U Srbiji najviše Nikola i Milica
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    U Srbiji najviše Nikola i Milica

    Nikola i Milica su najčešća imena koja proteklih godina dobijaju deca u Srbiji, pokazalo je istraživanje Tanjuga.
    Neuobičajena imena češće se daju devojčicama, pa su poslednjih godina u prvi plan izbila kraća ženska imena od tri-četiri slova - Anja, Jana, Lena, Tara, Iva, dok se dečacima pretežno daju starija, tradicionalna imena.
    U opštini Savski venac, u kojoj je prošle godine rodjeno najviše beba - 13.887, 353 devojčice dobile su ime Milica, a zatim slede imena Andjela, Jovana, Teodora, Katarina, Ana, Marija, Sara, Anja, Jana i Iva.
    Kako navode u matičnoj službi te opštine, pre dvadesetak godina ime Jelena je godinama držalo ubedljivo prvo mesto, dok je sada tek na 15. mestu.
    Ime Nikola u toj opštini dobilo je prošle godine 400 dečaka, a po učestalosti slede Luka, Marko, Aleksa, Lazar, Stefan, Aleksandar, Filip, Jovan i Nemanja.
    Koja se imena najčešće daju zavisi i od perioda u godini, pa tako deca rodjena u decembru i januaru često dobijaju imena svetaca koji se slave u tim mesecima ili ona izvedena od imena svetaca, kao što su Nikola, Nikolija, Nikolina, Jovan, Jovana, Stefan...
    U opštini Zvezdara, u kojoj je prošle godine rodjeno oko 3.000 beba, navode da kod dečaka poslednjih godina preovladjuju tradicionalna imena, ali da ima "iznenadjujuće mnogo Borisa", dok se devojčicama daju kraća imena nego ranije, a sve manje njih dobija ime Anastasija koje je pre nekoliko godina bilo veoma moderno.
    Neobična imena najčešća su kod pripadnika romske nacionalnosti iako se svi slažu da je vreme Kasandre, imena za koje su se roditelji često odlučivali u periodu emitovanja istoimene latinoameričke sapunice, prošlo.
    U niškoj opštini prošle godine zabeležen je sličan slučaj kada su roditelji došli sa zahtevom da se njihov novorodjeni sin nazove po brazilskom fudbaleru Ronaldu, a matičari su ranijih godina upisivali i imena kao što su Tarzan, Vinetu, Rambo i Šerif.
    Medju retkim imenima koja su nadevana deci u Nišu su Gala, Nora, Srna, Peko, Iskra, Raduša, Vukale, Ines, dok su najčešća imena za dečake Mateja, Matija, Andrija, Ognjen, Marko, a za devojčice, Andjelina, Andjela, Teodora, Jana, Janja, Elena, Helena, Dunja, Sara.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    05 Odgovor: U Srbiji najviše Nikola i Milica

    Najgluplja imena!!! Nikad ta imena ne bih dala svojoj deci. Pogotovo Milica. VELIKO Sorry svim ljudima koji se zovu Milica ili Nikola!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: U Srbiji najviše Nikola i Milica

    A ja bila ubedjena da Marko ima prvo mesto Imam brata Marka, kuma Marka, rodjaka Marka, dva druga Marka...
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: U Srbiji najviše Nikola i Milica

    A nema ni Ivane... Pa, samo u mojoj generaciji u osnovnoj skoli ih je bilo sedam u pet odeljenja...

    Ja sam oduvek htela da se moja cerka zove Milica...
      Vrh

Slične teme

  1. Šta vas najviše nervira kod žena?
    Autor Lady S u forumu Muška kafana
    Odgovora: 402
    Poslednja poruka: 15.12.2016, 15:04
  2. Nikola Tesla - Gospodar munja
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 12:53
  3. Nikola Vujčić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2013, 22:33
  4. Milica Stojadinović Srpkinja
    Autor čista iluzija u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.02.2013, 18:45
  5. Nikola Tesla
    Autor Goga u forumu Nauka
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 18.08.2011, 11:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •