Vlaga u kući
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Vlaga u kući

    Imam problema sa vlagom u kući. Da li je moguće postaviti laminat?
    Potreban mi je savet od nekoga tko se razume u to.
    Poruku je izmenio goldie, 05.05.2007 u 17:15 Razlog: razmak posle tacke i velika slova na pocetku recenice.

  2. #2

    Odgovor: Vlaga u kući

    Moja jatrva stavi laminat u kuci i najgore se sluci.U sobi ima vlagu i siot laminat se nabobri i se krena vo visinu oko 5 cm.Sad nema i kupi plocki i to mermer mermer je izolator na vlagu.Laminat odgovara na suv prostor.To ti je od mene ,ako zelis pitaj majstora.

  3. #3

    05 Odgovor: Vlaga u kući

    moraćeš da se prvo rešiš vlage... da otkloniš uzrok i isušiš postojeću vlagu...

    (inače, isto ti je kao da se p****eš i staviš novine preko... i kao nema ništa ispod...)
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!

  4. #4

    Odgovor: Vlaga u kući

    Kao sto vec drugi rekose laminat ne ide u vlazne prostore...
    Inace ja ti ne bih savetovala da stavljas laminat bilo gde u kuci,bolje su plocice za vlazne prostore tipa hodnik,kuhinja i naravno kupatilo a parket za ostale prostorije jer je topliji a i lepo uglacan i lakiran parket je lak za odrzavanje kao i laminat...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    05 Odgovor: Vlaga u kući

    da, ali... sve ima svoju cenu.
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!

  6. #6

    Odgovor: Vlaga u kući

    Citat black mamba kaže: Pogledaj poruku
    da, ali... sve ima svoju cenu.
    Naravno ali mislim da su zdravlje i kvalitet bitniji od svega...
    Ja licno u svojoj kuci ili stanu nikada necu ugraditi laminat...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #7

    05 Odgovor: Vlaga u kući

    pa... što jes' jes', al' kolko para toliko i muzike...

    laminat nije loš kao prelazno rešenje...

    a vlaga... potrebno je prvo pronaći uzrok, eliminisati ga preduzeti sve da se ponovo ne pojavi, a onda staviti šta vam je po volji... ili po džepu!
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!

  8. #8

    Odgovor: Vlaga u kući

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Naravno ali mislim da su zdravlje i kvalitet bitniji od svega...
    Ja licno u svojoj kuci ili stanu nikada necu ugraditi laminat...
    svakako Lilit , ako nemorate a nemorate jer vas niko ne tera na laminat , stavite nesto na cega netjete lomiti noge , to je jos i jako klizavo , pa ko voli , nek izvoli , to je za stanove i gde covek ne izuva obutju , pa kada se pohaba stavi nov , jednom recju (sra*e) , najjeftinija varijanta je i NAJskuplja . Verujte

  9. #9

    Odgovor: Vlaga u kući

    Mislim da je ovom choveku bitnija zashtita od vlage nego kvalitet laminata.....

    Postije neki aparati koju upijaju vlagu, mozesh to da nabavish, prilichno su efikasni....
    Postoje i specijalni malteri koji ne dozvoljavaju da vlaga prodje...

    Shto se tiche laminata, imash ih razlichitih tvrdotja i kvaliteta.
    Ja sam u dnevnoj sobi stavila laminat, ali onaj koji se koristi za kafitje, lokale i zaista, vetj 2 godine nema nikakvih oshtetjenja. Lako se odrzava....

    Ne kazem da parket nije kvalitetniji, ali postoje i kvalitetni laminati.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    Odgovor: Vlaga u kući

    Ako je uzročnik vlage spoljni onda ne vredi stavljati laminat dok se taj uzrok ne odkloni. Ali ako je uzročnik vlage unutrašnji(loša ventilacija, previše isparenja od kuvanja, ili slično), onda se to mnogo lakše rešava, napraviti otvor za izlazak para napolje, a pre postavljanja podloge za laminat na pod prostorije posuti tanak sloj usitnjenog drvenog uglja(ćumura za roštilj), pa preko tog sloja stavljati podlogu za laminat, i neće biti više problema. Ćumur je higroskopan, upija višak vlage i zadržava, a ako doće do prevelikog isušenja on će deo te vlage otpustiti pa će relativna vlažnost u prostoriji biti uvek normalana. Ovaj trik se može primeniti zimi u prostorijama, gde se loži i kuva pa se javlja neprijatno orošaveanje (znojenje) zidova, ali se ćumur rasporedi u desetak vrećica platnenih, recimo po pola kilograma, i normalo se sakriju iza nekih delova nameštaja da nebi remetile estetski izgled sobe.

  11. #11

    Odgovor: Vlaga u kući

    dva su osnovna razloga za pojavu vlage u stanu:
    1. losa izolacija
    2. isparenja vodene pare u stanu

    Za 1 resenje je postavljanje izolacije najbolje sa spoljne strane zida. Kada to nije moguce mozete staviti izolacijo od stiropora sa unutrasnje strane (lepi se slicno kao tapete i potom se prekreci)

    U slucaju 2 pomaze ventilacija i odvodjenje vlage van stana.

  12. #12

    Kako se izboriti sa vlagom

    Radi se o dvospratnoj kuci, na kojoj je uradjena spoljasnja izolacija stiroporom.Prizemlje i jedna soba na spratu se greju.U sobi na spratu se pojavila vlaga.Da li to moze nekako da se resi, da li se moze poboljsati izolacija na neki nacin ili treba sve kompletno preuredjivati?
    Hitno mi je potreban savet

  13. #13

    Odgovor: Kako se izboriti sa vlagom

    Klasicna kondenzacija toplo-hladno.

    1. Da li je uradjen ravnajuci sloj na spratu?

    Ako nije najjeftinija varijanta je cementna kosuljica sa stiroporom kao izolacijom.

    2. Da li su omalterisani unutrasnji zidovi na spratu ?

    Ako nisu predlazemo klasicno malterisanje, masinsko malterisanje ili gips table sa termoizolacijom.

    Hmm... kazete jedna soba se greje na spratu...da nije doslo do smrzavanja vodovodne instalacije i do pucanja iste...

    edit: Hvala
    Poruku je izmenio neobarocco, 26.12.2009 u 16:40 Razlog: rolujem

  14. #14

    Odgovor: Kako se izboriti sa vlagom

    hvala najlepse.Nije stavljen ravnajuci sloj, a zidovi su malterisani kada je kuca napravljena, a posle stavljanja izolacije, stavljena je mrezica, izgletovano je i nije nista dodatno malterisano


  15. #15

    Odgovor: Kako se izboriti sa vlagom

    Kao laik, rekao bi da ce se vlaga svakako kondenzovati tamo gde je zid hladan (konkretno na plafonu).
    Iz licnog iskustva resenja su sledeca:
    1. pojacana termoizolacija plafona i eventualno zidova (ako se negde ne greje, svakako ce se kondenzovati...
    2. izbegavanje velike vlaznosti vazduha (provetravanje pri kuvanju i ne susenje vesa u prostoru kuce)
    3. obavezno farbanje zidova sa bojom u koju je dodato sredstvo protiv razvijanja pljesni, kako bi izbegli pojavu iste na zidovima.

    Time vlagu nismo potpuno eliminisali, ali smo smanjili na podnosljivu meru.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •