Crna Gora - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 62

Tema: Crna Gora

  1. #31

    Odgovor: Crna Gora

    kad sam bio pre 5 godina u sutomoru na jedno 3,4 mesta su ispushatli fekalije iz kanalizacije u vodutako da me crna gora nece videti ni u bliskoj a ni u dalekoj buducnosti
    pre bih ishao na more u grchku ili tursku gde je sve ok a cene aranzhmana iste kao u milovom montenegru

    molio bih da se ovo omalazhavanje sagovornika sankcionishe

    da dodam krajnje neljubazne osoblje
    Poruku je izmenio maksimilijan, 06.07.2009 u 21:31

  2. #32

    Odgovor: Crna Gora

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    tako da...forumasi moji dragi..more u cg je prelipjepo..cisto ...i restorani nisu skupi....ni splendid nije tooliko skup..nas 4 recimo 3 koka kole i piwo 12 eura...mislim to nije skupo..ipak je to splendid...znaci,slobodno u crnoj gori..ne slusajte zle komentare
    Mene si ubedio..
    Tako da.. crnogorci moji dragi, stizu vojvodzani za koji dan..

    P. S. E, mojne dodzem dole da nema Sandre Afrike i Qrsadzija..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #33

    Odgovor: Crna Gora

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Mene si ubedio..
    Tako da.. crnogorci moji dragi, stizu vojvodzani za koji dan..

    P. S. E, mojne dodzem dole da nema Sandre Afrike i Qrsadzija..
    ma bices dochekana kao knjeginja u owom nashem 'edemskom wrtu'()

  4. #34

    Odgovor: Crna Gora

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ....ni splendid nije tooliko skup..nas 4 recimo 3 koka kole i piwo 12 eura...
    mislim to nije skupo..ipak je to splendid...
    nemo' zaEbavat' ... InDEED ... pojeftiniJo SplenDEED ?!
    saČu odma' skoknem na jednu 'ladnu pivCHugu


    ___________________________

    Elem ... Crna Gora

    CRNA GORA

    VODOM GORSKOM HVATANE U GRSTI

    ŽURILI SU USTA DA OKVASE

    ŠTEĐELI SU VODU CRNOGORCI,

    DA SE ŽIVOT DO TRIDESTE SPASE.


    JER UMRJETI PRAVILO JE BILO

    OD KURŠUMA I MAČA LJUTOGA,

    I UNIJET SOBOME U GROBNICU

    BAREM DVA-TRI VRAGA NEČASNOGA.

    DOK SE OROZ PUŠCI NE ISTROŠI

    GAĐALI SU S KONJA I S KOLJENA,

    ZAROBIT SE DAVALI NIJESU,

    U LANCIMA CRNOGORCA NEMA.



    A ŽIVJET SU ŽELJELI DO STOTE,

    TAJ ŽEDNI VIJEK PUN JEZE I STRAVE,

    U KRAJU BOGATOM NEBOM I GORAMA

    I SA MORA DOSTA – PREKO GLAVE.

    ŠESTO HILJADA JEDNAKIH PORCIJA

    VODE ŽIVE U JEDNOJ GRSTI, SVETE…

    ŽIVOVALI TAKO CRNOGORCI

    SVOJ DUG VIJEK –JEDVA DO TRIDESETE


    ŽENE SU IM VODOM NAZDRAVLJALE

    SKRIVAJUĆI ĐECU PO GORAMA

    DO TRENUTKA KAD SAMA UZMOGNU

    ČVRSTO DRŽAT PUŠKU U RUKAMA

    CRNINU SU OGRTALE MIRNO

    I TIHO SU GASILE OGNJIŠTA

    LILE SUZE ĆUTEĆI – U TRAVU

    SAMO KRVNIK DA NE ČUJE NISTA


    CRNJELE SU OD JADA I TUGE,

    KO OD MRAZA PLODORODNE NJIVE,

    SA NJIMA SU CRNJELE I GORE,

    I U GAR SE PRETVARALE ŽIVE


    BILA JE TO ŽALOST PREGOLEMA

    I U SRCU SAGORIJEVANJE,

    PROTEST GORA I LJUDSKOG OTPORA

    I U BUNTU SAMOSPALJIVANJE


    PET VJEKOVA KAO BOŽJE KAZNE,

    SIN JE GLAVOM ZAMJENJIVO OCA,

    PLAMTJELE SU GORE OD POŽARA,

    I SA NJIMA CRNOGORSKA SRCA.


    PROLAZILI CARI I DVORJANI,

    SMRT U BOJU VRHUNAC JE ČASTI,

    BJEŠE ONO CRNOGORAC PRAVI

    KOJI USPJE DO TRIDESTE PASTI.


    MALO MI JE JEDNOGA ROĐENJA,

    RASTAO BIH IZ DVA KORJENA,

    ŽALIM STO MI C R N A G O R A

    NIJE MOJA D R U G A DOMOVINA


    Ovo reka' Vladimir Semjonovič Visocki

    čuj reka' ... napis'o pJesmu.



    eto tako ... malo smo se (radi ravnoteže i) pohvalili



    ____________________________




    U Crnoj Gori nema sredine.

    Kakvi su ljudi takva je i ona.
    Sva satkana od krajnosti:
    Ili je previše pitomo ili je previše divlje
    Ili je previše toplo ili je previše hladno
    Ili je previše lepo ili je previše ružno
    Ili je previše dobro ili je previše loše
    Ili je previše pošteno ili je previše pokvareno
    Ili je previše hrabro ili je previše ljizga
    ili je previše zdravo ili je previše bolesno
    Ili je previše časno ili je previše nečasno
    Ili je previše jeftino ili je previše skupo
    Ili je previše ljubazno ili je previše neljubazno
    .....
    Ili se takva najvišeVOLI ... ili se takva najvišeMRZI !



    Ja sam u ovoj prvoj grupi ...
    i znam joj svaki ćošak ... i vidim joj sve mane ... i vidim sve šta nije dobro i ne valja ... i šta bi moglo bolje
    i znam da često umem i sama na nju da pobesnim, da mi dušu moju uze

    i opet je volim !


    ah da ... odem ja i na druga mora ... ali ni nju (godišnje bar triPut) ne promašim.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 16.07.2009 u 01:05 Razlog: đe zaboravi' pitomost ... najvažniju stvar :LOL:

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #35

    Odgovor: Crna Gora

    Jednom bio u Crnu Goru...
    Fala lijepo, ne bi` vise...

  6. #36

    Odgovor: Crna Gora

    glishoo 'postojace Crna Gora dok je Lovcena nad nama,dok je mora pored Bara i Kotora,dok je sunca i dok je Grahowca' by Slawko Perowic

  7. #37

    Odgovor: Crna Gora

    Kad kreneš u Crnu Goru, očekuj da tamo Crnu Goru i nadješ, pa se nećeš razočarati!

    A o (komparativnim i apsolutnim) manama Crne Gore kao turističke destnicaije piše i priča se već više decenija. Sumnjam da je bilo ko tamo otišao a da manje ili više nije čuo o tim manama. I kad, i pored toga odete, šta drugo reći nego da ste na to i računali, da ste prihvatili da ćete naći to što ste našli.

    Ja lično, npr. sa konobarima uopšte nemam loša iskustva. Ne očekujem od njih servilnost; ne odnosim se prema njima kao da sam ono što nisam. Možda u njihovom nastupu ima često više familijarnosti nego što nam prija (što često poistovećujemo sa nekulturom a ne opšteprihvaćenim načinom komuniciranja u CG), ali i to lakše podnosim nego ljigavu servilnost.

    BTW: imete li u vidu da je u sezoni dobar deo ugostiteljskog osoblja strana radna snaga - uglavnom iz Srbije.

    A lepih primera ima često više nego što vidimo. Da li vam se nekada dogodilo da negde pitate za put, npr. pa da vas ni ne udostoje odgovora? Evo jednog malog dogadja od pre dve godine: zabasali smo u Cetinju jer su u bili radovi u ulici koja vodi na put prema Lovćenu. Zapitali smo prolaznika i on je počeo da objašnjava, pa odjednom, maltene na silu, sede u kola da nas izvede iz grada. A nije dozvolio da ga vratimo iako je očigledno išao u suprotnom smeru kad smo ga zaustavili.

    Možda najviše kritike proističe (iako toga nismo ni svesni) što je tamo manje-više isto kao kod nas.

  8. #38

    Odgovor: Crna Gora



    Pamela Anderson owih dana bila u Crnoj Gori...i njen sledeci dolazak se ochekuje u awgustu ..posto je ugoworila kupowinu jedne wile,kod Herceg Nowog,sklopljen sporazum ssa Atlas grupom u wezi zajednickog poslowanja,planira da i da ziwi tu...ali jedno mi nije jasno,da li je zaista bankrotirala,da li ziwi u prikolici kako mediji lansiraju,da je ustwari zaista laz kad pamela kaze da woli prikolicu i da zato je na swom ranchu dok se njena wila renowira..i to kaaze 'luksuzna prikolica'.mislim 'pamelice bree'da li je karticom pomogla djecu u BijelU... sta se krije iza swega toga...nego to je wec za drugu temu

  9. #39

    Odgovor: Crna Gora

    Godinama vec letujem u Crnoj Gori.
    Jos dok sam bila dete, moji roditelji su nas vodili na Jaz, jednu od najdivnijih plaza
    na primorju.
    Posle sam ja samo nastavila, ovu tradiciju
    Ove godine, posle dugo razmisljanja, prvi put necu letovati u Jazu,jer je nekako preko noci postao mnogo bRe popularan i ukrali su mu onaj njegov mir i ususkanost po kojoj je bio prepoznatljiv.

    Ove godine, moj izbor je pao na Budvu more stizem

  10. #40

    Odgovor: Crna Gora

    E, jos cca 4 dana i ete me...mada ja (licno) more dozivljavam kao robiju (nevezano da li je to CG ili Azurna obala)...
    ...nadam se samo da cu ove godine izbeci Ramba i (nezaobilazno) bocanje s' njim

    p.s. uvek ga pobedim
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #41

    Odgovor: Crna Gora

    Nesha je sve lepo opisao i sa svim se slazem, a i slike imam kompleks da okacim na temi na kojoj je on kacio svoje.. To je onaj osecaj ko kad vozis, a pored tebe sedi Shumaher..

    Da dodam.. Vecina ponuda po restoranima, 'fakultativnim' obilascima manastira Ostrog, voznje brodovima itd su na ruskom i do kraja mi je ostalo nejasno da li su Rusi pokupovali bas sve birtije, autobuse i brodove pa oni nude ili se ondashnje kafedzije obracaju iskljucivo ruskom gostu?!
    Nista srpski, nista crnogorski, nista engleski..

    To mi je prvi utisak.. Jer prvi kontakt sa moretom navede me na misao "daj da se rucha".. Voda nece da pobegne..

    Ipak smo se snasli, svi su ljubazni.. Pocev od pumpadzija gde smo tocili gorivo, konobara, stanodavaca, momaka sto bodu suncobrane i tako daljshe..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #42

    Odgovor: Crna Gora

    kazem ja wama ljudi, 'edemski wrt' u crnoj gori..mojih 15 dana owe godine su bili sramota mocni,zbog swega zalim samo sto ih nece bit wishe,mnoogo wise..kao recimo prosle godine owih dana cu u Herceg Nowi ,na 'zawrsni udarac' owe godine..zbog nekih drugih problema,nesrecnih problema,ipak sam ostao zeljan duuuuuzeg borawka....jer neke stwari su ipak bile preCHe od 'edemskog wrta'...

  13. #43

    Odgovor: Crna Gora

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    ... a i slike imam kompleks da okacim na temi na kojoj je on kacio svoje...
    Takav se kompleks ne uvažava!

    Od mene se ne može tražiti da kvalifikovano govorim o istoriji, umetnosti, jeziku ... ali se zato od mene očekuje da (bar) korektne fotografije stavljam.

    Prema tome - slike na sunce!

  14. #44

    Odgovor: Crna Gora

    Drobni pijesak je moja omiljena plazha
    dodjem uvek brodicem i slatko se iskupam
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #45

    Odgovor: Crna Gora

    Bejah se zarekla da neću više kročiti u Crnu Goru, ali šta ti je život... Ovog leta (tako da može da se nazove i letovanjem) provela sam 3 dana na Durmitoru. Za one koji vole planinu - mnooogo dobro... Nema neljubaznog osoblja iz prostog razloga što nema osoblja. , nije skupo opet iz prostog razloga što platite samo noćenje (nekih 5-8 evra, ova viša cena uključuje i jedan obrok), hranu možete za još jedan obrok nabrati sami ako se malo potrudite (vrganja i lisičarki ima koliko hoćete), špartate po vrhovima po ceo dan i kupate se u jezerima na 2000 metara... mmm...



Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:17
  2. Crna gora priznala Kosovo ???
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 09:12
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •