...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #146

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    A zasto bi vam podelili vise? Srbija vise nije u komunizmu (barem ne oficijelno)
    A to sto se monopol daje pojedincima sa sumnjivim poreklom bolje preispitajte svoje politicare nego evropu i njenu ekonomsku politiku...
    S' obzirom da je politicko i ekonomsko rasulo ne ocekujte nista bolje.

    Evropa to Azije...
    Тако то иде, о светој крави званој ЕУ сме да се пише и прича само најбоље и иделно, обећана земља, земља дембелија.
    Усуди ли се неко да упита незгодна питања треба га одмах поклопити. Одједном ЕУ није више крава музара, већ "није вам ово комунизам да вам нешто дају".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #147

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    A zasto bi vam podelili vise? Srbija vise nije u komunizmu (barem ne oficijelno)
    A to sto se monopol daje pojedincima sa sumnjivim poreklom bolje preispitajte svoje politicare nego evropu i njenu ekonomsku politiku...
    S' obzirom da je politicko i ekonomsko rasulo ne ocekujte nista bolje.

    Evropa to Azije...
    Zato što je tolika cena uništavanja Srbije!
    Monopol pojedincima nisam dao ja ili moj kolega iz Vranja, već Beogradska vlada, i biće im dobri sve dok nezasmetaju stranim uvoznicima, a dotle će oni podosta napakovati para pa ih neće boleti briga za mere anti-monopolske, a međuvremenu tebi i tvojim istomišljenicima će plata biti manja od kineske, pod uslovom da imate gde i da je zaradite.
    In vinas veritas

  13. #148

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Svi komentari na temu malog izvoza robe iz Srbije su uredu i stanje je takvo kakvo jeste. Jedan drugi problem u komentarima se javlja a taj nije pravi. Zašto više neizvozimo i zašto su nam proizvodi skupi? Prvi i glavni komentar je da smo sami krivi za to. Opet su Srbi krivi, što nisu konkurentni i što nisu blizu EU.
    Morribe ti stvarno mislis da je srpska privreda bila konkurentna ovih godina na svetskom trzistu?
    Dali se neko zapitao zašto nam zemlje EU svake godine "podele", oko 150-200 miliona evra nepovratno i to usmereno na razvoj demokratije, jačanje školstva, zdravstva, infra strukture itd., a nikako za unapređenje i podsticaj proizvodnje.
    Lazes, postoji dosta sredstava kroz povoljnije kreditne linije i cak kroz donacije da bi se izgradio odredjen broj buducih privrednika koji bi mogli da krenu u utakmicu sa svetskim trzistem.
    Pa ako niste znali to je taksa da neizvozimo u povlašćene zemlje za nas, kako nebi bili konkurentni sa cenama. Ili kako bi se to drugačije reklo: nemojte da brljate tamo gde smo mi odlučili da budemo monopol.
    Cista glupost iz glave coveka koji ne shvata da se svet ne vrti oko Srbije.
    Uvoznički lobi je tu desna ruka pri pomaganju da se zacrtani zadaci ispune:
    Uvoznicki lobi ima svoj interes ali je tu prvenstveno nesposobnost konkurentnosti u proizvodnji.
    uništiti ekonomiju i poljoprivredu maksimalnim uvozom svega i svačega, izlaskom novca za uvezenu robu osiromašiti radnike i poljoprivrednike i na taj način uništiti proizvodnju.
    Ako tako gledas na stvar, ko ce onda kupovati robu ako niko ne moze da zaradi...
    Naša država tu maksimalno pomaže, činjenjem i nečinjenjem.
    Cinjenjem izolacije i konstantnom politickom nestabilnosti...
    Činjenjem drži čvrsto monetarnu politiku stvarajući lažnu sliku o jakom dinaru(što čini proizvod skupim), i nečinjenjem ne davajući nikakve podsticaje i stimulacije za izvoz.
    Prika, dati nekom podsticaj znaci imati punu kasu a kasa se puni privlacenjem investicija...
    Da tako nije u EU, znamo da pojedine članice EU i do 40 procenata subvencioniše cenu proizvoda namenjenih izvozu, a negde i više gde probija novo tržište, pa se neretko desi da su pojedini proizvodi skuplji u zemlji izvoznika nego u zemlji uvoznika(jedan od primera je i Slovenačka jabuka koja je jeftinija bila kod nas nego u Sloveniji).
    Ma ta EU je zlo i ko god je usao u nju sada zivi losije i to je sve bla, bla, bla,...
    Pa ne daju se subvencije od novca prikupljenog od jake ekonomije vec se daju pricama o teorijama zavere EU i trazenjem puta u magli...
    Ovo sam napisao u prilog razumevanja a ne kontriranja, a u istinu će te se lako uveriti da je tako!
    Opet lupetanje coveka koji je verovatno izasao van ove zemlje samo da bi prosvercovao neku litru nafte ili koji kilogram, valjda, kafe ili sl. 90-ih...
    Back in red!

  14. #149

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić i šef delegacije Evropske komisije u Srbiji Žozep Ljoveras potpisaće danas finansijski sporazum kojim se Srbiji odobrava bespovratna pomoć u vrednosti od oko 170 miliona evra. Đelić je rekao da će 170 miliona evra, iz Instrumenta za predpristupnu pomoć, biti raspoređena na 36 prioritetnih projekata - za ravnomerni regionalni razvoj Srbije u iznosu od oko 40 miliona, za rečni informacioni sistem oko 11 miliona, za izbeglice i interno raseljene oko 10 miliona i isto toliko za reformu hitne medicinske službe. Oko sedam miliona je namenjeno za studente u Srbiji kroz "Tempus" program, za podršku konkurentnosti srpske privrede biće izdvojeno tri miliona i dva miliona evra za Institut za obuku sudija, naveo je Đelić.
    9 aprila 2008.g.
    Detalji rasporeda ovog novca možeš Maleni da vidiš iz izjave Đelića, navedi mi ako umeš u koju su "privredu" pare otišle?

    Drago mi je što si uspeo da se potrudiš da "argumentovano", demantuješ moj citirani post.
    Evo ponoviću neke od tvojih aduta upućenih meni:lažeš, čista glupost iz glave čoveka,Opet lupetanje coveka koji je verovatno izasao van ove zemlje samo da bi prosvercovao neku litru nafte ili koji kilogram, valjda, kafe ili sl. 90-ih... itd.
    Drago mi je što se iz ove zadnje tvoje replike vidi sva tvoja obrazovanost, tolerancija i razumevanje, postigao sam cilj da te prikažem onakvim kakav si stvarno, ova moja replika se može i obrisati, ali tvoje ponašanje i obrazovanje nemože!
    In vinas veritas

  15. #150

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić i šef delegacije Evropske komisije u Srbiji Žozep Ljoveras potpisaće danas finansijski sporazum kojim se Srbiji odobrava bespovratna pomoć u vrednosti od oko 170 miliona evra. Đelić je rekao da će 170 miliona evra, iz Instrumenta za predpristupnu pomoć, biti raspoređena na 36 prioritetnih projekata - za ravnomerni regionalni razvoj Srbije u iznosu od oko 40 miliona, za rečni informacioni sistem oko 11 miliona, za izbeglice i interno raseljene oko 10 miliona i isto toliko za reformu hitne medicinske službe. Oko sedam miliona je namenjeno za studente u Srbiji kroz "Tempus" program, za podršku konkurentnosti srpske privrede biće izdvojeno tri miliona i dva miliona evra za Institut za obuku sudija, naveo je Đelić.
    9 aprila 2008.g.
    Detalji rasporeda ovog novca možeš Maleni da vidiš iz izjave Đelića, navedi mi ako umeš u koju su "privredu" pare otišle?
    Coveka je bolje nauciti da peca nego jednom ribu mu pokloniti...

    Ako planiraš za jednu godinu, posadi žito. Ako planiraš za deset godina, posadi drvo. Ako planiraš budućnost, odgajaj decu...
    Kineske poslovice...

    Izgleda da si ti bolje upucen kako investirati novac?
    Pa svako normalan pravi sistem da bi privreda mogla bolje da funkcionise...
    Tebi objasnjavati sta je potrebno da bi jedno drustvo napredno funkcionisalo je cisto gubljenje vremena...

    Kreditne linije plasirane preko Komercijalne banke predvidjene uglavnom za nabavku novih masina koje bi poboljsale konkurentnost nasih firmi.

    1. Kreditna linija Vlade Republike Italije
    2. Kreditna linija Nemačke banke KFW Frankfurt
    3. Kreditna linija Evropske Agencije za rekonstrukciju (EAR) - Brisel
    4. Kreditna linija Evropske Investicione Banke (EIB) - Luksemburg
    5. Kreditna linija Drezdner bank A.G.
    6. Kreditna linija Bankgesellschaft Berlin A.G.
    7. Kreditna linija Banca Agricola Mantovana, Italija
    8. Kreditna linija Banca Antoniana popolare Veneta, Trieste
    9. Kreditna linija Bank Austria, Bayerische Hypo Und Vereinsbank
    10. Kreditna linija The Hungarian Export - Import Bank LTD, Budimpešta
    11. Kreditna linija Hrvatske banke za obnovu i razvitak
    12. Kreditna linija Privredne banke Zagreb
    Back in red!

Strana 10 od 24 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 18:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •