Strani jezici
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 96
  1. #1

    01 Strani jezici

    Koliko stranih jezika poznajete i na kom nivou? Koliko ih, uopšte koristite u svakodnevnom životu?

    Pored engleskog, koji solidno znam na pasivnom nivou, trenutno učim hebrejski .

  2. #2

    Odgovor: Strani jezici

    Ruski, sasvim dobro uhuhuhuhuh, engleski, prosecno.

  3. #3

    Odgovor: Strani jezici

    Pa, engleski... ono, kontam da ga znam Nemacki sam ucila, al' k'o da nisam... ne svidja mi se jezik i nije ni cudo sto mi nista u glavi nije ostalo Volela bih da naucim italijanski (koji sam vec nekoliko puta bezuspesno pocinjala da ucim i uvek se zakucavala na istom mestu ). Valjda cu jednog dana uraditi nesto po pitanju ucenja pomenutog.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Strani jezici

    Uvek su mi isli ti jezici. Imala sam srecu da imam dobre profesore pa mi nista nikad nije bilo smor. Ucila sam engleski i ruski. Engleskim vladam savrseno a ponekad me zaprepasti cega sam sve u stanju iz ruskog da se setim, obzirom da taj jezik ne pricam, nemam sa kim, a ni prilike... mislila sam da je umro u meni... i onda, krene neka ruska serija na B92 i zaprepastim se koliko mi prevod ne treba.

    Kada sam bila u inostranstvu, ljudi su govorili da im nas jezik lici na ruski, a cak su me jednom pitali da li sam iz Skotske!!???? Uglavnom, dosta ljudi mi je reklo da im nas jezik zvuci kao da se uvek svadjamo dok razgovaramo... kao grub je. Meni je recimo takav nemacki. Ne volim ga i ne prija. Spanski bi recimo mogla brzo da naucim... dosta vec znam, to sam, onako, sama citala - zanimalo me. Italijanski je takodje mnogo lak jezik. Siromasan. Jedna rec opisuje mnogo stvari i lako se uci. Volim melodiju u jeziku. Zato mi je nemacki odvratan.

    p.s. znam norvešku i korejsku himnu i zahvalnu pesmu Kim Il Sungu - pevali u horu njihovim delegacijama. Volela bih da savladam swahili
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Strani jezici

    Engleski, of kors. Falilo bi mi da provedem jedno tri meseca u New Yorku ili Londonu, pa da spikam bolje od Busha i Blaira, respektivno.

    Ruski sam učio u osnovnoj i srednjoj i ostalo je dosta toga u glavi, zato što je to još jedan divan, slovenski jezik, po strukturi veoma sličan srpskom.

    Francuski i nemački sam nebrojeno puta započinjao samostalno da učim i uvek se, kao i Meggz, zakucavao otprilike na istom mestu. Mislim da ipak glavni razlog leži u tome što ni jedan od ovih jezika danas nije toliko neophodan kao engleski. Spreman sam, čak, da sa žaljenjem ustvrdim kako ćemo svi mi, za par desetina godina (ukoliko se na globalnom planu ništa bitnije ne promeni) govoriti isključivo engleskim jezikom, ili u najboljem slučaju srpskim sa preko 50% engleskih reči. Ko ne veruje, neka uzme bilo koju prevedenu knjigu iz oblasti kompjutera.
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  6. #6

    Odgovor: Strani jezici

    Nemački skoro pa kao pravi švicer.A Engleski,Italijanski i Ruski poneku reč.
    Samo jedan klub,
    samo jedan grad,
    samo Partizan,
    samo Beograd!
    Njega volimo,
    njega bodrimo,

    njemu pevamo,
    brate Partizan!!!

  7. #7

    Odgovor: Strani jezici

    Pa engleski veoma solidno, nemački potpuno zarđano tj nisam ga koristio godinama ali planiram kad završim usavršavanje engleskog da pređem da usavršavam nemački jer mi je lep jezik. Od jesenas pomalo (jako sporo ide) učim japanski. Jako mi je težak način pisanja. Hiragana i Katakana se savladaju brzo ali za kanji (kineski simboli) su potrebne godine. Ali imam vremena jer mi to učenje dođe kao neki hobi.

  8. #8

    Odgovor: Strani jezici

    Zahvalicu jednoj od prvih sapunica "Kasandra" za moje znanje spanskog jezika-za cas posla ga naucih uz seriju i knjigu "spanski u 100 lekcija" , izuzetno je melodican i slican italijanskom koji opet znam, zato sto mi je Italija "preko barice", a lokalizmi uglavnom poticu iz tog jezika.. I Spanski i Italijanski govorim relativno dobro (verovtno gramaticki ne potpuno ispravno), sve razumijem ali ne pisem- bar ne ozbiljnije recenice...
    U skoli sam ucila engleski- govorim, piseem, nadasve razumijem...
    Ucila ja i ruski ali- veze blage nemam sa tim jezikom..

    Imam namjeru da ozbiljno poradim na njemackom i mozda malo na francuskom..

    Znam hrvatski, makedonski, maternji, slovenacki, bosanski... da psujem na siptarskom..

    Hahaha-vid' ti, ja sam poliglota, a da toga ni svjesna nisam bila do sad

  9. #9

    Odgovor: Strani jezici

    Citat zlocazlockasta kaže:
    Znam hrvatski, makedonski, maternji, slovenacki, bosanski... da psujem na siptarskom..
    Ček' bre, koji maternji? Vaš ili naš?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Strani jezici

    ujaaaa.. ala se ovde shprehenzi na sve strane

    pa osim, kako ribenzzi kaze, sto znam srpski/hrvatski/bosanski/makedonski/slovenski i ostale domace dijalekte.. znam i inglish.. relativno se dobro sporazumevam njime, pishem nekako.. jedino me muchi sto ponekad i razmisljam na tom jeziku
    italijanski i shpanski razumem vise nego sto govorim.. italijanski sam znala, no zbog ne koristenja, spektar vokabulara mi se opako pocinje osiromashuje.. najn gut! francuski sam izgleda za DZ ucila dve godine, sad znam da slozim dve prosto prosirene recenice (to valjda za svaku godinu ucenja, po jedna )
    nemachki me ne privlaci.. zbog vec spomenutih razloga.. prosto mi se ne svidja taj jezik..
    trenutno ucim kineski koji mi se mnogo dopada
    a u planu je i da naucim ruski i shpanski (ne racunam da ga znam 'nako kako bi htela)

    a dal' se ubraja i poneka rech/izraz/prostota koje sam pokupila od drugova brazilaca/koreanaca/japanaca/mexikanaca/turaka?

  11. #11

    Odgovor: Strani jezici

    Hvala Kasandri i kompaniji sto rece zlocka pa sad malo baratam spanskim koji namjeravam da usavrsim. Jer kako je krenulo sve mi se cini da u ovoj USi ce nam uskoro biti potreban koliko i engleski. E sad govorim i kao taj engleski malo namuckujem, pisem samo uz pomoc worda no bitno da ga razumijem. Moje nesnalazenje sa istim lezi daleko u samim pocetcima mog ucenja engleskog. Da ih sabiras svijecom nisi mogao sabrati goru strukturu sto nastavnika sto profesora koji su me poducavali. A sticajem okolnosti milsim da ce mi i malo italijanskog trebati A ove nase ne da rasturam nego ponekad nisam siguran koji koristim
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #12

    Odgovor: Strani jezici

    Slovački- kao maternji, srpski- kao jezik sredine, engleski- kao strani jezik. Nemački razumem ali čim pokušam da pričam, automatski mi ide engleski tako da tu i stanem...

  13. #13

    02 Odgovor: Strani jezici

    Pa SRPSKI NARAVNO POD BROJ JEDAN , ZATIM ENGLESKI VEROVATNO GA DOVOLJNO ZNAM POSTO GA UPOTREBLJAVAM NA POSLU (ACCOUNTNIG)
    UCIO SAM NEMACKI ALI NISAM GA MNGO VOLEO STO RECE MEGGY , A I TOTALNO SAM GA ZABORAVIO , ALI SADA RADIM NA FRANCUSKOM DOSTA , KINESKI MI NE PADA NA PAMET DA GA UCIM MOZDA MLADJE GENERACIJE SVETA BI TREBALE DA SE POZABAVE SA OVIM JEZIKOM...
    Srbija je vecna dok su joj deca verna!

  14. #14

    11 Odgovor: Strani jezici

    engleski prilicno dobro, i bojim se da bi to bilo sve. talijanski vise razumijem nego sto ga pricam, a naravno i ovi juznoslavenski jezici...

  15. #15

    Odgovor: Strani jezici

    E ovo je tema!

    Uvek sam bila talenat i wunderkind za strane jezike (na moju mamicu )...od malena sam pocela da ucim engleski i francuski,i njih zaista perfketno znam,iliti sto bi se reklo ta ja sam vam fluent u njima.
    Kasnije,sa dolaskom i invazijom meni dragih sapunchica,skontam ja,pa bog'te maz'o ja znam spanski...na to dodaj dopisivanje sa kolegama iz Spaniju i Mexico,cimanje druga da mi da neku mlogo dobru knjigu,pitanja pitanja pitanja i samo pitanja i dosadjivanje native speakersima a sto to,a sto ovo (hvala im svima na strpljivosti )....dalje .. kao sto sam vec nebrojeno puta rekla,ja sam megaloman.Sto znaci,ne zaustavljam se nikad i 'ocem jos ... te tako vidim ja rauzmem i italijanski...a u Italiju cesto idem,obozavam tu zemlju,kulturu,muziku,ma sve sve sve ...plus imam neke dobre drugare odandi...pa resim ja njih da muchkam..i tako,naucih ja i Italijanski ...doduse jos se usavrsavam.
    Portugalski sam pocela,isto preko neta,ali nesto mi ne lezi...ne zvuci mi lepo,a kao apsolutni sluhista(a da,sluh je JAKO bitan za ucenje jezika,...tacnije ko nema sluha,teze ce mu ici..)ne mogu da ucim nesto sto mi ne zvuci lepo... Al' ono,znam da se snadjem.
    Holandski me jako privlaci,iako je uzasnooo tezak.Imam puno drugova tamo,koji su mi pomagali,cak imam i chit shiit (cheat sheet),te dosta stvari znam vec i da izgovaram (sto je i najtezi deo tog jezika),ali daleko sam od toga da ga govorim.
    I takoc

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Strani pevači/pevačice - abeceda
    Autor Lady S u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 180
    Poslednja poruka: 21.09.2016, 05:13
  2. Najbolji strani ženski vokali
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10.02.2016, 21:13
  3. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 09:10
  4. Nestaju jezici sveta
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.02.2008, 13:04
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2007, 04:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •