Smrt fašizmu
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 67
  1. #1

    Smrt fašizmu

    Dok su demokratski izabrane stranke u "pravednome" ratu za raspored mandata, dok tehnichka vlada ne zna shta che sa problemom Kosova, Haga, sudjenja ovim i onim ubicama.. dok je u drzzavi ponovo na snazi gotovo vanredno stanje i neizvesnost, nestabilno vreme kao i uvek utiche na labilne psihichke bolesnike... Onima kojima u zivotu nedostaje ljudskih motiva i ideja, desnicharske i fashistoidne su prvo za shta che se uhvatiti...

    Kao i svako zlo, ni ovo ne dolazi na velika vrata. Sakriveno u omotach nacionalnog ponosa, kao oportunistichka bolest pojachava svoje dejstvo onda kada je imunitet organizma oslabljen, i kada je sva pazznja naroda okrenuta realnim problemima.

    Juche je to bio linch homoseksualaca, upad na antifashistichku tribinu, danas pretnje linchom organizatorima mirnog skupa u centru Beograda, za koji dan je najavljeno okupljanje nekakvih dobrovoljaca iz kruga istih tih desnicharskih organizacija ( u nameri da po ko zna koji put stanu na grabulje koje che udariti NAS u lice), i njihovo delovanje postaje sve otvorenije i drskije...

    Policija i drzzava chak i ako zzele, ne mogu zashtititi nikog od razularene gomile chelavaca koja lako pronalazi simpatizere u dezorijentisanoj masi....

    Kako sprechiti ove nashe Hezbolahe da nam sutra ne bi odredjivali shta chemo da mislimo, radimo ...kako chemo da se oblachimo, zzivimo ili mirno protestujemo?

    Predlozzio bih, da mogu, jedan nadstraniachki, nadnacionalni, "vannevladinoorganizacijski" antifashistichki miting. Mirni skup kojim bi pokazali da mi nismo oni i da Srbija nije medju njima i podrshku svakoj antifashistichkoj inicijativi. U inat.

    Buduchi da to nemogu da organizujem na ulici, mogu ovde. Kako svako sranje koje naprave dobije po temu, a po pravilima foruma ne mozzemo prichati o njima uopshteno kroz sve teme, a da sve teme ne budu spominjane u svakoj temi zbog uske povezanosti...Zelim da otvorim ovu gde mozzete javno izneti svoje mishljenje o svemu u vezi. Ko ne zzeli ne mora da uchestvuje tako da tema neche nikome smetati.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 04.05.2007 u 22:50

  2. #2

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Ja se smesta priključujem antifaštičkom mitingu.
    Srbija nije fašistička. Pokažimo to

  3. #3

    Odgovor: Smrt fashizmu

    generacija 70-ih se prkosno pridružuje
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Smrt fashizmu

    E, ovde se javljam kao dobrovoljac.
    Sa pokličem: Živi i pusti druge da žive!
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Uglavnom si sve rekao, odlično definisao problem, uzroke i, nažalost, moguće posledice. Ja ću da probam da dodam da je taj fašizam koštao svet na milione ljudskih života, da je nastao u doba možda najveće ekonomske krize koja je ikada pogodila evropu (Nemačku, pre svega), da se našao jedan bolestan um, prepoznao svojih pet minuta slave, obelodanio ideju, povukao nesrećan zaslepljen narod za sobom i promenio i obogaljio čovečanstvo zauvek. E sada, mi to sve znamo, učili smo u školama, i mi ovi mi, koji jesmo u većini, moramo da budemo da bi nas bilo, sakupićemo se ovde i dati svoj glas protiv zla. Ne znam da li sam to već pročitala, možda ću samo ponoviti rečeno, ali osim sitacije koja je veoma povoljna za rađanje i uspevanje najgnusnijih društvenih pojava, isto tako jačanju fašističkih ideja doprinose pojedinci, koji su nesnađeni, agresivni iz raznih ličnih razloga, ostavljeni po strani, ili se takvima smatraju.

    Možemo da budemo kreativni iako ne mašemo puškama, naš glas može da se čuje iako ne urličemo, možemo da napravimo bolji svet iako ne mrzimo i ne šikaniramo one koji su drugačiji.

    Ja sam ovde sa vama!
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #6

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Zaboravio sam da pomenem i podmetanje bombi na sims novinara, svi znamo koga i shta se desilo..

    Bombash je iz istih redova, isti profil, deo istog talasa, chak i ako nije chlan neke organizacije..!

  7. #7

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Zahvaljujem na pokretanju teme

    Cek' da ovde tom fasizmu ostavim ono sto sam obecala =

    Nisu problem mitinzi, problem su kontramitinzi iz kojih nista naucili nismo. Imamo kratkotrajno pamcenje, na zalost, a ono dugotrajno, Car Lazar - pa to se poteze kao kvisko jebote.

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Možemo da budemo kreativni iako ne mašemo puškama, naš glas može da se čuje iako ne urličemo, možemo da napravimo bolji svet iako ne mrzimo i ne šikaniramo one koji su drugačiji.
    Evo jos jednog nacina, koliko god izgledao nekome glup ili uzaludan. Ali bar znate da ste jos nesto uradili. Zatrpajte inbox. Prozivajte. Prosledite mu temu. Anything. Ja hocu.

    Boris Tadic, kabinet@predsednik.srbija.yu

    ili Boris Tadic, kabinet@ds.org.yu

    I da, kaunt mi in sa celom porodicom.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Zatrpajte inbox. Prozivajte. Prosledite mu temu. Anything. Ja hocu.

    Boris Tadic, kabinet@predsednik.srbija.yu

    ili Boris Tadic, kabinet@ds.org.yu

    Možda, samo možda, nam trebaju neke druge adrese, nekih glavnih i odgovornih za bezbednost, nekih premijera (pacifista), nekih mnogih nekih drugih, pored ove, možda i pre ove, ne znam...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #9

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Meni nije tesko da kucam, ko nadje neka stavi adrese, slacemo svuda Meni je ovo prvo palo na pamet, nista mu ne fali da dobije postu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

  11. #11

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Ja se smesta priključujem antifaštičkom mitingu.
    Srbija nije fašistička. Pokažimo to


    Evo i mene. Nemam bash diplomatske manire ali ovo je fight u kome bih, za promenu, zheleo da uchestvujem.


  12. #12

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Možete računati i na mene,želim bolji svet za dete koje odgajam.Želim mir,demokratiju,red,... sve ono što iz ove perspektive ne nazirem u ovom društvu koje me okružuje i u kome živim.
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Ne znam kakvu i koliku podrsku mozete da dobijete od nas sa ove strane bare; ona moralna sigurno nece izostati. Bar cemo siriti dobru rijec o vama i Srbiji kakva jeste i treba da bude
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #14

    Odgovor: Smrt fašizmu

    Samo cu ponoviti reci Zdravka Colica , sa snimanja reklame .......
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Ja ovde ne bi nista menjo .

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Evo generacija 60' se javlja medju prvima , SMOR - TIBOR !


    Koliko ljudi trosite na kilometar napredovanja?
    Rodio mi se u tudjini unuk Adolf Jovanovic. Unuka nisam video, a ime kao da sam vec negde cuo.


    Slobodan covek misli sta hoce, a jede sta ima.

  15. #15

    Odgovor: Smrt fašizmu

    u znak podrske osnivam gardu "DUSHKA DUGOUSHKA" koja je spremna....
    U razmisljanju sam imao razna imena kao naziv garde za podrsku demokratskim snagama na ovoj livadi(koju neki nazivaju i drzava-shaljivci).Imena kao "DUSHAN RADOVIC","ZORAN DJINDJIC"(ne politicki nego intelektualni lik) "STEFAN MILENKOVIC","MIHAJLO PUPIN","JOVAN CVIJIC","JOSIF PANCIC"...(nastavi niz) i josh tako neke "minorne" licnosti su mi padale na pamet ali ipak je DUSHKO preovladao.Koliko samo nasilnika pokushava da zezne Dushka ali se on sa lakocom nosi protiv svih.Jeste da nije "nash covek" ali mislim da bi ladno parirao "CarLazarima" i ostalim OBRAZ patriotama.
    btw(procitano) "patriotizam je poslednje utocishte hulja"
    Svim svojim skromnim intelektualnim snagama pruzam podrshku.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Smrt
    Autor bobby u forumu Filozofija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 21.07.2015, 14:26
  2. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  3. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •