Strani jezici - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 96
  1. #61

    Odgovor: Strani jezici

    Engleski jako dobro u smislu konverzacije, citanja i pisanja
    Grcki, prinudjena da ucim, a ne ide bas najbolje
    Francuski, onoliko reci koliko mi je potrebno da budem uctiva i nobles kada sam tamo
    Nemacki...volim i solidno govorim
    E sada spanski, nemam vremena za serije inace bi naucila u rekordnom roku
    I tako.....zena poliglota
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  2. #62

    Odgovor: Strani jezici

    Dobro, srpski logično, jel? Mađarski čitam, pišem, govorim odlično, engleski mi pisanje malo slabije ide , španski tu i tamo, nešto pomalo razumem, a nemački ne znam ni da beknem
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #63

    Odgovor: Strani jezici

    Sta god sam znala.... polako "isparava" jer ne koristim cesto

    Porazavajuce mi je bilo proletos u Austriji kad nisam znala pola toga i lakse mi bilo na Engleskom, a rasturala sam Nemacki u srednjoj, profesorica je bila Nemica....

    Engleski, stigla sam do onog FCE... Mada nisam zadovoljna znanjem....

    I Spanski parlam za medalju na ekskurziji sam se sporazumevala super Hocu da upisem kurs neki... Mozda u Servantesu.

    A Madjarski... kazu mi kolege da imam super naglasak, ali znam samo par reci

  4. #64

    Odgovor: Strani jezici

    Ruski i pomalo engleski jezik.
    Poruku je izmenio silvia, 04.06.2010 u 15:52 Razlog: Reklama

  5. #65

    Odgovor: Strani jezici

    Znam dobro srpski,bosanski,lalinski,hrvatski ,no salu na stranu znam dobro engleski da citam,pisem,pricam,potpom francuski da pisem,slabo citam i govorim,jer me iritria,a spanski (zbog Kasandre) znam da pricam samo XD
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  6. #66

    Odgovor: Strani jezici

    Engleski ono kao maternji mi dodje.I to je to.Za posao ide Engleski najvise mada koristim ponekad i prevodioce za druge jezike

  7. #67

    Odgovor: Strani jezici

    Ja znam francuski,engleski,španski,trenutno učim italijanski,a sad cu da počnem i kineski i turski, a od nemačkog i ruskog znam tek ponešto...

  8. #68

    Odgovor: Strani jezici

    Srpski 99%
    Nemacki 99%
    Holandski 98%
    Svedski 94%
    Italijanski 85%
    Makedonski 84%
    Engleski 75%

    Srpski i Nemacki su mi maternji jezici, jer su mi oba roditelja pola pola... Pa sam ja onda po nekoj logici ceo nemac i ceo srbin :D


    Snalazim se i razumem: Afrikanacki, Flamanski, Norveski, Danski, Slovenacki, Kajkavski, Bugarski, Ruski, Slovacki, Jidiš, Plattdeutsch.
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

  9. #69

    Odgovor: Strani jezici

    Citat Hriscanin kaže: Pogledaj poruku
    Snalazim se i razumem: Afrikanacki, Flamanski, Norveski, Danski, Slovenacki, Kajkavski, Bugarski, Ruski, Slovacki, Jidiš, Plattdeutsch.
    Zanimljiv zivot

    Od stranih jezika se najbolje sluzim engleskim. Uvijek mi je lako isao, jer sam odrasla uz englesku muziku i filmove itd. Mada ranije nisam dobro pisala, sad mogu da se pohvalim da mi sve dobro ide
    Njemacki imam u skoli, ne ide mi lose. Mada mnogo bolje razumijem nego sto pricam i sastavljam recenice. Ne snalazim se dobro sa gramatikom bas. Sigurno bi to bio problem i u engleskom da ga nisam skoro naucila slusajuci. Zato mislim da je dobro kad djeca imaju dodira sa raznim jezicima.
    Spanski mogu dosta da razumijem, i znam neke stvari. Ali ne dovoljno da kazem da znam jezik. Jedno vrijeme sam ga ucila, ali sama, pa to nije daleko doslo...
    Sad imam zelju da ucim ruski, zato sto bas volim taj jezik. Mislila sam i ovo i proslo ljeto da ga ucim, ali nikako da pocnem. Jos sam nabavila i knjige
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  10. #70

    Odgovor: Strani jezici

    i meni engleski ide . najvise sam gledao engleskih filmova , nesto manje ruskih a japanskih tek nekoliko .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  11. #71

    Odgovor: Strani jezici

    onomad sam provela vece s prijateljicom iz detinjstva i njenim momkom Spancem
    i sasvim nevoljno zakljucih da mi razumevanje,citanje pa i pisanje idu mnogo bolje od govorenja
    dakle,pasivni engleski
    najlakse mi je da se sporazumem na engloskom sa nekim kome engleski ,takodje nije maternji jezik,pa makar ga taj neko perfektno govorio
    anyway,odlicno sam ja razumela coveka a on je bio dovoljno pristojan da ne pokaze zblanutost nad mojim indijanskim engleskim,,,

    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #72

    Odgovor: Strani jezici

    Nedavno sam otkrio paralelne knjige.
    To su knjige koje su sa jedne strane napisane na jednom, a sa druge na drugom jeziku. Svaka rečenica je u istom redu sa obe strane na oba jezika, tako da se lako pročita nešto što se ne zna,...nepoznata reč na primer.
    Kažu da se na početku gleda na drugu stranu često, a što se čitanje više odmiče sve manje nam treba pomoć sa druge strane.



    Meni se ovaj metod nadgradnje stranog jezika vrlo svideo, jer je meni lično spoj lepog i korisnog. Naime, pošto volim da čitam, skinuo sam nekoliko klasika koji mi izmiču spletom raznih okolnosti, pa ću popuniti neke praznine čitajući ih na engleskom.
    Kad sam se zainteresovao za paralelne knjige izguglao sam dosta linkova. Evo jednog za par knjiga na engleskom...

    https://rapidshare.com/#!download|216tl5|3011993126|ENG-SRB.rar|1971|R~4FEFF02618457023EFE6FD44E454494F|0| 0
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  13. #73

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    U ostalom, baš da čujem kako Amerikanac, Britanac, Nemac, ma bilo koji stranac izgovara Beograd ili na primer Vrnjačka Banja!?
    Što bi mi morali da se prilagođavamo njima?
    Narodi čiji maternji jezik spada u grupu slovenskih jezika daleko lakše nauče bilo koji svetski jezik, neretko bez akcenta. Tako će npr. jedan Srbin govoriti francuski često ispravnije od samog Francuza. Verovatno je govorni aparat spremniji za manipulacije.

  14. #74

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    A na osnovu cega je zasnovana ta tvrdnja?
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #75

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    A na osnovu cega je zasnovana ta tvrdnja?
    Na osnovu rezultata istraživanja.

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Strani pevači/pevačice - abeceda
    Autor Lady S u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 180
    Poslednja poruka: 21.09.2016, 05:13
  2. Najbolji strani ženski vokali
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 10.02.2016, 21:13
  3. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 09:10
  4. Nestaju jezici sveta
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.02.2008, 13:04
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2007, 04:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •