Kao rani mraz
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Kao rani mraz

    Đorđe Balašević počinje da snima Kao rani mraz

    Ime: Kao-rani-mraz1.jpg Pregleda: 286 Veličina: 41.4 KB

    Đorđe Balašević trenutno privodi kraju pripreme za početak snimanja filma Kao rani mraz. Ovo ostvarenje predstavlja sublimat njegovih ljubavnih priča, a za tako nešto neophodne su detaljne pripreme, zbog čega će brojna publika biti uskraćena za Đoletove koncerte u narednom periodu.
    U ovom dugo najavljivanom projektu, koji je autor okarakterisao kao dugometražna igrana balada, glavne uloge bi trebalo da tumače Rade Šerbedžija, Miki Manojlović i Mira Banjac.
    - To su sve velika glumačka imena i postoji načelni dogovor da oni igraju u filmu, ali dosta toga zavisi i od njihovih drugih poslovnih obaveza. Radetu Šerbedžiji se svidela ideja filma i on kao iskusan glumac i profesor dosta sugeriše u nekim delovima vezanim za scenario, a ja te sugestije prihvatam. Miki Manojlović trenutno u Italiji snima film o Dostojevskom i sa njim imam dogovor da mu ovih dana doturim scenario - kaže Đorđe Balašević u razgovoru za Blic.
    On ističe da će u filmu učestvovati priznati vrhunski radnici pa će tako asistent režije biti Zoran Andrić, koji je do sada radio poznate filmove kao što su Karaula, San zimske noći, Život je čudo...
    - Prihvatio sam se ovog posla jer smatram da niko ne može bolje od mene da iznese taj senzibilitet. Ja ovaj film doživljavam kao ličnu stvar i ne želim da ga neko upropasti. Takođe, ja ne želim da započnem film nego da ga snimim. Prošle godine sam održao samo nekoliko koncerata, a ove godine možda neću nijedan, jer želim da se posvetim filmu - objašnjava Đole i dodaje da je ponosan što u čitavom projektu učestvuje cela porodica.
    - Do sada se porodična manufaktura pokazala odlično. Pored Olivere, tu su naše ćerke Jovana, koja je glumica, Jelena sarađuje na scenariju i režiji, a Aleksa će morati da glumi jer ima jedna uloga pisana za njega. Što bih tražio neko drugo dete kad već imam najlepše - priča sa osmehom Balašević.
    Krajem prošle godine objavljena je knjiga Kao rani mrazu formi scenarija za film, a pošto je ceo tiraž u rekordnom roku rasprodat, sledeće nedelje će se pojaviti drugo izdanje.

    preuzeto sa neta
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Kao rani mraz

    Neverovatno zvuči, posle svih gluposti koje su se izdešavale sa "Jesen stiže dunjo moja". Izbor glumaca je fenomenalan, ne znam za koga od njih bih mogla da kažem da je bolji od onog drugog. Drago mi je da se odlučio da iz porodice glumi najlepše dete na svetu, a ne ćerka glumica, ona će čini mi se, biti mnogo bolja u ulozi producenta, ili čegagod.
    U svakom slučaju, nadam se da će ovaj put uspeti, i nadam se da će nas pronaći kao što nas je uvek pronalazi pesmama i knjigama, videćemo...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Kao rani mraz

    Verujem da će ovaj film ući u kategoriju "vredi pogledati". Ukoliko bude nosio emociju koju nose Balaševićeve pesme, teško da će omanuti.

  4. #4

    Odgovor: Kao rani mraz

    Ekipa je odlicna, a ako Djole uspesno pretoci svoje pesme u scenario, sigurno ce biti dobar film! Vec sam sad nestrpljiva!

  5. #5

    Odgovor: Kao rani mraz

    Obozavam Djoleta..."naseg zeta"...i jedva cekam film....

    ....jos nije gotov.. ... ...a ja zauzela red za karte....

  6. #6

    Odgovor: Kao rani mraz

    Jedva čekam premijeru!
    Mislim da sam jedna od mnogih koja nije propustila ni jedan njegov koncert u Beogradu. Fan - oduvek i zauvek!!!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  7. #7

    Odgovor: Kao rani mraz

    Poznati kantautor, pisac i scenarista Djordje Balašević potpisao je u četvrtak ugovor s direktorkom Radiodifuzne ustanove Vojvodine (RUV) Dinom Kurbatvinski-Vranešević o snimanju igranog filma "Kao rani mraz".

    Prema njenim rečima, ovo je prvi zajednički projekat Balaševićeve producentske kuće "Salajka", RUV i Radio televizije Srbije sa kojom je taj protokol potpisan krajem juna.
    Menadžer producentske kuće "Salajka", Balaševićeva supruga Olivera izjavila je da je preliminarni budžet filma, čije snimanje bi trebalo da počne u septembru, 2,6 miliona dinara i da će biti sniman na nekoliko lokaicja - u Adi, Senti i na čenejskom Salašu 137.
    Balašević je rekao da je u pitanju ljubavna drama čija se radnja zbiva pred Prvi svetski rat 1914. godine i prati sudbinu momka po imenu Vasa Ladački.
    On nije želeo da poimence nabraja glumačku ekipu filma, već je najavio da su to mladi i perspektivni glumci, medju kojima će se naći i njegova ćerka Jovana.
    Prvi asistent režije biće Zoran Andrić, direktor fotografije Suki Medenčević, dok je, kako je rekao Balašević, scenario "na čitanju" kod njegovih prijatelja Mikija Manojlovića i Svetozara Cvetkovića, koji bi mogli prihvatiti "odredjene role" u filmu.

    mondo
    Jedva cekam
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #8

    Odgovor: Kao rani mraz

    Napred Djole,verujem u uspeh filma i bilo bi super kada bi se pravili jos vojvodjanskih filmova jer je to zaista lepo mnogo lepse sa romantikom i kultom nekadasnjeg zivota nego neke novokomponovane beogradske filmove.
    Nikolina prica o Vasi Ladackom bice veliki hit,Djole ako ovo makar citas dao bi ti neki savet da jos koje pesme ubacis u film ili njihov scenario dakle:Vasa Ladacki(to je osnova),Rani mraz,Galicija,Ratnik paorskog srca,Ne lomite mi bagrenje.

    Zaista dosta,dosta scenarija moze iz pesama.

  9. #9

    Odgovor: Kao rani mraz

    Koliko sam ja shvatio, Djole je objavio taj scenario i mozete da ga kupite po knjizarama.

    Kao rani mraz ( Nikolina priča o Vasi Ladačkom ): scenario za dugometražnu igranu baladu. Knjiga, u formi scenarija za film čije je snimanje već počelo, je izuzetno lepo opremljena, u tvrdom povezu i velikim brojem ilustracija i fotografija....
    http://www.kaoranimraz.info/detalji.html
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  10. #10

    Odgovor: Kao rani mraz

    Znam kupio sam scenario i ne bi otkrivao detalje ali bice ne vidjeno dobro

  11. #11

    Prica o Vasi Ladackom?

    Iscekivanje i cekanje i kad ce da bude da li se zna nesto vise o ovome sto Djole sprema zna se za Serbedziju(moj rodjak po babinoj strani),Miki Manijlovic,Mira Banjac ima li jos nekih novosti o filmu

  12. #12

    Odgovor: Kao rani mraz

    Gledao sam onu glupost od "Jesen stiže dunjo moja".

    Ne sumnjam da će Đoletov film biti pravi pogodak.
    On bi mogao da napravi film po svakom njegovom albumu.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  13. #13

    Odgovor: Kao rani mraz

    само да глумци имају прави акценат а не оно чудо љ. самарџића...
    (у то не сумњам)
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  14. #14

    Odgovor: Kao rani mraz

    I ja jedva cekam film, scenario sam uzeo i procitao, lepo napisano, malo me skenjao u nekim delovima. Scenario se dosta oslanja na album Rani Mraz i tek sam sad shvatio neke pesme.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  15. #15

    Kao Rani mraz....

    Kako napreduje snimanje ovog filma i sta ima novo u vezi tog filma kada ce biti snimljen ko ce biti glumci i tako.Dosta je dize prasina a nista konkretno ali ipak brojim dane do premijere 1,2,3,4,5,6,,,,,

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verovanja - Zubić vila, djed Mraz...
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 31.12.2014, 19:58
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 04.01.2007, 13:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •