56,8% Srba nikad nije selo za računar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Prema najnovijim rezultatima istraživanja Republičkog zavoda za statistiku spovedenog na području Beograda, Vojvodine i centralne Srbije čak 68,4 odsto gradjana Srbije nikada nije koristilo Internet, 56,8 odsto njih nikada nije selo za računar, a tek 18,5 odsto domaćinstava u Srbiji povezano je na Internet.
    Istraživanje o korišćenju informacionih tehnologija obuhvatilo je uzorak od 1.200 domaćinstava i isto toliko pojedinaca, a radjeno je najsavremenijom "Evrostat" metodologijom. Ovom prilikom anketirano je i 600 preduzeća.
    Podaci govore da računar poseduje 26,5 odsto domaćinstava u Srbiji, najviše u Beogradu - 30,7 odsto, najmanje u centralnoj Srbiji - 22,7 procenata, objavljeno je na sajtu beogradskih "online" elektronskih novina.
    Oko 1,3 miliona stanovnika Srbije računar koristi svakog ili svakog drugog dana, i to čine najviše kod kuće, zatim na poslu i u školi. Zastupljenost internet priključaka najveća je u Beogradu (22,7 odsto), zatim u Vojvodini (19,8 odsto) i centralnoj Srbiji (15,6 odsto).
    Da radije koristi internet umesto da lično ode u neku državnu ustanovu važi za 13,7 odsto stanovnika, ali iznenadjuje podatak da 43,2 odsto ispitanika uopšte nije zainteresovano za to.
    Treba dodati i podatak da čak 88,4 odsto stanovnika nikada nije kupovalo ni poručivalo robu ili usluge preko interneta.
    Najveći broj ispitanika zna da koristi pretraživače (68,5), šalje imejlove (58,7) i diskutuje na forumima (23,6 odsto).
    I materijalno stanje gradjana umnogome utiče na to da li poseduju računare ili ne. Pokazalo se da domaćinstva čiji mesečni prihod prelazi 600 evra u 65,9 odsto slučajeva imaju računare, dok ona s prihodima ispod 300 evra računare imaju u samo 15,7 odsto slučajeva.
    Za razliku od domaćinstava, čak 90,2 odsto preduzeća koristi internet, a njih 52,9 odsto ima svoju web prezentaciju. Podaci govore i da sva preduzeća sa 250 i više zaposlenih koriste računare.
    Istraživanje je pokazalo i da 95,7 odsto domaćinstava poseduje televizor, 30,2 procenta kablovsku televiziju, a 6,7 odsto satelitsku televiziju. Fiksne telefone ima 86,5 odsto domaćinstava, dok mobilne telefona ima 71,2 procenta domaćinstava.
    Mobilne telefone ima oko 4.000.000 gradjana, a tek 1,5 odsto domaćinstava ima lap top.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Siroma smo mi narod u vise pogleda.

  3. #3

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Dobar deo tog procenta ima strah od dugmica iako npr ima racunar u kuci. Da slucajno ne pokvari nesto. Setite se samo kakva je frka bila sa najglupljim mogucim fiskalnim kasama, pa da o drugom ne pricamo. Navikao blagajnik da mota kasu sa strane, a ako nema 4 tone, to onda i nije kasa Da su se neki duze malo zadrzali na vlasti, bio bi taj procenat i veci. Al' valjda na mladjima svet ostaje
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Više nego žalosna činjenica,izgleda da Mile koji se bori protiv tranzicije ima uticaj na široke narodne mase,taman posla da nas "pokvareni zapad" navuče još i na kompjutere...
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    To je oduvek tako bilo,jedni pojma nemaju koliko bogatsva, para ,imaju,vec ne znaju sta raditi s tolikim parama,samo pogledaj casopise,novine,i ako imas televiziju,od nekih bogatasa mi se povrati,u ovom svetu ima dovoljno bogatsva za sve ljude,ali samo poneki poseduju sve to,ostalima samo ostaje mrvice,tako je sad i bit ce uvek,zalosno ali istina je,bas juce videla u novostima,jedna penzionerka,rece nekom politicaru "Javier Solana,ja imam penziju 300,koliko vi zaradite??Kaze on,pa mnogo vise (ima platu oko 12.000 hiljada eura)"
    Jel to u redu??nije samo o kompjuterima rec,nekim zemljama,kao sto i vi znate,vec odavno nisu videli ni hleb,ne znam ko je kriv za ovu situaciju,mada u sustini svi znamo...i mislim da svi znamo kako bi mogli promeniti,poboljsati ovaj svet,samo eto nas niko ne slusa...mi smo narod...vuku nas za nos,lazu nam,prevaru nas....tako je politika,svet,bogatsvo za jedne,siromastvo za ostale...sto su mnogo vise.
    No me toques

  6. #6

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Dobar deo tog procenta ima strah od dugmica iako npr ima racunar u kuci. Da slucajno ne pokvari nesto.
    E bash ovo,o majko mila smeshnog naroda...
    uvek se setim caleta s mobilnim telefonom
    rekli njemu u prodavnici da to nista ne treba dirati da se ne bi pokvarilo pa se covek nije smeo ni javljati na telefon...

    A i one price u servisu kad odnesu komp a ovaj seljober iz servisa se lupi po celu i kaze : "Ajooooj sta ste radili,sve je otishlo ...spasa nema..."
    ili "Najbolje da vi to meni donesete da ja to stavim na svoje testove..."

    Elem vecina ljudi je u ubedjenju da su na internetu sve sami "manijaci,luzeri,papci...u svakom slucaju niko normalan" pa shodno tome i ne idu medj ludake...
    vecinom su ti ljudi iz neke male sredine sa slabim dometom informacija iz spoljashnjeg sveta,pa josh nemaju net... pa nije ni cudo sto se slusha Boban Piroman ...

    Ubica mekog srca.

  7. #7

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    to je onaj naš famozni strah od novoga, jer šta fali starome, ovo novo bi se moglo pokvariti, eksplodirati, a možda je i đavolja rabota...a u jednu ruku mozda i lijenost da se nauči nešto novo...
    nattydread is coming to dinner

  8. #8
    Možda bude bum !!!
    ako ga uzmes u rucice bolje ljudi da razmisle!!!



    a možda pioskaču ....
    žabićiii



    prasići



    i ko zna šta još.....
    Poruku je izmenio Lillith, 22.04.2007 u 15:55 Razlog: spojene dve uzastopne poruke i Caps Lock
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

  9. #9

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Pitam se koliki procenat bi odbio džabe priključenje na internet + poklon računar...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #10

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pitam se koliki procenat bi odbio džabe priključenje na internet + poklon računar...

    Ovaj tvoj ljakse Marko sa avatara bi mozda upao u taj procenat.

  11. #11

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    I ona njegova ćurkica.

    E tipični primerci 56,8% stanovništva.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #12

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Ako ovaj podatak posmatraš sa druge strane onda proizilazi da je 43,2 % Srba selo za računar, onda to i nije tako loše , obzirom na situaciju u zemlji i činjenicu da imamo velik broj nepismenih osoba.

  13. #13

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    neki dan slusam na TV-u kako kod u Srbiji ima samo 1000 Adsl prikljucaka,hmz,a ceka se u Beogradu po tri meseca za prikljucenje verovatno toliko i U Novom Sadu a da nepricam da oni koji su izvan glavnih gradova neamju sansu ni da sanjaju o tome)
    nasa polsa,PPP

  14. #14

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    JA vishe stvarno neznam nikog ko je iole blizu neke moje generacije, a nema kompjuter u kuchi...evo pokushavam da se setim...Do nedavno su se neki bash opirali tome dok je josh bio izgovor da je to neshto skupo...
    Neke je naterala shkola, posao... a druge opet okolina...(eeej onaj odozgo sa osmog ima AMgdE il tako neshto na 2.4 mega..bajta necheg .. a ja slepac nemam)

    Medjutim, shto se vishe krechem netom pa chak i samo zadrzzavajuchi se ovde na forumu kontam ponekad...da je i ovo kompjutera shto ima mnogo... svako bre danas dolazi na net...Donedavno su rachunari po definiciji bili zanimacija onih sklonih uchenju, saznavanju i nauci (samim tim shirih pogleda)... Ja se malo i pribojavam vremena kada che kompjuterska i internet populacija postati slika i prilika ovog drushtva takvog kakvo jeste...

  15. #15

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    tuzno... stvarno tuzno...
    a znam i mnoge kolege koji ne koriste ni rachunar ni internet
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta nikad nije trebalo da bude otkriveno?
    Autor Necromancer u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 13:03
  2. Isključujete li računar?
    Autor Morpheus u forumu Hardver
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 08.06.2012, 18:26
  3. U koje svrhe najčešće koristite računar?
    Autor Necromancer u forumu Softver
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.08.2009, 16:03
  4. Aradska tvrđava - stratište Srba
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 03:50
  5. Pismenost u Srba
    Autor sussi u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 13:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •