Crna mačka i razbijeno ogledalo - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 65
  1. #31

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ma verujem u sve a opet ne verujem u nista,...ko bi me znao...
    Slična situacija je i kod mene
    Dešava mi se da kucnem u drvo i kažem da ne čuje zlo, da ponekad kada vidim crnu mačku tri puta pljunem, a da ni sama ne znam zašto
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  2. #32

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    samo nekad kucnem u drvo, tri puta i to je sve....

    ostalo niti znam niti me interesuje.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #33

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Mnogi su mrzovoljni iz čistog sujeverja. Takvi ljudi veruju da sreća, radost, polet, dobro raspoloženje predstavljaju lakomisleno izazivanje sudbine zbog koga će biti kažnjeni gorkim neprijatnostima pa i teškim i pogibeljnim nevoljama.
    Život se, međutim, ne obazire na naše vradžbine, naše žrtve i naše zasluge. On ide nekim svojim krivudavim i hirovitim a neukrotivim tokom.
    neunistiva zlojebaba!

  4. #34

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste sujeverni? Imate li neke rituale? Napišite nam vaše "Nemoj to - zato što...". Šta ste sve čuli od kojekakvih baba?


    Ova prednjači:

    "Ne igraj se voćem (ili hranom uopšte, možda), neće rane da zarastaju"

    "Ne nosi prstenje na kažiprstu, umreće ti neko iz porodice"

    "Ne liži šerpe i lonce, padaće ti kiša na svadbi"

    "Ne pevaj dok jedeš, biće ti lud muž"

    I da i vama ostavim prostora, izvolite...
    Nisam sujeverna, simpatično mi je ovo narodno. Ima i ona "ne poklanjaj upaljač, svađaćete se"
    To sve shvatam kao doživlljaje koji su se desili nekome, taj neko rekao nekom drugom koji je pomislio: "pa da, zato je onda...to i to" i tako se, poput loših(pa i dobrih) vesti širi kroz narod.

    Postoji izuzetak, vezan za zdravlje. Bez obzira što se kosi sa mojim verovanjima, bila sam uplašena kada nam je deda čoveka koga sam volela ispričao, malo pre nego je umro, da kada je moj ex dragi bio beba i doživeo fras, dok je bio u bolnici, deda(obrazovan čovek) se u svoj svojoj nemoći setio ko zna znanje. Pozvao je čoveka, i kao u horor filmu - zakopali su neke stvarčice u dedino dvorište, a deda je , da osigura celu stvar, izlio i betonsku ploču iznad. Kaže, tada je bebiron došao sebi.
    Koliko god da smo se nas dvoje zafrkavali i bili u fazonu "e baš je deda faca, obožavamo ga", kada je umro i kada smo rešili da tu kuću prodamo, palo mi je na pamet ( a i njemu, pragmatičnom i operisanom od "babskih priča" ) šta ako novi vlasnik reši da zida, prekopa.... ma bilo šta.
    Znači, ipak postoji sujeverje i kod mene. U tragovima, ali eto, bilo ga je.
    Osim ovog još i par "sitnica" vezanih za bebu.

    Valjda kada nam je do nekoga stalo više nego do sebe ili bar isto, ne razmišljamo po svom uobičajenom kalupu. I... da kucnem u drvo oboje su odlično!

  5. #35

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    bas iscitavam temu i mislim se kako nisam sujeverna.. i onda, kako su vasi odgovori odmicali a ja sve vise lupala prstom o celo.. dodjem do zakljucka da jesam jbt
    ne u tolikoj meri da se sad cimam na sve..
    - npr. kad se kuca casam za uzdravlje, uvek gledam u oci zbog radi imanja sexa jerbo kazu da ako se ne gledas u oci prilikom kucanja, neces imati sexa 7 godina ili ces imati 7 godina loseg sexa a kako kaze natty, sa nekim stvarima e ne treba zezati
    - ne drzim tasnu na podu, jer ionako para nemam pa da veci baksuz ne navlacim
    - ne dolivam pice u casu u kojoj vec ima nekog pica, i nikad ne ostavljam nepopijeno pice u kuci u kojoj sam u gostima (to je kao nesreca za vlasnika kuce ili tako nesto..)

    nisam sujeverna za macke ili merdevine.. kucam u drvo samo zato sto sam navikla
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #36

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    "Ne pevaj dok jedeš, biće ti lud muž"
    Izgleda da sam ja mnogo pevala dok sam jela


    ...ponekad kucnem u drvo a merdevine nekako spontano zaobilazim, više iz razloga da me ne tresne nešto po glavi nego zbog sujeverja, mačke baš volim bez obzira na boju i ne mislim da će da me unesreći ako mi pređe put...
    ...čini mi se da generalno nisam sujeverna ali eto ima poneka sitnica koja je pre stvar navike nego verovanja...
    Poruku je izmenio Kalina, 11.06.2008 u 00:36 Razlog: ...slovca...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #37

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Ja sam izgleda operisana od verovanja u sve i svašta... Možda je za to "kriv" stav mojih roditelja koji su svaku moju sumnju po tom pitanju u startu otklanjali... Nikada nikome nisu dozvoljavali da me plaši vešticama, babarogama, vampirima... Verovatno sam zato "ovaka" ... Tako sam vaspitala i svoje klince...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #38

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Nisam baš sigurna da li je to sujeverje, ali ne prolazim ispod merdevina iz bezbedonosnih razloga i često kucnem u drvo, ali to mi dođe ko neka navika...

    U petak će da bude 13-ti, ali nisam nešto umislila vezano za taj dan...
    Crne mace obožavam...
    Ne volim kad razbijem ogledalo, ali više zbog reakcija okoline ''joooj, razbila si ogledalo...''

    Kada sam bila devojka baka mi je govorila:
    -ne pevaj dok jedeš, biće ti muž lud...
    -jedi okrajak od hleba, voleće te svekrva...
    -ne peri kosu na svetac (crveno slovo u kalendaru) ne valja...
    -nokte ne treba seći nedeljom, zbog radi nečega...
    -ne briši mrve sa stola rukom, zbog nečeg ne valja...
    ...imala je ona gomilu takvih ''umotvorina'' - ne mogu da se setim svega...

  9. #39

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    ne tako davno... vraćala sam se sa nekog rodjendana koji je bio u susednom selu... rano jutro, zima, decembar... išla sam na železničku stanicu i pevušila neku pesmu poluglasno... kažu da ne treba pevati rano ujutru... jer znači nešto jako loše...
    došla sam kući... neispavana i raspevana... baki je pozlilo... umrla mi je na rukama...
    od tad više nikada nisam ni pomislila da pevušim dok dan dobro ne odmakne... znam da verovatno nema veze... al...

    crne mačke, ogledala, merdevine... ni ne primećujem...
    ...srce se nosi javno...

  10. #40

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    mene malo iritira ono "pljuckanje" puj, puj, puj!!!
    Kao, jao sto ti je slatko dete, pa ga svog ispljuju... navodno da ga ne ureknu znaci ako ga ne ispljuju, nece vise biti lepo.
    Ili: "Komsinice, sto su vam rodile visnje... puj, puj, puj"
    Ne pljuj mi po detetu i visnjama i muskatlama, jer ako te pljunem, korodiraces, nece ti pomoci ni WD-40
    neunistiva zlojebaba!

  11. #41

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    а ако је мачка претежно црна, мислим ако има понеку шару, да ли се она рачуна у црну или...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #42

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    а ако је мачка претежно црна, мислим ако има понеку шару, да ли се она рачуна у црну или...
    ne racuna se....


    U svim verovanjima izdvaja se crna macka za koju se kaze da je satanin rod, da se u njoj krije djavo ili vestica, da predsU svim verovanjima izdvaja se crna macka za koju se kaze da je satanin rod, da se u njoj krije djavo ili vestica, da predskazuje smrt i lose dogadjaje, tako da je iz toga proisteklo i verovanje da kome crna macka predje put, tome sleduje neka nesreca, jer je zli demon koji se nalazi u macki presekao njegov zivotni put.kazuje smrt i lose dogadjaje, tako da je iz toga proisteklo i verovanje da kome crna macka predje put, tome sleduje neka nesreca, jer je zli demon koji se nalazi u macki presekao njegov zivotni put.
    neunistiva zlojebaba!

  13. #43

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Sujeverje? Glipost! Tri puta pljunem i nastavim dalje!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    ... pa ja imam crnu macku... persijanera..kad bi se svaki put vracala 3 koraka unazad i kuckala u drvo gde bi mi kraj bio... a za ogledalo nemam pojma..za to mozda i dalje verujem..oprezna sam sa tim stvarcicama da nedobijem 7 godina nesrece
    I can see us holding hands
    Walking on the beach, our toes in the sand

  15. #45

    Odgovor: Crna mačka i razbijeno ogledalo

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste sujeverni? Imate li neke rituale? Napišite nam vaše "Nemoj to - zato što...". Šta ste sve čuli od kojekakvih baba?

    Kucate li u drvo, prolazite li ispod merdevina, plašite li se petka, trinaestog? Presečete li se kad vam igra oko? Vučete li se za uši kad se uplašite? Idete li u lov na detelinu i odžačare? Naoružali ste se potkovicama? Imate li onaj "pu pu pu" momenat?

    Lično, ne spadam u tu grupu sujevernih, iako ponekad u žargonu iskoristim to "da kucnem u drvo". A svakakve sam rečenice čula, te ću ih podeliti sa vama. Za neke imam objašnjenje, a neke su mi totalna konfuzija.

    Ova prednjači:

    "Ne igraj se voćem (ili hranom uopšte, možda), neće rane da zarastaju"

    "Ne nosi prstenje na kažiprstu, umreće ti neko iz porodice"

    "Ne liži šerpe i lonce, padaće ti kiša na svadbi"

    "Ne pevaj dok jedeš, biće ti lud muž"

    I da i vama ostavim prostora, izvolite...
    Nisam sujeverna i neverujem u te babske priče.
    Znam da nita ne znam...

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Crna knjiga komunizma
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:39
  2. Crna Gora
    Autor Kunic u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.08.2010, 01:55
  3. Umetnost-ogledalo nasih dusa...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 17:50
  4. Crna knjiga fašizma
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Istorija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.11.2009, 15:20
  5. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •