Jela drugih naroda.. - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Obicaji i tradicija drugih naroda

    Imao sam susret sa mladima iz cele Evrope.
    Najbolje je bilo kada je svako predstavio svoju zemlju, jelo i piće

    Uf...

    Belgijsko crno pivo...
    Češki kolačići (iste modle je imala i moja baba )
    Albanski Skenderbeg (al' original)
    ...
    Poruku je izmenio irnik, 13.11.2007 u 23:01
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  2. #17

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Nisam imao bash puno prilike da se upoznajem sa raznim kuhinjama, ali ono shto sam probao, ili volem, ili nikad vishe netju staviti u usta...

    Kineska hrana - To mi je najomiljenija strana kuhinja... Postoji jedan jedini pravi dobar kineski restoran u NS (ne rachunam ovu gomilu novih "kineskih" restorana, fast food tipa), u koji vrlo rado zavirim, i onda se odvalim od klope...

    Italijanska hrana - Kako Uriel reche, pederasta i tanka i skroz bezvezna, zaista mi ne prichinjava zadovoljstvo pri jelu... Sve neki morski plodovi, sve neshto taman da ti popuni tu rupu u shestici, gore desno... Slabo to bre...

    Indijska hrana - Ovo sam probao samo jednom, i ne znam... Svidja mi se, ali je malo previshe zachinjena, pa se ne svidja mom stomaku... Ali navitji tju ja njega vetj

    Ondaaa... E da, madjarski gulash, probao sam praaaaavi, pravi... Uh... Kako sam se odvalio od toga, jedva sam disao posle...

    To je za sad to, a nadam se da tje u skorije vreme pocheti da e otvaraju neki nacionalni restorani i kod nas, pa tjemo motji da probamo razlichite kuhinje...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #18

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku

    Indijska hrana - Ovo sam probao samo jednom, i ne znam... Svidja mi se, ali je malo previshe zachinjena, pa se ne svidja mom stomaku... Ali navitji tju ja njega vetj
    i ja gotivim indijsku hranu jeste mnogoo zachinjena i smrdi celi blok kad se priprema, ali je zbilja ukusna..
    moomoo meee jooouu

  4. #19

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    i ja gotivim indijsku hranu jeste mnogoo zachinjena i smrdi celi blok kad se priprema, ali je zbilja ukusna..
    e ja je ne gotivim ... ustvari nisam nikada jeo, al mi miris nimalo nije privlacan... nedavno nam se doselili neki indijci u zgadu... sad udahnem vani da prodjem hodnikom bez propratnih posljedica

    u sustini ne volim puno da experimentisem sa hranom... ako se susrecem sa nekom novom kuhinjom uglavnom cu naruciti nesto po necijoj preporuci... al i to zna da bude zajeb izem im teriyaki sos ostadoh gladan
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #20

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    e ja je ne gotivim ... ustvari nisam nikada jeo, al mi miris nimalo nije privlacan...
    doc' ce maca na vratanca, ili kako se kazhe u nekih doc' ce cica na kolica
    kad ti uvalim jednom neshto od tih njihovih specijaliteta, ima da dignesh celi Kentaki Frajz u potrazi za tim

    nemoj da nebulaznish, samo treba znati shta da se naruchi, a da pritom ne sprzhish zheludac od kolichine zachina
    moomoo meee jooouu

  6. #21

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Cudio sam se nekad italijanima sto jedu zmije i zabe, a sta jedu meksikanci, kubanci i filipinci...pa to je da puknes od smjeha. Nikad nisam ni probao njihove specijalitete, niti mislim.

    Filipincima su specijalitet pecene psece glave.
    Meksikanci sole narandze i lubenice.
    Kubanci banane umacu u gulas.

  7. #22

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Odnos prema hrani (u nekim normalnim uslovima, dakle kada ne umires od gladi i kada imas kakav-takav izbor) je, cini mi se, prvenstveno uslovljen navikama, ali i licnom afinitetima svakog od nas i time koliko smo otvoreni i spremni da probamo nesto novo.

    Moje neko iskustvo sa jelima drugih naroda nije bas reprezentativno, jer sam, to sada shvatam, bio dosta konzervativan i nepoverljiv. Posto sam inostranstvo uglavnom vidjao po Mediteranu, priznacu da su mi Grcka i Italija ostale u secanju kao zemlje u kojima bi mogao da se hranim, cak i abonentski, odnosno sta god da mi donesu u tanjiru verujem da bih pojeo. Francuska je vec nesto drugo. Ubi me onaj maslac i to ne mogu nikako da podnesem. Dzabe im svi oni racici, dzigerice i sta ti ja znam kad mu ga daju smek sa maslacem od koga mi se dize zeludac...

    Arapska klopa mi se svidela na oko, ali nisam smeo da je bas probam. Jedino kus-kus i to je sasvim dobro jelo.

    Kina, Indija? Mozda delimicno i samo po preporuci, ili prvo da gledam da jede neko koga poznajem.

    Mislim da bih mogao da jedem hranu iz svih evropskih kuhinja. Ipak, najdraza mi je, naravno, komsijska. Tu prvenstveno mislim na Madjare.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Jela drugih naroda..

    Americka hrana nista ne valja i da si ne znamo pripremit nasa jela, mi bi bili vise gladni neg siti.
    Evo sta mi se desilo na poslu kad sam prvi put uzimao hranu za vreme rucka.
    Biram li ga biram.....uzmem pecenu piletinu, ma super dobro izgleda...kao da je tog trena izvadjena iz rerne, pa salata i tako sve redom. Odem za sto i sta da prvo probam? Piletinu cu mislim si i kad sam stavio u usta, .....aaajjooojj.....ono slatko u bozju mater... premazana medom, uzmem salatu...i ona slatka, dalje nisam ni probavao....sve sam bacio u smece.
    Od tog dana uvjek probavam prije nego li stavim u tanjur.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Glavna jela
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Recepti
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 11.04.2012, 16:35
  2. Obicaji i tradicija drugih naroda
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 31.10.2009, 18:43
  3. Ko je najveći neprijatelj srpskog naroda?
    Autor rasdej u forumu Politika
    Odgovora: 257
    Poslednja poruka: 14.02.2009, 17:18
  4. Horoskop drugih naroda
    Autor sussi u forumu Astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.09.2007, 19:11
  5. NS: Imena ulica po braniocima svog naroda
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 14.08.2007, 15:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •