Crna Gora - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 62 od ukupno 62

Tema: Crna Gora

  1. #61

    Odgovor: Crna Gora

    Destinacije Valensija i Majorka.



    To rano jutro stigao sam prvo u Portugal - Lisabon i pravo da kazem pojma nisam imao kako da ispunim ulazni list u Evropu i jos sam imao 15 minuta do sledeceg leta koji me je vodio za Valensiju.
    Pa po nasem lepom obicaju umesto da cekam na kilometarskom redu za Non EU citizens ja lepo odem pravo na EU citizens shalter i lepo se obratim sluzbeniku i kazem mu kakav je problem.
    Na moje divno cudo ( jel bi mi u mojoj zemlji sigurno rekli da se vratim na pocetak linije i da to njih ne zanima) sluzbenik je ispunio sve informacije na ulaznoj listi zatim javio sluzbenici Spanske avio kompanije da dodje i da me preuzme i odveze malim kartingom pravo do aviona koji me je cekao na pocetku piste.
    Zacudjen?
    Bio sam bez texta.
    U avionu koji ima mozda 20 tak mesta jedna devojcica i ja jedini putnici za Valensiju.
    Neko zimsko doba Januar ili Februar u Nju Jorku odakle sam dosao totalni kijamet.
    Ali ovde malo je hladno ali ipak cisto vreme bez oblaka.
    Razgovaram sa stjuardesom i pitam je da li ce mi trebati jakna za Valensiju a ona se smeje i kaze cekaj da vidis.
    E dodjemo do Valensije i shok (btw ja sam strastveni pushac i no smoking na aerodromu mi je smrtna kazna posebno kad cekam neki povezujuci let po 3 sata)
    Covek izlazi iz aviona do nas i momentalno pali ciaretu u gangveju koji povezuje avion sa zgradom?
    Onako neverujuci gledam okolo ocekujuci jedno 3 policajca koja skacu na njega i istivremeno mu pisu 3 kaznene prijave ali nista se ne dogadja.
    Ok odlucio sam da budem pristojan i da prodjem kroz kontrolu (pasoska ne postoji posto sam usao iz Portugala) pa tek onda da se nalijem Esspressa i cigara posto Deli kafu u Nju jorku ne mogu da smislim.
    E tu na aerodromu sam sacekao neke prijatelje iz Rima pa polako sa njima u obilazak Valensije.
    Meni licno se mnogo svidela Valensija, ima neku zimsku klimu kao u Dubrovniku, duga koshulja perko dana mozda dzemper uvece.
    Tu smo ostali dva dana u razgledanju grada gde istorijski grad moze mnogo da ponudi da se vidi i nauci o njemu (nije kao Americki instant gradovi).
    Restorana i kafica na svakom uglu imaju svoje baste i dosta ih je vrhunskih.
    Vecerali smo u Argentinskom restoranu "le Noblo Gaucho" i tu moram da naglasim da su jako slicni nama od sve 'tice oni najvise vole da jedu prasice.
    Elem u centru Valensije u to vreme su gradili neku gradjevinu koja je pomalo licila na operu is Sidneja. Kako opisati zgradu koja ima vise zaobljenih linija na zidovima i krovu?
    Pa ni Gugenhajm muzej u Nju Jorku se ne moze uporediti sa velicinom i arhitektonskom invovativnoscu ove zgrade.
    Definitivno Nova Valensijanska opera mislio sam u to vreme, tu su pale opklade sta ta nova zgrada moze da bude a jedno cetiri godine posle ove posete video sam emisiju i u emisiji istu zgradu koja je inace naj veci podmorski zoloski vrt u Evropi.

    Elem nekako smo tih dana posecivali jahting klubove i odlucimo se da se zaputiomo u pravcu Majorke.

    Majorka je u sastavu balearskih ostrva cine je Majorka Menorka i Ibiza,
    Na ovij trecoj nisam imao sta da trazim posto je to bogatunsko ostrvo.
    Inace glavno ostrvo Je Majorka sa aerodromom fudbalskim stadionom istoimene Majorke.
    Mi smo se smestili u Santa Ponci mestu udaljenom od Palma de Majorke jedno 45 minuta kolma.
    Koliko su svi Jadranski primorski gradovi isti takva je i majorka iako nije u Jadranu.
    Visoke kule i bedemi starog grada sa uskim ulicama i kamenim kucama u kojima su umesto podruma i prvog sprata sada kafici i restorani.
    Palma lezi u relativnoj ravnici pa je oko nje normalno iznikao grad.

    Santa Ponca je skoro kao vikendasko naselje gde monogi mestani poseduju hotele ili kuce koje izdaju.
    Cene za nocenje su bile smesne a avio karte sa low cost carrierima su bile od Mancestera od Palma de Majorke 39 Evra u to vreme sto je bilo smesno.
    Koliko su cene avo transporta smesne govori i podatak da na svakom cosku postoji Irish pub koji radi cele godine sa ircima koji rade u njemu.
    Malene prodavnicice i suvenir radnjice uglavnom drze engleskinje verovatno zbog jezike posto sam stvarno imao problema da nadje Spanca koji govori Engleski.
    Tako da sam uglavnom pratio ove moje Italijane koji kazu da su Spanci Talijani sa govornom manom haha tu se ja prisetim Makedonaca.
    Elem Posto je ovo bio neki radni odmor gde smo trebali da ocitamo neke podatke ( a mi bistro poneli jamo Jedan software kljuc).
    Mi odlucimo da jedan covek sa tim kljucem ide na akviziciju preko dana a jedan da ceka u svojoj sobi i odradi procesovanje podataka preko noci.
    I naravno mene ubode nocna smena.
    Jaoj oci da ti ispadnu oko 3 ujutro ma da zaspem za onim kompjuterom tako da odlucim da odem u hotelski bazen odradim 2 kruga i razbudim se.

    E sad po zavrsetku mog nocnog kupanja prilazi mi dezurni hotela u jedno 3 i 30 ujutru i ljubazno me pita na savrsenom Engleskom.
    Gospodine da li ste gladni? I da li bi zeleli da da vam napravim nekoliko sendvica i da vam donesem casu djusa.
    Tu sam stao kao skamenjen prvo sto mi je palo na pamet je moja draga Cran Gora.
    Zamisli da nekog na recepciji probudis u 3 ujutro i da mu trazis nesto za posesti pa cini mi se da bi te oterao u 3 .........
    Eto to govori da je gost BOG u hotelu sta platis cini mi se dobije i vise.
    Dosta za veceras.

  2. #62

    Odgovor: Kotor

    Dragi moji,drage moje..ako nije kasno evo jednog obavjestenja:

    INTERNACIONALNI KARNEVAL U KOTORU
    Autor Radio Kotor
    03.08.2010



    U Kotoru će od 5. do 7.avgusta biti održan deveti Internacionalni ljetnji karneval.
    Programom je predviđena „Ribarska fešta“, koja će u četvrtak 5.avgusta biti održana na muljanskoj rivi u 21 i 30.
    Dan kasnije, na glavnom gradskom trgu od 20 i 30 nastupiće dječji zabavljač Šanta Panta.
    U 21 sat počinje program „Najmaškaraniji grade“, u okviru kojeg će se, uz muziku kotorske grupe Tri kvarta, predstaviti karnevalske grupe, a biće priređen i muzički hepening.
    Iste večeri od 21 sat i 30 minuta, na prčanjskoj rivi, biće održana Fešta od mušulja.
    A sad najvaznije...
    Internacionalni ljetnji karneval završava se u subotu 7.avgusta programom „Karnevalska noć“.

    Maskirane grupe, glavnom gradskom saobraćajnicom, od otvorenog bazena prema Gurdiću, krenuće u 21 sat.
    Goste će na Glavnom gradskom trgu zabavljati kotorski sastav „Tri kvarta“ i „Trio gušti“.

    Evo nekoliko slicica sa predhodnog karnevala:







    Poruka: na more dodjite ,nema gusara...

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:17
  2. Crna gora priznala Kosovo ???
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 09:12
  3. I Crna Gora polako u Evropi
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.10.2007, 19:37
  4. Crna haljina
    Autor Ljiljaa u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2007, 22:14
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •