Sarma - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21

Tema: Sarma

  1. #16

    Odgovor: Sarma

    Ne volim sarmu...
    Ali, kad mama spakuje u šerpicu i moje je samo da je podgrejem (eventualno krompir pire ili pavlaka kao dodatak) baš mi dođe nekako lepa...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  2. #17

  3. #18

    Odgovor: Sarma

    Sarma. Još kao mala sam se doslovno davila njom...nisam dala da mi drugi sjeckaju, a nisam mogla da je progutam. Rekord mi je 14 sarmi odjednom pojedenih. U užoj i široj porodici još me niko nije skinuo sa trona.

    Mene samo nervira kada oni koji je prave misle da sarma ide od nekih ostatak mesa...da u nju može sve. Sarmu koju ja jedem ide od najfinijeg junećeg mljevenog mesa...riža...luk...aleva paprika...malo ulja...malko vode...vegeta, u fil. Listovi su fino pripremljeni, malko obareni...ne preveliki, ne volim ni premalene ni ogromne sarme. Na pod šerpe par listova kupusa, suho meso...i duuugo krčkanje.

    Ja toliko obožavam sarmu da često volim da kradem fil...to mi je tolikooo ukusno. Obavezno ukradem iz šerpe jednu, dvije...čim provre. A kasnije, kad je gotova..laganini, može pire, to je najbolja kombinacija, ali ide i pavlaka obavezno. Mmmmmh
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #19

    Odgovor: Sarma

    Ja stvarno ne volim sarmu.
    Valjda zbog tog kupusa..
    Ona sa zeljem nije losha, ali opet, to mi nije jelo.
    Ja sam za konkretno mesishte i krompir
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #20

    Odgovor: Sarma

    radije podvarak nego sarmu,ali volim i sarmu....kad cakli,kad se ukrcka,kad je mala i zbijena,i ikad se izmedju ususka suvo meso ,slaninica i ljuta suva paprika......sarma nije sarma ako je suva i posna......
    inace ,krompir za mene moze i da ne postoji,ali priznajem da volim pire kao prilog uz sarmu....nije neophodan,ali ne skodi...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: Sarma

    aj sto volim da ih jedem, al volim i da ih spremam....

    s mesom ili bez nije bitno....moji je obozavaju. Kad je mrsna moze da se doda malo slaninice seckane u fil, crni luk, aleva paprika, manje pirinca i vise mesa, naravno...

    A kad je posna fil iskljucivo pripremam sa prazilukom (sto vise to bolje), pirinac, so i biber (malo vise, da se oseti) i aleve paprike...

    Probala sam i dopada mi se kad se u pirinac (za posnu) dodaju pecurke i orasi...Neobicno, ali stvarno ukusno...

    I posebni uzitak je uvijanje ...No kad zurim, onda znam i da je napravim "rasturenu"...seckam kupus, pripremim fil, sve zajedno malo proprzim i stavim u vecoj serpi poklopljeno da se krcka u rerni...

    Prijatno


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •