Da li biste zaveštali svoje organe? - Strana 5
Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 129
  1. #61

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    bih sigurno samo ako bi znala da ce ih dobiti ljudi kojima su stvarno neophodni moji organi a ne oni koji imaju para da ih kupe...a imaju i jos nekih solucija za prizivljene...ako razumete sta hocu da kazem
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #62

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    ne

    ocu da odem u komadu....
    skoro su jednog sahranili,posle osamnaest godina....
    sluzio studentima za zajebavanje
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #63

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne

    ocu da odem u komadu....
    skoro su jednog sahranili,posle osamnaest godina....
    sluzio studentima za zajebavanje
    Pa sad, ne bih ni ja volela da prchkaju po meni i da ne znaju kad je dosta...
    Neka povade sve, zasiju me i posalju na put u zemljino jezgro. Mada, sve mi se cini da od mene nece imati neke vajde, ali ajde...mozda im se posreci.

    Donirala sam sve organe osim ociju. To mi nekako spuki. A i mozda "tamo" ipak ima nesto za videt'.

    Pardon, nisam jos donirala
    Poruku je izmenio _baba_, 07.11.2008 u 17:43 Razlog: budala lol
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #64

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    iskreno, ne znam humani instinkt mi govori da bi to trebalo da uradim i da je to dobro jer ce pomoci nekome kome zaista trebaju.. ali opet, plasim se.. imam neki trip da bez organa necu moci da odem u Raj, posto sam nekako uverena da cu tamo i da odem
    ali ozbiljno.. volela bih, ali mislim da sam jos mlada da donesem tako odraslu odluku..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #65

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ali opet, plasim se.. imam neki trip da bez organa necu moci da odem u Raj, posto sam nekako uverena da cu tamo i da odem
    Pu pu pu daleko bilo i ne daj Boze i da ne prizivamo nesrecu i sve ostalo sto uz to ide...ali recimo da dobijes upalu slepog creva i moraju da ti ga izvade. I to je organ
    Ili sta je sa svim onim ljudima kojima su morali da povade neke organe, odseku dojke, ekstremitete...?
    Nece mila Boga da se ljuti ako odlucimo da pomognemo nekom.

    ali mislim da sam jos mlada da donesem tako odraslu odluku..
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #66

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Pu pu pu daleko bilo i ne daj Boze i da ne prizivamo nesrecu i sve ostalo sto uz to ide...ali recimo da dobijes upalu slepog creva i moraju da ti ga izvade. I to je organ
    nemoj da mi prizivas, barabo jedna, to mi je jedan od zescih strahova, da cu da ostanem bez slepica i stalno tripujem bol u tom delu stomaka kako si me samo provalila
    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ili sta je sa svim onim ljudima kojima su morali da povade neke organe, odseku dojke, ekstremitete...?
    pa idu u pakao narafski e da ga jebem.. pa ja nemam krajnike

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Nece mila Boga da se ljuti ako odlucimo da pomognemo nekom.
    znam da si shvatila da se ono za Raj zezam, i da je po meni zavestanje organa u humanu svrhu veoma plemenito ali se opet plasim da ce npr. ti organi biti upotrebljeni u losu svrhu, jer bar koliko ja znam, nemali broj upravo tih organa datih u humane svrhe zavrsi na crnoj berzi organa.. i onda imam konflikt u svojoj glavi opet kazem, znam koliko je to humano i naravno da nije iskljuceno da cu svoje organe jednog dana zavestati, ali bas iz toga razloga i rekoh da bih za neke stvari trebala jos malo da narastem
    evo, dajem slepo crevo



    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Poruku je izmenio starsica, 07.11.2008 u 18:46 Razlog: skontam tako posle pola sata koliko sam nepismena..
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #67

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Za sve koji su se izjasnili da bi zaveštali svoje organe:
    Klinika za nefrologiju VMA, Crnotravska 17, 11000 Beograd
    * Zaveštanje organa: 011/3670784

    http://www.vma.mod.gov.yu/sr-lat/int...e/nefrologija/
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #68

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Bih. Meni ništa to ne treba, slabo mi služi i sad dok čuka radi, a kad utihne taj glupi mišić, bole me brige. Uzmite šta valja, a opušak od jetre i ostalo spalite i raspite po Kalemegdanu
    Ozbiljno, zašto neko ne bi dao svoje organe? Jes', ima tu i problem što sve više ljudi sve više produžavaju svoj život, a i ovako nas ima previše, ali sve nas ima više i pod zemljom sa zdravim organima, nema više mesta za groblja.

    Ću to i da uradim po Mishovoj istruCKiji, samo kad se skanim jedne srede da to uradim. Neću ni mami da kažem, odma će žena da počne da se krsti i gleda me kao da sam poludeo.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #69

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Vec godinu dana cekam na neki pregled ,da dobijem karticu donatora....nadam se da ce im koristiti....o tome ne treba ni razmisljati,svako to treba da uradi.

  10. #70

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Da.
    ________________

    Zahtev može da popuni kada se ostavi adresa na VMA, može da se kontaktira i putem telefona:

    (011)3608 - 143
    ili
    (011)3608 - 645

  11. #71

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Zavestati svoje organe je zaista human cin i kasnije ako jos ti organi zaista nekom pomognu je odlicna ideja. Ali.... Razmisljala sam malo o ovoj mogucnosti i sagledala sam to iz nekog, da kazem treceg ugla.

    Na primer, jedan obican i nebitan gradjanin ove zemlje zavesta svoje organe i desi mu se neka saobracajka. Hitna ga odveze u bolnicu, ta osoba je polomila ruke i noge i koje rebro.
    Transplantaciju nekog organa ceka poznati politicar nase zemlje ili neki mudonja sa puno love koji poseduje palatu i jahtu. Doktorima je obecana lova ako sto pre "nabave" taj organ.
    Definitivno covek koji je doziveo nesrecu moze biti operisan, izgipsovan i posle terapije od godinu dana da stane ponovo na svoje noge, ali ima potpisan papir kao davaoc organa. Da li ste sigurni da ce se doktori toliko potruditi da pomognu osobi koja je dozivela saobracajnu nesrecu? Ili ce presaditi organ drugoj osobi, da bi ta druga osoba zivela i jos dodatna stimulacija da doktorova porodica dobro zivi do kraja zivota?

    Nisam bas sigurna da sve tako funkcionise kao sto pise na papiru koji potpisuju davaoci organa.
    Neka rade po svojoj savesti, ja po svojoj. To mi deluje pošteno prema sebi.

  12. #72

  13. #73

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Definitivno sam za zaveštanje organa, jer smatram da ne postoji ništa humanije od toga do pomoći nekome kome bi moji organi mogli spasiti život.
    Svakako nakon smrti meni više neće trebati, a nekom će značiti sve.
    Vrhunac sebičluka i neodgovornosti prema drugima je stav ljudi (uglavnom proklamovan od strane crkve i verskih zajednica koje to smatraju bogohuljenjem, a šatro promovišu ljubav i humanost) da svoje zdrave organe nakon smrti "zadrže za sebe", iako im tada sigurno neće biti potrebni.
    Svaki iole obrazovan čovek bi, barem po meni, trebao da ima donorsku karticu, jer se nikada ne zna. Bolest može da zakuca na vrata kada se najmanje nadama, i tada nam tuđ organ može spasiti život. Verovatno bi skeptici tada drugačije razmišljali.
    U svakom slučaju, totalno sam za zaveštanje organa. Smatram to vrhuncem civilizovanosti i zdravog razmišljanja.
    *Sve što poželiš pažljivo biraj, to se se može i dogoditi*

  14. #74

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Zavestila bih kad bih znala da nema hohstaplera. Ovako mogu jos u nekom zivom stanju da vas puste da umrete, samo da bi zaradili na vasim organima. Steta sto se sve svelo na pare i sto je covek prinudjen tako da razmislja. Verujem da bi bilo mnogo vise onih, koji bi zavestili svoje organe, kada bi znali da su tu "cista" posla.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  15. #75

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Bih, bez ikakve sumnje. Posle smrti, svakako mi više neće trebati, a nekome mogu spasiti život.

Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U korist svoje štete
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2017, 19:54
  2. Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?
    Autor diktatorka u forumu Psihologija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 29.07.2017, 22:33
  3. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  4. Da li zaista slušate svoje dete?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.12.2014, 15:15
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.10.2006, 22:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •