Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 38
  1. #16

    Odgovor: Klima uređaji....

    Lave Neznam Da Li Si Dobio Odgovor Moram Da Zamenim Freon Jer Je Ispustio Na Ventilu Imam Samo R22 Pritisak Je 4.8 Bar Ili Isparenje +5

  2. #17

    Odgovor: Klima uređaji....

    Citat Zoran Hadzic kaže: Pogledaj poruku
    Lave Neznam Da Li Si Dobio Odgovor Moram Da Zamenim Freon Jer Je Ispustio Na Ventilu Imam Samo R22 Pritisak Je 4.8 Bar Ili Isparenje +5
    ...pa ubaci r407 freon...samo sto je kod njega preporučljivo da se ispusti sav pa ponovo uspe cela kolicina...

  3. #18

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    To lave
    Nisam znala da znas i ovo znanje( )-imam pitanja mali miliJon.
    'el moze?

  4. #19

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    To lave
    Nisam znala da znas i ovo znanje( )-imam pitanja mali miliJon.
    'el moze?
    ...kad sam majstor mnogih zanata......udri drino slobodno...

  5. #20

    Odgovor: Klima uređaji....

    Citat bmasha kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav. Ja sam iz Banja Luke i nov sam na forumu. Imam problem sa klimom. Uzasno smrdi. Vjerovatno zbog mnogo pusenja.Hocu da je sam ocistim, posto ovdje nema servisa koji se time bavi. Postoji li neko sredstvo do koga se lako dolazi i kako da ga koristim, detaljno ocistim unutrasnju jedinicu. Unaprijed sam jako, jako zahvalan
    E ajd se malo i ja ubacim....vidi smrad iz kliime se često javlja zbog ustajale vode, dakle, trba proveriti da kondenzovana voda pravilno otiče.... a što se tiče čišćenja unutrašnje jedinice, osim što opereš filtere (pod tušom) možeš i oprati isparivač sa blagim rastvorom hidrogena 2 - 3%.....
    ODLAZIM ZAUVEK
    ali vratiću se....

  6. #21

    Odgovor: Klima uređaji....

    Lave, shta mislish o mobilnim klima uredjajima?
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #22

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Imam Hausel-ovu klimu i voleo bih da je neko profesionalno ocisti i pregleda, ali nemam poverenja za servisere iz telefonoteke.

    Ako imas nekoga po preporuci javi.

    Hvala.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  8. #23

    Odgovor: Klima uređaji....

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    Lave, shta mislish o mobilnim klima uredjajima?
    ...shit...

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Imam Hausel-ovu klimu i voleo bih da je neko profesionalno ocisti i pregleda, ali nemam poverenja za servisere iz telefonoteke.

    Ako imas nekoga po preporuci javi.

    Hvala.
    ...jedino da mi se javiš na pp za detalje...

  9. #24

    Odgovor: Klima uređaji....

    Dobio sam diplomski rad sa temom servisiranje klima uredjaja.I pored godinu dana prakse i rada na terenu neznam kako da temu rezvucem na 5-6 stranica koliko je potrebmo da se napise. Molio bih da mi neko kaze odakle mogu da procitam o tome. Takodje moze neko dobre volje da mi napise nesto i posalje na e-mail.moram da uradim do 10.6.2008. i sve mi je dobrodoslo.

  10. #25

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Pozdrav iz Banja Luke!

    Ekipa, smrdi mi klima najstrasnije...
    Cistio sam je, znam sve o ciscenju, bla bla, ali zna li neko ovdje gdje da kupim o va mocna sredstve za ciscenje, tablete za drenaznu tavu, i tako to, u Banja Luci

  11. #26

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Citat bmasha kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav iz Banja Luke!

    Ekipa, smrdi mi klima najstrasnije...
    Cistio sam je, znam sve o ciscenju, bla bla, ali zna li neko ovdje gdje da kupim o va mocna sredstve za ciscenje, tablete za drenaznu tavu, i tako to, u Banja Luci
    ...ne vrede ti mocna sredstva jer odakle najvise smrdi (ventilator) ne moze se prici nikako osim ako se klima ne rastavi i detaljno ne pročisti...

  12. #27

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Serviseri klima-uređaja osnovali uniju
    Majstori čuvaju kupce od priučenih kolega

    Više od 40 gradskih servisera klima-uređaja osnovalo je udruženje i usaglasilo kodeks ponašanja kojeg će morati da se pridržava svako ko ima nameru da se bavi ovim poslom da bi se, kako navode, standardizovale cene, zaštitili kupci, sačuvale gradske fasade i konačno uveo red u postavljanje ovakvih uređaja u gradu.

    Novoosnovana Unija servisa klima uređaja Novi Sad okupila je majstore i vlasnike registrovanih zanatskih radnji koji imaju nameru da se, kako navode, ličnim primerom izbore sa sve većim brojem priučenih kolega koji rade na divlje i nanose ne samo štetu kupcima, nego i ruže zgrade i kuće. Predsednik Unije Ivan Siler, predstavlajući juče udruženje, rekao je da će ono garantovati potrošačima da će svi članovi pružiti maksimalna kvalitet u radu.
    - Kodeks, osim što podrazumeva da naši članovi neće raditi ispod minimalne cene od 6.000 dinara za ugradnju klima klasa devet i 12 ili 800 dinara za svaki dužni metar dodatnog kabla, predviđa i da serviseri kvalitetno ugrađuju i održavaju klime, daju besplatane savete o najpogodnijem mestu za postavljanje klima i načinu održavanja, te poštovanje prava na reklamaciju - kaže Siler.
    Njegov kolega Nenad Davidović dodaje da zbog raznih grešaka ljudi često njih zovu da ih isprave. Serviseri su rešeni i da kao udruženje, nakon što prođu letnje žege, u saradnji sa gradskim vlastima i Zavodom za zaštitu spomenika kulture reše i pitanje postavljanja klima na fasadama zgrada u zaštićenom centru.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  13. #28

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    ...evo malo ozbiljnijih klimatizacija... (krov jedne nove štamparije u novom sadu)...







    ...pravim majstorima ne treba udruženje da se zaštite od divljaka...

  14. #29

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    ...dom za učenike kikinda...




  15. #30

    04 Klima za grejanje

    Koristim Midea vertu klimu MSV1-12HR-QB8F. Ova klima može da se koristi i za grejanje, ali nema u sebi inverter. Dozvoljni donji raspon za grejanje je -7C.
    Koristim je za grejanje od početka grejne sezone, ali me plaši kako će se pokazati na nižim temperaturama od -7C. Po forumima sam pročitao da ljudi koriste i klime koje nisu inverter kako bi grejali prostorije i na veoma niskim temperaturama.

    Zanima me koji je najefektivniji način da sprečim moguće komplikacije u radu uređaja na niskim temperaturama. Vidim da je jedan od načina izbegavanje gašenja na niskim temperaturama kako ne bi došlo do zamrzavanja ulja (da li to podrazumeva da kada je jednom upalim, stavim na režim jakog grejanja kako se sama ne bi gasila kada dostigne unutrašnju temperature tj. kako bi duže bila u aktivnom modu ili je dovoljno da bude uključena na nekom optimumu zagrejavanja i da joj češće gašenje prilikom dostizanja sobne temperature neće poremetiti rad tako da će se ulje zamrznuti).

    Pročitao sam da postoje takva ulja čije su karakteristike da se ne mogu zamrznuti čak i na temperaturama do -40 C. Da li ove vertu imaju takvo ulje, ako ne, da li bi bilo poželjno i moguće ugraditi "crankcase heater", grejač za kućište spoljne jedinice za ovaj model, gde i koliko košta?

    Takođe su spominjani scroll kompresori kao bolji, nigde ne mogu da nađem koji tip kompresora koristi ova klima.

    Klimu koristim za zagrevanje prostora od 23m2, dobra termoizolacija i PVC stolarija. Za sada sam zadovoljan njenim učinkom u grejanju obzirom da piše da je E klasa grejanja.

    I na kraju, jedna stvar mi nije jasna, klima u toku rada s vremena na vremene prestane da greje i na displeju se pojavi sledeći znak #. Predpostavljam da je to normalan process, samo me zanima šta to znači.

    Puno hvala za sve potencijalne odgovore

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vas podstiče na učenje?
    Autor JohanaZahndiese u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.10.2013, 22:47
  2. Pušenje ili ne
    Autor Kunic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 28.11.2010, 15:23
  3. Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima
    Autor shacky u forumu Online savetnik
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 01.07.2010, 19:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •