Blede li vasa prijateljstva..?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Blede li vasa prijateljstva..?

    povremeno razmisljam o mojim prijateljima koje sam ostavila tamo daleko na Brdovitom Balkanu.. prve godine sam se trudila da pisem svima o svemu.. dugi mejlovi svaki dan.. pozivi koji su trajali satima.. jucer sam zakljucila da su se moji kontakti i te kako smanjili.. ne cujem se sa mnogima.. od mejlova sam odavno odustala.. ne pisem vise ni najboljim drugarima tako cesto ko onda.. s njima se doduse cesto cujem..ali to je svega 3-4 coveka..
    zapravo na to razmisljanje me potakao drug.. nismo se culi nekoliko meseci.. znam da sam i ja u guzvi i on.. tu je i razlika u vremenu.. nikako da se uskladimo..
    a kad odem tamo vidim se sa svima.. i sve je ko da nisam ni otisla..

    u pocetku mi je valjda bio taj kontak potreban.. otisla sam u beli svet.. ostavila sam sve i pocela iz pocetka.. trudila sam se da odrzim kontak sa svima.. ali to je prosto nemoguce..
    danas razmisljam sta se tu promenilo.. zar mi ti drugari vise nisu potrebni..!? imam nekoliko istinskih prijatelja i sa njima sam redovito u kontaktu.. iako se ponekad desi da se i s njima ne cujem nedeljama...

    no medjutim ima tu jedan mali krug ljudi s kojima se zbilja cujem svaki bogovetni dan i to mi je bas bas drago

    da li i vasa prijateljstva s vremenom blede..!? ili uspevate da odrzite kontakte sa svima..!?

  2. #2

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Neznam dal vrijeme za mene leti neprimjetno ili sta vec je razlog. Najblizim prijateljima sam svaki dan davao izvjestaj do najsitnijih detalja kako je bilo. No kako vrijeme odmice polako suzavam krug ljudi sa kojima sam u kontaktu. One najbolje redovno zovem, tako mi brze i lakse. Jer i pored moje nemarnosti ponekad od obaveza nemam vremena da sjedim i da pisem.
    No sad postoji novi krug ljudi iz ovog virtuelnog svijeta sa koijma se svaki dan cujem. Nemogu da kazem da su mi zamjenili najbolje drugove od tamo, ali definitivno postali su jako vazan dio mog zivota
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Moje drustvo je pocelo da se raspada jos dok sam bila u SCG. Jedno po jedno i polako knjiga spala na 2 slova. Svi smo kao u onoj Bajaginoj pjesmi "biseri rasuti po celom svetu". Naravno najvise nas ima u US (ali svi smo u razlicitim gradovima) onda Hong Kong, Novi Zeland, Kanada, Njemacka, Holandija, Svedska... Zahvaljujuci skype-u (a ponekad i msn-u) cujemo se cesto. Ako nista makar razmijenimo po neki chat ili email...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    O da... Otisla sam pre nekih godinu dana,i sa svakom mojim odlaskom dole,imam osecaj da se sve vise udaljavamo... U pocetku,dopisivali smo se svaki dan,razgovarali telefonom,ali sada je i to prestalo.Mislim da je na to najvise uticalo to sto nismo svaki dan zajedno kao pre.Nasla sam nove prijatelje koji su deo mog svakodnevnog zivota,ali ipak mi je zao sto vise nisam tako bliska sa drugovima iz Juge.Samo sa njih 2-3 sam u istim odnosima kao i pre.

  5. #5

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Na pocetku puno pisama, potom nesto manje telefonom a sada jedva s par njih internetom.
    Svi se udaljavamo jedno od drugog bilo gde da smo.
    Svi gledamo sve vise na svoje probleme, posao, porodica, opstanak itd.
    I tako u beskrajno!

  6. #6

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Dobio sam mail od najboljeg prijatelja iz Srbije doslovno ove sadrzine,"Samo mi javi da si ziv"!Onda razmislim i ukapiram da ga nisam zvao od marta meseca Kepten,bas si odgovoran
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  7. #7

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Citat Captain Jack kaže:
    Kepten,bas si odgovoran

    pa ovo nije nista novo Keptn
    moomoo meee jooouu

  8. #8

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Menja se forma sigurno, nije to vise ona ziva svakodnevna komunikacija, ali sretnemo se dva do tri puta godisnje izgrlimo, izljubimo, izmenajmo najbrze na svetu nove detalje iz nasih zivota, potvrdimo koliko se volimo i pustimo da nas vetar nosi dalje. One koje ne uspem da vidim, tu su dugi mejlovi, poneka vrsta komunikacije da se ne izgubi ritam, da se ne pogubimo. To je valjda zivot, bilo bi slicno i da smo svi ostali na istom mestu, odrastamo, postajemo zreli ljudi, nazalost...

  9. #9

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Ja sam imala situaciju suprotnog smera. Naime, posle povratka u svoju zemlju, ostavila sam, negde daleko, moje novostečene prijatelje. I posle nekoliko godina dopisujemo se, saljemo mailove i vidimo se kad su oni u prilici da dodju u Beograd. Tada mi se cini da smo odrasli skupa, ceo život proveli zajedno (a nismo) i kao da smo jos juce popili kafu u nekom od naših dvorišta. Presrećna sam i emotivno ispunjena jer na nekom drugom kraju sveta postoje ljudi koje ja volim i koji vole mene.

  10. #10

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Citat Beogradjanka kaže:
    Ja sam imala situaciju suprotnog smera. Naime, posle povratka u svoju zemlju, ostavila sam, negde daleko, moje novostečene prijatelje. I posle nekoliko godina dopisujemo se, saljemo mailove i vidimo se kad su oni u prilici da dodju u Beograd. Tada mi se cini da smo odrasli skupa, ceo život proveli zajedno (a nismo) i kao da smo jos juce popili kafu u nekom od naših dvorišta. Presrećna sam i emotivno ispunjena jer na nekom drugom kraju sveta postoje ljudi koje ja volim i koji vole mene.
    Ja nekako, kada se kaze prijateljstvo, to jos uvek povezujem sa onim starim prijateljima za koje sam se borila i sticala ih kroz skoro citav zivot. Oni su prijatelji, pravi, a novi ljudi se srecu kroz zivot, i to je ono sto jeste moj osnovni pokretac, energija koju dobijam od dragih ljudi. U ove dve godine u zamlji lala stekla sam nekoliko veoma dragih ljudi, sa kojima sam se setala po evropi, pozivali me u njihove otadzbine, jos me nisu obilazili, jer ispadaju nekako najskuplje te avionske karte za srbiju... Ali jos nemam tu slobodu da ih nazovem prijateljima, oni su drugari, bivse kolege, sadasnje kolege, a za prijatelje, po mom misljenju treba jos mnogo vremena da protekne i mnoge bitke da se izbojuju, kao sto jesam bojevala sa onim pravim. To je jedina razlika, rekla bih.

  11. #11

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    prijateljstva su se smanjila toliko da ih mogu izbrojat na prste jedne ruke. ipak oni koji su ostali bili su tu oduvek
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  12. #12

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Prijateljstva koja to zaista jesu bila traju i dalje bez obzira na protok vremena a ostala valjda i nisu bila prava prijateljstva već trenutni interes

  13. #13

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Samo jedan drug mi ostao iz stra drustva,njega vidim kad god mogu da se vratim kuci,kad cuje da sam kuci odma dodje da me vidi,ostali,pa svako vodi svoju politiku.
    No me toques

  14. #14

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?


    ne ... prijateljice vodim redovno na sunčanje na obliznje plaze
    Poruku je izmenio silvia, 08.10.2011 u 20:44
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #15

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    I ja sam cesto razmisljao o ovome...

    Kada sam sa 17 godina odlazio iz Beograda...mnogi dragi ljudi su ostali ovde...kada sam se sa 23 vratio u Beograd...mnogi dragi ljudi su opet ostali negde daleko...a da nisam ni otisao iz Beograda, nikoga od njih ne bih ni upoznao...tvoj zivot je tvoj zivot, gde god ga ziveo...i svako tu ima neku svoju racunicu...ali to sto se sa nekim ljudima ne cujes stalno ili redovno, ne mora da znaci da i prijateljstva blede...

    Sa nekim prijateljima sam se video nakon 4 godine...nismo bili ni u redovnom e-mail kontaktu...i kada smo se videli... imao sam osecaj kao da se nismo ni razdvajali...ni jedne jedine sekunde...neverovatan osecaj...takva nam je sudbina da ce uvek biti onih koji nedostaju...poprilicno...ali trudis se da zivis svoj zivot...sa svim ljudima koji su oko tebe...i sa svima onima koji nedostaju...prijateljstva blede onoliko koliko im sami dopustimo da izblede...ali to najmanje veze ima sa pisanjem mailova...ili telefonskim razgovorima...to cuvamo u sebi...

    Jednom sam sa prijateljima ovde u Beogradu pravio neku klopu...bilo je tu i neko odlicno australijsko vino...pa jos pustili Sevdalinke...Jedna Od Onih Noci...kada se sve nekako poklopi...setih se i iskopah negde telefon svog dobrog prijatelja iz Sarajeva koga nisam cuo godinu dana...snovi ga odveli negde do Cikaga...zatekoh ga u kuci...kako kreci...i posle mi prepricava...na merdevinama kreci stan u Cikagu...a ja ga zovem iz Beograda...da cuje u pozadini sevdalinke...i cuje moj glas...kaze ulazi mu zena u stan 10 minuta kasnije...a njemu oci pune suza...i meni...da se ne lazemo...

    Takvi trenuci su nesto najvrednije sto steknes u zivotu...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vasa sledeca destinacija ...
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 08.03.2014, 20:35
  2. Musko - zenska prijateljstva
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 18:05
  3. Kako vasa deca zovu sebe?
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 21:51
  4. Koliko je pametna Vasa desna noga?
    Autor irnik u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •