Crna mačka i razbijeno ogledalo
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 65

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Da li ste sujeverni? Imate li neke rituale? Napišite nam vaše "Nemoj to - zato što...". Šta ste sve čuli od kojekakvih baba?

    Kucate li u drvo, prolazite li ispod merdevina, plašite li se petka, trinaestog? Presečete li se kad vam igra oko? Vučete li se za uši kad se uplašite? Idete li u lov na detelinu i odžačare? Naoružali ste se potkovicama? Imate li onaj "pu pu pu" momenat?

    Lično, ne spadam u tu grupu sujevernih, iako ponekad u žargonu iskoristim to "da kucnem u drvo". A svakakve sam rečenice čula, te ću ih podeliti sa vama. Za neke imam objašnjenje, a neke su mi totalna konfuzija.

    Ova prednjači:

    "Ne igraj se voćem (ili hranom uopšte, možda), neće rane da zarastaju"

    "Ne nosi prstenje na kažiprstu, umreće ti neko iz porodice"

    "Ne liži šerpe i lonce, padaće ti kiša na svadbi"

    "Ne pevaj dok jedeš, biće ti lud muž"

    I da i vama ostavim prostora, izvolite...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    definitivno ne spadam u tu grupu ljudi..
    mada ono ne prolazi ispor merdavina ima smisla sto ti uvek kanta boje moze padne na glavu
    recimo da ono 'kucnem o drvo' cisto iz nekog fazona.. ono cisto da kuckam o drvo

    ima ono.. ne stavljaj torbu na pod, pobeci ce ti novci.. ne stavljaj 'lebac naopachke na stol.. al' ne znam sta ce da se desi ako ga okrenes
    ako padne noz bice musko (ili tako nesto)
    ako svrbi levi dlan dobices lovu, ako svrbi desni daces lovu... il' je obrnuto

    trenutno mi to pade na pamet

  3. #3

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže:
    "Ne liži šerpe i lonce, padaće ti kiša na svadbi"
    joj ova je vrh
    ne mogu da ne kazem da ne kucam u drvo ili da ne pomislim da cu cuti glas kad mi uvo zuji
    Iskreno ja ne vjerujem u to ali tebi bi da preporucim da se u'fatis za kakvo dugmence kad vidis zuti taksi... za srecu b'e
    Novcanike nikada, ali nikada sama sebi ne kupuj... neces srece u novcu imati
    Gace naopacke da nosis, od zli ociju da te cuvaju

    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Ma kakvo sujeverje, to je za ljude koji su nesigurni u sebe. Bolje bi bilo da se više posvete veri nego sujeverju.

  5. #5

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat swba kaže:
    Gace naopacke da nosis, od zli ociju da te cuvaju
    Znaci, braon napred, a zuto nazad?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    12 Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže:
    "Ne nosi prstenje na kažiprstu, umreće ti neko iz porodice"
    Ne nosim nikakvo prstenje, ali mi nešto poumiraše neki članovi porodice. Daljne. Pu, pu... da ne čuje zlo .

    Ma, prevazišao sam to davno. Mada, ono za merdevine se slažem. Jer, osim što može kanta sa bojom da padne na tebe, postoji opasnost i da moler prdne pa da ti ošteti bubne opne .

  7. #7

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Jedino sto izbegavam da prolazim ispod merdevina

    Muz mi josh uvek nije poludeo, mada uvek pevam dok jedem.
    Sto se svadbe tice, sijalo Sunce, divota, a nalizala se serpi, lonaca i poklopaca

  8. #8

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Ima i neka fora za mrve. Kao, ne jedi mrvice ili ih ne skupljaj, nemam pojma, ostaćeš siroče.
    I da, nikad za ćošak stola da sedneš, nećeš se oženiti/udati.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    A ono da lek neće da deluje ako kažeš hvala?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    I da zelja nece da se ispuni ako je neko sazna
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #11

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    A niste culi da, ako slucajno razbijete ogledalo, ceka vas 7 godina nesrece??

  12. #12

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste sujeverni? Imate li neke rituale?
    Ne nesto narocito... ali recimo ne volim da prodjem izmedju dve grede...ne znam sto...uvek ih zaobidjem...

    I mrzim kad me neko preterano hvali obavezno mi sve krene nizbrdo...

  13. #13

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste sujeverni? Imate li neke rituale? Napišite nam vaše "Nemoj to - zato što...". Šta ste sve čuli od kojekakvih baba?


    Ova prednjači:

    "Ne igraj se voćem (ili hranom uopšte, možda), neće rane da zarastaju"

    "Ne nosi prstenje na kažiprstu, umreće ti neko iz porodice"

    "Ne liži šerpe i lonce, padaće ti kiša na svadbi"

    "Ne pevaj dok jedeš, biće ti lud muž"

    I da i vama ostavim prostora, izvolite...
    Nisam sujeverna, simpatično mi je ovo narodno. Ima i ona "ne poklanjaj upaljač, svađaćete se"
    To sve shvatam kao doživlljaje koji su se desili nekome, taj neko rekao nekom drugom koji je pomislio: "pa da, zato je onda...to i to" i tako se, poput loših(pa i dobrih) vesti širi kroz narod.

    Postoji izuzetak, vezan za zdravlje. Bez obzira što se kosi sa mojim verovanjima, bila sam uplašena kada nam je deda čoveka koga sam volela ispričao, malo pre nego je umro, da kada je moj ex dragi bio beba i doživeo fras, dok je bio u bolnici, deda(obrazovan čovek) se u svoj svojoj nemoći setio ko zna znanje. Pozvao je čoveka, i kao u horor filmu - zakopali su neke stvarčice u dedino dvorište, a deda je , da osigura celu stvar, izlio i betonsku ploču iznad. Kaže, tada je bebiron došao sebi.
    Koliko god da smo se nas dvoje zafrkavali i bili u fazonu "e baš je deda faca, obožavamo ga", kada je umro i kada smo rešili da tu kuću prodamo, palo mi je na pamet ( a i njemu, pragmatičnom i operisanom od "babskih priča" ) šta ako novi vlasnik reši da zida, prekopa.... ma bilo šta.
    Znači, ipak postoji sujeverje i kod mene. U tragovima, ali eto, bilo ga je.
    Osim ovog još i par "sitnica" vezanih za bebu.

    Valjda kada nam je do nekoga stalo više nego do sebe ili bar isto, ne razmišljamo po svom uobičajenom kalupu. I... da kucnem u drvo oboje su odlično!

  14. #14

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    bas iscitavam temu i mislim se kako nisam sujeverna.. i onda, kako su vasi odgovori odmicali a ja sve vise lupala prstom o celo.. dodjem do zakljucka da jesam jbt
    ne u tolikoj meri da se sad cimam na sve..
    - npr. kad se kuca casam za uzdravlje, uvek gledam u oci zbog radi imanja sexa jerbo kazu da ako se ne gledas u oci prilikom kucanja, neces imati sexa 7 godina ili ces imati 7 godina loseg sexa a kako kaze natty, sa nekim stvarima e ne treba zezati
    - ne drzim tasnu na podu, jer ionako para nemam pa da veci baksuz ne navlacim
    - ne dolivam pice u casu u kojoj vec ima nekog pica, i nikad ne ostavljam nepopijeno pice u kuci u kojoj sam u gostima (to je kao nesreca za vlasnika kuce ili tako nesto..)

    nisam sujeverna za macke ili merdevine.. kucam u drvo samo zato sto sam navikla
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    "Ne pevaj dok jedeš, biće ti lud muž"
    Izgleda da sam ja mnogo pevala dok sam jela


    ...ponekad kucnem u drvo a merdevine nekako spontano zaobilazim, više iz razloga da me ne tresne nešto po glavi nego zbog sujeverja, mačke baš volim bez obzira na boju i ne mislim da će da me unesreći ako mi pređe put...
    ...čini mi se da generalno nisam sujeverna ali eto ima poneka sitnica koja je pre stvar navike nego verovanja...
    Poruku je izmenio Kalina, 11.06.2008 u 00:36 Razlog: ...slovca...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Crna knjiga komunizma
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:39
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. Umetnost-ogledalo nasih dusa...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 17:50
  4. Crna knjiga fašizma
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Istorija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.11.2009, 15:20
  5. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •