Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 110
  1. #46

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Dakle, ochigledno je da je tkzv 'Garda cara Lazara' obichna paravojna formacija chiji cilj i nije ono shto su deklarisali - borba protiv nezavisnosti Kosmeta, vec borba protiv svih vrsta 'domacih izdajnika' i 'stranih placenika' u zemlji. Da je zhiv, knez Lazar bi se javno odrekao ovih ljudi, koji na krajnje primitivan nachin zloupotrebljavaju njegovo ime.

    Poshto su umislili da su Isus Hrist lichno, podrazumeva se da oni imaju bozhansko pravo da odluchuju ko je podoban, a ko ne. Ovima drugima, za sad, sleduju samo batine. A posle, videce se.

    Neminovno je u ovom kontekstu pomenuti i neonaciste, sa kojima su stali u isti stroj, i prihvatili njihove metode borbe.

    Tema niposhto nije neozbiljna, naprotiv. Ochigledno je da je mnogima u Srbiji bliska ideja nacizma i oni se ne ustruchavaju da to javno i priznaju. Chak i pojedini forumashi.

    Moj post je prvobitno trebao biti odgovor kolegi forumashu @Kunicu, ali ga necu objaviti u celini zbog opomene od strane administratora da se drzhimo teme.

    Edit: Da je zhiv, knez Lazar bi se javno odrekao ovih ljudi, koji na krajnje primitivan nachin zloupotrebljavaju njegovo ime.
    Poruku je izmenio SilentBob, 04.05.2007 u 14:09
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Kada govore o Kosovu, prvo sto mi padne na pamet je sledece:

    Svi se skoro zalazu da Kosovo bude deo Srbije...ok, jasno je da se postavlja pitanje da li je vaznije teritorijalno pravo odnosno suverenitet, ili pravo na samoopredeljenje...i slazem se da, ako se pravo na samoopredeljenje da Kosovu, zasto se ne bi dalo mnogim drugim narodima sirom sveta?...Medjutim...ukoliko zele da Kosovo bude deo Srbije...to znaci da su spremni da gradjane Kosova prihvate kao gradjane Srbije!? Ukoliko je to tacno, to znaci da milion i po punoletnih Albanaca na Kosovu treba da ima jedno od osnovnih ljudskih prava-pravo glasanja na izborima...to dalje znaci da, pod pretpostavkom da Albanci na izbore izadju sa jedinstvenom albanskom listom, imaju milion i po glasova...drugim recima, da su najjaca politicka partija (koalicija) u Srbiji...odnosno NAJBROJNIJI u Skupstini Srbije...

    Moje pitanje je sledece: Da li je ovo prihvatljivo svim ovim ljudima koji slepo insistiraju na tome da Kosovo ostane deo Srbije? Da li su razmisljali o tome? Da li smeju da budu dovoljno iskreni i daju odgovor na ovo pitanje?

    Jos jednom, ne kazem da ne vidim probleme u vezi potencijalne nezavisnosti Kosova...ali vidim BAR podjednako problema u slucaju da Kosovo formalno i ostane deo Srbije...

    A sto se ove garde tice...to mi je gadno i da komentarisem...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Hajde da pogledamo i malo iz drugog ugla,još je sveže sećanje kod nas a i van o paravojnim formacijama i raznim gardama, nije li to jedno od sredstava za pokazivanje svetu da neće samo Šiptari praviti nerede zbog neispunjenih želja, a liči mi na pritisak trenera na sudije dok traje utakmica, bez želje da ih povredi, već da pokuša da ostvari što bolji rezultat.
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Tuzno je uopste da se tako nesto i spominje.

    Taman kada stvari barem na neki nacin krenu bolje, nesto se desi sto ih zakuca na pocetak. Ne Mogu da shvatim, mozda zato sto sam mlad suvise, da ovaj narod nije naucio tokom svih onih ratova 90tih godina, da se puskom nista ne moze resiti. Postoji samo jedan nacin za resavanje tih situacija - diplomatija, odnosno lobiranje i dijalog, i na kraju kompromis. Kosovo nece spasti ni cela srbija da se mobilise u tu paravnojnu ilegalnu formaciju. Kosovo je davno izgubljeno, jos neke 1986., ili cak 1984. kada je u americkom senatu proturen predlog o nezavisnosti, da ne idemo dalje u istoriju. Kosovo je izgubljeno vodjenjem lose politike prema njegovim ziteljima. Poslednja sansa za iole neku nadu za ocuvanje kosova otpala je pogibijom dr ZOrana Djindjica, jer je on jedini politicar na ovdasnjoj sceni koji je posedovao odgovarajuci kredibilitet od strane zapadnih sila. Zanima me sa kim kostunica moze nesto da ispregovara, kada mu se smeje cela nacija kada izadje na "javni" servis srbije.
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Поздрав свима,
    Дакле да појасним, Гарда Светог Цара Лазара је пре око месец дана за само неколико дана постојања сакупила 5 000 чланова. Тај број се сада доста увећао (неки кажу удвостручио а неки утростручио, мада до следећег пописа не зна се колико чланова тренутно има). Господин Васиљевић лепо је рекао да ће се окупити неколико стотина ветерана ради почетка формирања, међутим то су одређени сајтови (неСрпски, односно Хрватски) искористили да вређају Гарду (навели су да Васиљевић рекао неистину). Срби из Хрватске, Босне и Херцеговине, Грчке Немачке, Француске, Америке, Канаде, Шведске, Аустрије, Швајцарске и из других земаља (доста њих су избеглице са Светог Српског Косова и Метохије) су дошли у Србију да би се придружили Гарди и борили се против шиптарског терора над Ромима и Србима на Светом Српском Косову и Метохији и за то да Косово остане саставни део Србије.
    Следећи текст нема наамеру да иког увреди. Ако нисте приметили Гарда Светог Цара Лазара, НЕ одржава Равногорске дане да се напијају, наједу и после називају сами себе четницима (има изузетака), Српским патриотама и јунацима, док се њихови преци, храбри четници преврћу у гробовима због шиптарског терора на Светом Српском Косову и Метохији. Гарда Светог Цара Лазара, не иде да се напија, и наједа, она иде да брани Свето Српско Косово и Метохију. И пре свега да разјаснимо Гарда Светог Цара Лазара НИЈЕ ПАРАВОЈНА ФОРМАЦИЈА ВЕЋ ВОЈСКА СРПСКИХ ДОБРОВОЉАЦА И ПАТРИОТА. Дакле ово су Српски јунаци, патриоте и добровољци који су спремни живот дати за Свето Српско Косово и Метохију. Молио бих све да се не смеју нити да вређају ову Гарду, размислите, ми ћемо сутра гинути на Косову због добра вас и ваше деце (за оне који су у Србији, РС и РСК). Ако нећете да одете у Гарду, бар је немојте вређати.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Molim te nemoj za mene da gines. Ako hoces da gines - idi, ali nemoj za mene.

    Ne znam da li sam sanjao ili je stvarno bilo ali mi smo se vec jednom borili za Kosovo i izgubili. Ne, ne mislim na onu bitku od pre nelokoliko vekova nego na ovu od pre nekoliko godina.

    A vala da i nam ga neko da ne znam sta bi s njim.
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Ако нећете да одете у Гарду, бар је немојте вређати. ( kaze - pise srpski radikal )







    Nemoj da mi vredjas inteligenciju , mada sam siguran da sam ovo slobodno mogao napisati u mnozini koji je tvoj zadatak u pionirima ( izvidjacima ) jesi li dobio maramu ?ili si mozda izgubio kompas vremeplovske letelice ? pioniri maleni mi smo vojska prava ....deco ajte vi lepo popijte mleko i u pidzamice pa na spavanje , ne morate da brinete pioniri maleni ,postoji regularna vojska RS. laku noc deco .
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Та војска уништена је од стране ДС и ДСС отпуштањем официра итд. Имали смо некада војску од стотина хиљада сад имамо свега 40 000. Да је војска довољно добра не би се формирале јединице добровољаца већ би ти добровољци ишли у Српску Армију.

    Прошли пут смо ратовали не са шиптарима већ са целим НАТО пактом и западом. Кад смо ратовали само са шиптарима (пар пута у тих неколико година рата) били су побеђени и касније цео ОВК срушен.
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa postoje ljudi koji se lože na vojsku, ratovanje... Oni drugačije razmišljaju i drugačije gledaju na svakodnevni život. A možda stvarno toliko vole Srbiju da bi dali i život za nju. Da li su ludi - to ostavljam stručnim ljudima da procene.

    Mene samo zanima kako bi neka od država koje nam kroje sudbinu reagovala da im neko nasilno oduzme 15% teritorije.

    Čisto sumnjam da bi sedeli sa rukama u džepovima.
    Zašto samo spominjete teritoriju , a ne ljude ?Sa takvim stavom ćete izgubiti i ostalih 85 % teritorije sa sve ljudima koji žive tamo !Ipak tamo živi i oko 2 miliona ljudi , i pitam se kako bi se osećao kada bi predsednik vlade bio Albanac ili kad bi predsednik takođe bio Albanac !Šta kažeš na takvo pitanje ?Razmišljaj malo dalje , a ne samo do vrha svog nosa !
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Прошли пут смо ратовали не са шиптарима већ са целим НАТО пактом и западом. Кад смо ратовали само са шиптарима (пар пута у тих неколико година рата) били су побеђени и касније цео ОВК срушен.

    A zar stvarno mislis da se ovaj put NATO ne bi mesao?
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Васиљевић је рекао да ''мировне снаге'' (које су и започеле рат) не смеју да се мешају у сукобе у супротном Руси ће довести своје трупе.
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Васиљевић је рекао да ''мировне снаге'' (које су и започеле рат) не смеју да се мешају у сукобе у супротном Руси ће довести своје трупе.
    Jel ima nesto sto ti kazes a ne taj odredjeni Vasiljevic? Ili on misli umesto svih vas?
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Васиљевић је Председник Гарде Светог Цара Лазара који је укључио и Генерале тако да имамо одлично основану ДОБРОВОЉАЧКУ ГАРДУ. Ми не изазивамо никакву националну мржњу нити расну, ми само хоћемо оно што је наше, Свето Српско Косово и Метохија. Васиљевић је све лепо по закону организовао и нисмо имали проблема са владом. У супротном сви би били оптужени што бранимо Свету Српску земљу. Морате схватити да је наш циљ бранити Свето Српско Косово и Метохију, баталите ваше приче о било каквој нациналној и верској мржњи. Прочитао сам устав и пише да је дозвољено јавно окупљање уколико је уредно, законито и уколико се о томе обавести на време што је Васиљевић све лепо учинио и уредно је одржано формирање прве чете и окупљање код цркве Лазарице (ако прескочимо један инцидент).
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Цицка, хвала ти, најзад неко да одговори. Ти имаш то мишљење, јел тако, у реду, е сад погледај чињеницу:
    преко 80% чланова Гарде Светог Цара Лазара (која управо иде борити се на Свето Српско Косово и Метохију) су бирачи и чланови СРС.

    Да ли је неко рекао де не идем ? Ја идем за разлику од многих. Дакле, члан сам Гарде Светог Цара Лазар и Српске Радикалне Странке. Ми нисмо тражили изговоре (као ЛДП, Г17, ДС и ДСС) што је вођа Васиљевић или сл. ми идемо у Гарду и борити се за Свето Српско Косово и Метохију.
    Srpski Radikal ipak mi nisi odgovorio na ono sto sam najvise zelela znati, podaci o stranci me ne zanimaju to se moze izgooglati za 5 minuta...ono sto mene zanima jeste sta je s tim cinjenicama sto sam opisala u mom postu, sta je s tim radikalima koji su se naprasno povukli iz stranke i prestali da se udaraju o prsa nakon pogibije sinova u ratu? Ili je to cinjenica koja vama ne odgovara? Ili je to nesto o cemu se ne prica? Ili treba prvo da se konsultujes sa Vasiljevicem da bi odgovorio?
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Garda okuplja dobrovoljce za Kosovo

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Молио бих све да се не смеју нити да вређају ову Гарду, размислите, ми ћемо сутра гинути на Косову због добра вас и ваше деце (за оне који су у Србији, РС и РСК). Ако нећете да одете у Гарду, бар је немојте вређати.
    "...Slobodane...slobodane...
    NEMOJ NAS VISE BRANITI...
    BRIGOM CES NAS SAHRANITI..."

    Za nase dobro...za dobro Srbije i svih njenih komsija...i dobro nekih novih generacija....ja se nadam da takvi nikada (vise) nece imati priliku da bilo sta urade...i da se bilo sta pitaju...

    Za pametnog coveka svaki rat je izgubljen!!!!!!!!!!!!
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...
      Vrh

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  2. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 21:56
  3. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  4. Kosovo - skladište heroina
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 15:21
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •