Vlada ili izbori?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Vlada ili izbori?

    Potpredsednik Demokratske stranke Dragan Šutanovac ocenio je da se Srbija nalazi na pola puta do dogovora o formiranju nove vlade, ili do odluke o novim izborima.
    DS očekuje odgovor od potencijalnih koalicionih partnera - DSS i G17 plus povodom dva predloga koje im je ta stranka ponudila, rekao je Šutanovac. Jedan predlog DS tiče se formiranja vlade ako njen predsednik bude Božidar Djelić, a drugi ako to mesto zauzme neko iz DSS, pri čemu bi u tom slučaju DS trebalo da vodi ekonomsku i bezbednosnu politiku.
    U emisiji ''Kažiprst'' Radija B92, on je ukazao da je DS jedina dala konkretan predlog rešenja, dok DSS još nije odlučila da li će Vojislav Koštunica biti premijer, iako je, pre mesec dana odbacila kandidaturu Božidara Djelića.
    Prema njegovoj oceni, "lopta je u dvorištu budućih partnera od kojih se očekuje da naprave iskorak."
    Predlog DS-a upućen je DSS i G17 plus pre skoro mesec dana, ali nismo dali konkretan rok za odgovor, jer je on definisan Ustavom, što znači da vlada mora da se formira do 14. maja, rekao je Šutanovac.
    Portparol DSS Andreja Mladenović ponovio je da je za tu stranku neprihvatljivo da kandidat Demokratske stranke (DS) Božidar Djelić bude predsednik nove vlade Srbije.
    "Ako nam je DS preko medija poslala predlog da Božidar Djelić bude premijer nove vlade, DSS im preko medija šalje odgovor da smo ih pre više od mesec dana obavestili da je to za DSS neprihvatljivo rešenje", rekao je Mladenović agenciji Beta.
    "Možda je Liberalno-demokratska partija prava adresa na koju DS treba da se obrati sa ponudom da Djelić bude premijer, pa ako imaju većinu, neka formiraju vladu", naveo je portparol DSS-a.

    Radikali se spremaju za nove izbore

    Srpska radikalna stranka (SRS) počela je pripreme za nove izbore koji će biti raspisani bez obzira da li će se Boris Tadić i Vojislav Koštunica dogovoriti o formiranju nove vlade, ili ne, izjavio je zamenik predsednika SRS Tomislav Nikolić.
    "Očigledno je da Tadić i Koštunica nisu dogovorili programe i njihova razdelnica biće proglašenje neke nezavisnosti Kosova i Metohije", rekao je Nikolić na konferenciji za novinare.
    On je ocenio da će Koštunica tada morati da odluči da li će prekinuti odnose sa zemljama koje priznaju nezavisnost Kosova, ili će se prikloniti Tadiću kako bi nastavili da vladaju.
    Nikolić je zatražio hitnu sednicu parlamenta o Kosovu i Metohiji jer je sada situacija drugačija i "sasvim je evidentno je da će neke nezavisnosti biti - da će neka zemlja priznati nezavisnost dela teritorije Srbije".
    Ocenjujući da je krajnje nedopustivo da Skupština Srbije ne zaseda i ne odlučuje o najvažnijim državnim pitanjima, lider radikala je optužio Tadića i Koštunicu da blokiraju rad parlamenta koji nije dao legitimitet pregovaračkom timu za dalji rad.
    "Skupština mora da odluči ko će biti u pregovaračkom timu i šta će biti posle proglašenja nezavisnosti Kosova", rekao je Nikolić.
    On je optužio predsednika Srbije da različito govori o Kosovu u Srbiji, na jedan način pred gradjanima, a na drugi u "nedopustivo tajnim razgovorima" u svetu za koje se saznaje posle skandala jednog Tadićevog saradnika.
    Upitan da li je moguće da SRS formira vladu sa DSS, Nikolić je rekao da je to moguće samo u teoriji i da radikali sigurno neće biti deo ni jedne vlade pre izbora.
    Dodao je da odnosi SRS sa DSS, nisu nimalo bolji nego što su odnosi SRS i DS.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Bojim se da za nas nije dobra ni jedna ni druga opcija. Ako se formira vlada, to će biti nategnuta koalicija sastavljena, uglavnom od ljudi koji otežu čitav proces jer hoće iz cele priče da izvuku najveći deo kolača, da se lepo nanjopaju, osladile im se fotelje svima, i "odgovornost" koju imaju, pa bi još nekih stotinak godina da budu odgovorni, izvuku što je više moguće novca od tamo gde ga nema, prošetaju se svetom, uživaju u samo sebi objašnjivim diplomatski aktivnostima, i zarade teškim radom stečene penzije, bez imalo razmišljanja o tome šta im se dešava sa narodom, koliko ljudi na dan ostaje bez posla, koliko je onih koji ne mogu da prehrane porodice, koliko mladih ljudi beži bezglavo, i koliko taj njihov narod gubi volju u sam život. Ako dođe do novih izbora, ti isti će se opet kandidovati, opet obećati najbolja rešenja za sve, opet ispazniti državne kase (koje by the way, u našem slučaju čini se da nemaju dno), smeškati nam se u brk sa svih strana izazivjući ovaj put sve jače napade histerije kod sve većeg broja pojedinaca, neko će dobiti 21%, neko 25%, neko 30%, ostali po koji procenat, i počeće, novi veoma svež i još neviđen proces pregovora o formiranju nove vlade. Srbija, 2025 pregovori o formiranju nove vlade samo što nisu završeni...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    nesposobna vlada ili novi izbori za tu istu nesposobnu vladu??? i nije neki izbor. iz ovog začaranog kruga teško da se može iskočiti, a ne vidim nigdje treću bolju varijantu. da mogu, jednostavno bih sve prespavala.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Teško pitanje,a iskreno, nijedna opcija nas neće maknuti sa mrtve tačke.Nije mi jasno samo jedno,zar oni misle da je ovaj narod toliko strpljiv i glup da će opet istrpeti sve ove njihove za*ebancije i oprosti im to što nas vuku u stari vek?Čisto sumnjam...Izgleda da nam opet ne ginu neka protestna okupljanja i sl.
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Do sada smo mogli da lako dobijemo novu vladu da nije bilo mnogo međusobnog pljuvanja, a gde god se to dešava, ili se skupe muve ili se ukiseli, ovde je obadva! Raspodela funkcija je relevantna, a i nije, mnogo je veći problem "prljavih gaća", koje će naslednik da pokaže narodu, ne shvatajući da će i on kao i predhodni, da ostavi punu korpu. E zbog toga nisu trebali da se pljuju. U porodici, u firmi, opštini pa i državi, uvek se nešto uradi mimo postavljenih okvira, stim što to u porodici ostali članovi ne zloupotrebe da i oni nešto ućarili, a dalje je to drugačije, pa se otme kontroli. Ako vladajući od budućih dobiju obećanje za šutnju, eto nama vlade, resursi će se lako raspodeliti, a dotle čekaćemo ili...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Banda lopovska! Govnjiva motka za svakog od njih. Ne motka. Močuga!

    A posle će da kukaju kada radikali dođu na vlast. A doćiće sigurno.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Ne znam, nisam pametan. A izgleda nisu ni oni. Ja ću biti ovaj ministar, ja ću biti onaj, ja ću biti šef na ovu agenciju, ti na ovu, e sad neću, nego moja šurnaja,a i svastiskin zet da bude direktor etc. Ne znam dokle, postalo je žalosno.

    "A posle će da kukaju kada radikali dođu na vlast. A doćiće sigurno."
    Samo što se ja,za razliku od Zeke , neću radovati
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Ja nemislim da je problem oko resora najbitnija stvar u ovom nasem beznadju oko vlade.Mislim da je glavni problem u orijentaciji"Zapad" ili "Istok" i da zbog toga i ne mozhemo daje napravimo.Kostunica i oni oko njega su za istok(Rusija,Kina,Gana(hahaha)a demokrate su normalno za Zapad i zato nemozhe da se napravi vlada jer i da se napravi nebi trajala dugo i nece jer chim KOsovo dobije neki oblik nezavisnosti Kostunica i njegovi ce da je obaraju jer ce da trazhe prekidanje diplomatsih odnosa sa Zapadom. E sada je samo pitanje gde ce vojvodjani da krenu prema zapadu ili prema istoku i nesvrastanimaP
    Poruku je izmenio BaneK, 22.04.2007 u 23:17 Razlog: Nema potrebe za "boldovanjem" celog posta
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Samo što se ja,za razliku od Zeke , neću radovati
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Definitivmo novi izbori!Ne mogu da verujem da se svadjaju oko 2 ministarska mesta i zbog tog ne moze da se formira vlada.Treba da se raspisu novi izbori pa da ih kaznimo glasanjem za neke druge stranke
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Ja sve nešto kontam da ako budu izbori izlaznost će biti rekordno mala. A zna se koja stranka ima sigurno biračko telo.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Definitivmo novi izbori!Ne mogu da verujem da se svadjaju oko 2 ministarska mesta i zbog tog ne moze da se formira vlada.Treba da se raspisu novi izbori pa da ih kaznimo glasanjem za neke druge stranke
    Da, samo time mi nećemo kazniti stranke, nego sebe, barem po očekivanjima nove izlaznosti. A možda je onih 70% naroda upravo to i zaslužilo. Kad dotaknemo opet dno dna, možda ćemo se disciplinovanije odazivati izborima za sopstvenu budućnost.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    B92:
    Sastanak, za koji se smatralo da će biti odlučujuć za postizanje dogovora o vladi, završen je konfliktom Demokratske stranke i Demokratske stranke Srbije. Razgovori su trajali kratko.

    Tadić je ostao pri stavu da Demokratska stranka Srbije ne može da zadrži čelne ljude u policiji i Bezbednosno-informativnoj agenciji, a da ni Velimir Ilić ne može ostati nadležan za saobraćaj. Koštunica je bio mišljenja da Dragan Jočić, Rade Bulatović i Ilić treba da ostanu na svojim funkcijama.

    Tri lidera su završila sastanak u napetoj atmosferi, bez dogovora o narednom sastanku.
    BaneK: Loše
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Ovo je totalna sprdnja naroda...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Vlada ili izbori?

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Sastanak, za koji se smatralo da će biti odlučujuć za postizanje dogovora o vladi, završen je konfliktom Demokratske stranke i Demokratske stranke Srbije. Razgovori su trajali kratko.

    Tadić je ostao pri stavu da Demokratska stranka Srbije ne može da zadrži čelne ljude u policiji i Bezbednosno-informativnoj agenciji, a da ni Velimir Ilić ne može ostati nadležan za saobraćaj. Koštunica je bio mišljenja da Dragan Jočić, Rade Bulatović i Ilić treba da ostanu na svojim funkcijama.

    Tri lidera su završila sastanak u napetoj atmosferi, bez dogovora o narednom sastanku.
    Jedna reč - STOKA!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izbori -Srbija 2016.
    Autor davorjanka u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.05.2016, 15:27
  2. Izbori u Hrvatskoj 2015.g.
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.11.2015, 06:42
  3. Predsednički izbori u Hrvatskoj
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 11.01.2010, 19:09
  4. Izbori 2008 ukratko
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 31.01.2008, 04:43
  5. Vlada u 5 do 12
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.05.2007, 13:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •