Kanada - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34

Tema: Kanada

  1. #16

    Odgovor: Kanada

    Ottawa



    Athabascan Camp
    neunistiva zlojebaba!

  2. #17

    Odgovor: Kanada

    Wonderland - Toronto











    neunistiva zlojebaba!

  3. #18

    Odgovor: Kanada

    Marineland












    neunistiva zlojebaba!

  4. #19

    Odgovor: Kanada

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Predstavljam vam Dunnville - mesto u kome zivim.
    Ovo mesto ima 12000 stanovnika, nalazi se na obalama Grand River (velike reke) i jezera Iri.
    A ja, kad stignem u taj kraj sveta sa svega jednim boksom cigareta i nešto paklica razbacanih po prtljagu (otprilike doza za tri - četiri dana), skoknem iz Toronta do te reke (nešto uvodnije od jezera Iri) da se po podnošljivoj ceni snabdem za narednih 2 - 3 nedelje.

    Pošto idem sam dok drugi rade obaveznije stvari, aparat držim na sedištu i ponešto slikam u vožnji.



    Grand River u indijanskom rezervatu







    Ovde sam već redovna mušterija. Kupujem ove cigarete iz solidarnosti sa plmenom koje ih prozvodi.

    U temu o Kanadi upadam zbog asocijacija koje mi svaki odlazak u rezervat nameće: Six Nations, Mohikanci (naročito onaj poslednji) a kad sam poslednji put bio bili su u toku protesti Indijanaca i blokade puteva, a kod rezervata je bio oveći transparent sa ... never surrender, što sam ja tumačio kao 'ne damo Kosovo' na indijanskom jezku.



    U obližnjoj farmi sam video ove domaće životinje koje nisam očekivao toliko severno.

    Šale i asocijacije na stranu - Kanada (oni delovi koje sam ja video) su stvarno lepi. Kad sam prvi put bio divio sam se lepim parkovima i travnjacima, naročito duž Nijagare, od vodopada do ušća u Ontario. Medjutim, nešto mi je nedostajalo. Kad sam se 'prosvetlio' shvatio sam da je u travnjacima samo trava - nema maslačka, belih 'novčića', ponekog korova.

    Valjda mi se zato Kanada i svidja - za tri, četiri nedelje godišnje.

  5. #20

    Odgovor: Kanada

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    A ja, kad stignem u taj kraj sveta sa svega jednim boksom cigareta i nešto paklica razbacanih po prtljagu (otprilike doza za tri - četiri dana), skoknem iz Toronta do te reke (nešto uvodnije od jezera Iri) da se po podnošljivoj ceni snabdem za narednih 2 - 3 nedelje.

    Pošto idem sam dok drugi rade obaveznije stvari, aparat držim na sedištu i ponešto slikam u vožnji.



    Grand River u indijanskom rezervatu







    Ovde sam već redovna mušterija. Kupujem ove cigarete iz solidarnosti sa plmenom koje ih prozvodi.

    U temu o Kanadi upadam zbog asocijacija koje mi svaki odlazak u rezervat nameće: Six Nations, Mohikanci (naročito onaj poslednji) a kad sam poslednji put bio bili su u toku protesti Indijanaca i blokade puteva, a kod rezervata je bio oveći transparent sa ... never surrender, što sam ja tumačio kao 'ne damo Kosovo' na indijanskom jezku.



    U obližnjoj farmi sam video ove domaće životinje koje nisam očekivao toliko severno.

    Šale i asocijacije na stranu - Kanada (oni delovi koje sam ja video) su stvarno lepi. Kad sam prvi put bio divio sam se lepim parkovima i travnjacima, naročito duž Nijagare, od vodopada do ušća u Ontario. Medjutim, nešto mi je nedostajalo. Kad sam se 'prosvetlio' shvatio sam da je u travnjacima samo trava - nema maslačka, belih 'novčića', ponekog korova.

    Valjda mi se zato Kanada i svidja - za tri, četiri nedelje godišnje.
    Kako da nema maslacka i korova. Dodji kod mene pa se uveri Ja pokosim travu danas, a za dva dana maslacak izdjikao pola metra, o korovo (onim prizemljusama) i da ne govorim.
    Uz put jos par forki iz moje okoline:





    A sto se tice cigareta i ja ih kupujem u rezervatu u Hegerzvilu
    neunistiva zlojebaba!

  6. #21

    Odgovor: Kanada

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Kako da nema maslacka i korova. Dodji kod mene pa se uveri Ja pokosim travu danas, a za dva dana maslacak izdjikao pola metra, o korovo (onim prizemljusama) i da ne govorim.
    Izvinjavam se za maslačak i korov: nisam napisao da je to bilo davno, još kad su na čekingu pitali putnike da li žele u deo aviona gde se puši ili ne. Tada su još herbicidom uništavali sve osim trave na javnim površinama.

    A komšije? Ne bune se zbog maslačka?

    PS



    Ovo mi je unuka prošle godina nabrala u parku Toronćanskom.

    Valjda je i naše gore lišće doprinelo da se shvati da ni priroda nije lepa u nekom sterilnom obliku (sem onog da je štetno herbicidirati) ?!
    Poruku je izmenio euridika, 27.07.2008 u 13:09 Razlog: slovce

  7. #22

    04 Odgovor: Kanada

    Sve sto videh, lepo je.
    Ali ... imam tri zelje, jedna od njih je:
    Kako stici u Kanadu brodom ?
    Koliko god se trudio, ispadne avion ili komplikacije.
    Ko zna, kako i odakle se putuje u Kanadu brodom ?

  8. #23

    Odgovor: Kanada

    Poneka sveza slika od deda-turiste

    Toronto

    Na Spadina ul. ispod Forest Hils-a






    Vatrogasci, pozvani na 911, ovog puta nisu imali posla, pa su u povrtaku zastali da popiju kafu.

    Na severozapad od Toronta, kod Kaledona

    Pogled koji me ocara kad god se prelazi Niagara Escapment




  9. #24

    Odgovor: Kanada

    Još
    Poneka sveza slika od deda-turiste


    Pronalaženje mnoštva poprilično dobro sačuvanih ambijenata prirode usred velegrada je moj prvi utisak iznenadjenja kad sam pre više godina stigao do Toronta.

    Kroz Toronto, ka jezeru Ontario, protiče nekoliko reka i mnoštvo rečica i potoka. Ovo mesto na recu Humber, ne dalje od 200 metara od jedne od najstarijih ulica u kojima se od početka XX veka odvija gust saobraćaj, poslovanje i gradski život - zapadnog dela ul. Bloor - je jedno od mesta na koje rado odem sa unucima ili sam.

    Ovog puta sam tu svratio na dvadesetak minuta i evo nekih od slika iz parka kod Old Mill-a.






    Sem šetača (sa ili bez dece, sa ili bez kućnih ljubimaca) uvek ima i poneki pecaroš ili više njih, kao i sada, početkom oktobra, kad je bila sezona lova na veliku pastrmku - lososa. Loše vreme (po našim merilima) ih ne ometa.




    Ovi ulovi se ne vraćaju u reku; završiće na tipičnom severnoameričkom mestu - na rešetkama butanskog roštilja - barbeque- a.






    Ovaj je tako žustro iznosio ulov da aparat nije uspeo da izoštri sliku pri oskudnom svetlu.


    Odmah do mosta i reke je luksuzni restoran Old Mill - mesto na kome se organizuju raskošna venčanja i druge prigode.

  10. #25

    Odgovor: Kanada

    Još malo od dede - turiste

    Prošao sam desetak puta ulicom Dandas između ulica Kipling i Islington ne primećujući u vožnji da oslikani zidovi nisu neke od uobičajenih reklama. Nekim poslom u jednom od prolazaka smo stali pored jedne od slika i video sam o čemu se stvarno radi. Ostaviolo je na mene lep utisak. Vratio sam se nekog od narednih dana i poslikao da i drugi vide kakvi su

    Murali o starom Islingtonu



    Islington je sada prvenstveno stambeni (rezidencijalni) deo nedaleko od zapadnog kraja Toronta. U XIX veku je to bio predeo u kome su bogatiji stanovnici izgradili u gustim šumama pored rečica i potoka i na obali jezera Ontario kabine za odmor i uživanje (što bi mi rekli vikendice). Kasnije se tu oformilo naselje koje se sredinom XX veka našlo u okviru Toronta koji se širio.

    Taj predeo (kao i većina teritorije Kanade) je bio vekovno stanište indijanskih plemena o čemu govore i toponimi koji su opstali do današnjih dana. Tako npr. Islington se nalazi u predelu (odnedavna posebnoj 'opštini' Toronta) Etobicoke, a taj naziv na jeziku Mississauga indijanaca znači 'mesto na kome rastu crne jove'. A po imenu ovog plemena dobilo je ime i naselje koje počinje koji kilometar na zapad a sada je grad sa blizu 700.000 stanovnika koji se nadovezuje na Toronto.

    Ono što je na mene ostavilo izuzetno prijatan utisak je oslikavanje do tada neuglednih zidova zgrada podignutih uglavnom prvom polovinom XX veka i pretvaranje tog dela (oko centra 'mesne zajednice') u mali privlačan zavičajni muzej na otovorenom. Napravlljen je lep spoj estetske i obrazovno - informativne uloge ovakvog poduhvata.






    Uz svaki od murala postavljena je ploča sa objašnjenjem (i o tome ko je bio donator).

    Ove ploče govore o sadržaju gornjeg i murala ispod.






    Murali predstavljaju verodostojne dokumente o prošlom vremenu jer su načinjeni prema fotografijama.

    Mural sa Islingtonskim vatrogascima prikazuje dogadjaj iz 1940. kada su oni napravili klizalište ispod Montogomerijeve krčme (koja postoji od prve polovine XIX veka a sada je muzej) i koja se i vidi na slici na uzvisini.




    Detalj sa kisokom mi je bio interesantan zbog ponude i cena, pa sam ga posebno slikao.


    Murala ima (ako se ne varam) 16 i nose zajedničko ime 'Islington mosaic'.

    Nisam uspeo da odagnam iz glave misli o našim naruženim zidovima. Ni kad sam ove murale gledao i slikao, ni kad prolazim našim mestima.

  11. #26

    Odgovor: Kanada

    Kanadske provincije:

    British Columbia



    Populacija: 4.380,300
    Povrsina/km2: 944,735
    Pridruzena: 1871
    Glavni grad: Victoria
    Provincijski cvet: pacific dogwood


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Alberta



    Populacija: 3.474,000
    Povrsina/km2: 661,848
    Pridruzena: 1905
    Glavni grad: Edmonton
    Provincijski cvet: wild rose


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Poruku je izmenio _baba_, 18.12.2009 u 17:53 Razlog: zaboravila gradove

  12. #27

    Odgovor: Kanada

    Saskatchewan



    Populacija: 996,900
    Povrsina/km2: 651,036
    Pridruzena: 1905
    Glavni grad: Regina
    Provincijski cvet: western red lily


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~

    Manitoba


    Populacija: 1.186,700
    Povrsina/km2: 647,797
    Pridruzena: 1870
    Glavni grad: Winnipeg
    Provincijski cvet: prairie crocus


  13. #28

    Odgovor: Kanada

    Perac prozora Etobicoke, Toronto ON "uhvacen" fotoaparatom za jednokratnu upotrebu



    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  14. #29

    Odgovor: Kanada

    Ontario



    Populacija: 12.803,900
    Povrsina/km2: 1.076,395
    Pridruzena: 1867
    Glavni grad: Toronto
    Provincijski cvet:white trillium


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    nastavak sledi posle reklama

  15. #30

    Odgovor: Kanada

    Reklaaameeee...

    Bese hladan januar ove godine pored Ontario Lake-a ... malko zaledjen(o)





    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •