Bez kralja ne valja? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za Ustavnu parlamentarnu monarhiju?

Učesnika ankete do sada
50. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    23 46.00%
  • Ne

    23 46.00%
  • Nije mi poznata sustina parlamentarne monarhije

    4 8.00%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 38
  1. #16

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    @Pcela Ubica
    ============
    Da imas sansu da budes premijer Srbije to mogu da prihvatim ali da budes kralj Srbije mislim da nemas plavu krv kako se to kaze u kraljevskim familijama
    tako da su ti tu sanse male ja licno mislim da bi princ Petar treci mogao mnogo da bude veliki ambasador nase Srbije u svetu i da nam povrati ugled bar u Evropi gde on i te kako pripada , mnogo pre nego bilo koji ministar danasnje Srbije ....Samo moje misljenje - bez ljutnje ...
    Dragan-

  2. #17

    12 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Citat Pcela ubica kaže:
    Sa druge strane, ako Aca Gica postane monarh
    Ne moraš o njemu govoriti uvredljivo da bi pokazao svoje nepoštovanje. Kada bi realno sagledao kojim sve znanjima i sposobnostima on raspolaže, imao bi bar malo više poštovanja. Ako baš hoćeš, ni Boris Tadić nema idelanu fizičku liniju, pa šta onda sa tim? Ima li Boris Tadić svoje ja? Nema, jer iza njegovog ja stoji pre svega njegov otac, zatim Dobrica Ćosić i na kraju cela njegova stranka. To je oko petine biračkog tela. Šta je sa ostalih 80%? A, kralj ne predstavlja ni jednu stranku, ne zaboravi to.

  3. #18

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    @Pcelica Ubica
    ---------------
    Sve mozes da budes ali monarh nikako ne mozes da budes jer nemas plavu krv. Mogao bih da zamenis ministra inostranih polsova koji je ruglo drzave i milsim da ne postoji gori ministar inostranih poslova u svetu nego Vuk Draskovic toliko je Srbija spala na niske grane ....

  4. #19

    12 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Citat Phoenix kaže:
    Ako baš hoćeš, ni Boris Tadić nema idelanu fizičku liniju, pa šta onda sa tim? Ima li Boris Tadić svoje ja? Nema, jer iza njegovog ja stoji pre svega njegov otac, zatim Dobrica Ćosić i na kraju cela njegova stranka.
    Pa to ti i ja pričam, ako je Tadić, kao čovek ispodprosečnih političkih, intelektualnih i vaskolikih drugih sposobnosti uspeo da postane predsednik Srbije, zbog čega to ne bih mogao i ja, koji sam u svakom smislu nadprosečan? Bitno je samo da je to mesto meni dostupno, a ja ako želim i ako sam za to sposoban, ja ću do njega i doći. Sa druge strane, u monarhijskom obliku vladavine, mesto šefa države bilo bi uzurpirano od strane jednog čoveka i njegovih potomaka, što je direktno suprotno načelu ravnopravnosti građana, koje je u našoj državi vozdignuto i na nivo ustavnog načela.

    Dalje, ja još uvek nisam video ni jedan racionalan i pragmatičan razlog za vraćanje na monarhijski oblik vladavine, sem isprazne romantike. U civilizovanim državama u kojima još uvek postoji monarhijski oblik vladavine, uloga monarha je svedena na čisto protokolarnu ulogu, bez ikakvijeh ozbiljnih funkcija. Jedina svrha monarha i njegove porodice u, na primer, Britaniji je da se njima bave tabloidi, da ih ismevaju u komedijama, da o njima kruže kojekakvi tračevi. U čemu je onda poenta monarhije u kojoj monarh nema baš nikakva ovlašćenja i šta bi time Srbija dobila, a što već nema? Samo naslove u "Svetu", poput: "Kralj Aleksandar i kraljica Katarina posvađali se noćas za večerom", "Kraljević Filip napio se juče na beogradskim splavu i spopadao razgolićenu pevačicu", itd. Od monarhije bi koristi imale jedino dokone babetine.

    Čitava istorija čovečanstva obeležena je borbom naroda za ograničenje monarhove vlasti i samovolje. Ta borba trajala je stotinama godina, monarhova vlast je sve više i više ograničavana na sveopštu radost vaskolikog pučanstva, da bi na kraju, kao vrhunac te borbe, došlo do uspostavljanja republika - kao oblika vladavine u kom niko nije samim rođenjem predodređen da vlada. Što se mene tiče, stvari su jasne - živela republika!

    Citat vancouver kaže:
    Sve mozes da budes ali monarh nikako ne mozes da budes jer nemas plavu krv.
    O, pa i to se vrlo lako može srediti, prijatelju. Evo, klikni ovde, možeš da kupiš koju god hoćeš plemićku titulu, po vrlo povoljnoj ceni od oko dve stotine američkih dolara po komadu. Štaviše, ako kupiš dve titule u paru, imaćeš ih samo za tričavih tri stotine dolara. Ja sam se već odlučio, u najskorije vreme zahvaljujući tom sajtu poneću titulu grofa (engleski - count) i imaću plavu krv jednako kao i nesuđeni nam kralj Aleksandar, te ću biti ravnopravni konkurent za presto.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  5. #20

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Piše: Nj.K.V. Aleksandar II Karađorđević

    Ovaj, zada ja šelim da ztvari malo jasnilo. Jasnilao... Jaznosa... Hvala, objasnilo...
    Moj otnos prema zrbskom pitanje svakome jasan.
    Ja zam iznad zvega i zvakoga, i ne diram se u politike, to vaša stvar dragi Zrbi.
    Ali zam ja potomka, potomki, potomomika, potomak, fala... ot Kadžordž i hočem da znate moja pravo na imovina meni se ovde ugrosi ot strana svi režimi, dok nije tošla ova gospodin Kojadin na vlada srbzka i gospodin Koštunica da nama dao sav pravo zajedno sa crkva i popovi.
    Ja zam videla fair play, požten? Pošteno...
    Jer crkva još nije dobili zemlja njena koja ima na pravo, a meni dala sve što moje i što nije.
    Ovaj putem želja imam da falim vlada i narod zrbzki, što poštovali dinaztija i mene kao buduća kralj ot Zerbia...

    Molim vaz da prenezete verno na čitaoci moj pogled na budućnost od Zerbia. Moja je jedna zelja da svi Zerbi živi u jedan država i da taj bude kraljevina ot Zerbia a ja njen kralj po milost ot Boga.
    Puno dana i godine ja zam bio u Englezka i Amerika i posnam vašni ljude i čudim da mene niko otavte ne stavi odmah za kralj jer veliki biznis mogla da uradim sa to vreme.

    Drago Zrbi, ja zam oprostili onaj glupak koji meni sipao ricinus u jelo kad zam tek stigao u Zerbia i oprostila onaj, ovaj... Hvala, da prostili, druga glupak što je mafija u basketbol, onaj Kićanović, koji meni na moj @!#$ you, drzko rekla ...i ze ti....

    To za svoj kralj da kažme, kažemo, kaže? Sramta, stramota, hvala, sramota...


    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  6. #21

    12 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Citat Pcela ubica kaže:
    zbog čega to ne bih mogao i ja, koji sam u svakom smislu nadprosečan?
    Tebi onda ni ne treba republika, jer si rodjen u najmanju ruku za Generalnog sekretar UN .
    Dalje, ja još uvek nisam video ni jedan racionalan i pragmatičan razlog za vraćanje na monarhijski oblik vladavine, sem isprazne romantike.
    Dobro, ali hajde objasni koja je korist od Predsednika republike? Daj mi samo jedan dobar razlog. Možda to da se trpa u posao Premijeru? Ili će, možda svojim ugledom postići bolje pozicije u razvijenim zemljama nego što bi to mogao Kralj koji je u srodstvu sa najznačajnijim kraljevskim porodicama u Evropi? C,c,c...
    Čitava istorija čovečanstva obeležena je borbom naroda za ograničenje monarhove vlasti i samovolje...
    Slažem se, ali ovde je reč o Ustavnom monarhiji, a ne o autokratiji. Znaš ti to vrlo dobro i nemoj da manipulišeš.
    monarhova vlast je sve više i više ograničavana na sveopštu radost vaskolikog pučanstva
    A tu radost su uveličali: Staljin, Hitler, Tito, Čaušesku, Milošević, Tudjman...
    živela republika!
    Naravno, tvoje demokratsko pravo je da se opredeliš za odredjeni oblik vladavine. No, ja sam na početku teme nabrojao ustavne monarhije, a ponoviću ovde: Španija, Norveška, Holandija, Švedska, Velika Britanija, Belgija, Danska, Luksemburg, Japan, Australija, Kanada, Novi Zeland...
    Izvoli, nabroj toliko republika, ali da su bar na istom stepenu ekonomskog i demokratskog razvoja, kao ove ustavne monarhije.

    Tvoje sprdanje u narednom postu nije za komentarisanje. Jednog dana bićeš i sam predmet sprdnje, predsedniče...

  7. #22

    02 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    @Plava Ubica
    Verujem da mozes sve da kupis za pare , ali Palva pcelice nazivam te tako jer dobijam signale da si vrlo , vrlo bright pa i ako se Philip napio i voli da dira zenskinje to mu dolazi od Srpske genetike , bolje da njih dira nego neke muske , nemojte da gledate sta radi Philip , Petar mladi neznam kako se zove treci , pa pogledajte druge princeve u Evropi sta oni rade pa im opet drzave funkcionisu...
    Nemoj molim te da mi kazes da su ti svi politicari iz 20 partija koje vode drzavu
    Srbiju momentalno prva klasa ministara i da su vam rep, ponos u svetu ....
    Rigards-Pcela Ubica.

  8. #23

    07 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Citat Phoenix kaže:
    Tebi onda ni ne treba republika, jer si rodjen u najmanju ruku za Generalnog sekretar UN .
    Pa, ne znam baš, tako mi ta funkcija nešto sva buđava i bez ikakve efektivne vlasti i moći. Mislim, ko bi još želeo da bude na mestu Kofija Onana? Ja sam ubeđen u to da se najveća moć može postići kroz neformalne kanale uticaja na vlast, bez ikakvog eksponiranja kroz javne funkcije. Međutim, ukoliko bih ikad odlučio da svoju moć sprovodim i kroz formalne kanale, svakako da bih se opredelio za premijersko mesto, jer je u toj funkciji koncentrisana najveća količina efektivne vlasti. Naravno, to važi samo za slučaj da se opredelim za političku funkciju u Srbiji, a ne u, na primer, Francuskoj ili Rusiji.

    Citat Phoenix kaže:
    Dobro, ali hajde objasni koja je korist od Predsednika republike? Daj mi samo jedan dobar razlog. Možda to da se trpa u posao Premijeru?
    Ne razumem šta bi trebalo da znači "korist od predsednika republike". U Srbiji su Ustavom tačno određene nadležnosti predsednika. Ona kod nas nisu naročito velika, iako je u Srbiji, praktično, na snazi neka mešavina predsedničkog i parlamentarnog sistema. U nekim zemljama, nadležnosti predsednika su mnogo veće. Takve su, na primer, Sjedinjene Države, u kojima je predsednički sistem podele vlasti najdoslednije sproveden. Dakle, kod republikanskog oblika vladavine, uopšte nije problem da predsednik ima velika, ili čak ogromna ovlašćenja, iz jednog jedinog razloga - jer je predsednik smenjiv i na vlasti može biti samo određen broj godina, dok je monarh nesmenjiv.

    Zbog toga je danas u civilizovanim zemljama monarhova vlast toliko sužena, da on predstavlja samo turističku atrakciju. Prema tome, kakva je onda korist od monarha? Ako mu damo previše vlasti - ne valja, jer ne možemo da ga smenimo; ako mu ne damo nikakvu vlast, koji će nam moj onda monarh? Sa druge strane, predsedniku možemo slobodno da dodelimo vlasti koliko želimo, jer je smenjiv.

    Citat Phoenix kaže:
    A tu radost su uveličali: Staljin, Hitler, Tito, Čaušesku, Milošević, Tudjman...
    Pa, vlast svih tih je više bila monarhijska, nego li što je današnja vlast u Britaniji ili Belgiji monarhija.

    Citat Phoenix kaže:
    Slažem se, ali ovde je reč o Ustavnom monarhiji, a ne o autokratiji. Znaš ti to vrlo dobro i nemoj da manipulišeš.
    Znam, ali ne pričam ja o tome, već o evoluciji državnog uređenija. Prvo smo, dakle, imali apsolutnu monarhiju. Zatim je samovolja monarha počela biti ograničavana. Prvo ju je ograničavala vlastela, pa smo tako dobili tzv. stalešku monarhiju, gde je vlast monarha bila ograničena telom koje su sačinjavali velikaši, itd. Pa, onda je došlo do uspona progresivnog "trećeg staleža", ili ti građanstva (buržoazije, što bi rek'o čika Karl) iz čega su proizišle građanske revolucije i dalje ograničavanje vlasti bahatih nazadnih monarha. E, tako smo dobili, na primer, ustavnu monarhiju, u kojoj je samovolja monarha bila ograničena ustavom; pa zatim ustavnu parlamentarnu monarhiju, u kojoj je sva vlast preneta na parlament, a monarh skoro ostao bez ikakve vlasti, itd. Kada je došlo do toga, u onim zemljama u kojima su monarsi pristali da postanu samo turistički eskponati bez vlasti, te države su zadržale "monarhijsko" uređenje, a ti si ih sam nabrojao; u onim zemljama u kojima su se monarsi i dale trtili i izvodili besne gliste, lepo je radila giljotina, te su te zemlje danas republike. Dakle, republika je došla kao vrhunac te viševekovne borbe naroda protiv monarha, te bi naročito retrogradno bilo da se zemlja koja je već republika, poput Srbije, vraća na monarhistički oblik vladavine.

    Citat Phoenix kaže:
    No, ja sam na početku teme nabrojao ustavne monarhije, a ponoviću ovde: Španija, Norveška, Holandija, Švedska, Velika Britanija, Belgija, Danska, Luksemburg, Japan, Australija, Kanada, Novi Zeland...
    Izvoli, nabroj toliko republika, ali da su bar na istom stepenu ekonomskog i demokratskog razvoja, kao ove ustavne monarhije.
    SAD, Nemačka, Austrija, Švajcarska, Francuska, Irska, Finska, Island, Portugalija, Italija, Grčka, Kipar, Mađarska, Češka... Srbija.

    No, zanimljiva je pojava da u ovim gore nabrojenim zemljama, teško da ćeš naći neki ozbiljan pokret za povratak monarhije. Mislim, čisto sumnjam da se u Francuskoj neko normalan zalaže za povratak Burbona ili da neko u Austriji želi da instalira Habzburge, kao što bi bilo nezamislivo da nekom u Sjedinjenim Državama padne na um da bi SAD trebalo, po ugledu na Australiju i Kanadu, da se podvedu pod krunu Njenog Veličanstva, gde nekada ponosno stajahu. Čak se i u Srbiji zalaganje za povratak na monarhiju uglavnom ne rukovodi nekim racionalnim razlozima, već, na primer, time što ljudi republiku pogrešno identifikuju sa komunizmom, pa se čisto iz inata prema komunizmu okreću monarhiji, iako sasvim valjani antikomunisti mogu biti i kao republikanci, pogedajte samo mene. Sa druge strane, u zemljama koje si ti nabrojao, ako već ne postoje makar i minimalni pokliči za ukidanjem monarhije, a ono je monarhija bar potpuno irelevantna u životu ondašnjih ljudi ili je, čak, predmet sprdnje i omalovažavanja.

    Evo, na primer, šta neki ugledni Britanci misle o obliku vladavine u svojoj državi. Dame i gospodo, Sex Pistols:

    GOD SAVE THE QUEEN



    God save the Queen
    The facist regime

    They made you a moron
    Potential h-bomb

    God save the Queen
    She ain't no human being
    There's no future
    In England's dreaming

    Don't be told what you want
    Don't be told what you need
    There's no future, no future
    No future for you

    God save the Queen
    We mean it man
    We love our Queen
    God saves

    God save the Queen
    'Cos those tourists are money

    And our figure head
    Is not what she seems

    Oh God save history
    God save your mad parade
    Oh Lord God have mercy
    All crimes are paid

    When there's no future
    How can there be sin
    We're the flowers in the dustbin
    We're the poison in the human machine
    we're the future, your future

    God save the Queen
    We mean it man
    We love our Queen
    God saves

    God save the Queen
    We mean it man
    And there's no future
    In England's dreaming

    No future (x3)
    For you
    No future (x3)
    For me
    No future (x3)
    For you
    No future, no future
    For you






    Najkrvaviji je taj anderlajnovani deo, lepo se vidi šta je osnovna svrha monarhije.

    Citat vancouver kaže:
    pa i ako se Philip napio i voli da dira zenskinje to mu dolazi od Srpske genetike , bolje da njih dira nego neke muske
    Ne, ne, samo da se razumemo - nemam ja ništa protiv opijanja i vaćarenja pevaljki i ostalog razvrata, naprotiv. I ja sam to radim i podržavam sve slično. Samo kažem, bezveze je što bi se time bavili kojekakvi tabloidi, možda bi kraljević Filip tako morao da bude obazriviji, pa ne bi sme da radi nešto što želi. Eto, pogledaj šta rade tom jadnom engleskom kraljeviću Hariju, ne može čovek na miru ni da se drogira, a da odmah sve novine u Engleskoj ne dižu dževu i traže da mu se oduzme prestolonasledništvo i dodeli se mlađem Vilijamu. Moš' misliti, smeta im se dečko bode u kosku. Isto, kao i onda kada je došao na žurku nadrogiran i u nacističkoj uniformi, odmah su ga prozvali Harry the Nazi. E, a zamisi tek šta bi radili ovi naši tabloidski lešinari poput Sveta i Skandala.

    Poruku je izmenio Pcela ubica, 07.05.2006 u 01:02 Razlog: tamparska greka
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  9. #24

    02 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    @Pcela Ubica
    ===========
    Yes , u pravu si ali to ti je cena demokratije a kraljevske porodice nisu imune od media , hey , dobro si napomenu gore oni su samo turistichka atrakcija drzave na to sam takodje celo vreme mislio kao figura drzave ali bez neke vece vlasti , samo da se malo smirimo i da kao drzava idemo nekim malo mirnijim tokom za jedno vreme , ja sam jos uvek za ovog mladog Petra cisto da je u drustvu tih mladih buducih Evropskih kraljeva pa ako nesto imamo zasto da ne ponudimo ....
    Regards,Dragan

  10. #25

    11 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    kralj moze da nam bude samo kao figura, ali tek kad nam standard bude boli glava. pa ne treba jos i njega iz svoga dzepa da placamo. neka i on covijek radi malo kao primjer drugima, ali za pocetak mu treba jedan dobar kurs iz srpskog. za ime svijeta, jedan kolega student koji je dosao iz afrike, za 6 mjeseci je pricao bolje srpski nego nasa cjelokupna kraljevska porodica.
    nattydread is coming to dinner

  11. #26

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Nisam niikad imao priliku da cujem nikog iz Kraljevske porodice , ali me cudi da su tu u Beogradu i da ne rade na srpskom jeziku to bi im trebao da bude prioritet brroj jedan ...Cudi me i to da savetnici koji su oko njih ne rade na tom problemu ...

  12. #27

    13 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Citat vancouver kaže:
    Mogao bih da zamenis ministra inostranih polsova koji je ruglo drzave i milsim da ne postoji gori ministar inostranih poslova u svetu nego Vuk Draskovic toliko je Srbija spala na niske grane ....
    Kad smo već kod njega:

    "Vreme za Kraljevinu Srbiju"

    22. maj 2006. | 07:23 -> 09:19 | Izvor: B92, Beta

    Beograd, Novi Sad, Subotica -- Šef diplomatije (bivše) SCG Vuk Drašković smatra da je nezavisnost Crne Gore prilika za obnovu parlamentarne monarhije u Srbiji.


    "Verujem da je ovo istorijski trenutak da se Srbija vrati svom istorijskom početku, koji bi bio utemeljen u istorijski provernim i pobedničkim stubovima srpske države, a to su stubovi kraljevine. Ovu priliku da se Srbija vrati onome što će nam skratiti put ka Evropi, a to je ustavna parlamentarna monarhija, srpski narod ne sme propustiti", rekao je sinoć lider Srpskog pokreta obnove za B92.




    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  13. #28

    02 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    @ Pcela Ubica
    ************
    Dali si ovo meni namenio da vidim , eto vidis kako se stalno vrtimo u krug ne znajuci sta ce se sve destiti u kratko vreme ipak je forum na Cafe-u udaran i drago mi je da mogu da izrazim ponekad moje misljenje ...Thanks a lot !

  14. #29

    Odgovor: Bez kralja ne valja?

    Баш стварно, када ће научити српски и моћи одговорити новинарима.
    Ајде да пробамо опет и са Краљем, пробали смо и имали свашта.
    Колико некрунисаних глава хранимо ...


    АЛИ, НА РЕФЕРЕНДУМ, ДА СЕ ГЛАСА !!!
    Poruku je izmenio 3oka, 27.05.2006 u 03:13

  15. #30

    04 Odgovor: Bez kralja ne valja?

    У нашој земљи ових је дана поново актуелно питање успостављања монархије. Одмах су се о том питању огласиле и политичке партије и, по ко зна који пут, чујемо да није време за отварање те теме, да нам не требају нови расколи и да има и важнијих и пречих тема.
    Овим путем ћу покушати да објасним зашто ћу ја увек бити за краља!

    Листа аргумената

    1. Насиљем је у Србији укинута краљевина и уведена република.
    2. Са безакоњем у својим темељима, република неће бити законита ма колико трајала.
    3. Сем у два ропства, турском и комунистичком, Србија је увек била краљевина.
    4. Васпостављање краљевине је најкраћи пут раскида са комунистичком прошлошћу и отклањања свих сумњи у оданост Србије истини, правди и слободи.
    5. Као уставна парламентарна краљевина, Србија би се вратила у породицу европских монархија које су данас у свету узорне богате и демократске државе.
    6. Круна и олтар су симболи јединства и народног трајања.
    7. Краљ влада, а не управља! Владар је по милости Божјој и вољи народној, а земљом управљају изабрани народни представници.
    8. Краљ јамчи поштовање Устава, а Устав онемогућава сваку личну власт.
    9. За краљевину Србију нису само монархисти, већ и сви они који одбацују насиље као средство преузимања власти.
    10. Постојеће европске монархије речито сведоче и каква би била краљевина Србија и које би место и улогу у њој имала круна.

    Уосталом, сви Срби су племићи уколико се држе своје славске иконе. Она је грб породичног племства сваког српског дома, како је говорио епископ Данило (Крстић). Имати династију значи имати велико духовно благо. Србима су првог двоглавог орла у нашој историји представљали лично Свети Сава и Стефан Првовенчани. Нас, православне хришћане, може задовољити искључиво хармонија Царства Небеског, где нема умирања ни неправде. Али, када већ морамо на земљи имати облик државне владавине, онда треба да бирамо оно што највише личи на Царство Небеско.

    Зашто за краља?

    Зато хоћемо краља! Нашег српског, домаћинског!
    Хоћемо зато што нас нису питали када су га прогнали и нисмо рекли да нећемо. Хоћемо краља исто тако не питајући никог да ли га они хоће или неће. Хоћемо, баш зато што га други неће, зато што ће бити по милости Божјој и што ће бити наш, свесрпски, свенародни, недељив и непоткупљив, истинит, а не фалсификат!

    Има ли веће жртве комунизма, неког с чистијом биографијом, с бољим везама и препорукама? Неког ко је имао мање од две године кад је због грехова које је починио рођењем исписан из Срба и лишен људских права.

    Наследник Црног Ђорђа
    Постоје две Србије. Једну су основали Немања и Свети Сава, а другу Јосип Броз Тито. Једна је стара осам векова, друга 60 година. Република Србија нема никакве везе ни са Хиландаром, ни са Светим Савом, ни Косовом, ни Видовданом, ни са царем Лазаром. Она се против свега тога борила на челу с оним који ју је зато и основао. Тито је и данас једини неимар Републике Србије. С таквим свецем у својим темељима није могла бити друкчија.
    Све смо покушали, сви траже другу и бољу Србију, али никако да је нађу и кажу која је. Покушавано је са сваким и свачим, само није са оним што је најприродније и најлегитимније. Помињан је свако само није Црни Ђорђе, отац модерне Србије, и његов легитимни наследник, престолонаследник Александар.

    Да ли имамо нешто друго као решење, нешто дубље и истинитије од онога што сам предложио? Пробали смо све лажне лекове и остали болесни. Да не умремо, а да не пробамо онај прави!
    Завршавам с тим уверењем и покличем који се последњи пут чуо у словеначким шумама, покличем који је био последња реч толиким нараштајима у толиким бојевима, покличем који су сваки говор наши преци завршавали вековима: Живео Краљ! Живела слобода! Живела Краљевина Србија!

    Радомир Ивановић, апсолвент Машинског факултета у Београду

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. S verom u Boga, za kralja i otadzbinu...
    Autor love hunter u forumu Politika
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.05.2010, 12:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •