Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Bila sam pravi mali đavolak...

    Uvek vodja parade, radila sam svasta... Uspevala sam da nagovorim i mladjeg brata, koji je inace bio jako dobro dete, na razne nestasluke... secam se jednom smo babi izbusili sve celofane na sokovima koje je kuvala na 40 stepeni, onako vruci se sipaju u flasu, pa kad se pokriju i zavezu celofanom i zategnu kad busnes prstom cuje se karakteristican zvuk koji nam se jako svideo pa smo izbusili sve... i njene i komsinicine (hladili se kod nas na terasi)...

    Gadjali prolaznike grozdjem, a centar grada, svi skockani sa posla i na posao, tako da smo to prestali da radimo kad je prvi prolaznik provalio nase mitraljesko gnezdo i doneo kosulju na vrata, za pranje...

    Bila sam opsednuta spustanjem uz gelender, specijalno kod druge bake, jer je zivela na sedmom spratu. Htela sam da se spustim do prizemlja kao vatrogasac, ali se moj bata uplasio i otisao da me tuzi... kad je tata pitao "Sine, nisi valjda htela da se spustis?" ja kazem onako nevino, a vec visim na gelenderu "Neee tata, ja se samo penjem..."... ovo on i dan danas prepricava...

    U kupatilu smo imali dve cevi koje su bile jako blizu i onda kad zavuces stopalo izmedju mozes vrlo lako da se uzveres do plafona... e to ja uradim u mraku i cekam gore na plafonu nekog da udje da piski (to sam specijalno radila kad su rodjendani, slava ili slicno, kad je kuca puna gostiju pa mi zanimljivo) i onda se razderem odozgo i prepadam ljude... to je bilo mnogo jako... kada je mama pocela da pali svetlo i cekira plafon pre pustanja gosta u toalet, nije mi vise bilo zanimljivo...

    Nas dvoje (tu smo vec bili tinejdz), budili onog treceg batu (on je bio prvi osnovne), najmladjeg, ali svaku noc, oko 1-2 da ide u skolu... nesto od tih budjenja imamo zabelezeno i kamerom... ustaje i sprema knjige a ne zna gde je... traume ima i dan danas... mesecari i prica po celu noc, svaku noc... njegova devojka to ne moze da mi oprosti...

    Volela sam da se igram frizera, unakazila sam jednom jednog, jednom drugog brata, posle mi vise nisu dali...

    Naravno da sam uvek bila indijanac, sunjala sam se i prisluskivala tudje razgovore, par puta sam zaspala ispod kreveta dok sam tako bila u steku osluskujuci kad ce Kiowe napasti moje selo... prvi put su me jedva nasli...

    Tati sam na svim kosuljama skratila rukave...

    Mama me i dan danas ponekad nazove djavolina... tata me zove "tatin indijanac"...

    Odveli me moji malo na selo i ja fascinirana kokoskama, posvetim im svu svoju paznju. Postojao je neki mali kokosinjac sklepan jedva, sa vratancima na koja sam taman ja mogla da udjem, napravili su ih da bi mogli da zavuku ruku i pokupe jaja. Elem, nisu sve koke volele da spavaju u kokosinjcu, a mene je to nerviralo. Sumrak. Poneka zaspi ispod terase, poneka na stepenicama i tako opste rasulo po dvoristu, krenem ja da ih premestam u njihovu kucicu. Ruke mi je mama lecila nedelju dana, skroz su me iskljucale ali nisam htela da prestanem dok ih sve ne stavim u kucicu da spavaju tamo gde se spava. Vrh je bio kada sam i ja usla za njima, scucurila se u da vam ne kazem cemu i posmatrala ih dok su one bile zabezeknute... Nasli su me posle 2 sata. Imala sam jako dugu kosu, jedva su me ocistili od onih pipa i raznih drugih kokosjih bubica, o smradu da ne govorim.
    Toliko sam ozbiljno shvatila i skupljanje jaja ujutru da su koke prestale da ih nose po poznatim mestima, u kokosinjcu specijalno nikad vise... trebalo je vremena da domacini provale nova mesta hihihi.

    Krave. Preskocicemo opis ucenja muzenja, ima ovde mozda nekih koji bi to iskoristili da me otkinu od zezanja Bas sam volela krave. Volim ih i dan danas. Mnogo lepa zivotinja. Kada se desi da me odvedu na selo, moji me nisu uopste vidjali, ja sam bila totalno preokupirana kokosinjcem, konjusnicom, svinjcem, (e tu je bilo i ovcica i kozica - njima sam od vune pravila bucke i kacila oko vrata kako bi ih lakse raspoznavala, a prasice sam naucila da mi jedu iz ruke btw omlatila sam pola sljivara-posle hteli da me roknu jel je to bilo za rakiju, a svinjama samo ono sto otpadne a daaaa, kupala sam veliku svinju crevom i hladnom vodom da ne bude prljava )...
    Da se vratim na temu, dakle stala.... svakodnevno sam vodila krave na potok da piju vode. Iako one znaju same da odu do potoka cim ih odvezes, ja sam insistirala da ih vodim. Pokupim one kanape u buket pa u ruku i tapa tapa ispred krava (inace dosta seljaka se plasi da ide ispred krave to sam kasnije saznala)... idem ja, pa krave, a iza baka cije su krave, giljamo mi tako putem a ljudi iz okolnih kuca vicu "Opet vam dosli Beogradjani? " E sad... u stali je bila jedna krava, ne velika kao ostale, a ni tele. E nju nikad nisu odvezivali, uvek je stajala sama u cosku. Meni doslo nesto zao i iskoristim prvu priliku da smugnem sama u stalu te odvezem istu da je malo prosetam. E to je bio rodeo. Cale igra karte u dvoristu sa nekim ljudima a iz stale izlece JUNICA a za njom ja (ne pustam kanap nikako) kao zastava na vetru...kad tad nisam ostala bez ramena nikad necu... poskakali svi, cale hvata mene, ostali jure kravu i tu se napravi pravi mali show Anyway, posle mi objasne da junica ne izlazi iz stale dok joj ne nadju decka, mnogo su nemirne...
    E sad se setih isto neceg u vezi krava, al' bila sam jos manja. Volela sam da jasem strasno, ali vecita opsesija mi je bila da uzjasem kravu. Konj je konj, ali kravu sam mogla da drzim za rogove i da je vozim (ne znam zasto mi je to uvek licilo na volan iz te perspektive ) i da ona skrece gde ja hocu kad joj te rogove okrecem... Pustili su me jednom da probam da vozim kravu, ali sam videla da nesto ne ide....

    Jedne godine pred Bozic, ostre se baba i mama na kolace i torte, smisljaju sta ce da prave, kombinuju danima..... i meni padne na pamet jedna zanimljiva ideja Mislim da sam imala oko 11 godina... Iskoristim priliku dok je baba bila na pijaci a mama na poslu, maznem desetak jaja iz frizidera i obarim ih Sve ja to lepo namestim kao da nista nije bilo, ohladim ona jaja i odnesem ih u sobu, sakrijem do daljnjeg, i sutradan kad su trebale da zasucu rukave i da mesenje kolaca svecano pocne, zamenim ona sveza sa ovim barenim, tj poredjam ih gore u pregradu
    Joj smeha kad su krenule da lupaju hihihi

    p.s. od tate dobila punu kutiju cokoladnih bananica, poljubac i jedno "Svaka cast cero, ni ja ih ne bi ovako zajeb'o..."

    A vama svaka cast ako ste citali sve ovo

    Koje ste vi zvrcke pravili kao mali?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    DakleM....

    Omiljena zabava nam je bila da lepimo blato na one plasticne tanjirice iz kuhinjskog kompleta za devojcice () i da time gadjamo automobile koji prodju Onda je jedan cika izasao iz auta i krenuo kod mene u dvoriste uz konstataciju kako cemo sad da brisemo to sto smo zasrali... ja sam se brzo snasla i rekla "Nemam krpu" da bi mi on rekao da nemam razloga za brigu, jer ce mi je on nabaviti I tako, prosli smo samo sa opomenom jer je cika izgleda skontao sa kakvima ima posla

    E, onda smo drugarica i ja prekoputa, na trotoaru, vezivale onaj providni konac (damil, or whatever) izmedju komsijske ograde i bandere i cekale sakrivene u mraku da vidimo kako ce neko da se prospe kad naidje Ja sam cak isla dotle da ga bojim crnim flomasterom jer se, jelte, presijavao na ulicnom svetlu


    Nismo mi bas bili kako treba
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    11 Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    mi smo namjerno kidali kraste sa koljena, pa ih bacali na beton, pa ih poslije trazili, pa pogadjali cija je cija krasta.
    pa sam nagovarala sestru da je slana voda zrava, pa smo solili vodu i tako je pili, dok nas stric nije uhvatio.
    pa sam ja uvijek nesto mrljala po hrani, pa sam jednom dosla na brilijantnu ideju da ono sto ne mogu pojesti, bacim kroz prozor (sa 21 - og sprata) - dok me naravno nisu uhvatili.
    pa me je jednom brat iznervirao, pa sam ga jednom osisala, a jednom izljepila selotepom.
    i tako redom...
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Citat nattydread kaže:
    pa smo solili vodu i tako je pili
    Sad me podseti čovečeeeee, moja drugarica je cirkala slanu vodu u nenormalnim količinama jer je neko napržio da će posle određenog vremena imati glas kao Vlado Kalember
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    11 Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Citat SQUAW kaže:
    Sad me podseti čovečeeeee, moja drugarica je cirkala slanu vodu u nenormalnim količinama jer je neko napržio da će posle određenog vremena imati glas kao Vlado Kalember

    kako se ja samo toga nisam sjetila.

    sifra: o ana, tugo mojih dana
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    djavolak sjempre...

    secam se kako smo jednom jednom starijoj komsinici koja nam je stalno upropastavala zabavu...namcor jedan matori...
    jedne veceri smo se sakupili ispred njenog prozora i svako je poneo po teglu kompota od visanja i onda smo jeli visnje a kostice pljucali njoj u zavesu...

    Ubica mekog srca.

  7. #7

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Ja sam bila dobla beba Super smo se igrali i zezali, ali ne secam se da smo smisljali neke pakosti.... Ako se setim ja cu se vratim
    Evo, promenila sam potpis

  8. #8

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Bilo je tu nekoliko nestasluka! Ali nista nije bilo sladje nego, krasti tudje voce i to voce koje jos nije ni zrelo , ali nama je bilo sladje, pogotovo od jednog komsije koji nam nije davao da beremo shljive! Te shljive su bile ubedljivo najsocnije i najkrupnije u ulici! On je cak jedne godine vezao grane da mi ne mozemo da dohvatimo, pa smo se jedno vece pretvorili u prave mangupe , obukli tamne duxeve, makaze, lampu i u pohod na shljive , ali nista od toga, na kraju sve sto sam dobila bila je modrica i prljava trenerica jer sam pala sa drveta

    A da, obozavale smo leti da se vozamo biciklovima, a sve babe iz komsiluka sede na ulici i tracare , nama je bila uzivancija da se vozamo bas pored njih, pored celog puta, jednom smo jednoj baki presli preko bastice, bilo je cak intervencije i kod mame!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  9. #9

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Ja sam bila dobra devojcica iako sam se stalno tukla...
    Sa 4 sam pokusla da udavim brata dok je spavao posle su me zatvorili u spajz pun slatkisa da me kazne,ali kako ej imao nadsvetlo ja sam otvorila cokolade i gostila se
    Sa 6 god mi je brat vratio pa mi presekao prst sekirom,danas kaziprst ne mogu da savijem u gornjem zglobu ali je bar ceo...
    Mislim da sma imala 5 otprilike kada sam zapalila jamboliju na kaucu...
    I tako...Bila sam uglavnom mirno dete
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Sa 6 god mi je brat vratio pa mi presekao prst sekirom,danas kaziprst ne mogu da savijem u gornjem zglobu ali je bar ceo...
    O moj boze,
    O moj boze,
    O moj boze....

    Ko da gledam Adamsove...

    Ubica mekog srca.

  11. #11

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Uh,uh,uh..a ja svima pričam da je moj mali bata bio straaašno dete...
    a on samo šišao kuče nožem,
    palio papir od bureka u dnevnoj sobi,
    krao zatvarače po kući pa ih nabijao sebi na nos..
    skakao sa krova obdaništa..
    bilans - potres mozga, mesečni lomovi nekih od kostiju u rukama i nogama, traumatizovani kućni ljubimac...

    no big deal...

    a ja?
    ja sam đavolak postala dosta kasnije...
    kao mali imalo veći bebac sam obožavala da čitam knjige i crtam...
    i bila mirna kao bubica...
    tata i mama nisu znali da imaju dece dok se nije dragi bata rodio...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Uh,uh,uh..a ja svima pričam da je moj mali bata bio straaašno dete...
    a on samo šišao kuče nožem,
    palio papir od bureka u dnevnoj sobi,
    krao zatvarače po kući pa ih nabijao sebi na nos..
    skakao sa krova obdaništa..
    bilans - potres mozga, mesečni lomovi nekih od kostiju u rukama i nogama, traumatizovani kućni ljubimac...
    I za takvog ti mene da obesis
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  13. #13

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam bila dobra devojcica iako sam se stalno tukla...
    Kraljica!


    Ja sam bila ne djavolak, nego djavo na kvadrat.
    Divim se mojoj mami kako je izlazila na kraj sa mnom.
    Cak i kad sam glumila andjela (kad mi naravno nesto treba), mama kaze:"Dzabe mi trepces tu k'o Oliva, vire ti rogovi mangupe mali!"
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #14

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    бејах мирно дете,играо сам се кликерима (о фуљу) ,читао златну серију,лунов м.стрип и забавник,пикао лопту и слично.

    једном сам побегао од куће...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  15. #15

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    U proseku-ok.....
    Nije kao Addams, ali....

    Ja sam bio kao da me nije ni bilo (tako bar pričaju) gde me postave i ostave tu me pronadju. Bio sam jako tih.
    Ali zato mladji brat i sestra.....
    brat me isekao nožem (koleno-posekotina oko 5 cm) , razbio mi glavu crepom (opet šav 2 cm), sitne ozlede da ni ne spominjem....
    sestra je uživala da mi pokvari sve što sam ja napravio, i stalno se trudila da mi napakosti, e jednom kada mi rasturila moju gradjevinu teškom mukom napravljenu od šapurina, izgubih prisebnost i dignem ruku da je udarim...i tako stao i nikako da udarim...a deda koji je sve iz prikrajka posmatrao, vikne: -Ht sd meg az annya tt istenit- što bi u prevodu otprilike značilo -udari je boga joj slovackog- (sestra je slovakinja), a ja počeo da plačem, kako da je udarim kad je manja od mene.....
    A brata sam uvek izvlačio kada je trebalo da dobije (zaslužene) batine, bilo mi jako žao, pa on je još mali, kada poraste biće bolji....nije bolji...
    Tako je to kada je neko najstariji brat....mora da pazi na svoju mladju braću i sestre...po svaku cenu.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Robert Nesta Marley
    Autor nattydread u forumu Muzika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 22:07
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:35
  3. Prodaja beba
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 22:36
  4. Osip kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 07:30
  5. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •