Rok trajanja
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Rok trajanja

  1. #1

    Rok trajanja

    Da li neko moze posavetovati koliki je rok trajanja bakinog kolaca/galeta? Sada su ove vrucine, a ovaj kolac ima jaja, pa se nesto dvoumim. Hvala!

  2. #2

    Odgovor: Rok trajanja

    Meni ne traju duze od dva dana. Ne razumem kada nekom stoje nedeljama.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #3

    Odgovor: Rok trajanja

    Ne znam ja sta je to sa jajima, znam da od jaja beze proizvodjaci testa jer treba ispuniti gomilu propisa. Jeftinije je nabaviti aditiv sa farbom nego se bakcati sa jajima.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Rok trajanja

    Nista cudno. Jaja su kvarljiva, a kada se pravi testo, ono stoji termicki nepreradjeno.
    Prvi problem je lagerovanje jaja, pozeljno je da stoje na hladnom, da bi im bio vek veci. Konzumna su verovatno dugotrajnija, dok su rasplodna (gde je bilo i petlova medju kokoskama) podlozna razvoju embriona. Dakle, prvo je problem skladistiti ta jaja zbog temperatura, zatim su mehanicki osetljiva na razbijanje, zauzimaju dosta prostora, a i rok trajanja im je relativno kratak. Uvek postoji opasnost da su zarazena salmonelom i da se zaraza prenese u krajnji proizvod. Niko ne zeli da mu se firma zatvori zato sto su ljudi otisli u bolnicu zbog njegovog proizvoda.
    Aditivi su dugotrajniji, laksi za lagerovanje, a i upotreba je jednostavnija. Otvoris dzak ili posudu i zahvatis kad ti koliko treba. Kod jaja m,oras da sedis i lupas jaja, ili da pazljivo "hranis" masinu za lupanje jaja, koja sama po sebi dosta kosta, nije savrsena i zauzima mesto. Cena aditiva je takodje mnogo stabilnija od cene jaja.
    Ovde gde zivim mi je zanimljivo da u prodavnicama jaja ne drze u friziderima, vec na normalnim policama, sto me je u pocetku malo sokiralo. Osim toga, cele godine ima farmanih jaja u svim mogucim duginim bojama. Uskrs svaki dan . U stvari, to je nacin da se razlikuju ziva jaja od kuvanih. Ovde su radnje pune kuvanih jaja.
    Za kolac na pres verujem da mogu dugo da stoje, posto su termicki preradjene, ali opet zavisi koliko dobro su preradjena - ispecena. E sad, ako neko napravi kolac na pres (galete) od dva jajeta, to bi u normalnoj porodici trebalo da se smaze za 3-4 dana maksimalno, dok, ako neko napravi pres od 200 jaja, mora da se organizuje ozbiljna svadba da se sve to pojede, ili da se polako krckaju sa svim ostalim SDO iz ratnih rezervi.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #5

    Odgovor: Rok trajanja

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Meni ne traju duze od dva dana. Ne razumem kada nekom stoje nedeljama.
    Ja sam malo po tom pitanju histeriozan, pa nikad ne riskiram. Tako da i kod mene to može trajati dan-dva. Sve duže je previše.

  6. #6

    Odgovor: Rok trajanja

    Muškarci i njihova večita dilema oko ispravnosti. (kolutam očima).
    Da se razumemo, sve je ispravno dok se ne ubuđa ili ne usmrdi.

  7. #7

    Odgovor: Rok trajanja

    Nije bas tako, hemikalije koje danas sadrzi skoro svaka hrana se polako raspadaju i neki produkti tada postaju potencijalno opasni. Zato je zakon uveo rok trajanja koji se mora propisati.
    Sto se peciva tice, ovi moderni su pojacano opasni. Slazem se da je budj indikacija, no budj stvara kancer i dok se jos ne vidi.
    Sta to ne valja sa muskarcima, i oni imaju rok trajanja, posle se pokvare.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Rok trajanja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se da je budj indikacija, no budj stvara kancer i dok se jos ne vidi.
    Živim opasno i na ivici: skinem buđ sa ajvara i njupnem ono ispod!

Slične teme

  1. Rok trajanja šminke
    Autor Najgora u forumu Lepota
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 10:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •