Uveden porez na roštiljanje!
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Uveden porez na roštiljanje!

    Stanovnici belgijske pokrajine Valonije, prema odluci njihove vlade, plaćaće porez na - roštiljanje!

    Tako će, od juna ove godine, porodice koje žele da se počaste obrokom s roštilja, svaki put morati da izdvoje 20 evra.

    Prema podacima stručnjaka, tokom roštiljanja se oslobodi oko 100 grama ugljen - dioksida, najodgovornijeg za globalno zagrevanje. Doslednost u sprovodjenju ove odluke valonska vlada će osigurati helikopterskim nadzorom.

    Naime, helikopteri će biti opremljeni termalnim senzorima koji će, zbog svoje osetljivosti na toplotu, lako uočiti potencijalne prekršioce. Ovu pomalo čudnu odluku, valonska vlada je donela u okviru pokušaja uvodjenja kontrole širenja ugljen - dioksida.


    MTS-Mondo
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    e sad sam sretna što živim u srbiji
    malo mi je čudno da je roštiljanje štetnije od izduvnih gasova i neznamtinijačega sve ne...bilo bi lijepo kad bi tih 20 EU uložili u ekologiju...
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    ...koliko bi tek para naša država zaradila za vreme prvomajskih praznika?
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    Ma gluposti...prvo ti ne daju svuda da rostiljas...i ajde to mi je ok...a sad da im placas i porez...e stvarno cisto uzimanje para
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    ...koliko bi tek para naša država zaradila za vreme prvomajskih praznika?
    Ne bi me čudilo da nekome padne na pamet da uvede i kod nas ovako nešto dok su nam sa druge strane divlje deponije na svakom koraku
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    Evo ja sam danaz zagadio vazduha bar za 40 eura ko ne i vishe .. Najvolijem parchiche od vrata onako prosharano i piletji bataci ...

    Da je danas proleteo helihopter iznad Belegisha ja mislim da bi se raspao ... ako nije danas pushteno u vazduh samo odande ugljendioksida koliko iz TE Obrenovac u grejnoj sezoni nishta nismo uradili... Ozonska rupa je povechana za par kilometara, a nivo mora je usled otopljavanja porastao za nekoliko centimetara... A sve zbog jednog vikend naselja pored sela u Sremu (Jel to Srem josh uvek?)...

    Zamishljam sledechu situaciju... Leti helihopter sa poreznicima, i nakon preleta preko njiva (koje srechom ne pali niko s prolecha) nailazi na Belegish..

    Poreznik1 (zabezeknuto): - Imamo ochitavanja na IC senzoru...

    Poreznik2: - Shta kaze senzor? Jel veliki roshtilj, il je neko samo malo bacio kobasice na zzicu?

    Poreznik1(uplasheno):-Mmmm..mislim..da bi bilo bolje da pogledate.....

    Poreznik2(trepchuchi):- ... NEverovatno..selo... a ic ochitava da je ispod nas vulkan...ili shumski pozzar......

    Pilot:- ... Gospodine!.. Bolje da krenemo nazad, motor pochinje da se gushi zbog vishka ugljendioksida...

    A onda slika iz zgrade kontrole leta. Kontrolori u centrali napregnuto slushaju izveshtaj pilota sa terena..

    Kontrolor: -Let 21312 shta se deshava??

    Pilot unezverenim glasom, u pozadini se chuje glasni povici poreznika..: -Kontrola, helihopter gubi visinu ... motor se gushi ...... u kabini se oseti miris..

    Kontrolor: -Miris chega?!! Let 21312 molim vas izveshtaj! Kakav se miris osecha? Benzin? Paljevina??

    Pilot (sada verch glasom pomirenim sa sudbinom):- miris...... miris pechene slanine....(prekidaju ga urlici poreznika u agoniji) - Aaaaaahhhh slechi visheeeee.... gladni smo!!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    (prekidaju ga urlici poreznika u agoniji) - Aaaaaahhhh slechi visheeeee.... gladni smo!!

    aaaaaaaaaaa ovo ti je odlično )

    Ali zaista našli su razlog za oporezovanje. Mada sve mi se čini da eto i nama ovog zakona do 1. maja
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Mada sve mi se čini da eto i nama ovog zakona do 1. maja
    ..ma jezik pregrizo pa ja ću onda pola godine da radim samo za porez
      Vrh

  9. #9

    02 Odgovor: Uveden porez na roštiljanje!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    ...koliko bi tek para naša država zaradila za vreme prvomajskih praznika?
    Cude me da se ovi nasi nisu dosetili......ode moja plata...ako uvedu.. .
      Vrh

Slične teme

  1. Treba li i crkva da plaća porez?
    Autor Morpheus u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.11.2021, 12:08
  2. Porez za neudate i neoženjene
    Autor Meggy u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.09.2013, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •