Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
  1. #31

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    ...kod običnih klima najbolji je način da se ugrade grejači spoljne jedinice, sa time ćeš gotovo sigurno rešiti problem i klima će ti raditi preko cele zime bez problema, jer neće morati dugo da se odmrzava (što verovatno radi kad pokaze taj simbol na displeju)... to što je tvoja klima "e" klase, ne znači da je loša na grejanju nego je to oznaka energetske efikasnosti, odnosno da troši mnogo više energije pri radu nego neka klima koja je u klasi "b" ili "a"...

    ...ne zanosi se bilo kakvim zamenama ulja, kompresora ili slicno, jer ćeš samo skupo proći, ja licno sumnjam da ce ta klima koju imas bas da ti potraje jer koliko para toliko muzike, a radi ti i leti i zimi, te ako se desi da ti crkne, bolje razmislja u ulaganje u neku kvalitetniju, invertersku,(minimum rang LG ili Fujitsku)...jer će ti sigurno manje trositi i mnogo mnogo duze trajati....

  2. #32

    Odgovor: Klima za grejanje

    Inverter klima uredjaji na negativnim temepraturama pre pocetka rada otapaju spoljnu jedinicu, zato se ceka do pocetka grejanja. Topli vazduh se izbacuje napolje, ne samo zbog ulja, zbog pokretnih delova koji su mozda zaledjeni - ventilator...
    Zbog toga se prave neka resenja sa grejacima u spoljnoj jedinici

  3. #33

    09 Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Znači šta smo onda rekli kako da se klima očisti?
    Pošto ja imam NEO klimu već jedno 3 godine, i nsam je čistio nikad, samo skinem one filtere koje malo properem (kao mreža za komarce).Ja neznam možda ima još koji filter.U glavnom kod mene klima radi cele godine i greje i hladi e sad pre neki dan je počela da smrdi jako kao iz usisivača kapiram ja da je to prašina ali kako da je se rašim i kako da je očistim.Dali ima neko sredstvo, ili samo kompresor pa izduvati,mada bi sa kompresorom napravio verovatno haos po kući (žena bi me ubila)

  4. #34

    04

    Koristim Midea vertu klimu MSV1-12HR-QB8F. Dosta vode iscuri kada je stavim na hladjenje da bi delimicno otopio led sa kucista (jer ne radi defrost cesto) pa je stavim na rezim grejanja. Ne znam da li je to led koji se otapao sa mrezice ili se topi led na tacni. Imam utisak da jos na pocetku kada je poceo led prvi put da se formira na tacni i dalje stoji na njoj, a da je voda koja curi (i to ne iz rupe gde je bila lulica nego sa rupica po celoj donjoj povrsini kucista) ustvari voda od leda koji je bio na mrezici. Pretpostavljam da se led sa tacne jedino moze ukloniti rucno i da je zato potrebno da se otvori kuciste, ali to necu da radim jer ne znam.

    Pitanja:

    Da li zaista grejac kucista moze da spreci formiranje ledenog omotaca na spoljnjoj jedinici ovakve klime i koja je njegova cena???

    Da li je paljenje klime u rezimu hladjenja ispod preporucenih temperatura stetno i zasto voda curi sa cele donje povrsine, a ne iz otvora gde je lulica (to radi i kada je u defrostu)?

    Posto mi je klima na terasi, pravi je haos, led povrsine 20 cm na podu i ogradi terase. Totalno neprakticna stvar

    Hvala puno Laveee

    Evo fotke....
    Poruku je izmenio NSdjanka, 18.01.2009 u 18:33 Razlog: uzastopni postovi

  5. #35

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Citat isein kaže: Pogledaj poruku
    Koristim Midea vertu klimu MSV1-12HR-QB8F. Dosta vode iscuri kada je stavim na hladjenje da bi delimicno otopio led sa kucista (jer ne radi defrost cesto) pa je stavim na rezim grejanja. Ne znam da li je to led koji se otapao sa mrezice ili se topi led na tacni. Imam utisak da jos na pocetku kada je poceo led prvi put da se formira na tacni i dalje stoji na njoj, a da je voda koja curi (i to ne iz rupe gde je bila lulica nego sa rupica po celoj donjoj povrsini kucista) ustvari voda od leda koji je bio na mrezici. Pretpostavljam da se led sa tacne jedino moze ukloniti rucno i da je zato potrebno da se otvori kuciste, ali to necu da radim jer ne znam.

    Pitanja:

    Da li zaista grejac kucista moze da spreci formiranje ledenog omotaca na spoljnjoj jedinici ovakve klime i koja je njegova cena???

    Da li je paljenje klime u rezimu hladjenja ispod preporucenih temperatura stetno i zasto voda curi sa cele donje povrsine, a ne iz otvora gde je lulica (to radi i kada je u defrostu)?

    Posto mi je klima na terasi, pravi je haos, led povrsine 20 cm na podu i ogradi terase. Totalno neprakticna stvar

    Hvala puno Laveee
    ...pa evo malo pitalice...zamisli da je jako hladno (kao što jeste) i da voda koja se otopi dodje u tu tacnu, i da treba da iscuri kroz tu malu pipu... logično je da će se na takvim temperaturama sve zalediti i onda voda traži najblizi put kuda moze proci dok ne smrzne...ta pipa je vise za situacije kada je napolju temperatura u plusu, tada ne mrzne nista i voda normalno moze da otice....

  6. #36

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    lulica je i mali otvor (u odnosu na celu tacnu) i poslednja se odledi, prvo se odledi led sa povrsine

  7. #37

    Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Ja sam za dezinfekciju klime koristio sredstvo sa aktivnim kiseonikom jedne firme na autokomandi, zove se Midra eko. Oni su me uputili gde mogu da kupim i objasnili su mi kako da razredim tako da jedna boca tog sredstva moze da se koristi godinu dana, ja cistim jednom nedeljno otprilike posto smo svi u kuci pusaci. Cuo sam i za neko Madjarsko sredstvo ali je jako skupo.
    Mislim da je neophodno dezinfikovati klimu i to nikako ne smete zapostaviti.

  8. #38

    Re: Odgovor: Klima uređaji - čišćenje, dezinfekcija...

    Citat srmlaz kaže: Pogledaj poruku
    Znači šta smo onda rekli kako da se klima očisti?
    Pošto ja imam NEO klimu već jedno 3 godine, i nsam je čistio nikad, samo skinem one filtere koje malo properem (kao mreža za komarce).Ja neznam možda ima još koji filter.U glavnom kod mene klima radi cele godine i greje i hladi e sad pre neki dan je počela da smrdi jako kao iz usisivača kapiram ja da je to prašina ali kako da je se rašim i kako da je očistim.Dali ima neko sredstvo, ili samo kompresor pa izduvati,mada bi sa kompresorom napravio verovatno haos po kući (žena bi me ubila)
    Ja imam Mideu već više od 10 godina. Radi besprekorno. Mislim da je bio najjeftiniji model koji sam mogao tada naći na tržištu. Hladi ceo naš stan od 49m2. Moj ti je savet da pre svake sezone (bar ja tako radim) otvoriš taj poklopac i izvadiš te mrežaste filtere i njih opereš u kadi četkom i nekim deterdžentom (uzmi feri za suđe jer dobro odmašćuje), a ono saće na klimi pažljivo isprskaj odmašćivačem (mislim da se zove grasso onaj žuti) i ostavi da odstoji 15min, a zatim rastvori malo vode i ferija u pumpici pa opet isprskaj saće. Nakon desetak min u pumpicu sipaj samo vodu i opet isprskaj saće tj isperi. Sva voda će se slivati kroz kadicu za kondenz i crevo za odvod vode. Time se dezinfikuje i čisiti klima.

    Ako se i dalje osećaju neprijatni mirisi iz klime prilikom rada onda je vreme za neki ozbiljniji servis jer se verovatno na turbini od unutrašnje jedinice nahvatala prljavština i na njoj razvile bakterije. To već zahteva rastavljanje unutrašnje jedinice, a to je već posao za servisere. Moja preporuka je www.servisklimauredjaja.com jer su mojima kući očistili klimu koja je bila blizu kuhinje i od kuvanja se sva ulepila. Sad je ko nova što se kaže. Ne znam koliko košta takav servis ali oni su klimu rastavili i oprali nekim hemikalijama, taako da sad blista i ništa se ne oseća više.

    Napomena: kada četkicom trljaš saće na klimi budi pažljiv jer je oštro kao žilet da se ne isečeš!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Šta vas podstiče na učenje?
    Autor JohanaZahndiese u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.10.2013, 22:47
  2. Pušenje ili ne
    Autor Kunic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 28.11.2010, 15:23
  3. Dezinfekcija i održavanje vode u kućnim bazenima
    Autor shacky u forumu Online savetnik
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 01.07.2010, 19:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •