Smrt fašizmu
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 67

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #11

    Odgovor: Smrt fashizmu

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Какво гажење девојака? Јел случајно употребљаваш друго лице, тако цхете, или инсистираш на неоснованим оптужбама?
    Evo kakvo premlachivanje i gazzenje:



    I shta ti josh nije jasno osim toga kako se obracham svima?

    A taj ispit koji treba da polozzi tvoj nacionalni chelavi drug (da se ja pitam, mogao bi eventualno da lozzi drva u padinjaku), da nije sluchajno u vezi predmeta i znanja koje se direktno sucheljava sa njegovim shvatanjima? Tj nije li svojim ponashanjem upravo dokazao da nishta nije nauchio? Moze da se odnosi i na geometrijsko crtanje, jerbo takvima ne vredi ni crtati. Chekaj, skinhead se osecha ugrozzenim? Bash chudno?! Mislim da bi trebalo upasti na neku tribinu pod hitno i u najmanju ruku nashamarati sve prisutne..... Daa da .. sve te predrasude prema politichkim neistomishljenicima... Treba ta chtresprva da se ponavlja svake godine da bi smo mi pocheli da prepoznajemo radjanje fashizma?

    Mislim da bi ti umesto poredjenja sa Francuskom ili Jugoslavijom 41 mnogo bolje lezzalo pominjanje Ninberga. Tamo je ochiglednije zashto se sudilo pojedincima, i nikako celoj Nemachkoj, te zashto je prvo moralo da strada nekoliko miliona ljudi da bi se sudilo nekome ko je pre rata bio samo "politichki neistomishljenik"...

    Nacionalizam? Pa ok, nacionalizam je na mestu, ako je u sushtini ono shto je patriotizam sa nekim jasnim nacionalnim opredeljenjem ... Medjutim, patriotizam podrazumeva ljubav prema sopstvenoj drzzavi, a prema tome i poshtovanje drzzavnih institucija, zakona, odgovornost i pozzrtvovanje, sve u svemu jedno uzvisheno osechanje, shto bi rekli crnogorci - i chojstvo i junashtvo..... Medjutim kad ovde, u okruzenju, chujem nekog ko se izjashnjava kao nacionalista, to se uglavnom odnosi na slepo velichanje svoje pripadnosti masi bez ikakvih daljih i dubljih obaveza. Svaki lopov, ubica, mafijash... muljator.. pa i obichni lezilebovichi, lenjovi, neradnici, svi koji izbegavaju da plachaju porez, shverceri, huligani, sitni prevaranti, krupni prevaranti, svi oni koji kad dodje do rata ili nekog sranja prevrnu nebo i zemlju da bi se oslobodili obaveze noshenja pushke a i oni shto prvi otrchen a fronta pa ne znash koga che pre ubiti, tebe, sebe ili neko dete... svi do jednog za koje sam chuo ili koje znam, svi su veliki nacionalisti i dushebrizznici ( svi zdushno zzale za devedesetima)...E to su ti nacionalisti koji se ovde, na ovom mitingu, prozivaju. Ne kazzem da izraz Demokratski ili antifashistichki ovde sinonim za sve apsolutno suprotno... Medjutim, nikada nisam chuo da je neko smarao ljude oko sebe izjavama tipa - JA SAM DEMOKRATA ili JA SAM ANTIFASHISTA..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 10.05.2007 u 21:48

Slične teme

  1. Smrt
    Autor bobby u forumu Filozofija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 21.07.2015, 13:26
  2. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 08:58
  3. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 17:40
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 14:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 21:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •