Masakar na Virginia Tech Univerzitetu - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 48
  1. #16

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    BLEKSBURG - Napadač koji je na Tehničkom univerzitetu u Virdžiniji ubio 32 osobe i sebe identifikovan je kao Čo Seung-Hui, 23-godišnji južnokorejski student, potvrdila je juče policija.

    Mnogi detalji u vezi s pucnjavom su i dalje nejasni, ali je potpuno sigurno da je masakr bio unaprijed isplaniran.
    Više verzija događaja se spominje u javnosti, a najpopularnija je teorija da je riječ o studentu koji je došao u studentski dom da bi vidio bivšu djevojku i njenog novog momka.
    Ta teorija se na neki način podudara sa razvojem događaja jer su prvo ubijeni muškarac i žena.
    Prema posljednjim izvještajima iz Bleksburga, u ubilačkom pohodu naoružanog napadača u kompleksu Tehničkog univerziteta Virdžinija, smrtno su stradale 33 osobe, uključujući i napadača, a 20 ih je u bolnici, od kojih su neki u kritičnom stanju.
    "Naš univerzitet je pogodila tragedija nevjerovatnih razmjera. Svi smo šokirani", izjavio je Čarls Stiger, predsjednik Tehničkog univerziteta Virdžinija.
    Noseći dva pištolja i nekoliko šaržera municije, ubica je otvorio vatru oko 7.15 na četvrtom spratu studentskog doma "Vest Ambler Džonston".
    U studentskom domu je ubio dvije osobe, a dva sata poslije u pucnjavi u dijelu univerziteta gdje se održava nastava (Noris hol), napadač je ubio 30 osoba i izvršio samoubistvo.
    Veliki broj studenata je povrijeđen, jer su mnogi od njih, kada su shvatili da se u zgradi puca, u panici počeli da iskaču kroz prozore.
    Alek Kalhun (20), kaže da je u 9.05 imao predavanje iz mehanike kada je začuo prasak.
    "Ja sam možda osma ili deveta osoba koja je iskočila i mislim da sam bio posljednji", izjavio je Kalhun i dodao da je imao sreću i pao na grmlje.
    On je ispričao da su dva studenta koja su krenula za njim pogođena, ali da su preživjeli.
    Prije nego što je iskočio kroz prozor, Kalhun je pogledao profesora koji je stao na vrata kako bi blokirao ulaz u učionicu. Odmah poslije toga, profesor je ubijen.
    Studentkinja Erin Šian ispričala je za CNN kako se pretvarala da je mrtva kako bi izbjegla ubicu koji je ostavio dvadesetak leševa na podu učionice za njemački.
    "Bila sam na času njemačkog jezika kad je ubica ušao u učionicu i počeo pucati", izjavila je studentkinja još vidno u šoku.
    Dodala je da je bio naoružan, visok 1,80 metara, mlad, azijatski tip, obučen čudno kao skaut.
    "Dva puta je prošao kroz učionicu, odmakao se 1,5 metara od vrata i počeo da puca. Imao je odlučan izraz i pogodio je skoro sve osobe u učionici. Ja sam se pretvarala da sam mrtva", ispričala je djevojka.
    Na kraju su ona i još tri studentkinje izašle u pratnji dvojice policajaca koji su im naredili da trče.
    Svi drugi su bili bez svijesti, ili mrtvi, ili teško ranjeni, računajući i profesora. U toj učionici je bilo 25 osoba.
    Policija i čelnici Tehničkog univerziteta u Virdžiniji, poslije prekjučerašnje pucnjave, suočeni su sa pritiskom javnosti da objasne kako je napadač ostao neprimijećen pošto je ubio dvije osobe, te je dva sata kasnije uspio da ubije još 30 osoba.
    Poslije najvećeg masakra u savremenoj američkoj istoriji, jedno od najčešćih pitanja koje se sada postavlja jeste da li je učinjeno baš sve kako bi se upozorili i zaštitili studenti.
    Čelnici Univerziteta tvrde da su već poslije prve žrtve poslali studentima mejlove upozorenja da ne izlaze iz soba, a onima koji su van kampusa da ne dolaze na nastavu.
    Međutim, jedan dio studenata tvrdi da uopšte nije dobio mejl upozorenja, dok drugi tvrde da su ga dobili sa dva sata zakašnjenja.
    Postoje kontroverze i u vezi s tim da li je Čo Seung-Hui izvršio oba napada, jer su se pojavile priče da postoji i drugi osumnjičeni. Ipak, prema posljednjim informacijama, balistička analiza je pokazala da je u obje pucnjave korišten isti pištolj, što upućuje na to da je bio samo jedan napadac.
    Hronologija


    1. avgust 1966. godine - snajperista Čarls Vitman ubio 14 i ranio nekoliko desetina osoba na Univerzitetu u Teksasu
    20. april 1999. godine - dva tinejdžera u srednjoj školi Kolumbin u Koloradu ubili 13 osoba, a zatim izvršili samoubistvo
    21. mart 2005. godine - tinejdžer u indijanskom rezervatu Red Lejk u Minesoti ubio devet osoba
    12. februar 2007. godine - Sulejman Talović u tržnom centru u Solt Lejk Sitiju ubio pet, a ranio devet osoba
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    lav71 ...možda mu nisu dali da prepisuje od njih?...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    a mozda su prepisali od njega ,pa je tip puko , sto je on dobio keca , a ostali 5 - tice. ili je sazno da ima karcinom malog mozga .

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    koliko treba biti neko bolestan da zbija sale na racun ovakve tragedije... ja bih se zabrniuo za sebe vjeruj mi
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    koliko treba biti neko bolestan da zbija sale na racun ovakve tragedije... ja bih se zabrniuo za sebe vjeruj mi
    Slazhem se sa Swbom.
    Ovakvi dogadjaji ne treba da budu povod nichijoj zabavi, ma koliko daleko i apstraknto izgledali.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Pa ovde je bilo ljudi koji su aplaudirali 11.9..... .. narod je sa pravom ili ne kivan na Ameriku kao drzavu i povlachi znak jednokosti izmedju vlade i obichnog sveta potpuno zaboravljajuchi svaki ljudski princip, pravdajuchi se nepravdom koja im je uchinjena.

    Ovo je ljudska tragedija isto toliko velika kao da se desila ovde...
    Ali kao Ameriku kao sistem ne mogu da zzalim, ne zbog nekakvog odnosa prema nama, vech zbog politike po kojoj svako ima pravo da kupi nabavi i poseduje arsenal. Ovo je ono shto je drzzava Amerika sama sebi uradila i radi.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je ljudska tragedija isto toliko velika kao da se desila ovde...
    Ali kao Ameriku kao sistem ne mogu da žalim, ne zbog nekakvog odnosa prema nama, vech zbog politike po kojoj svako ima pravo da kupi nabavi i poseduje arsenal. Ovo je ono shto je drzzava Amerika sama sebi uradila i radi.


    Slažem se...
    I pitala sam se...otkud klincu toliko oružnje i toliki meci???!...Negde sam čula da je u svaku žrtvu pucao dva puta...
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Ovdje konkretno u par postova niko nije ismijavao sistem nego su se zbijale shale tipa, "dobio keca...", "nisu mu dali da prepisuje...", i sl. A shto se tiche samog sistema, u americi godishnje strada nekoliko hiljada ljudi samo od vatrenog oruzhja tako da 30 gore, dole neche uzdrmati isti ni malo. Mada i same kritike Americhkog drushtva od vechine forumasha zasnovane su na zlobnim predrasudama i blago recheno ne istinama. Ali i ovo drushtvo kao i bilo koje drugo je daleko od savrshenog i ima svoje loshe ali i dobre strane. Ako se spustimo na nivo obichnog chovjeka, dijete je dijete u Americi ili Srbiji, majka je majka, otac je otac... Izgubiti nekoga blizhnjeg je bolno i tragichno gdje god se nalazili.
    Ja mogu da pokusham da razumijem da ljudi ne vole Ameriku i da se raduju bilo kakvom zlu koje nju i njene gradjane spopadne. Ali takodje bih volio jednog dana da ljudi shvate da bi trebalo da se rukovode plemenitim i dobrim postupcima drugih, a ne da za svoje gluposti povod trazhe u tudjim glupostima.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Pipka za predsednika!

    E neka si ga srocio i ja se nacitah ovde stvari koje su malo nizvodno od mozga. No, svako komentarise u svom stilu, sta ces. Ume da zaboli
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    [/B]

    Slažem se...
    I pitala sam se...otkud klincu toliko oružnje i toliki meci???!...Negde sam čula da je u svaku žrtvu pucao dva puta...
    kako odakle mu? pa ovde svaka budala mozhe da nabavi pishtolj ili neko vatreno oruzhje.. zhalosno al' istinito.. ne razumem bash previshe zakone po tom pitanju (nit' se previshe interesujem da saznam) ali od drzhave do drzhave su zakoni za posjedovanje oruzhja drugachiji.. u nekim je tezhe nabaviti, u nekim lakshe u nekim nikako.. ako ne mozhesh da nabavish u svojoj drzhavi, prosto jednostavno odesh u susjednu i tamo bez problema nabavish neki pishtolj ili bilo shta drugo..
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Sad ce Ameri sve Korejce da gledaju kao potencijalne serijske ubice
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat Riquelme kaže: Pogledaj poruku
    Sad ce Ameri sve Korejce da gledaju kao potencijalne serijske ubice
    Cisto sumljam, jer u svim pricama koje se vode oko desavanja na VTu najmanje se potencira to odakle je on. Posebno posle danasnjih izjava njegovih profesora i cimera. Naime, kako je bio na odsjeku za engleski jezik, jedan od njegovih profesora je rekao da je vec duze vrijeme primjetio kako su njegova pisanja krajnje zabrinjavajuca. O tome je naravno prvo razgovarao sa njim i predlozio mu da potrazi pomoc psihologa. Kada je ovaj to odbio prof se obratio nadleznima, ali zakonski njega niko nije mogao da natjera da potrazi ljekarsku pomoc. E sad naravno otvara se pitanje koliko je ustvari i uradjeno na tome da se njemu pomogne. njegovi cimeri su izjavili da je uvjek imao neke izmisljene drugove a da je u zadnje vreme bio ludo zaljubljen u neku izmisljenu djevojku. Noci i noci je provodio razgovarajuci sa njom. Navodno je ostavio i neku poruku koja jos uvijek nije objavljena.

    Debata oko kontrole naoruzanja je sigurno jedna od gorucih u SADu. Posle atentata na predsjednika Regana, 1981, u senatu je donesena odluka, tzv Brady bill, da svi koji hoce da nabave vatreno oruzje moraju da prodju odredjenu kontrolu. Znaci regularna procedura provjere dosijea potencijalnog kupca, doktorska analiza i sl. No zakon nije donesen na federalnom nivou vec je drzavama clanicama dato na odluku kako ce ga urediti i primjenjivati. Tako dok je u Kaliforniji prakticno nemoguce kupiti oruzje u Micigenu je to kao da ides da kupis mlijeko. Cekas 5 dana da te provjere i dobijes svoju pucu. I kada god se dogodi nesto slicno ovome sto se dogodilo na VTu debata se ponovo pokrene, da li trebaju jos restrikcija ili ne. Sigurno je da trebaju, no NRA i drugi koji su za slobodu naoruzanja su jako uticajni i mislim da ce tesko da prodje veca kontrola od vec postojece.
    A crno trziste postoji kao i svagdje, a tamo od igle do lokomotive sve za sekund dobijes.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Najverovatnije da su par puta gledali onaj fil RAMBO1-pa pukli jel????
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    ...mislite da je njima bilo žao naše Milice iz Batajnice ili ljudi sa mostova koji su poginuli...da ne nabrajam....?....iskreno...sve što im se dešava su zaslužili jer su se izdigli iznad Boga i uzeli za pravo da kroje sudbinu drugih...a te patetike tipa "nije narod kriv" primenite 10 godina unazad na mestu gde su fijukale bombe svakog dana i večeri, setite se skela, mostova i svega porušenog samo ovde kod nas u NS...i stavite prst na čelo koga vam je žao...pogotovo za koju nedelju kad otmu deo naše zemlje...

    ....a vi plačite ako hoćete za njima....moje suze i saosećanje za taj "narod" ne postoje...


    ...ps...sad krenite u opljuvavanje da odbranite jadan i napaćeni američki "narod"....
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    koliko treba biti neko bolestan da zbija sale na racun ovakve tragedije... ja bih se zabrniuo za sebe vjeruj mi

    Koliko treba biti bolestan pa otvarati temu o nekolicini mrtvih u Americi na sajtu koji bombardovan od Amerike aviacije ???

    Pa ekaj prijatelju kad su ti ruşili mostove u Novom Sadu i ubijali civile po Srbiji şto ih onda nisi zalio ?

    A koliko su umobolni to pokazuje i ovaj sluaj ... pogledaj na internetu kako ubijaju po İraku i ostalim drzavama sveta pa e ti biti jasno zaşto se stalno tako neşto deşava kod njih ....

    i na kraju krajeva Lav Tibi i ja ako se zajebavamo na njihov raun to je naşe mişljnje
    a tebi nismo osporavali da li si u pravu ili ne !
    Ako ti ih je zao a ti ih zali meni ne smeta
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...mislite da je njima bilo žao naše Milice iz Batajnice ili ljudi sa mostova koji su poginuli...da ne nabrajam....?....iskreno...sve što im se dešava su zaslužili jer su se izdigli iznad Boga i uzeli za pravo da kroje sudbinu drugih...a te patetike tipa "nije narod kriv" primenite 10 godina unazad na mestu gde su fijukale bombe svakog dana i večeri, setite se skela, mostova i svega porušenog samo ovde kod nas u NS...i stavite prst na čelo koga vam je žao...pogotovo za koju nedelju kad otmu deo naše zemlje...

    ....a vi plačite ako hoćete za njima....moje suze i saosećanje za taj "narod" ne postoje...


    ...ps...sad krenite u opljuvavanje da odbranite jadan i napaćeni američki "narod"....
    Koliko treba biti bolestan pa otvarati temu o nekolicini mrtvih u Americi na sajtu koji bombardovan od Ameriçke aviacije ???

    Pa çekaj prijatelju kad su ti ruşili mostove u Novom Sadu i ubijali civile po Srbiji şto ih onda nisi zalio ?

    A koliko su umobolni to pokazuje i ovaj sluçaj ... pogledaj na internetu kako ubijaju po İraku i ostalim drzavama sveta pa çe ti biti jasno zaşto se stalno tako neşto deşava kod njih ....

    i na kraju krajeva Lav Tibi i ja ako se zajebavamo na njihov raçun to je naşe mişljnje
    a tebi nismo osporavali da li si u pravu ili ne !
    Ako ti ih je zao a ti ih zali meni ne smeta


    Sto volim kad se oglase ovi sto jos mrze Svabe.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Masakar na Virginia Tech Univerzitetu

    nije re o mrznji .... a i ako mrzim moj je problem

    re o svetskoj duşebriznosti .... a ni to nije moj problem dok taj ne pone da me proziva iako ga ja nisam ni jednom reju prozivao

    P.S.

    şvabice ne mrzim
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •