Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    ja sam bio prawi mali djawolak,swastocina al swe je to bilo sad kad pogledam,swe mi to tako sjetno...

  2. #32

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Na smenu bilo - na smenu ostalo. Malo jedno malo drugo .... da ne dosadi ... ni meni a ni mom okolišu.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #33

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    "...gledam slike kad sam bio deca, nikad vishe necem biti mali,
    pa me neshto u srce tu shtreca, biti mali to mi mnogo faliiiii...."

    eh....kako sam lepo bojila kamenchice i ubacivala ih u omote ...delila deci kao slatkishe, a oni mi verovali i ruchkali..

    "....nosio sam kratke pantalone, mnogo lepo stajale mi one..."
    Govorim tiho i nosim psa sa sobom

  4. #34

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Ja sam bila antihrist,bukvalnoJedini autoritet bili su mi:mama,ujak,stric i baba sa mamine strane.Ove ostale sam vozala kako sam htela.Baba,tj tatina mama,je najvise iskusila moje ludostiKad se samo setim sta sam jadnoj zeni sve priredjivala,sad se stidim i zao mi je jako.Imala je konstantne stresove zbog meneKada me je vodila na more,bezala sam joj i hvala bogu uvek sam nadjena,jednom me je vezala za radijator da bi mogla da na miru skuva rucak.Nikad necu zaboraviti kada sam kroz prozor,pobacala svo voce na komsijina kola,i kada sam polila neku zenu uljem kroz terasu.Ima tu jos puno toga,bolje da zadrzim to za sebe

  5. #35

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Pravila sam razne gluposti, ali nekako nisam namerno...
    Ponese me igra, pa poberem sve maline iz komšijine bašte i "skuvam" ih u nekoj kanti sa sve začinima- travom, lišćem, zemljom...
    Tako sam se jednom zanela kao dobra vila, pa sam sa čarobnim štapićem, tj. oklagijom, razbila luster... Mama mi i danas to spominje...
    Nisam imala običaj da se tučem sa drugaricama, samo sam Neđu tukla. Njega je deda podmićivao onim žvakama (što su izgledale kao cigarete) da me ljubi, a ja sam ga zauzvrat mlatila kako sam i čime sam stigla. Posle izvesnog vremena je prestao da me ljubi, ali ja sam ga i dalje tukla, za svaki slučaj. Jednom je piškio kroz moju ogradu da mi napakosti, a ja sam njemu napunila poštansko sanduče sa maslačkom... Bio je moj omiljeni neprijatelj i večiti Nemac...
    Mene i moju sestru su zvali Nikolica s prikolicom, prikolica sam bila ja... Jao, što sam bila srećna kada je mama natera da me vodi sa sobom, pa onda učestvujem u igrama "velikih", kao što je bacanje kamenja po krovovoma, pa bežanje od besnih komšija, ili ono kad vežemo novčanik koncem, pa ga povlačimo kad neko hoće da ga uzme...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #36

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Divim se mojoj mami kako je izlazila na kraj sa mnom.
    Kad se setim, a vecine se i ne secam vec cujem iz prica, dodje mi da joj se retroaktivno izvinjavam svaki dan.

    Svasta smo radili..
    Zadjemo u komsijsku bastu i pocupamo mu sav, lenjirom i sestarom posejan i lepo odrzavan, usev. Ne znam zasto. Valjda nam se jela zelena salata.
    Napojila sam jato babinih pachica direktno iz chesme u tanano paperjasto grlo, jbga.. nisu 'teli da piju iz gume (one presecene na pola). Mislim da ih je oko polovina postradala..
    Pravili smo kuglice od blata, natachinjali na motke i gadjali kucu od komsinice Vide zato sto je uvek imala nesto protiv nas..
    Vaspitacici sam znala kada mi pripreti prstom da dreknem u facu: "Sklon' taj prst"

    Ne znam tacno u kom se periodu to sve okrenulo.. Ali izrasla sam u izuzetno mirnog i stidljivog tinejdJera.. Shto sam i dan danji.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #37

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Bio sam divna, anđeoska beba.

    Ni ja ni moji drugari nismo kršili, lomili, iživljavali se nad životinjama (to je bio totalni out, bar predamnom niko to nije radio), maltretirali starije, ma ništa, ili u skroz zanemarljivom obimu.

    Igrali smo fudbal, išli na pecanje, krali trešnje i lubenice, peli se na drveće i skidali svračija jaja (ja na ona najniža, naravno ), kopali tunele u rupama gde se pekla cigla (sad kad pomisli - ko nindža kornjače, maltene ), gajili golubove i zeKe, i takooo...seoska idila...

    ...a naše mame i tate nam nisu ništa branili. To mi je i dan-danas interesantno. Ono - odemo i nema nas ceo dan, a oni ništa. Valjda su imali poverenja.

  8. #38

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Bila sam mali dzambas .
    U nashoj ulici su preovladavali dechaci, bila sam i bratova mladja sestra - prishipetlja (sto je bila malo veca muka za nashe roditelje, jer smo bili pravi rogovi u vrechi).mushko drustvance iz ulice je chuvalo svoju jedinu devojcicu.
    Nestasluke ne mogu sve ni da nabrojim, ima ih, ihhhhhh ali su vezani za period do pubertetaposle sam se smirila.

    LM, pricha meni djetic pre neki dan, kako su se kod drugara zezali telefonom: pozivali nepoznate brojeve i izvodili kerefeke.
    - Ha, nije to nista..pravi se mama vazhnaKad smo se drugarice i ja zezevchile, pozvala sam svoju mamu
    - - iiiiiiiii???
    - Dobar dan, da li je to Poljoprivredni kombinat?
    - Molim? Ne, nepogresili stemoja zbunjena majka
    - Odkud onda kraaaaaa (hahahahaa) na telefonu?
    Moje dete u shoku . Ne moze da veruje
    -Ti si to rekla baki?

    Ubi me blam od rodjenog deteta

    Roditelji nisu imali u pubertetu glavobolje sa mnom - nisam bila buntovnik jer nisam imala protiv cega da protestvujem . slobodom su me vezali i zahvalna sam im zbog toga

  9. #39

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Setih se jednog batinjanja...ako se uopste dobro secam povoda...
    Izigrav'o sam Prleta i metlom, umesto puske, vitlala po stanu. Polomila sam cvece, cupove i neznamnijastasve...i nauzivala se za medalju.
    Dok Vida nije dosla s posla.
    Leleeee. Kad je pocela da me pegla...
    Levom rukom drzi moju levu ruku, desnom shopa po buljsonu, a ja trcim oko nje pokusavajuci da izbegnem dlancinu...
    Pa kad sam videla da mi ne uspeva, sva bitna pocnem da se derem: "Udri udri to je komunisticko dupe!"


    BiJo sam dzavo. I jos uvek sam.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #40

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Kako sam najstarija u porodici, bila sam mnogo mirna i fina. Dok nisu se rodili ostali
    brat od ujka bio mi je najbolji drug i sa njim smo lovilil macice butali se na nemoguca mesta da ih uhvatimo, pa nakon toga ponasali se sa njima ko da su nam bebe.
    a najbolja zabava nam je bilo nerviranje komsinice koja je verivala u crnu magiju i sl. gluposti
    jednom nasli smo umrlog misa i bacili ga kroz prozor direkt u kuhinji njoj ispred noge - a ona luftirala kucu i umalo srcka da je strefi
    kakav je to vrisak bioooooooo
    onda smo njoj stavljali ispred vrata krstove od slamcica i crvenog konca i cekali da se pojavi da vidi i nervira se

    krali komsijama cvece iz dvorista - cupali ga i onda presadjivali kod nas

    Sa sestrom smo se mlatili (mada to je vise bilo smejanje nego tuca) i pre nego bi dosli roditelji onda sve bi sredili - da se ne zna da je bilo ratovanja.


  11. #41

    Odgovor: Dečji nestašluci... Đavolak ili anđeoska beba?

    Baksuz,original..ona koja prosipa tanjir supe mami u krilo,koja se saplice i pada kad ne treba,koja glasno kaze ono sto ne treba..i uvek kriva za sve,cak i kad nista nije uradila

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Robert Nesta Marley
    Autor nattydread u forumu Muzika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 22:07
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:35
  3. Prodaja beba
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.05.2007, 22:36
  4. Osip kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 07:30
  5. Prehlada kod beba
    Autor dndr u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 11:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •