Vojvođanski pulin - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 62
  1. #31

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Pozdrav za tebe i jako mi je zao Cige.
    Ja sam pre pet meseci kupio PULINA ( stene) i veoma sam zadovoljan.
    Zapuco sam iz Beograda sa mojom snajom koja me je vozila u Kovilj pored N. Sada kod gospodina Koje po imenu ili nadimku to vec neznam.
    Preko njega sam stupio u kontakt sa predsednikom udeuzenja, gospodinom Jovicom Plackicem
    i dobio rodovnik za moga Lakija, u rodvniku je krsten ka Boki ali unuci odluciju o svemu.
    Poruku je izmenio Bombica, 26.04.2009 u 15:13 Razlog: obrisan telefonski broj

  2. #32

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    DRAGO MI JE DA IMA DOSTA LJUDI KOJI IMAJU LEPO MISLJENJE O NASEM PULINU I SAMO ONI KOJI SU GA IMALI ZNAJU KAKAV JE TO PAS. Ja cu vam ispricati jednu moju pricu od pre 20 -tak godina.Vracam se iz skole mrtav gladan i na dvoristu srecem majku i sestru koje su zurile da idu u neku posetu i naravno mog pulina Mikija kako trci po dvoristu i nezno im se umiljava.Pitam sta ima za rucak,a mama kaze postavicu ti kad ase vratim ili sam podgrej ! ? sto je za mene tad bilo nezamislivo jer sam imao 16 godina.Posle kratkog ubedjivanja ja kazem mom Mikiju CUVAJ i pokazem rukom na majku i sestru koje su bile ispred mene i on u momentu pocne da rezi i laje na njih dve i kruzi oko njih,kad su videle da smo miki i ja ozbiljni majkaje rekla sine zovi ga odmah cu ti postaviti rucak.Ta neverovatna transformacija iz maze do sluzbenog psa je njegova najveca odlika i nesto sto nam NIKO NE MOZE UZETI - PA NI GEN.SEK. KSS MAHMUD koji nije ni rodjen na ovom kontinentu pa ni ne razume sta nam pulin znaci.Ali da se vratim na temu,uglavnom smo miki i ja BRATSKI podelili rucak i kasnije zajedno otisli na kupanje u recicu Krivaju koja protice kroz nas pasnjak.Miki je uginuo u svojoj 5-toj godini,a ja dugo posle toga nisam imao pulina,drzao sam terijere,takmicio se,osvajao pehare itd...,ali to nije pas kakav je meni trebao i koji mi lezi u genima.Pre 4 godine ponovo nabavljam puline i to CRVENE ili kako ih neki zovu DUROK PULINE sa dva razlicita salasa i mogu vam reci da sam JAKO ZADOVOLJAN.To su neverovatni psi i ponavljam samo onaj ko ih ima zna njihovu pravu vrednost i to koliko su vezani za GAZDU.Njima ne treba povodac kad ga setate,oni nikad nece pobeci od vlasnika ili odbiti da se na poziv vrate,moja je kapija sirom otvorena kad iz Novog Sada dodjem u Tomislavce,selo nadomak Backe Topole i ni jednog momenta ne razmisljam gde je BUGI ili CIGRA.PROSLI MI JE VIKEND BIO SESTRIC i pokusavao je da dozove Bugija da ga pomazi a ja sam setao po dvoristu i trazio nesto,a sestric me pita ujo zasto tebe Bugi stalno prati ?,ja sam ga samo pogledao i u sebi sam pomislio: e moj sine to je pas !!! POZDRAV SVIM KINOLOZIMA I posebno PULINDZIJAMA i vidimo se 7.JULA u Tomislavcima na PRVOM TAKMICENJU U RADU VOJVODJANSKIH RASA PASA u radu sa stokom.PS sliku Bugija mozete videti u reviji ZOV,strana 17 !!!
    Poruku je izmenio MIRKO JOVANIC, 26.05.2009 u 13:18

  3. #33

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Koliko mislite da ce biti pasa? Na ovako nesto treba doci!

  4. #34

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Kada sam bio klinac svako leto sam provodio kod ujaka na selu, Deda je drzao ovce i imao je dva pulina, Zvali su se kadet i citra., Cesto sam isao sa dedom kada je vodio ovce ili bolje receno, kada su pulini vodili ovce na ispasu. Nema vise ni dede. ni ovaca, ni pulina. Ostala su samo secanja.

  5. #35

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam bio klinac svako leto sam provodio kod ujaka na selu, Deda je drzao ovce i imao je dva pulina, Zvali su se kadet i citra., Cesto sam isao sa dedom kada je vodio ovce ili bolje receno, kada su pulini vodili ovce na ispasu. Nema vise ni dede. ni ovaca, ni pulina. Ostala su samo secanja.
    Pa nemoj ziveti od secanja! Nabavi PULINA i problem resen

  6. #36

    02 Odgovor: Vojvođanski pulin

    pozdrav pulindjijama!

    moj slatkisa me toliko zaokuplja da ne stizem da se pohvalim!

    nasla sam ga na novosadskom najlonu u kartonskoj kutiji sa jos dva sarena. izabrala sam njega, garavog i kada sam ga pogledala u oci znala sam da sam nasla Cigu! gospodin Tokodi od koga sam ga kupila, kaze da nj. roditelji imaju rodovnike, ali meni to zaista nije bitno! evo vec vise od mesec dana se obozavamo i uzivamo...
    p.s. pokusala sam da prikacim slicicu malog Cige u svojoj omiljenoj pozi za dremkanje, ne znam da li sam uspela

  7. #37

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Hm, sad sam se prilicno zbunio...
    Naime bio sam ubedjen da se ime pulin koristi za madjarsku vrstu puli, a sada vidim da na slici nije puli.
    Takodje opis karaktera lici na puliku.
    Obzirom da nikad cuo za vrstu vojvodjanski pulin, moze li mi neko reci, da li je vrsta registrirana u svetskom savezu odgajivaca ili je to naziv za nase lokalne ``salaske`` pse, kakvog i ja imam jednog i cenim vise od nekih primeraka drugih vrsta sa pedigreom?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #38

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Hm, sad sam se prilicno zbunio...
    Naime bio sam ubedjen da se ime pulin koristi za madjarsku vrstu puli, a sada vidim da na slici nije puli.
    Takodje opis karaktera lici na puliku.
    Obzirom da nikad cuo za vrstu vojvodjanski pulin, moze li mi neko reci, da li je vrsta registrirana u svetskom savezu odgajivaca ili je to naziv za nase lokalne ``salaske`` pse, kakvog i ja imam jednog i cenim vise od nekih primeraka drugih vrsta sa pedigreom?
    Na zalost pulin nije registrovan kao rasa, dusmani nedaju. Al bic uvek puca na kraju, nicija nije do zore gorela. Nas pulin je pobedio mnogo ozbiljnije igrace pe cemo zajedno sa pulinima i ove preziveti

  9. #39

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Evo i mene ovde- zovem se Brundo,imam 2 meseca i bele sam boje. U novi dom sam stigao pre 2 dana i ovde mi je bas lepo,brzo sam se navikao zato sto me svi vole! Videcete uskoro kako izgledam

  10. #40

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Pulin da gledao sam i prvi put cuo za njega kad je legendarni Bora Otic pustao o njima u 5kazanju.Nikad ne bi znao da je to Vojvodjanska rasa i nikad ih nisam ni video uzivo naravno.Ovu rasu bi trebalo pokusati unaprediti da bi dosla na neki nivo zasto da ne brenda nase ravnice

  11. #41

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    I ja sam udomila dvije zenkice jednoipomjesecne (moja procjena) stence pulina. Drzim ih u stanu zajedno sa mojom jednogodisnjom zenkom Yorksirskog terijera .
    Tek upoznajem tu rasu .
    Pomozite mi
    Da li neko zna da li im godi boravak u zatvorenom ?i hoce li se sprijateljiti sa Yorkicom. Za sada moja Yorkica ih ne prihvata, ili bjezi od malenih ili rezzi na njih .
    Pulini su prekrasni.

  12. #42

    09 Odgovor: Vojvođanski pulin

    a zasto nikog nema da pise nesto o ovim krasnim psima

  13. #43

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Ono sto sam shvatio za ovo vreme koje sam vlasnik ovog divnog psa je to da on tacno oseca i predvidja svaku vlasnikovu reakciju tako da u nekim slucajevima nije ni potrebno mu dati komandu on ce na osnovu pokreta tela ili vec nekog njegovog ko zna kojeg cula to izvrsiti.izuzetno pozrtvovan,izdrzljiv,agilan,pokoran vlasniku ali i izuzetno samostalan i odlican cuvar.Kada bih sada uzimao psa ne bih se uopste premisljao uzeo bih njega .Na slici je Draguljce

  14. #44

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Citat Majdasevko kaže: Pogledaj poruku
    I ja sam udomila dvije zenkice jednoipomjesecne (moja procjena) stence pulina. Drzim ih u stanu zajedno sa mojom jednogodisnjom zenkom Yorksirskog terijera .
    Tek upoznajem tu rasu .
    Pomozite mi
    Da li neko zna da li im godi boravak u zatvorenom ?i hoce li se sprijateljiti sa Yorkicom. Za sada moja Yorkica ih ne prihvata, ili bjezi od malenih ili rezzi na njih .
    Pulini su prekrasni.
    zao mi je sto nisam pre odgovorio,ali imao sam puline i nikako ne vole cak ni da su vezani vole polje,slobodu zato su i tako dobri gonici jer samo slobodni uzivaju i jako su poslusni

  15. #45

    Odgovor: Vojvođanski pulin

    Eto, ja danima, posredstvom Interneta, bezuspesno pokusavam da dodjem do bilo kakve korisne informacije o nabavci steneta vojvodjanskog Pulina, posto je pre dve nedelje iznenada i tragicno nastradao nas Pulin Gara, koji je vredno, godinama, cuvao nasu kucu.
    Poruku je izmenio Mish, 28.04.2011 u 19:50 Razlog: uklonjen komentar rada moderatora

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •