NS: Imena ulica po braniocima svog naroda - Strana 4
Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 133
  1. #46

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    15 godina je ovde servirana jedna i samo jedna istina, bez srama bilo kakvog, shta vas je onda sprechavalo?
    Кога то "нас"?
    Милошевићев режим није се бавио довољно ни ратом ни националним питањем кад је у питању медијска покривеност још од краја 92. или средине 93. Већ тада су вести са ратишта стављана у 30. минут дневника, а рецимо главна вест 1. августа 95. није била "Олуја" већ честитка Зорана Лилића народу Перуа због њиховог националног празника. У фокусу је била "мировна политика председника Милошевића". А онда су на ту катастрофалну обраду националног питања и ратова дошле "НВО" финансиране из иностранства које су шириле непријатељску пропаганду, увијајући све то у обланде борбе против Милошевића и истине о ратним злочинима.
    Нити је истина да је 15 година сервирана само једна истина (дешавања су се игнорисала, "Србија није била у рату"), нити би све и да јесте то значило да сад не смемо да говоримо истину јер је Милошевић лагао на исту тему. Није нам доста што нас је Милошевић овако уназадио и упропастио, још теба и добровољно себе да кажњавамо тиме што ћемо бити таоци његових лажи?

    A, te snimke kolko znam prva je objavila najozloglashenija B92..
    Је ли? Не знам, али знам да им ни изблиза није посвећено пажње колико Шкорпионима. Ваљда није било православног свештеника да благослови Суданца који је клао заставника Рогића, прими га Господе у краљевство своје, па стога није било занимљиво?

    A da chale nije alkos i siledzija, klinac nebi ni bio na ulici da ga bije ko stigne... itd .. i ovo mozz da se otezze
    Може.
    Да ћале није алкос и силеџија, клинац не би био на улици.
    Али то ни у једном тренутку не оправдава комшију криминалца, нацисту и убицу који туче дете.
    Нити мења истину - да је комшија почео да туче дете.

    Pa dobro, ovo jest dfa je javni forum, pa mozze da svrati ko hoche i misli shta hoche, ali sve neshto rachunam, nismo diplomatski kor, nit smo kakvi ambasadori pa che sad nashe nebirane rechi ovde da imaju nekav poseban znachaj, bar ja nemam neki poseban osechaj velichine i znachaja ovog razgovora... Shto se mene tiche samo glasno razmishljam, ako i napravim kiks, neche propast zemlja nit che je neko tuzziti za genocid, kao shto se eto nekima malo omaklo..
    Колико људи треба да увреди нешто што је неспретно формулисано па да ти то буде довољан разлог да припазиш?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Tatius kaže: Pogledaj poruku
    U aprilu '92-ge Srbi pustaju muslimane i hrvate iz svojih mesta na njihovu teritoriju (to zovu etnickim ciscenjem), a s druge strane Srbi bivaju zatocenici u pojedinim gradovima i do srpske teritorije moraju da pesace, idu preko linija fronta, reskiraju da ulete u minska polja i sl. Oni koji ostaju se zatvaraju, maltretiraju, ali neretko se desavaju mucenja i ubistva.
    Srbi ne pustaju vec teraju a oni koji nisu otisli kad im je receno, sa samo onim sto imaju na sebi bez prava da ista ponesu, ti znamo kako su zavrsavali,ne svi opet ali velika vecina njih....

    Inace u aprilu '92 jos nije bilo frontova u BiH a posle kad su Srbi odlazili na srpska podrucja nisu bas tako odlazili kako ti tvrdis,bar ne iz svih krajeva...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    А да нисам написао нигде да сам "поносни радикал", то сам сигуран
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/s...ead.php?t=2984
    Da,nisi nigde napisao,ja sam te pomesala s clanom Jovan.Izvinjavm se

    Онда је твој грех то што си била нејасна. Посебно јер си пост после тога упоредила нацистичке и српске злочине.
    Такође, поменула си виђење Босанаца који нису Срби, што је имплицирало да га донекле уважаваш.
    Recimo da ga razumem jer posle svih silnih grobnica po Bosni i posle Srebrenice da neko ima takvo misljenje ne zacudjuje

    Ono sto je jako bitno u celoj ovoj prici je da Srbi ne mogu da kazu nije nam bila namera ta i ta jer je njihov vrh(Karadzic,Mislosevic,Plavsic itd..)planirao osvajanje BiH i Hrvatske i etnicko ciscenje...
    I cela ta prica oko odbranbenog rata je uistinu smesna jer naprosto nije tacna...


    Овде ниси рекла "мањина које има на свим странама", већ си лепо рекла "Муслимани".
    Ajde da vidimo sta sma napisala

    U Bosni su Muslimani svesni toga jos od '95 kad je Srebrenica pala da bez obzira sto su Srbi izvrsili zlocin nisu jedini krivci ali ne razmisljaju o tome svi,ne razmisljaju oni kao ti koji misle da je samo njihova istina jednia prava pa jos ako su zaslepljeni sovinistickom ideologijom i bez zelje za ikakvim objektivnim saznanjima,bez zelje da ustvrde stvarno cinjenicno stanje,onda opet dobijemo rat i nova stradanja za par godina,a o mrznji kja nikako da prestane da ne govorim...
    I gde je tu pohvala za citav jedan narod ako kazem da o tome ne razmisljaju svi,drugim recima negiraju cinjenice....

    Umalo da zaboravim,Pousorska da je bila jedinica HVO bi 93 kad su Hrvati i Srbi sklopili savez pustila liniju odbrane i Srbi bi usli u Tesanj,kao sto su to uradili Hrvati u Zepcu i ostalim dijelovima Bosne....
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Kako mene smaraju te ulice...pa to ne bi popamtio da si Tesla...
    sad ce ovaj gari da skoci da mi prica o junacima...
    sto mu je toshenje vremena, ja sam ovde samo glas zbunjenog naroda...
    posebno bezveze u celoj prici o ulicama je sto kad vec nekom "daju" neku ulicu,sta je menjaju posle, aman-zaman...
    a u vecini slucajeva je i glupo...
    kao sto je recimo ulica Partizanskih baza,Hadzi Ravimova... smrt za ushi... i mozak u svakom slucaju...


    zato je po meni mnogo bolje da se za ulice piche pisci,pesnici i ostale kulturno-istorijske lichnosti...
    a ovi Junaci,jednoj vlasti jesu...drugoj nisu....tja...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  4. #49
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Колико људи треба да увреди нешто што је неспретно формулисано па да ти то буде довољан разлог да припазиш?
    Pazi, drzish se toga ko pijan plota, pochinjem da kapiram preterivanje u tvojoj reakciji koje je eto svrha sama sebi..shto je vishe ponavljash vishe chesh ubediti sebe u to shto prichash jer ni sam nisi siguran.. Koliko vidim samo si se ti nashao uvredjen, ko ga zna mozda tu ima neshto ha... Mozda pronalazish slichnosti izmedju radikalske retorike i nacista pa to gurash pod tepih u svojoj glavi ne bi li se lepshe osecao? Saaasvim sluchajno je tu i ovaj tvoj skinheads romper stomper..evo mene vredja ta slika, imam prijatelja KIneza a i da nemam mrzim skinheadse i ostale slichne tim likovima, odma se vatam za motku....ovu moju..

    U stvari, provalio si da radikalima fali taj detalj - shto ne umeju da budu kultivisani, pa si eto smogao snage da se sa nama natezzesh na finjaka.. ti si radikal visheg stupnja, chak mozda i neka faca u stranci... Imash shanse, priznajem da tu napravish karijeru jer eto covekolikiji si od radikalskih klasika.. Al eto ne mozze bez da malo pustish na strogochu, avatar ti se malo oteo...Zapravo bi sve nas izdajnike malo apsio, a? maaalo samo, priznaj

    Shto se tiche laganja Slobodana Miloshevicha, prvo, to oko nemeshanja Srbije u rat, ja neznam koga je mogao da lazze, mozzda sisache tv dnevnika, medjutim ja znam da smo bogato bili informisani o svakoj herojskoj akciji nashe armije, i zlikovachkim poduhvatima svih drugih..shto je razumljivo, ali bili smo uskracheni za bilo kakvu drugachiju informaciju, a i ako bi bilo shta recheno to bi bilo okarakterisano kao neprijateljsko delovanje bash na ovakav nachin kako ti radish sada..Naravno ne chudi me tvoje selektivno sechanje. Floskula - Srbija nije u ratu je bila samo zvanichna zzvaka SMa u sluzzbi svakodnevnog politiziranja, i te kako smo bili zatrpavani propagandom sa svih strana, od dnevnika preko specijalnih probranih trovacha sa rtsa do baba gatara, vidovnjaka i cele galerije polu sumanutih likova koji su nas tovarili prichom o nebeskoj srbiji, miljea koji simbolishe devedesete..Ti se naravno ne sechash toga jer nisi bio tamo kao ni kolega Kunic.. Obilato je trovan ovdashnji narod, a zanemarivana bilo kakva pametna akcija glede pridobijanja saveznika i to je detalj oko chega chemo se na neki nachin slozziti. Kao shto se slazzemo da je rat bio loshe vodjen...i tu nam slaganje prestaje.. ja mislim da narod nije trebalo da bude nalozzen pa ostavljen, vech je trebalo pregovorima dobiti najbolje moguche uslove za njihovu autonomiju (hrvatska)..a ti mislish da je trebalo sve to lepo temeljnije vojnichki odraditi ..

    Kako kod nas (u radikalno orijentisanom narodu) ide prijem drugachijih informacija? Prvo odbijanje, na prvu, - to je propaganda, onda kad se suochimo sa chinjanicama chuti se dok se zlochin ne svari (kod onih koji stvarno neveruju), onda se relativizuje i pravda tudjim zlochinima, pa se zatim prizna to shto jeste, ali se osude oni koji su zlochin izneli u javnost, jer, hej, rade protiv nas.. svedoci se pljuju i dezavishu na svaki moguchi nachin, prodane dushe..plachenici..prodali drugove za pare itd ... Na kraju se zlochin mozda i prizna kad postane toliko ochigledan da je suludo poricati ga, ali se onda zzrtve umanjuju u do besmisla takodje pljuju i tako dalje i ko ga pominje i nedaj bozze pominje kazznjavanje pochinilaca ..to je izdajnik i slichno.. u najboljem sluchaju se prizna da treba da se kazne zlochinci "zbog radi" evorpe...A retko kome nepada napamet da je ubica ubica i da je to dovoljan razlog da ne sheta slobodno ulicom..... NAravno ovo je princip na kome funkcionishu svi ovdashnji "bratski" narodi shto je opet opravdanje za sve ...
    Poruku je izmenio Lillith, 30.04.2007 u 10:40 Razlog: spojene uzastopne poruke
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ono sto je jako bitno u celoj ovoj prici je da Srbi ne mogu da kazu nije nam bila namera ta i ta jer je njihov vrh(Karadzic,Mislosevic,Plavsic itd..)planirao osvajanje BiH i Hrvatske i etnicko ciscenje...
    I cela ta prica oko odbranbenog rata je uistinu smesna jer naprosto nije tacna...


    A sta je sa Kutiljerovim planom 23. Februara, po kome bi Srbi dobili 33% iscepkane teritorije, a koju je Karadzic potpisao, a Izetbegovic potpisao pa odmah potom pregazio isti sporazum. Pa Zulfikarpasevicev dogovor je Karadzic isto prihvatio.
    Dakle, Karadzic je prihvatio sve planove za kompromis, tako da je zlonamerna neistina da je srpski vrh planirao to o cemu ti pricas.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Tatius kaže: Pogledaj poruku
    A sta je sa Kutiljerovim planom 23. Februara, po kome bi Srbi dobili 33% iscepkane teritorije, a koju je Karadzic potpisao, a Izetbegovic potpisao pa odmah potom pregazio isti sporazum. Pa Zulfikarpasevicev dogovor je Karadzic isto prihvatio.
    Dakle, Karadzic je prihvatio sve planove za kompromis, tako da je zlonamerna neistina da je srpski vrh planirao to o cemu ti pricas.
    Stvarno ne mogu da verujem,tj mogu da verujem da citam ovo i jednio sto mogu je da se nasmejem

    Od prvog dana politika srpskog vrha je radila na cistiki svog nesrpskog zivlja i to je fakat dokazan a sto se tice potpisivanja kojecega pa jedva se pristalo na potpisivanje Daytona inace niko nije lud da prvi sporazume o iscjepkanjoj teritoriji na kontinentu,to nema smisla ,a ni Kutiljerovim planom to nije bilo predvidjeno
    Poruku je izmenio Lillith, 30.04.2007 u 22:09
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Upravo je ova nasa diskusija dokaz zasto je ovo krajnje nepozeljan potez.
    Jos uvijek neke stvari nisu dosle na svoje mjesto a kako izgleda niti ce uskoro. Al fakat je da je nama zivjeti zajedno i ako nismo spremni da ucinimo neke vrste ustupaka onda jadan nam taj zivot.

    Mali prilog, jest da nije ime ulice al je ime skole
    Uvredljivi nazivi škola u Sarajevskom kantonu

    Odbor za koordinaciju sprovodjenja privremenog sporazuma o posebnim potrebama i pravima dece povratnika upozorio je da u Sarajevskom kantonu ima osam osnovnih škola čiji nazivi vredjaju verska i nacionalna osećanja djaka povratnika.

    "Uprave tih škola nisu, prema usvojenim kriterijumima koje je prihvatio i njihov član Odbora, izvršile promene naziva škola", izjavio je koopredsedavajući Odbora Ranko Savanović.

    On je dodao da se u Ministarstvu obrazovanja Sarajevskog kantona "stalno postavljaju neki novi uslovi" u vezi s ovim problemom, a izmedju ostalog traže i na uvid nazive svih ostalih škola u BiH.

    U Republici Srpskoj, prema nalazu Odbora, nema nijedne osnovne škole čiji naziv vredja pripadnike drugih naroda, dok u Federaciji BiH takvih škola ima 33.

    U tom entitetu još nije izvršen nalog Misije OEBS-a u BiH, koji je istekao 1. septembra 2006. godine, da se integrišu u jednu takozvane dve škole pod jednim krovom, gde u jednoj školskoj zgradi nastavu potpuno odvojeno pohadjaju bošnjačka i hrvatska deca.

    (MONDO/agencije)
    I samo mala molba za sve. Posto je tema jasna i odlicno formulisana molio bih vas da se ne ulazi u raspravu ko je sta uradio tokom rata na prostorima bivse Juge. O potpisivanju i nepotpisivanju kojecega bi se moglo do sutra, isto kao i o namjerama zaracenih strana. Tek cemo onda da otvorimo pandorinu kutiju a to nigdje ne vodi.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Recimo da ga razumem jer posle svih silnih grobnica po Bosni i posle Srebrenice da neko ima takvo misljenje ne zacudjuje

    Ono sto je jako bitno u celoj ovoj prici je da Srbi ne mogu da kazu nije nam bila namera ta i ta jer je njihov vrh(Karadzic,Mislosevic,Plavsic itd..)planirao osvajanje BiH i Hrvatske i etnicko ciscenje...
    I cela ta prica oko odbranbenog rata je uistinu smesna jer naprosto nije tacna...
    Мене одушевљава ово твоје одбијање да се јасно изјасниш шта је твоје мишљење, већ све "не мислим ја тако, али после свега, разумем да неко има такво мишљење".
    Није ми занимљиво нагалбање какво мишљење неко има и зашто га има. Оно што је битно је - да ли је то мишљење исправно или није. Није.
    Не знам ко је написао ово италиком, али ем циљ српског врха није био освајање БиХ и Хрватске ем имам априори неповерење према неком ко пише "одбранбеног".

    Ajde da vidimo sta sma napisala

    I gde je tu pohvala za citav jedan narod ako kazem da o tome ne razmisljaju svi,drugim recima negiraju cinjenice....
    U Bosni su Muslimani svesni toga jos od '95 kad je Srebrenica pala da bez obzira sto su Srbi izvrsili zlocin nisu jedini krivci ali ne razmisljaju o tome svi,ne razmisljaju oni kao ti koji misle da je samo njihova istina jednia prava pa jos ako su zaslepljeni sovinistickom ideologijom i bez zelje za ikakvim objektivnim saznanjima,bez zelje da ustvrde stvarno cinjenicno stanje,onda opet dobijemo rat i nova stradanja za par godina,a o mrznji kja nikako da prestane da ne govorim...
    Проблем су конструкције реченица.
    "У Босни су "М"услимани свесни тога.. али не размишљају о томе сви".
    Испада да су муслимани свесни, али не размишљају сви о томе, дакле сви осим муслимана. Јер муслимани су свесни, ниси рекла "неки муслимани су свесни". Још си мене навела као пример оних који не размишљају "као муслимани", из чега се јасно види да тврдиш да
    а) су муслимани свесни
    б) нису сви свесни
    ц) нису свесни они који размишљају као ја, с обзиром да си рекла да су муслимани свесни, али неко други није, те навела пример мене као немуслимана да нисам свестан, закључак ја да ти несвесни нису муслимани

    Ево мала помоћ како је требало да се формулише оно што си хтела да кажеш
    а) "Неки муслимани су свесни тога, али већина није, а нису свесни они који размишљају као ти".
    Ту би се опет поставило питање зашто помињеш само свест мањине муслимана а не рецимо свест мањине Срба или Хрвата.
    Није моја кривица што ти је изражавање хаотично.

    Umalo da zaboravim,Pousorska da je bila jedinica HVO bi 93 kad su Hrvati i Srbi sklopili savez pustila liniju odbrane i Srbi bi usli u Tesanj,kao sto su to uradili Hrvati u Zepcu i ostalim dijelovima Bosne....
    Нисам рекао да је та муслиманска јединица била јединица ХВО, већ да су Хрвати из општине Тешањ имали своју бригаду ХВОа те да је нелогично да су могли бити већина и у некој јединици муслиманске војске с обзиром на њихов проценат у укупном становништву општине.
    Срби нису ушли у Жепче, нити их је ХВО пустио негде друго у Босни.

    [QUOTE]
    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pazi, drzish se toga ko pijan plota, pochinjem da kapiram preterivanje u tvojoj reakciji koje je eto svrha sama sebi..shto je vishe ponavljash vishe chesh ubediti sebe u to shto prichash jer ni sam nisi siguran..
    Морам ти рећи да ме је разочарао овај твој пост, кад нестане аргумената прелазиш на увреде и подметања. Стварно не видим сврху томе, али ћу ти мало узвратити чисто да ти дам мало твог лека.
    Нема претеривања у мојој реакцији, само је непримерено правити увредљиве паралеле а после не признати грешку већ се правдати изјавама типа "шта има везе. не прати пуно људи овај форум".

    Koliko vidim samo si se ti nashao uvredjen, ko ga zna mozda tu ima neshto ha... Mozda pronalazish slichnosti izmedju radikalske retorike i nacista pa to gurash pod tepih u svojoj glavi ne bi li se lepshe osecao? Saaasvim sluchajno je tu i ovaj tvoj skinheads romper stomper..evo mene vredja ta slika, imam prijatelja KIneza a i da nemam mrzim skinheadse i ostale slichne tim likovima, odma se vatam za motku....ovu moju..
    Није ствар у томе ко се нашао увређен и ко је реаговао, већ у томе шта је речено.
    Ове пијачарске психоанализе и погађања шта сам хтео и шта сам мислио ти и нису требале јер сам оно што мислим јасно рекао.
    Ја нисам рекао ништа против твог пријатеља Кинеза. А ово што си увређен својом мржњом према скинхедсима ми је нелогично.

    U stvari, provalio si da radikalima fali taj detalj - shto ne umeju da budu kultivisani, pa si eto smogao snage da se sa nama natezzesh na finjaka..
    Ја нисам смогао снаге да нормално расправљам, ја се увек нормално расправљам. Не би ни теби шкодило да покушаш.

    ti si radikal visheg stupnja, chak mozda i neka faca u stranci...
    Можда сам чак и сама Маја Гојковић. А можда сам и убио Лору Палмер.

    Imash shanse, priznajem da tu napravish karijeru jer eto covekolikiji si od radikalskih klasika..
    Ја нисам човеколик, ја сам човек. А ти ниси чак ни човеколик.

    Al eto ne mozze bez da malo pustish na strogochu, avatar ti se malo oteo...Zapravo bi sve nas izdajnike malo apsio, a? maaalo samo, priznaj
    Не знам постоји ли кривично дело издаје још и шта подразумева, али ако постоји, онда је дужност полиције да хапси оне који га чине.
    А ти би нас Србе слао мало на Голи оток, маало само, признај.

    Shto se tiche laganja Slobodana Miloshevicha, prvo, to oko nemeshanja Srbije u rat, ja neznam koga je mogao da lazze, mozzda sisache tv dnevnika,
    Неконзистентан си. Прво причаш да је 15 година истина била само једна страна приче, а сад тврдиш да Милошевић није успевао да слаже никога осим сисача тв дневника.

    medjutim ja znam da smo bogato bili informisani o svakoj herojskoj akciji nashe armije, i zlikovachkim poduhvatima svih drugih..shto je razumljivo, ali bili smo uskracheni za bilo kakvu drugachiju informaciju, a i ako bi bilo shta recheno to bi bilo okarakterisano kao neprijateljsko delovanje bash na ovakav nachin kako ti radish sada..
    Као што рекох, већ негде од краја 92. извештавање о рату је било јако мало заступљено, а кулминирало је честитком народу Перуа 1. августа 1995. (или беше 1. мај, почетак "Бљеска" на Западну Славонију").
    У Србији се без проблема могло доћи до другачијих информација, знам јер сам лично редовно читао Борбу, после Нашу борбу, Време...

    Naravno ne chudi me tvoje selektivno sechanje. Floskula - Srbija nije u ratu je bila samo zvanichna zzvaka SMa u sluzzbi svakodnevnog politiziranja, i te kako smo bili zatrpavani propagandom sa svih strana, od dnevnika preko specijalnih probranih trovacha sa rtsa do baba gatara, vidovnjaka i cele galerije polu sumanutih likova koji su nas tovarili prichom o nebeskoj srbiji, miljea koji simbolishe devedesete..Ti se naravno ne sechash toga jer nisi bio tamo kao ni kolega Kunic.. Obilato je trovan ovdashnji narod,
    Не ради се о мом селективном сећању, јер се врло добро сећам како су режимски медији игнорисали одбрамбену борбу српског народа и форсирали причу о мировној политици Слободана Милошевића. Ради се о томе да ти понављаш клишее о Милошевићевом национализму и ратној пропаганди која је после 92. била јако слаба.
    Народ јесте трован, али не ратном пропагандом, барем не од краја 92.

    a zanemarivana bilo kakva pametna akcija glede pridobijanja saveznika i to je detalj oko chega chemo se na neki nachin slozziti. Kao shto se slazzemo da je rat bio loshe vodjen...
    Сложићемо се.

    i tu nam slaganje prestaje.. ja mislim da narod nije trebalo da bude nalozzen pa ostavljen, vech je trebalo pregovorima dobiti najbolje moguche uslove za njihovu autonomiju (hrvatska)..a ti mislish da je trebalo sve to lepo temeljnije vojnichki odraditi ..
    Ја сам мислио да мислим да је боље било наћи мирно решење, али с обзиром да ти знаш боље шта ја мислим, мораћу да коригујем своје мишљење.
    То је прва ствар, друга ствар је да је лако бити паметан сад после свега. Оно чега се не сећамо је то да су Срби из Крајине и Хрватске тада живели у својој земљи, Југославији, и одједном је сад неко хтео да им разбије ту државу и каже им да то више није њихова држава већ да су национална мањина. Не кажем да је страшно бити национална мањина, али опет ми је јако логично, јер немам кратку памет, да се неко не мири да му руше државу и праве га странцем у сопственој држави.

    Kako kod nas (u radikalno orijentisanom narodu) ide prijem drugachijih informacija? Prvo odbijanje, na prvu, - to je propaganda, onda kad se suochimo sa chinjanicama chuti se dok se zlochin ne svari (kod onih koji stvarno neveruju), onda se relativizuje i pravda tudjim zlochinima, pa se zatim prizna to shto jeste,
    То што си описао је нормалан и пожељан процес.
    Прво и треба да буде одбијање, јер не треба веровати свему што чујеш тек тако. Посебно ако знамо колико пропаганде се стварно продаје, сетићемо се само прича о стотинама хиљада силованих муслиманки у Босни, стотинама хиљада убијених Шиптара на Косову, свакодневних брифинга Џејми Шеа...
    Друга фаза - ћутање док се не сазнају све информације, је такође логична, јер престаје отпор тој информацији ако се испостави да није лажна али се с реакцијом чека док се не сазнају све информације.
    Трећа фаза није релативизовање злочина већ непристајање на једнострану слику рата и злочина, какву нам обично намећу "НВО" и пропаганда, која и стварне злочине користи у пропагандне сврхе. Злочини се не правдају, редовно се осуђују, и радикали их осуђују, као и сви остали, само се не пристаје на слику рата и злочина која се намеће.

    ali se osude oni koji su zlochin izneli u javnost, jer, hej, rade protiv nas.. svedoci se pljuju i dezavishu na svaki moguchi nachin, prodane dushe..plachenici..prodali drugove za pare itd ...
    С обзиром да се ради углавном о Наташи Кандић и сличнима, они стварно раде против нас и злочине политизују и користе у антисрпске пропагандне сврхе.
    На разним суђењима за ратне злочине у Србији било је сведока и сведока, нико није водио кампању против њих. Само против испостава страних обавештајних служби у Србији.

    Na kraju se zlochin mozda i prizna kad postane toliko ochigledan da je suludo poricati ga, ali se onda zzrtve umanjuju u do besmisla takodje pljuju i tako dalje i ko ga pominje i nedaj bozze pominje kazznjavanje pochinilaca ..to je izdajnik i slichno.. u najboljem sluchaju se prizna da treba da se kazne zlochinci "zbog radi" evorpe...A retko kome nepada napamet da je ubica ubica i da je to dovoljan razlog da ne sheta slobodno ulicom..... NAravno ovo je princip na kome funkcionishu svi ovdashnji "bratski" narodi shto je opet opravdanje za sve ...
    С обзиром колико се антисрпске пропаганде ширило и шири, нимало ме не чуди што су Срби неповерљиви према информацијама из кругова из којих долазе, као што већ рекох.
    Колико ја пратим вести, а пратим, сви који причају о злочинима подржавају и истрагу и кажњавање криваца. Али то није довољно обожаваоцима Наташе Кандић, јер је једина њима логична реакција пљување по Србима као геноцидном народу, агресору и прича о клерофашизму.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    @yossarian

    Svoj odgovor ces dobiti na pp da tema ne ode tamo gde ne treba a sto se tice moga misljenja ja ne odbijam da ga izrazim jer sam ga vec iznela,prethodni rat nije crno-beli kao i nista u zivotu i ne prihvatam tvrdnju da je bio odbranbeni iz razloga koji sam italicom navela(ja sma to istaknula na taj nacin jer ostatk posta i nema neke veze sa temom)


    Dakle da se vratimo na temu

    NS: Imena ulica po braniocima svog naroda-Da li ste za to ili ne? Zasto?
    Poruku je izmenio Lillith, 01.05.2007 u 15:58
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Upravo je ova nasa diskusija dokaz zasto je ovo krajnje nepozeljan potez.
    Jos uvijek neke stvari nisu dosle na svoje mjesto a kako izgleda niti ce uskoro. Al fakat je da je nama zivjeti zajedno i ako nismo spremni da ucinimo neke vrste ustupaka onda jadan nam taj zivot.
    Управо ова наша дискусија показује да је неопходно афирмисати истину о томе шта се дешавало и одати поштовање онима који су били кадри на страшноме месту постојати.
    Уступци не смеју да буду на рачун истине.
    Управо из поштовања према држави Србији и српском народу је онај посланик СВМ требао да гласа за ова имена улица. Данашњи дан нас подсећа зашто, и против чега су се борили генерал Братић и Вељко Миланковић:

    Na VERITAS-ovoj listi poginulih i nestalih Srba u agresiji RH na RSK u maju 95 (Bljesak) trenutno se nalazi 281 lice. Nažalost, ovaj spisak nije konačan pošto porodice i dalje prijavljuju svoje nestale rođake.

    Komisija vlade RH za nestala i zatočena lica dostavila je srpskoj strani spisak od 168 poginulih po mjestu ukopa od čega su 79 lica identifikovana.

    Za sve pokopane sačenjeni su protokoli (fotografija leša, otisci prstiju, podaci o mjestu i vremenu pronalaska, odjeći, obući i mjestu ukopa). Ista komisija dostavila je srpskoj strani do sada 53 protokola za neidentifikovane poginule na osnovu kojih porodice nestalih pokušavaju prepoznati nestale rođake.

    Što je sa nestalim Srbima preko broja 168? Male su šanse da je neko sa spiska nestalih među živima. Po VERITAS-ovim podacima jedan broj tijela poginulih je uništen namjerno (spaljivanjem i sl.) ili nenamjerno (izgorjeli zajedno sa kućama i gospodarskim zgradama), a jedan broj je skriven i to namjerno (ubačeni u jame, bunare ...) ili nenamjerno (ostali na nepristupačnim ili manje pristupačnim mjestima tamo gdje su i stradali).

    Postoje šanse da se kad tad pronađu posmrtni ostaci iz kategorije skrivenih, dok, nažalost, oni iz kategorije uništenih neće se nikada ni pronaći.

    Уступци НЕ СМЕЈУ бити на рачун истине и на рачун жртава. Сетимо се само колико нас је коштало прикривање злочина над Србима у Другом светском рату - поновили су се.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Морам ти рећи да ме је разочарао овај твој пост, кад нестане аргумената прелазиш на увреде и подметања.
    Da, eto to su vech dve uvrede ... imam li ja bilo kakvih skrupula??! Chini se de osim uvreda nishtra drugo nisam ni prichao.. a da i podmetanja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Стварно не видим сврху томе, али ћу ти мало узвратити чисто да ти дам мало твог лека.
    Nisam ni sumnjao

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нема претеривања у мојој реакцији, само је непримерено правити увредљиве паралеле а после не признати грешку већ се правдати изјавама типа "шта има везе. не прати пуно људи овај форум".
    Ne priznajem nikakvu greshku, i dalje tvrdim da se drzzish tog poredjenja pravechi od njega centralnu temu. Da ti je uopshte cilj razgovor, shvatio bi poentu i nebi se vrachao sto puta

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Није ствар у томе ко се нашао увређен и ко је реаговао, већ у томе шта је речено.
    Ове пијачарске психоанализе и погађања шта сам хтео и шта сам мислио ти и нису требале јер сам оно што мислим јасно рекао.
    Ја нисам рекао ништа против твог пријатеља Кинеза.
    NIsam ni ja nishta rekao protiv Srba ali ti to shvatash kao uvredu i provokaciju. I ja smatram tvoj avatar uvredljivim i provokativnim, bez da ishta i kazzesh. Naravno, ovde i netreba bolja analiza od proste pijacharske.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    A ово што си увређен својом мржњом према скинхедсима ми је нелогично.
    Eh sad, dechija izvrtanja rechi Shta je sledeche? Ponavljachesh sve shto ja kazzem?


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја нисам смогао снаге да нормално расправљам, ја се увек нормално расправљам. Не би ни теби шкодило да покушаш.
    Pokushao sam, ti si se uvatio za nekakvo poredjenje i mlatio sa time, ali klasichnije radikalski nemoze biti.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Можда сам чак и сама Маја Гојковић. А можда сам и убио Лору Палмер.
    NE bi me chudilo i da si zgazio Bambija, pa se vratio josh par puta da dobro utabash. Onda mu ochitao politichki korektan govor o tome kako nije trebao da bude tu.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја нисам човеколик, ја сам човек. А ти ниси чак ни човеколик.
    E sad sam se uvredijo. Ovo stvarno nije u redu. ..Il se nisam uvredio? . (Mrzim neodluchne ljude..ili ih ne mrzim ?) Anyway, ti se predstavljash kao radikal ne ja..


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не знам постоји ли кривично дело издаје још и шта подразумева, али ако постоји, онда је дужност полиције да хапси оне који га чине.
    А ти би нас Србе слао мало на Голи оток, маало само, признај.
    Ne bih. Ni meni ni mojoj porodici se ne ide tamo. Samo bih voleo da vidim radikale kako se samozzrtvuju na prvoj liniji fronta, ako nedaj bozze dodje do rata.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Неконзистентан си. Прво причаш да је 15 година истина била само једна страна приче, а сад тврдиш да Милошевић није успевао да слаже никога осим сисача тв дневника.
    Ne, samo neslushash pazzljivo. Kazzem da su samo mala deca mogla popit tu prichu o nashem neucheshcu. A mi, u shta god da smo verovali trebali smo bash da budemo SPS ovisnici da bi to primili kao istinu. Samo to i neishta vishe. Pa ti izvrchi.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што рекох, већ негде од краја 92. извештавање о рату је било јако мало заступљено, а кулминирало је честитком народу Перуа 1. августа 1995. (или беше 1. мај, почетак "Бљеска" на Западну Славонију").
    У Србији се без проблема могло доћи до другачијих информација, знам јер сам лично редовно читао Борбу, после Нашу борбу, Време...
    Ti si chitao sve to? Sam? Bravo..Ali shta ti se desilo ui medjuvremenu? (znam, vetar razneo kriptonit iz loznice )


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не ради се о мом селективном сећању, јер се врло добро сећам како су режимски медији игнорисали одбрамбену борбу српског народа и форсирали причу о мировној политици Слободана Милошевића.

    IStina chovek je okretao churak kako mu je odgoavaralo... Kapiram da sza radikalski ukus nije bio dovoljno dosledan, ali znajuchi ljude na forumu ovde slabo kome chesh prodati tu prichu da nije bilo nacionalne trovachine, a onda opet mirotvorac po potrebi.. a za sve to vreme samopromocija..


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Ја сам мислио да мислим да је боље било наћи мирно решење, али с обзиром да ти знаш боље шта ја мислим, мораћу да коригујем своје мишљење.
    Shta chesh, zovite me Nostradamus. Imam te predrasude prema radikalima. Ne znam odakle mi... Propaganda neprijateljska?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То је прва ствар, друга ствар је да је лако бити паметан сад после свега. Оно чега се не сећамо је то да су Срби из Крајине и Хрватске тада живели у својој земљи, Југославији, и одједном је сад неко хтео да им разбије ту државу и каже им да то више није њихова држава већ да су национална мањина. Не кажем да је страшно бити национална мањина, али опет ми је јако логично, јер немам кратку памет, да се неко не мири да му руше државу и праве га странцем у сопственој држави.
    Jasno mi je. Ja samo mislim da mu je trebala biti ponudjena druga opcija. Jeste, u pravu si oko te naknadne pameti. Ali, neko ko je tada trebao biti dovoljno pametan za to nije to bio nego je srljao na drugu stranu. Iz sitnosopstvenih interesa.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    С обзиром да се ради углавном о Наташи Кандић и сличнима, они стварно раде против нас и злочине политизују и користе у антисрпске пропагандне сврхе.
    На разним суђењима за ратне злочине у Србији било је сведока и сведока, нико није водио кампању против њих. Само против испостава страних обавештајних служби у Србији.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    С обзиром колико се антисрпске пропаганде ширило и шири, нимало ме не чуди што су Срби неповерљиви према информацијама из кругова из којих долазе, као што већ рекох.
    Колико ја пратим вести, а пратим, сви који причају о злочинима подржавају и истрагу и кажњавање криваца. Али то није довољно обожаваоцима Наташе Кандић, јер је једина њима логична реакција пљување по Србима као геноцидном народу, агресору и прича о клерофашизму.
    Natasha Kandich je histerichna zzena koja vishe doprinosi upravo kompromitacijiji ciljeva za koje se "zalazze" pristupajuchi temi bez sluha za bilo kakav trenutak za zemlju.. Sve jedno, ona je zzena koja se maltene okrivljuje za sve i svja s pravom ili bez, ali je totalno nebitna u mojoj prichi... Mozzda tebi simbol neprijateljske propagande, meni samo izvor onog snimka sa Shkorpionima...

    Vrlo dobro si me chuo da nisam ni pljuvach po Srbima, niti zzelim to da budem, ne prihvatam svako sranje koje se plasira sa strane... imam rezervu.. uvek i za sve ... Ako ti je stalo, bash, verovatno sam i duzze nosio pushku i uniformu VJ nego ti i nisam ni trenutka imao dvoumice na chijoj sam strani..osim svesti da do toga nije trebalo dochi.. Tvoje drugove radikale ni jednom ne videh osim pijanih budala...Najdrchniji se u glavnom sete da imaju zzenu i dete i kako se eto sachuva glava u ratu kad se pazi, usrani od pricha o Shiptarskom snajperu ili Apachu koji te skenja ako samo opalish..ili o A10 koji se okreche za 10 sekundi ako ga promashish ... a bezzali su tako da je to fizichki izgledalo nemoguche..... Oni mladji se dokazzu maltretirajuchi nekog dedu ili tako neshto... A obichno smo prvi i jedini na topu bili bash mi koji smo se sa uniformom najtezze stopili. Drchni kapetan je komandovao iz 2 kilometra udaljenog dvorishta ... Sve u svemu, bash kao i taj 'oprezni' narod nauchio sam da neverujem niukakve drchne nacionaliste i njihove coldblood komesare ... Sve se to pokazze na terenu, ko je kakav i kome mozzesh verovati. Ovo sve ovde je plitak potok shto reche vidoviti. Al nedaj bozze da opet tako analiziram ljude.

    Ja ti samo objashnjavam shta se deshava kada zlochin postane toliko ochigledan, kao shto je to Srebrenica i kako ljudi reaguju.. ia kako se zlochin pravda zlochinom...i kako se ubice nesmetano shetaju dok ona ista Kandichka ne digne dzevu da se i shiptarima smuchi...A tek radikalske osude zlochina Pa to je za humor i zabavu a ne za politiku..

    Shta ti tu vidish pozitivno?


    Optuzzujesh mene za klisheje a sam si pun klisheiziranih konstrukcija.
    Al ne smeta...jer i to je klishe..


    Da rezimiziram i zavrshim bilo kakvo nastavljanje na ovu temu ... Sve je to jedno veliko sranje.... Imamo mi dovoljno ljudi da bi se ulice imenovale. Ne mora to da budu ni krushka ni kajsija ili ulica lubenica... Shta fali Milutinu Milankovicu, Nikoli Tesli, Jovanu Cvijicu.. ma ima ih moore....
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 01.05.2007 u 22:05
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Da, eto to su vech dve uvrede ... imam li ja bilo kakvih skrupula??! Chini se de osim uvreda nishtra drugo nisam ni prichao.. a da i podmetanja
    Видим да јако лепо препознајеш кад се теби каже нешто што ти није по вољи. Још кад би размислио о свом писању....

    NIsam ni ja nishta rekao protiv Srba ali ti to shvatash kao uvredu i provokaciju. I ja smatram tvoj avatar uvredljivim i provokativnim, bez da ishta i kazzesh. Naravno, ovde i netreba bolja analiza od proste pijacharske.
    Добро, по теби је гора слика него отворено поређење.
    Супер су ми ти фазони, ево да не гледам колико порука имаш на овом форуму, а потцењујеш га тако што кажеш "овде и не треба боља анализа... ". Лицемерно, где мислим да је испод мог нивоа ја тамо не идем.

    Pokushao sam, ti si se uvatio za nekakvo poredjenje i mlatio sa time, ali klasichnije radikalski nemoze biti.
    Још ћеш рећи да ни о чему нисам причао осим о томе.

    NE bi me chudilo i da si zgazio Bambija, pa se vratio josh par puta da dobro utabash. Onda mu ochitao politichki korektan govor o tome kako nije trebao da bude tu.
    Тако је, први корак, дехуманизуј непријатеља. Само реци усташа, балија, четник, радикал... и припиши му шта хоћеш.

    Anyway, ti se predstavljash kao radikal ne ja..
    Ја се не представљам као радикал. Ти се представљаш као радикал.

    Ne bih. Ni meni ni mojoj porodici se ne ide tamo. Samo bih voleo da vidim radikale kako se samozzrtvuju na prvoj liniji fronta, ako nedaj bozze dodje do rata.
    Дакле, ти би цирка трећину Србије волео да видиш тако. Страшно.

    Ne, samo neslushash pazzljivo. Kazzem da su samo mala deca mogla popit tu prichu o nashem neucheshcu. A mi, u shta god da smo verovali trebali smo bash da budemo SPS ovisnici da bi to primili kao istinu. Samo to i neishta vishe. Pa ti izvrchi.
    Дакле, није ширена само једна страна приче, већ нека смешна Слобина пропаганда у коју су само деца веровала. Дакле, време је да се коначно на прави начин каже права истина и о ратовима и о злочинима.

    Ti si chitao sve to? Sam? Bravo. Ali shta ti se desilo ui medjuvremenu? (znam, vetar razneo kriptonit iz loznice )
    Ако ме замолиш научићу те како је све то могуће сам читати. Можда чак и неку књигу приде и понешто на нету. Па се онда не просипаш необавештеношћу и незнањем.
    У међувремену се није десило ништа посебно.

    IStina chovek je okretao churak kako mu je odgoavaralo... Kapiram da sza radikalski ukus nije bio dovoljno dosledan, ali znajuchi ljude na forumu ovde slabo kome chesh prodati tu prichu da nije bilo nacionalne trovachine, a onda opet mirotvorac po potrebi.. a za sve to vreme samopromocija..
    Он је био јако доследан, али само себи и својој жељи да остане на власти и номинално комунизму.
    Националне тровачине јесте било, али после 92... фактор мира и стабилности, сори, санкције РС, дивљаци, шумњаци, пад РСК - ма нема везе, виски коридор до Горажда, само изволите, српска предграђа Сарајева, у реду је, заслужили сте, Брчко... ма решићемо...

    Shta chesh, zovite me Nostradamus. Imam te predrasude prema radikalima. Ne znam odakle mi... Propaganda neprijateljska?
    Политички фанатизам, мржња према другачијем мишљењу, другој политичкој опцији... исто сам виђао код радикала. Сећам се председничких избора пре ваљда 3 године... као да им мајку опсујеш кад им кажеш да ћеш гласати за Маршићанина па Тадића...

    Jasno mi je. Ja samo mislim da mu je trebala biti ponudjena druga opcija. Jeste, u pravu si oko te naknadne pameti. Ali, neko ko je tada trebao biti dovoljno pametan za to nije to bio nego je srljao na drugu stranu. Iz sitnosopstvenih interesa.
    Не мислим да се радило о ситносопственичким интересима, напротив, Милошевић би најјефтиније прошао да је Србе ван уже Србије препустио њиховој судбини. Но добро, као што рекох, накнадна памет. Срби су били јаки ко земља и били су у праву, у својој држави коју су бранили као и своја права у њој.

    Natasha Kandich je histerichna zzena koja vishe doprinosi upravo kompromitacijiji ciljeva za koje se "zalazze" pristupajuchi temi bez sluha za bilo kakav trenutak za zemlju.. Sve jedno, ona je zzena koja se maltene okrivljuje za sve i svja s pravom ili bez, ali je totalno nebitna u mojoj prichi... Mozzda tebi simbol neprijateljske propagande, meni samo izvor onog snimka sa Shkorpionima...
    Није проблем у тренутку, проблем је у начину. Она то све ради злонамерно и с циљем - служења непријатељској пропаганди и туђим интересима. Треба зарадити новце.
    Морам признати да сам очекивао да ти је ова "храбра жена" идол, кад оно...

    Vrlo dobro si me chuo da nisam ni pljuvach po Srbima, niti zzelim to da budem, ne prihvatam svako sranje koje se plasira sa strane... imam rezervu.. uvek i za sve ... Ako ti je stalo, bash, verovatno sam i duzze nosio pushku i uniformu VJ nego ti i nisam ni trenutka imao dvoumice na chijoj sam strani..osim svesti da do toga nije trebalo dochi.. Tvoje drugove radikale ni jednom ne videh osim pijanih budala...
    Добро, ако ти кажеш да имаш резерву, ок. Наравно да није требало да дође до свог овог зла, то нико паметан не пориче.
    Није истина да радикали нису ратовали.

    Najdrchniji se u glavnom sete da imaju zzenu i dete i kako se eto sachuva glava u ratu kad se pazi, usrani od pricha o Shiptarskom snajperu ili Apachu koji te skenja ako samo opalish..ili o A10 koji se okreche za 10 sekundi ako ga promashish ... a bezzali su tako da je to fizichki izgledalo nemoguche..... Oni mladji se dokazzu maltretirajuchi nekog dedu ili tako neshto... A obichno smo prvi i jedini na topu bili bash mi koji smo se sa uniformom najtezze stopili. Drchni kapetan je komandovao iz 2 kilometra udaljenog dvorishta ... Sve u svemu, bash kao i taj 'oprezni' narod nauchio sam da neverujem niukakve drchne nacionaliste i njihove coldblood komesare ... Sve se to pokazze na terenu, ko je kakav i kome mozzesh verovati. Ovo sve ovde je plitak potok shto reche vidoviti. Al nedaj bozze da opet tako analiziram ljude.
    Ово ти је углавном паметно.

    Ja ti samo objashnjavam shta se deshava kada zlochin postane toliko ochigledan, kao shto je to Srebrenica i kako ljudi reaguju.. ia kako se zlochin pravda zlochinom...i kako se ubice nesmetano shetaju dok ona ista Kandichka ne digne dzevu da se i shiptarima smuchi...A tek radikalske osude zlochina Pa to je za humor i zabavu a ne za politiku..
    Већ сам одговорио на ово:
    Прво и треба да буде одбијање, јер не треба веровати свему што чујеш тек тако. Посебно ако знамо колико пропаганде се стварно продаје, сетићемо се само прича о стотинама хиљада силованих муслиманки у Босни, стотинама хиљада убијених Шиптара на Косову, свакодневних брифинга Џејми Шеа...
    Друга фаза - ћутање док се не сазнају све информације, је такође логична, јер престаје отпор тој информацији ако се испостави да није лажна али се с реакцијом чека док се не сазнају све информације.
    Трећа фаза није релативизовање злочина већ непристајање на једнострану слику рата и злочина, какву нам обично намећу "НВО" и пропаганда, која и стварне злочине користи у пропагандне сврхе. Злочини се не правдају, редовно се осуђују, и радикали их осуђују, као и сви остали, само се не пристаје на слику рата и злочина која се намеће.

    Е сад, то што ти се не свиђају радикалске осуде злочина је опет твој проблем. Ваљда не пљују по Србима као народу довољно, нема приче о колективној кривици, катарзи, болесном друштву, болесном народу, фашизму СПЦ...

    Da rezimiziram i zavrshim bilo kakvo nastavljanje na ovu temu ... Sve je to jedno veliko sranje.... Imamo mi dovoljno ljudi da bi se ulice imenovale. Ne mora to da budu ni krushka ni kajsija ili ulica lubenica... Shta fali Milutinu Milankovicu, Nikoli Tesli, Jovanu Cvijicu.. ma ima ih moore....
    Као што сам већ и рекао:
    - чиста будалаштина је стидети се онога чега се не треба стидети
    - нетачно је да не треба одавати пошту људима који су се борили за свој народ. Напротив, они су бранили жене, децу, своје градове и села, свој народ и државу, и то се мора поштовати. А истина о томе се мора ширити у интересу свих нас. Пре свега морамо ми као народ знати шта се десило, а онда тек можемо мењат слику о нама у свету. А то не можемо ако се сами стидимо.
    Свака част и Миланковићу, и Тесли и Цвијићу, али то што они постоје не значи да не треба да поштујемо оне који су добру свог народа (а некад и биолошком опстанку) доприносили борбом. Које не морају да буду оружане. Мада ни оне нису искључене.
    Генерал Братић је вршио своју дужност, борио се за своју државу.
    Вељко Миланковић је добровољно ишао да брани српски народ, мушкарце, старце, жене, децу, села и градове. То се мора поштовати и мора бити пример будућим генерацијама, ако не дај Боже опет буде потребно. Јер тирјанству стати ногом за врат то је људска дужност најсветија.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Морам признати да сам очекивао да ти је ова "храбра жена" идол, кад оно...
    Pa ti svashta mislish pa nije tachno.



    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Добро, по теби је гора слика него отворено поређење.
    Супер су ми ти фазони, ево да не гледам колико порука имаш на овом форуму, а потцењујеш га тако што кажеш "овде и не треба боља анализа... ". Лицемерно, где мислим да је испод мог нивоа ја тамо не идем.
    Dobro, sve u svemu, ja sam ostao pri svome, ti pri svome i svako sa svojim shvatanjima. Poshto smo se vratili na pochetak znachi da smo otprilike sve rekli, ali ti ovaj detalj nechu propustiti. Namerno ili ne ovo si pogreshno konstatovao. Kada sam rekao "ovde" odnosilo se na tebe i tvoje poruke kao objekata analize. Ti to vrlo dobro znash, ali ako ne znash evo rechi chu ti - Mislim da nikome ovde pa osim mozda tebi i novajlijama, ne moram da objashnjavam koliko sam vremena potroshio na ovaj forum upravo pomazzuchi da lichi na neshto i daleko od toga da ga neposhtujem. Opet radikalske fore, obrtanje teza, podmetanje i provokacija...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.05.2007 u 22:33
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Pet dana deli Novosađane od ulice Vuka s Vučijaka


    Novosadska hronika

    MINISTARSTVO ZA DRŽAVNU UPRAVU JOŠ NIJE DONELO ODLUKU O NAZIVIMA ULICA PO KOMANDANTIMA IZ RATA

    Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu još se nije oglasilo povodom odluke Skupštine grada da dve ulice u Novom Sadu na Klisi dobiju nazive po komandantima iz rata sa prostora bivše SFRJ: komandantu paravojne formacije Vukovi sa Vučijaka Veljku Milankoviću i generalu nekadašnje JNA Mladenu Bratiću.


    Ukoliko se u roku od pet dana nadležno ministarstvo ne oglasi povodom odluke novosadskog parlamenta, automatski će se smatrati da je odluka Skupštine grada punosnažana, a Novi Sad dobija dve nove ulice na Klisi, kako je početkom aprila i izglasala vladajuća većina - odbornici SRS-a, SPS-a i DSS-a. Da još nisu dobili odgovor od Ministarstva, za Dnevnik je potvrdio Igor Pavličić predsednik Gradskog odbora Demokratske stranke, jedne od partija novosadske opozicije koje su uputile zahtev Ministarstvu.

    Zahtev da ne odobri saglasnost na ovu odluku resornom ministarstvu su prvo poslale nevladine organizacije i udruženja okupljena oko inicijative Građanska Vojvodina (Centar za regionalizam, Građanski fond Panonija, Nezavisno društvo novinara Vojvodine, Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji kancelarija u Novom Sadu, Centar za razvoj civilnog društva iz Zrenjanina i NVO Otvoreni licej iz Sombora), obrazloživši da se odlukom Skupštine grada gaze opšti i državni interesi, jer se njome na najdrastičniji način pravi kontinuitet sa Miloševićevskom ratnom politikom i zločinima koji su počinjeni u ime Srbije, ali i da se spornom odlukom vređaju nacionalna osećanja manjinskih zajednica u Novom Sadu.

    Nakon inicijative Građanske Vojvodine, i partije novosadske opozicije - DS, Liga socijaldemokrata Vojvodine, G17 plus i Srpski pokret obnove - takođe su od nadležnog ministarstva zatražile da ne da saglasnost na predložena rešenja gradskog parlamenta, objašnjavajući da su predlozi izazvali negodovanje i burnu reakciju novosadske javnosti, te da su predlozi štetni po interes grada i Srbije.

    Podsetimo na to da su odbornici vladajuće većine na sednici novosadske Skupštine početkom aprila doneli odluku na predlog Komisije za davanje imena naseljenih mesta i ulica u gradu. Inače, članovi Komisije nisu ni razmatrali predloge stanara ovih ulica: Diogenova, Ulica maslačka i Ulica dobre nade.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: NS: Imena ulica po braniocima svog naroda

    Čista glupost.

    Po književnicima, umetnicima, doktorima, dobrotvorima, ....običnim ljudima...i manje običnim...

    po Đoletu.... po Vuku, po Zvonku, po Janiki, po Tesli, po Mihajlu, po Jaroslavu, po Zuzani, po Listu, po Narodnom Orkestru Televizije Novi Sad, po Pintoru, Bori Dugiću,........ma ima još milion naziva ....
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem
      Vrh

Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. Da li se stidite svog porijekla?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.10.2009, 17:01
  3. Jela drugih naroda..
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.08.2008, 17:27
  4. Horoskop drugih naroda
    Autor sussi u forumu Astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.09.2007, 19:11
  5. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •