Najpoznatiji srpski brend

Prikaz rezultata glasanja: Šta je najpoznatiji srpski brend?

Učesnika ankete do sada
100. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Kajmak, rakija, ajvar, sarma, čvarci i sl.

    29 29.00%
  • Exit festival

    22 22.00%
  • Emir Kusturica

    7 7.00%
  • Suđenja u Hagu i ratovi

    10 10.00%
  • Vlade Divac

    4 4.00%
  • Slobodan Milošević

    10 10.00%
  • Guča

    4 4.00%
  • nešto sasvim osmo

    14 14.00%
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 66
  1. #1

    Najpoznatiji srpski brend

    Anketa se odnosi na pitanje - šta je po vama, najpoznatiji srpski brend (ne volEm ovu reč)?

    ... a možemo da diskutujemo i o tome - šta mislite, šta je strancu prva asocijacija na pojam "Srbija"?

    Kad ćemo i kako u svet?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Glasao sam za Hag i ratove. Tuzno, ali istinito. Umesto da nam brend (i ja mrzim tu rec) budu rakija, rostilj, sportisti, Tesla itd. verujem da vecini stranaca, koji su culi za Srbiju, pri pomenu iste, prvo na pamet padne pokojni Sloba i vesti koje slusaju na CNN-u, BBC-u i ostalim "objektivnim" TV stanicama. Tuzno je sto nas i sada, u cvetu demokratije, gledaju kao ljudozdere. Mada, to bi najbolje bilo pitati strance na forumu? Alo strendzeri, jel vas ima?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #3

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Nisam stranger ali mogu da kazem da sam pricala skoro sa nekim francuzima i pitam ih ja sta znate o Srbiji tj sta ste culi o ovoj zemlji pre nego ste dosli ovde.
    I naravno obojica u glas kazu Milosevic.
    Tuzno ali istinito.

  4. #4

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Ja glasah srcem i nekako prizeljkujem da su nam sve ove nase djakonije najbolji brend... no medjutim jos uvijek nisu.
    Mada iskreno pri samoj rijeci Srbija mnogi su me gledali blijedo, u fazonu gdje je to. Mada kako sam u USAu i ne cudi ovi neznaju cestito sta im se nalazi na zapadnoj obali a da ne pricamo o ostatku svijeta. E onda jednom prilikom odem kod nekog dermatologa. I odma prvo i redovno pitanje kad mi cuju naglasak je odakle sam. Ja kad sma rekao da sam iz bivse Yuge, jer svi su culi za nju, covjek se odusevio. E kao bio je on par puta na odmoru u Jugoslaviji i pomenuo mi kako je jedne zime bio, e sad po mojoj procjeni, Kopaoniku. I odusevljeno je pricao upravo o sljivovici, kuvanom vinu, kajmaku i sl. E samo da ih je vise ko sto je on. No radimo na tome. Mene ko je upoznao malo bolje, mislim da mu je Srbija jedna od potencijalnih destinacija za posjetu. Napricao sam im hvalospjeva i hvalospjeva o nasoj divnoj zemlji. I tako jedan po jedan izgradit cemo mi sebi bolje brendove
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    U redu Hag, sljivovica i ostali mezetluci, ali meni se cini da strancima prvo na pamet padnu Kusta i Divac. Malo starijoj gardi Tesla ( jerbo njemu fala sto nismo u mraku) . A sto se tice Milosevica, e pa po tome ce nas tek pamtiti. Nazalost.
    "Bupu pi du pu !"

  6. #6

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Ukoliko govorimo o nacionalnom proizvodu kao brendu onda je to slivovich.Sve svetske pijandure,a hvala bogu ima ih mnogo,na samo pominjanje rakije,nabace osmeh na lice Rakija je poznata iz jednog jedinog razloga sto prvo upoznavanje sa kulturom neke nacije ljudi ostvaruju preko psovki i nacionalnog pica,tako da svi znaju sta je sljivovica i kako da opsuju majku na cistom Srpskom.Na nasu veliku zalost u svetu smo poznati po CNN-ovom vidjenju stvarnosti,poznati smo kao dobri kosarkasi i kao zemlja koja je preplacena na ratne vaucere
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  7. #7

    11 Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    mozda je malo subjektivno, a mozda i nije, zavisi u kojem se dijelu svijeta ljudi nalaze. imam srece da poznajem jednog turcina i jednog afrikanca. za afrikance, tito je jos uvijek broj 1, cak i pojma nemaju da se zemlja raspala i prilicno smo tamo visoko kotirani. a turci otkidaju za rakijom, kusturicom, divcem, teslom i azrom - vjerovali ili ne.

  8. #8

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Ajvar i Sljivovica na medjunarodnoj listi nacionalnih proizvoda ne pripadaju Srbiji !
    Ajvar je registrovan kao Makedonski nacionalni proizvod a Sljivovica kao Slovenacki !
    U prevodu, Srbija nema prava da proizvodi i prodaje Sljivku van svojih granica sto iz komercijalnog aspekta znaci da Slovenci (vlasnici licence) imaju pravo na zabranu pomenutog proizvoda ako nije od njih odobreno.
    Za jedno 10 godina Slovenija ce biti asocirana sa Sljivovicom, ima tu jos proizvoda koji su "ukradeni" ali o tom po tom.

  9. #9

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Citat Sremac kaže:
    Ajvar je registrovan kao Makedonski nacionalni proizvod a Sljivovica kao Slovenacki !
    Mozda se varam, ali Sljivovica je odavno licencirana kao nemacki brend.

  10. #10

    02 Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Sto se tice Amerike mislim da je tu Nikola Tesla pa evo sada Institut of Electronics of USA spremaju veliki projekat 150 godina od rodjenja Nikole Tesle
    The Man or Genius , u Kanadi The Year of Nikola Tesla definitivno Nikola Tesla
    posle njega su Vlade Divac i Emir Kusturica na ovom kontinentu.

  11. #11

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Kada strancu pomenete rec "Srbija",asocijacija bi trebala biti nasa rakija "sljivovica" po kojoj smo u svetu jedinstveni i prepoznatljivi kao i nase gostoprimstvo za koje oni koji su bili u Srbiji kazu "da tako srdacno nisu docekani ni u jednoj zemlji" iako su proputovali Planetu!
    Nasa neprikosnovena osobina "terati inat" im je pojam koji nikako da protumace mada ih i on previse asocira na nas iako ga nerazumeju-osecaju ga na svojoj kozi.
    Na nasu zalost,stepen krivice za to je negde na sredini poput istine,asociramo ih na toliko ruznih stvari da bi njihovim nabrajanjem nastao roman!!!

    Sto se tice drugog pitanja,ulazak u Evropu i Svet - postavljam sebi a i drugima pitanje:na kojoj se to Planeti nalazi teritorija "republike"/drzave Srbije ? ? ?

  12. #12

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Citat LadyS kaže:
    Mozda se varam, ali Sljivovica je odavno licencirana kao nemacki brend.
    Jeste LadyS, ali je registrovana kao Sliwowitz i to delel sa Ceskom, navodno nasa Sljivka je po mnogo cemu drugacija, samom procesu proizvodnje, vrsti sljiva, plodnosti zemlje .....itd.
    Slovenci sa registrovali Sljivovicu sa Balkana kao svoju koja je sama po sebi unikatna u odnose na druge, samo mi se cini da bas geografski ne pripada "maticnoj" zemlji !!

  13. #13

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Prvo, meni se svidja rec brend, nesam pito strance, al znam da trenutno mora biti da je najpoznatiji Srbin, najveci bludnik grada Cikaga Dzordz. Zasto Dzorz? Zato Dzordz? Sta rade policajci? Jure Dzordza.
    A, bole njega- 160.000 policajaca jure Dzordza, po ulicama grada Cikaga, Dzordz moze da udje u sred bela dana u biblioteku, sedne naruci, pojede popije.
    Drugo, dok 250.000 policajaca juri Dzordza, Hrvati prisvajaju Teslu.
    Trece, nema treceg, dok se neresi prvo.
    "Ili ce mi zivot biti cvece,
    Ili tebe vise biti nece"

  14. #14

    02 Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Ja hrvati prisvajaju Teslu zato sto je rodjen u Hrvatskoj ali kad je bio rat nisu marilli da mu sravne rodno selo ,pravoslavnu crkvu i skolu gde je pohadjao , medjutim sada kada treba da se obelezava 150 godina rodjnja ovog svetskog naucnika sada ga opet svojtaju da bih dobili neki point u svetu ali na zapadu se tretira kao Srbin zajedno sa Pupinom.Tako da je Tesla najveci brend sto momentalno imamo a i treba da se ponosimo sa njime ...

  15. #15

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Pre svega nas znaju po Tesli,ali kako se kaze:"Dobar glas se daleko cuje,a GORI jos dalje!",tako da vecina zna po Milosevicu i sudjenju u Hagu nego po bilo cemu drugome(NAZALOST ).Mnogi ni ne znaju gde je Srbija,ali se uvek u stranim filmovima spominju "srpski teroristi" kao da smo najveci olos na svetu,sto nismo...

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto kupujete brend?
    Autor tozans u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 15.04.2015, 18:06
  2. Poslednji srpski car
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.10.2011, 11:02
  3. Šljivovica zvanični nacionalni brend
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •