Da li smo spremni za EU? - Strana 3
Strana 3 od 24 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 356
  1. #31

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    Da, srpski ekstremni nacionalisti jesu dobrim delom odgovorni za ono sto se desavalo od 1990. do 2000. godine.

    Da, oni su (uz neke druge) odgovorni za 4 rata, za pljacku drzave, za medjunarodnu izolaciju zemlje, za to sto je pola miliona mladih, obrazovanih ljudi napustilo Srbiju.
    Ово је одличан начин формулације ствари.
    Прво иде теза: криви су српски националисти
    Па онда питање: да ли бап само српски националисти?
    Па онда одговор: добро, криви су српкси националисти (уз неке друге).
    И тиме се ствара непотпуна и нетачна слика. Исто као да кажем "Савезници су криви јер су у другом светском рату бомбардовали Нирнберг".

    To veze nema sa komunizmom, da znas nesto vise o komunizmu, ne bi tako pisao (ovo ne znaci da ja podrzavam takvo uredjenje).
    Да знаш нешто о култури дискусије не би саговорнику говорио "да знаш нешто о... ".
    Наравно да има везе, управо су нам комунисти оставили све предуслове за ово зло које се десило, несређену државу, нерешено или погрешно решено национално питање...

    Ne, ne mozes da poistovecujes delovanja umerenih i ekstremnih nacionalista (s obzirom da im se programi jako razlikuju). Prvi (kakvi postoje, i imaju odredjenu snagu u Evropi) ne zele EU zbog ocuvanja radnih mesta i potpunog ocuvanja suvereniteta...a drugi (kakvi postoje, i imaju veliku snagu u Srbiji) EU karakterisu kao neprijatelja Srbije, zale sto nismo Ruska provincija, i zagovaraju savez sa istom. Postoje ekstremni nacionalisti i u drugim zemljama, ali nisu najjace partije...daleko od toga...
    Ја сам пре свега говорио о примеру Ле Пена, можемо да узмемо и Хајдера у Аустрији. Дакле, друштва која ни изблиза нису имали трауме какве је имало српско друштво - имају прилично јаке екстремне десничаре.
    Не видим ништа екстремно у заговарању тезе да су државе које желе да нам отму део територије непријатељске нити у савезу с Русијом.

    Ako neko tebi uradi nesto lose, da li ti to daje za pravo da ti nekome trecem uradis nesto lose? Primera radi, da li to sto tebi neko ukrade kola, daje tebi za pravo da ukrades kola nekome drugome? Prema tome, tuzno mi je kad se to nase tradicionalno "pa sta, i oni su" koristi kao neki argument u razgovoru.
    А ко је то радио, кад и где?

    Neki delovi tvoje poruke mi deluju prilicno jednostrano i plitko, i pomalo gubim zelju za ovom prepiskom. Cini mi se da neke jako problematicne pojave jako olako shvatas, i dajes im (po mom misljenju) nedopustivo bezazlena objasnjenja i opravdanja.
    U svakom slucaju, sve sto mislim o ovoj temi se vidi iz mojih par poruka ovde.
    Pozdrav.
    И мени неке твоје тврдње делују прилично једнострано и плитко, али ја сам се потрудио да објасним с чим се не слажем и зашто, јер кад бих написао само овакве оцене то би личило на омаловажавање саговорника који нема исто мишљење као ја.
    Ти видим нажалост губиш жељу за преписком (можда је не би губио кад би била са неким истомишљеником), па ми не скрећеш пажњу која моја схватања и објашњења мислиш да су погрешна, како би их елаборисао, али шта да радим.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #32

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Prvo, nije mi ni na kraj pameti bilo da te uvredim ili omalovazim...Ako si moj odgovor tako shvatio, ja ti se izvinjavam. Drugo, ako kazem da mi se cini da o necemu ne znas dovoljno, upravo to i mislim...i to ne treba da se shvati kao uvreda, vec kao moja procena na osnovu tvojih poruka. Trece, mislim da neke stvari banalizujes i da neke jako ozbiljne stvari u startu lose definises ili im dajes objasnjenje ili opravdanje koje je meni neprihvatljivo. Vec sam, na nekoliko mesta, pojasnio na sta konkretno mislim.

    Nedostatak zelje za daljom diskusijom ide meni na dusu...ima veze sa malim nedostatkom vremena, malom zasicenoscu tim temama, i slicno...a nikako konstatacijom da se ne slazemo...ili da te, kako kazes, ne postujem kao sagovornika...

    Pozdrav
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  3. #33

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, nije mi ni na kraj pameti bilo da te uvredim ili omalovazim...Ako si moj odgovor tako shvatio, ja ti se izvinjavam. Drugo, ako kazem da mi se cini da o necemu ne znas dovoljno, upravo to i mislim...i to ne treba da se shvati kao uvreda, vec kao moja procena na osnovu tvojih poruka.
    Мало храбра процена нечијих знања на основу 2-3 прочитана поста. Убудуће ти предлажем формулацију "мислим да то што си рекао о ХУ није тачно" уместо "да знаш нешто о ХУ као што не знаш". Може неко помислити да можда и ниси позван да судиш о нечијем знању или незнању.

    Trece, mislim da neke stvari banalizujes i da neke jako ozbiljne stvari u startu lose definises ili im dajes objasnjenje ili opravdanje koje je meni neprihvatljivo. Vec sam, na nekoliko mesta, pojasnio na sta konkretno mislim.
    Одлично, кад год појасниш на шта конкретно мислиш, одговорићу ти. Кад се буде радило о паушалним оценама - не замери што ће имати тежину као да ништа ниси ни рекао.

    Nedostatak zelje za daljom diskusijom ide meni na dusu...ima veze sa malim nedostatkom vremena, malom zasicenoscu tim temama, i slicno...a nikako konstatacijom da se ne slazemo...ili da te, kako kazes, ne postujem kao sagovornika...
    ОК.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Pa ja sam hrabar covek, pa pravim hrabre procene...neke stvari mogu da ti budu jasne iz jedne recenice koju neko izgovori...

    Svako dobro...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  5. #35

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    Pa ja sam hrabar covek, pa pravim hrabre procene...neke stvari mogu da ti budu jasne iz jedne recenice koju neko izgovori...

    Svako dobro...
    Супер, ти си цар. Мало за размишљање о дискусијама иначе:
    http://etext.library.adelaide.edu.au.../chapter3.html
    A last trick is to become personal, insulting, rude, as soon as you perceive that your opponent has the upper hand, and that you are going to come off worst. It consists in passing from the subject of dispute, as from a lost game, to the disputant himself, and in some way attacking his person. It may be called the argumentum ad personam, to distinguish it from the argumentum ad hominem, which passes from the objective discussion of the subject pure and simple to the statements or admissions which your opponent has made in regard to it. But in becoming personal you leave the subject altogether, and turn your attack to his person, by remarks of an offensive and spiteful character. It is an appeal from the virtues of the intellect to the virtues of the body, or to mere animalism.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #36

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Naravno da nismo kad se prepucavamo oko svega.

    Pridržavajte se teme, a ne ličnog prepucavanja.

  7. #37

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ja se drzim teme...pitao me covek kako mogu na osnovu nekoliko poruka da zakljucim sta neko zna o odredjenoj temi...a moj odgovor je bio da na osnovu jedne recenice mogu mnoge stvari da budu jasne...ni jednog trenutka nisam bilo koga uvredio

    Jel zna neko engleski?

    I ovde se odjavljujem...jer sa nekim ljudima jednostavno ne mozes da razgovaras ("ne volem s takvima ni da se svadjam" Dj.B.)...a ne smatram sebe obaveznim da pokusavam nekome nesto da objasnim...pogotovo sto na svaku recenicu dobijem identican odgovor...koji, po mom misljenju, nema mnogo smisla...

    I jos dobijem moralno-politicka predavanja...i packe o lepom ponasanju na forumima...od osobe koja je drugacija misljenja na istom ovom forumu karakterisala kao "glupa" i ne znam ni ja vise kakva...(zaista me mrzi da trazim)...i tretirala sagovornike na jako problematican nacin...(nevaspitan?)

    Dakle...nismo spremni za EU...bez obzira da li cemo u nju uci u dogledno vreme ili ne...a da li cemo raditi na tome da se transformisemo u odgovorno i dobro uredjeno drustvo...i kao takvi udjemo u EU...ja sanjam o tome...i licno cu, svakoga dana, davati svoj skromni doprinos...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  8. #38

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Hajde da se vratimo na početno pitanje;
    Da li smo spremni za EU?
    Da banalizujem malo, dali smo spremni da postanemo robovi?
    To znači nema praznovanja i radnim i neradnim danovima, nema krke i pijenja u neograničenim količinama, nema prava bez obaveza.... i još mnogo toga sličnog a vrlo blisko nama.Dali je EU, bezvizni režim, neograničenost putovanja, plata od 3000 evra, visoki standardi, socijalno obezbeđenje, kulturni sadržaji itd.., jeste ali kako to postaviti kod nas, vrlo, vrlo teško ili nikako. Treba da zaboravimo ono prvo da bi dobili ovo drugo, a to se neće skoro dogoditi u ovoj zemlji i kod ovog naroda.I ako postoji pamet u ovom narodu možda bi trebali da počnemo da ga upotrebljavamo, i ako dođemo do saznanja da tu vožnju nemožemo da ispoštujemo bolje je da još ne kupujemo kartu.

  9. #39

    08 Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Sta znaci to "biti spreman za EU"? Da li su Rumuni ili Bugari bili spremniji i po cemu od nas da bi se tamo ukljucili? I ko ih je pitao? Ovaj prostor na kome zivimo i koji se sada zove Srbija /mada ja oduvek zivim u Vojvodini/ je na medji Istoka i Zapada. I jedni i drugi bi uticaj,citaj shapu,da stave na njega. Pa? Ko nam je blizi,Rusija i Kina geografski,po mentalitetu ili ne znam vise kako.ili Evropska unija? Osvestite se i sacuvajte postojanje ovog naroda prihvatanjem neminovnog toka istorije. Dozvolite svojim potomcima da se rode i produze dalje u buducnost. Ostavite se pogleda samo na ono sto je bilo. Daj da vidimo sta bi moglo biti i koliko mi na to mozemo da uticemo. Srbi su dosli u Vojvodinu gde je bila Austrougarska,koja ih je toboze mrzela.pa su tu najvise kulturnog dobra ostvarili,na Zapadu,a ne na Istoku.Zasto se bojati drugih ljudi? Zasto su Srbi toliko rasplakani nad svojom istorijom da nikako kompleksa malog naroda ne mogu da se oslobode? Evropa nam je prvi komsija i zove nas. Da li smo spremni? Pa,kako su se hiljade onih nepismenih gastarbajtera snasle po njoj i ostale tamo da zive /njihovi potomci nece nazad!/? Sve se moze kada se hoce. Problem je samo u glavama nekih vodecih ljudi koji svoj licni prosperitet gledaju kroz sluzenje odredjenim "velikim silama" Istoka i zamagljuju narodu pogled. Istok je daleko,Evropa je svuda oko nas. Pa,sta mislite,kuda cemo? U nebo,cini se...

  10. #40

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    преузето са ексјусат форума, извор непознат:

    Raspored širenja eu. I dešavanja u narednim godinama

    - 2007. Bugarska i Rumunija ulaze u EU
    -
    - 2010. Hrvatska ulazi u EU
    -
    - 2015. U EU ulaze i Makedonija, BiH,Turska, Albanija,Srbija i Crna Gora
    -
    - 2017 Zapošljava se prvi naš čovek u administraciji EU
    -
    - 2018 Prvi naš čovek u administraciji EU zapošljava svoju , ženinu i kumovu svojtu kao i članove porodica najbližih komšija, a i neke ljude iz svog zavičaja
    -
    - 2019 Naši čine već 10% administracije EU
    -
    - 2022 Udeo naših u administraciji je 60%. EU administracija povećava plate tri puta, uvodi fleksibilno radno vreme i južnoslovenske jezike kao službene
    -
    - 2024 Zbog stresa 90% članova EU administracije je na bolovanju. Najviše bolovanja beleži se u periodu od 15.06 do 15.10 i od 15.12 do 15.01. Bolesnici su vidjeni po Mediteranu, na Baliju i Alpima gde se o trošku EU leče od stresa. Zakonom se uredjuje da EU snosi najveći deo troškova lečenja bolesnih. Do njihovog povratka na posao zapošljavaju se novi radnici
    -
    - 2025 Broj Zapadnih balkanaca u EU administraciji je 90%. Makedonci na referendumu ponovo odbacuju evro
    -
    - 2026 Dolazi do rezanja troškova i otpuštaju se čistačice, kuvari, vozači svi do jednog Belgijski državljani. Udeo Balkanaca u EU administraciji doseže 99.3%
    -
    - 2027 Hrvatska dobija nove kredite EU-a, medju kojima i onaj za uzgoj dudovog svilca u ćubastog gnjurca. Hrvatsko predsedništvo okončava šestomesečni mandat. Crna Gora uspešno okončava proces privatizacije.
    -
    - Od januara 2028. predsedavanje Unijom preuzima Beograd
    -
    - 2028 Nemačka u februaru istupa iz EU. Mesec dana kasnije to čine Francuska i Finska, a do kraja godine, za vreme Albanskog predsedavanja i sve ostale stare članice napuštaju EU. Sve ove zemlje uvode rigorozan vizni režim za državljane zemalja EU-a

  11. #41

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat zillertal kaže: Pogledaj poruku
    Zasto su Srbi toliko rasplakani nad svojom istorijom da nikako kompleksa malog naroda ne mogu da se oslobode?
    Можда због осиромашеног уранијума којим су нас звали у ЕУ? Можда зато што су нам дали специјалне олакшице типа да не би било лоше да се одрекнемо дела своје територије? Можда због оно мало санкција?
    Шта ћемо, лепо је рекао Јован Рашковић да смо луд народ.
    Какав бре комплекс малог народа, каква расплаканост над историјом? Србија жели у ЕУ.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #42

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    EU je sansa, a ne potreba, ko ume to da iskoristi, bice mu dobro, a ko ne ume moze da krivi samo sebe.

    Nama uvek treba neko sa strane ko ce da bude kriv za nase neuspehe, a sami nismo sposobni da prihvatimo odgovornost nizasto.
    Ja radim za dve kompanije sa sedistima u Italiji i Vel. Britaniji, mislim da je socijalna i pravna sigurnost na mnogo visem nivou nego nasa, mogucnost da se radi i zaradi isto tako a za razliku od Srbije odgovorno tvrdim (posto sam i u Srbiji na neki nacin nacionalna manjina, i pri tome ne mislim na zakone, vec na stvarni zivot) da nemaju nacinalne predrasude u tolikoj meri kao mi. Uopste nije bitno koje si nacije, niti te to neko pita, ako si dobar u svom poslu cene te i nagradjuju kao i pripadnike svoje nacije. Toliko izvikane internacionalne kompanije su primer kako pripadnici raznih naroda mogu raditi i saradjivati kada je ekonomija u pitanju, a to je ipak svima nama glavno zar ne? ili mozda gresim? (staro pitanje: prvo da jedem pa cu da masem zastavom, ili mi je bitna zastava, pa po cenu da crk...m od gladi?)

    ... Neko je dole spomenuo neko robovanje, pa sta ces gore od trenutne situacije u Srbiji..apsolutna obespravljenost svih radnih ljudi, pogledajte gde ljudi rade, u kakvim uslovima, kolika su im primanja, kakva im je soc. i drugi vidovi zastite??? Naravno i za sve ovo su opet krivi svi ostali, samo smo mi ok....
    U EU svi moraju da ispune neke norme, bile one super ili uzas, ali je cinjenica da to funkcionise mnogo bolje od ovog sistema ovde. I niko ne tvrdi da je to idealno. I ne moze biti.

    Problem Srbije je upravo sto vecina ljudi nije u stanju da se suoci sa svojim neuspesima, ne moze da ih prihvati i uvek za to krivi druge.
    Kada se nesto pokusava uraditi treba znati i prihvatiti posledice koje ce mozda proisteci iz tih postupaka.

    Ja jesam vec (makar ekonomski) u EU a nadam se da ce do prijema Srbije u EU doci u skorije vreme, ali za sada je ovde mnogo jaca nacionalna struja od ekonomske.

    Kada ljudi shvate da je EKONOMIJA osnov za ono nacionalno koje definise svakog od nas, mozda ce biti lakse uci u EU. A i mnoge druge stvari bi bile lakse....
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  13. #43

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Nama uvek treba neko sa strane ko ce da bude kriv za nase neuspehe, a sami nismo sposobni da prihvatimo odgovornost nizasto.
    А можда да их питамо да нам опросте што су нас бомбардовали? Да им кажемо да знамо да смо криви јер су нам разбили Југославију, помагали Хрвате, муслимане, Шиптаре... ? Јер хоће да нам отму територију? Јер имају хиљаде војника на Косову а дозвољавају да Срби доле живе као у Варшавском гету?
    Такви смо ти ми, увек кривимо некога а ми смо све криви...

    Ja radim za dve kompanije sa sedistima u Italiji i Vel. Britaniji, mislim da je socijalna i pravna sigurnost na mnogo visem nivou nego nasa, mogucnost da se radi i zaradi isto tako a za razliku od Srbije odgovorno tvrdim (posto sam i u Srbiji na neki nacin nacionalna manjina, i pri tome ne mislim na zakone, vec na stvarni zivot) da nemaju nacinalne predrasude u tolikoj meri kao mi. Uopste nije bitno koje si nacije, niti te to neko pita, ako si dobar u svom poslu cene te i nagradjuju kao i pripadnike svoje nacije. Toliko izvikane internacionalne kompanije su primer kako pripadnici raznih naroda mogu raditi i saradjivati kada je ekonomija u pitanju, a to je ipak svima nama glavno zar ne? ili mozda gresim? (staro pitanje: prvo da jedem pa cu da masem zastavom, ili mi je bitna zastava, pa po cenu da crk...m od gladi?)
    Мултинационалне компаније су пример мултиетничности... наравно. Или пример људи који раде свој посао за који су плаћени?
    А свугде друго те гледају само по припадности нацији?
    А нема шансе да неко буде оно што јесте и да не буде гладан?

    ... Neko je dole spomenuo neko robovanje, pa sta ces gore od trenutne situacije u Srbiji..apsolutna obespravljenost svih radnih ljudi, pogledajte gde ljudi rade, u kakvim uslovima, kolika su im primanja, kakva im je soc. i drugi vidovi zastite??? Naravno i za sve ovo su opet krivi svi ostali, samo smo mi ok....
    Ово си у праву. Додуше, сами смо себи увели санкције, и то смо криви.

    U EU svi moraju da ispune neke norme, bile one super ili uzas, ali je cinjenica da to funkcionise mnogo bolje od ovog sistema ovde. I niko ne tvrdi da je to idealno. I ne moze biti.
    Наравно да је систем у ЕУ бољи.

    Problem Srbije je upravo sto vecina ljudi nije u stanju da se suoci sa svojim neuspesima, ne moze da ih prihvati i uvek za to krivi druge.
    Kada se nesto pokusava uraditi treba znati i prihvatiti posledice koje ce mozda proisteci iz tih postupaka.
    Мислим да уопште ниси у праву.

    Ja jesam vec (makar ekonomski) u EU a nadam se da ce do prijema Srbije u EU doci u skorije vreme, ali za sada je ovde mnogo jaca nacionalna struja od ekonomske.
    Национална струја не негира економску.

    Kada ljudi shvate da je EKONOMIJA osnov za ono nacionalno koje definise svakog od nas, mozda ce biti lakse uci u EU. A i mnoge druge stvari bi bile lakse....
    Економија није основ за национално, само је један од битних сегмената друштва.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #44

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    yossi bas si svadjalica

    Ja cu izneti svoje misljenje o ulasku u EU mlogo sazetije:

    Debeli ljudi ne idu u ratove.

  15. #45

Strana 3 od 24 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •