Kućna biblioteka
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 60
  1. #1

    Kućna biblioteka

    koliko imate knjiga u vasoj licnij biblioteci?
    otprilike.imate li mozda neke za koje ste emotivno vezani iz nekog razloga?
    kada ste zadnji put brisali prasinu sa istih?
    i jos....ispricajte neku zanimljivost vezanu za vase ljubimice.
    ja imam...pa,nekih 500 komada mozda...

  2. #2

    Odgovor: Kućna biblioteka

    knjige sam gutala od malih nogu, a velika je sreća kad imaš i mamu i tatu i očuha i maćehu i cjelokupnu širi i užu rodbinu koji su mi šakom i kapom kupovali knjige (počelo se od biblioteke vjeverica koju sam valjda skoro kompletirala). poslije se biblioteka na moju veliku sreću proširila na sve i svašta, međutim niti sam brojala, niti mi je to ikada palo na pamet. znam samo da su mi sve police bile popunjenje uzduž i poprijeko. biblioteka se naprasno smanjivala (tko je bio pionir sjetiti će se onih akcija poklonimo knjige selima, nerazvijenim opštinama, knjižnicama koje su izgorile u požaru ili nastradale od potresa) - jer sam skoro cijelu biblioteku vjeverica poklonila i nije mi žao ako je bar i jedna knjiga nekoga razveselila bar upola toliko koliko i mene.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Има ту,наравно,још много непрочитаних и главни кривац томе је-интернет.
    Зар се и вама не чини да мање читате због овог вражјег изума?
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    Odgovor: Kućna biblioteka

    aaaaaaaaaa ja ne znam koliko imam knjiga ali ih imam jako mnogo i stalno kupujem nove
    Luda sma za knjigama Savrsen poklon za mene je knjiga koju uvek volim da dobijem i da poklonim...
    Vrlo cesto se odreknem izlaska ili nekog odjevnog predmeta zarad knjige i planiram da ih kupujem jos...

    Jednog dana kad budem kupovola svoj stan,kupicu dva,jedan uz drugi tako da mi jedna soba ili dve budu samo za knjige
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Nisam brojao ali mislim da moja kucna biblioteka trenutno broji oko 400 knjiga. S tim sto bih naglasio da je pre godinu dana bila upola manja. Sigurno se pitate kako sam knjige nabavio. E pa odacu Vam tajnu: kao prvo poceo sam da primam sasvim solidnu platu pri cemu svakog meseca bar 50 evra odvojim za knjige a kao drugo: otkrio sam raj za sve ljude kojima su knjige velika ljubav a ne opterecuju se time da li knjiga ima lepe korice. Naime u studentskom gradu u Novom Sadu, na trgu, svaki dan se prodaju polovne knjige za smesne pare. Za 150-200 dinara sam kupio vecinu knjiga o kojima sam mogao samo da mastam. Ko voli nek izvoli
    Bogu hvala sto sam Lala

  6. #6

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Moja licna biblioteka je pozamasna (ne znam tacan broj).
    Nesto sam "nasledila" od tate, nesto kupila mama, a dosta kupujem i ja.
    Cesto kupujem "strucnu" litereturu, u mom slucaju raznorazne recnike kojih imam dosta (ali, toga nikad dosta... ).

  7. #7

    Odgovor: Kućna biblioteka

    заиста је тужно,да не кажем отужно, што моје књиге,моји љубимци,у задње време служе само за скупљање прашине...никако да се ухватим за неку...
    ал,то је тако,ја кад кренем с читањем,ту нема стајања...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Na zalost, nemam puno knjiga-mozda oko 250 komada-uglavnom naucnih, ali zato to sto imam trudim se da znam od A-Š sta pise u njima. Dosta citam, i za knjige se uglavnom snalazim ili preko lokalne biblioteke, ili preko biblioteke kod Zemunskog Keja, ili citam u fakultetskoj citaonici, a poneke primerke nosim kuci-obicno na nedelju-dve. Takodje, razmena sa poznanicima, i tako, uglavnom, sve u svemu, uvek se nesto procita.
    ...................

  9. #9
    Pa,ovako,imam dve kucne biblioteke,jer zivim na dva mesta-ne istovremeno,naravno!Pokusavam da u obe biblioteke imam knjige Dostojevskog.
    Knjige u svojim bibliotekama cesto citam,ali i posmatram,tek onako.Ne cistim ih od prasine,volim da na njima ima malo tog prasnjavog traga.Daje utisak vecnosti.Kao da sam ih tek otkrila u nekom tajnom prolazu starog zamka.Prasnjave knjige deluju misteriozno,zar ne?

    Drago mi je da ljudi citaju i da o tome imaju misljenje.Drago mi je da jos uvek sve nije automatizovano,svedeno na cin koji izvrsava gotovo besvesno.Jako mi je drago da ima onih koji citaju!Uzgred,mislim kako ni sam Gete u svojoj licnoj biblioteci nije imao vise od nekih sedamdesetak knjiga.Vazno je da nesto od njihovg sadrzaja sto ce Vama licno biti bitno,sto ce Vas na neki nacin obeleziti,ostane u Vama.

    Ponovo se vraćam 'kućnoj biblioteci'-moram da kažem kako svoju kućnu biblioteku br.1 vrlo često vidim u snu i to baš u trenutku pre buđenja!Vidim policu sa knjigama i jednu knjigu crnih korica na kojima je slika drveta.To 'Antologija rumunske poezije'.Posegnem rukom ka njoj,ali onda se probudim i shvatim kako sam daleko od kućne biblioteke br.1,jako daleko.Uskoro ću ponovo videti tu policu i sve te knjige,do nje,do te police sam putovala različitim prevoznim sredstvima.I uvek sam do nje stizala.I uvek sam joj pridodavala po još jednog 'novog' člana,a ponekad i čitavu hrpu 'članova'.
    Jedan od 'članova' biblioteke je i roman Andreja Makina-došao je sa mnom avionom.Knjige Dostojevskog,zbog kojih sam kako bih ih kupila putovala po ovom gradu kilometrima,su došle velikim brodom,onda katamaranom,onda autobusom.
    Knjige imaju svoja putovanja,svoj život,zar ne?Imaju i svoje 'ožiljke' u vidu ispisanih margina-čitave dnevnike išarane po tim uskim,belim prostorima.Život jedne knjige može biti zamršeniji od Dedalovog lavirinta.
    Zaista,knjige imaju svoj život!
    Poruku je izmenio makilli, 23.05.2007 u 23:05 Razlog: Spojeni uzastopni postovi

  10. #10

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Volim da citam i imam dosta kniga (mada ne koliko bi ja htela ) i ne propustam priliku da kupim nove sto nazalost nisam bas cesto u mogucnosti

  11. #11

    Odgovor: Kućna biblioteka

    ја се надам да ћу ускоро малчице допунити своју библиотеку...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #12

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Da budem iskrena, ali sasvim, ja u svojoj biblioteci imam samo jednu knjigu. Igrom slučaja, deca su je malo po koricama iškrabala pa nema smisla da je kao takvu nekome poklanjam.
    Što vi gomilate toliko stvari da stoje i skupljaju prašinu? (One što se povremeno vraćaju na čitanje izuzimam od kritike).
    Procentualno najveći deo knjiga koje sam pročitala su bile pozajmljene od prijatelja. A one, kako da kažem: moje, čim pročitam ja gledam da je nekome prosledim.

  13. #13

    Odgovor: Kućna biblioteka

    imam srece sto roditelji vole da citaju, pa kucna bibilioteka broji preko 500 knjiga, ne znam tacan broj.. a nemam neko mesto gde stoje, stoje i kod mene u sobi i kod majke i oca.. i ima svakakvih knjiga, zaista iz svih perioda..
    majka je kupovala knjige kad je bila mlada "na meter"
    zao mi je sto nemam vise knjiga, a danas one postaju pravi raritet i dosta skupe..
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Pa ako racunacim knjige u celoj kuci, skupilo se oko 200 recimo, ali moja licna biblioteka je jos uvek nazalost siromasna. Pretezno je poezija, a knjige za koje sam posebno vezana su: Stranac, Pesme ljubavi Jovana Ducica, Najlepse pesme Alekse Santica, Balasevic - Dodir Svile, Djulici uveoci...
    Ima jedna mala zuta knjizica koju apsolutno obozavam - Rajner Marija Rilke, u srednjoj, negde u drugom razredu recimo, imali smo je za lektiru. Toliko me je odusevila, da nisam htela da je vratim do mature, ali su me naterali I od tada nikako da je kupim, nemarnost...
    Evo, promenila sam potpis

  15. #15

    Odgovor: Kućna biblioteka

    Imam tu srecu da su moji roditelji u ona dobra vremena kupovali knjige na razne nacine, isto je bilo i sa dedom, a kolko mogu i ja popunjavam ono malo mesta sto je ostalo na policama. Nazalost zbog velicine stana u kom zivim samo deo knjiga je ovde, dobar deo je nasao mesto na vikendici, i toga mi je jako zao, one su mi prakticno nedostupne. Secam se da sam pre par godina otprilike brojao knjige i sa odredjenom sigurnoscu mogu reci da ima barem 2000, dosta toga je otislo, pozajmnjeno pa nevraceno, ostalo u raznim selidbama i sl.
    Ono na sta sam ponosam je raznolikost pravaca i pisaca u kolekciji, moram priznati da mi dedina kolekcija politicke literature iz 70., 80. i sa pocetka 90. nekako najdraza
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biblioteka
    Autor Turkmenbashi u forumu Istorija
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 13:06
  2. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 13:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •