Crna mačka i razbijeno ogledalo - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 65 od ukupno 65
  1. #61

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Kad je baka umrla, u jednu čašu smo sipali ulje za kandilo a u drugu čašu samo vodu.
    -Mama, znam za kandilo, ali što stoji čaša vode pored?
    -To ako baka dođe da pije vode.

    -Mama, mislim da će veći problem biti ako baka dođe, a ako bude žedna, zna gde stoje čaše

    Neverovatno koliko smo mi jedan sujeveran narod.
    Kad odeš na groblje kod nekog, ne treba da obilaziš grobove da se taj neko kod koga si prvobitno došao ne uvredi. Sve se mislim da bi mu bilo svejedno.
    U isto vreme ne smeju da gore više od tri sveće u kapeli. Ako gore tri sveće a ti želiš da upališ svoju, prvo moraš jrednu da ugasiš.
    Kad bacaš zemlju u raku, nemoj slučajno da je baciš preko nekoga, jer će taj sledeći umreti
    Žene ne smeju da uđu u crkvu ako imaju menstruaciju, smatra se da su prljave.
    Za svaki pomen umrlom, njemu se posebno sipa hrana u tanjir da bi jeo. I opet, mislim da je veći problem ako taj neki ko je mrtav počne da jede.

    E sad, nevezano za to, sećam se kako su mi kao detetu govorili da ne klatim nogama ispod stola jer time vabim đavola. Blesavo
    Ili, da ne stružem ništa sa šerpe jer će padati kiša kad se budem udavala. Mada, vidim da ste pisali da su vama govorili da ne ližete šerpe. Nama je baka govorila da obavezno oližemo tanjir iza sebe da bismo imale lepe muževe Kao klinka sam tako predano lizala tanjire da sam mislila da su dovoljno čisti i vraćala sam ih nazad na mesto tako olizane
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #62

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    sve nesto razmisljam, po kvantnoj teoriji imamo cetiri veryije dogadjaja istovremeno.
    macka ziva, ogledalo citav
    macka ziva, ogledalo razbijen
    macka mrtva, ogledalo citav
    macka mrtva, ogledalo razbijen



    ne znam kako mi ovo palo napamet
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #63

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Primetio sam da sigurno deceniju i po skoro uvek zaglavim sa nekom plavom...mačkom. Sad..da l sam se opametio ili sam postao sujeveran ...nemam pojma.
    Ipak sa ogledalom se ne bih kockao. Pamtim da sam jedno razbio u 20-oj i bogUmi...potrajale nedaće lepih 6-7 godina. Od tada je jedino aktuelno ono u kupatilu, kada se brijem, a da bih uspeo da ga razbijem trebala bi mi bejzbol palica.
    Izgleda da nešto istine...ima u bakinim savetima .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #64

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    nemamo vise macaka, samo ogledala. rotvajler je poceo da davi macke, a gleda se u ogledalu. majke mi!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #65

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Ako nigde drugde, kad leti odem u Grčku, mislim da mi jedno 10 crnih mačaka dnevno pređe put pa se, Bogu hvala, nikad ništa nije desilo. Išla sam tamo čak i iznajmljenim autom, i vratila se živa i zdrava.
    Ogledalo se ne sećam da li sam nekada razbila, ali znam da sam još kao mala prošla ispod ko zna koliko merdevina, i uradila još koješta što, kao, donosi nesreću.
    Biće da me Bog dragi čuva.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Crna knjiga komunizma
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:39
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. Umetnost-ogledalo nasih dusa...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 17:50
  4. Crna knjiga fašizma
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Istorija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.11.2009, 15:20
  5. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •