Veliko milionerovo blamiranje
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Veliko milionerovo blamiranje



    Koji naš poznati slikar je u svom opusu imao "plavu", "crvenu", "sivu" i "vizantijsku" fazu:
    a) Sava Šumanović
    b) Petar Dobrović
    c) Jovan Bjelić
    d) Petar Konjović

    Pitanje koje ste upravo pročitali Ivan Zeljković voditelj (i producent) kviza Želite li da postanete milioner? u večerašnjoj emisiji postavio je takmičaru Ivanu Brankoviću iz Vršca u trenutku kada se zaustavio na sumi od 150.000 dinara. Odgovor takmičara bio je Petar Dobrović nakon čega je ovaj Vrščanin završio svoje učešće u kvizu.

    Suština priče je u tome da takmičar nije pogrešio pošto nijedan od ponuđenih odgovora zapravo nije tačan: Sava Šumanović, Petar Dobrović i Jovan Bjelić u svojim opusima nisu imali navedene faze dok slikar Petar Konjović jednostavno ne postoji!




    Petar Konjović (1883 ─ 1970) bio је čuveni kompozitor klasične muzike. Član SANU i predsednik njenog Muzikološkog instituta. Između ostalog, autor opera Ženidba Miloševa, Knez od Zete, Koštana i Otadžbina...

    Umetnik čiju je biografiju Ivan Zeljković nakon ispadanja takmičara tako ponosno pročitao je, dakako:



    Milan Konjović (1898 ─ 1993) takođe član SANU, i ─ to bi u Milioneru svakako morali znati ─ jedan od naših najpoznatijih slikara. Pored članstva u SANU jedina dodirna tačka ova dva naša velika umetnika je grad Sombor ─ Milan je u njemu rođen i preminuo, a od 1966. godine u Somboru postoji i Galerija Milan Konjović (www.konjovic.co.yu). Petar pak u Somboru pohađa Srpsku učiteljsku školu i u vreme pred I Svetski rat u njemu kratko i živi...

    Ovi biografski podaci svakako ne mogu biti dovoljno opravdanje ljudima koji uređuju i vode Milionera za navedenu grešku koja se ne pravi čak ni na testovima opšteg znanja (informisanosti).
    Na ovaj način obmanut je takmičar koji bi ─ ako bi kojim slučajem podneo tužbu ─ nesumnjivo dokazao da je zbog ove greške onemogućen da osvoji glavnu premiju kviza od 5.000.000 dinara.
    Dakle, možda i dobijemo prvog "Milionera".
    p.s.
    mene, ako se sete za Dan bezbednosti... sete...

    blog Nebojse Milenkovica
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Ovog puta je urednicima potrebna pomoch publike
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Ja se sećam jedne emisije gde je pitanje bilo nešto poput ovoga:

    Koji pojam nema veze sa računarima:

    1) RAM
    2) ROM
    3) REM
    4) ne mogu da se setim šta je bilo pod 4), ali nebitno

    Evo i zašto je nebitno. Po njihovom, odgovor je bio REM, a REM itekako ima veze, doduše ne hardverske prirode kao ROM, RAM i to treće, već softverske. Znači pitanje je bilo loše formulisano ili ga smišljao neki bolid.

    Naime, to je stara DOS komanda kojom se zakomentariše linija koda. Da ne detaljišem previše.

    Ja sam ostao zabezeknut.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Da gledala sam ovaj snimak kviza...Doduše takmičar je lupio pogrešan odgovor išao je po sistemu "ako budem imao sreće"...ali svakako može da zahteva od njih novčanu nadoknadu...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Зато треба гледати прљавог инспектора Блажу његов квиз- Желите ли да постанете Милиционер?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Znate ko je vlasnik licence za kviz?
    Zeka i njegova agencija,zato sve primedbe mozete uputiti nosiocu prava na 'milionera' i voditelju u isto vreme...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Da kao tacan odgovor ne bi bio naveden kao d), pitanje bi bilo sasvim vazece jer se po logici pitanja ne moraju u odgovoru navesti samo slikari.
    Medjutim posto je pravilan odgovor skrio pod ``pogresnim`` imenom, pretpostavljam da takmicar ima pravo naknade 150.000 din. Nista vise. Eventualno da mu se omoguci nastavak igre od sledece stepenice.
    Ako se pak dokaze da je data emisija vrsta igara na srecu, tada pretpostavljam da drzava moze da kazni emisiju zbog neregularnosti.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Strašno, i nikom ništa? Kakvo je to šišanje, ne mogu da verujem!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Svi kvizovi su šišanje. Lova se zaradjuje na SMS-ovima i reklamama, a mali deo kolača ide za nagrade.
    LJudi, ja izmislila toplu vodu!
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    Od sJutra ce Zeka da se blamira na Studiju Be, ne znam u kom terminu ali nije vise na be 92..
    Mislim da ce ici i na Panoniji i na jos nekim lokalnim televizijama u istim terminima..

    Mislim be..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Veliko milionerovo blamiranje

    U sklopu programa "Nacionalna" ide na nekoliko televizija:

      Vrh

Slične teme

  1. Veliko i malo
    Autor miloradv u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 05.09.2015, 23:31
  2. Banatsko Veliko Selo -Kikinda-
    Autor vladapera u forumu Banat
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.01.2010, 20:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •