Konji vrani
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Konji vrani

  1. #1

    Konji vrani

    Premijera filma "Konji vrani" 5. aprila



    Novi film Ljubiše Samardžića "Konji vrani" u produkciji "Sinema dizajna" biće premijerno prikazan 5. aprila u Centru "Sava", najavio je distributer "Pro vižn".

    To je drugi deo Samardžićeve filmske melodrame "Jesen stiže, Dunjo moja", iz 2004. godine, koja je nagradjivana na festivalima u Nišu i Herceg Novom, učestvovala na više inostranih festivala i bila srpski kandidat za nagradu Oskar za najbolji film van engleskog govornog područja.

    U novom filmu devojčicu Dunju igra mala Marta Uzelac, unuka Samardžića koji, kao i u prvom delu, igra dedu.

    Za svoju petu režiju popularni glumac okupio je jaku ekipu kolega u kojoj su Slavko Štimac, Renata Ulmanski, Rada Djuričin, Voja Brajović, Petar Božović, Petar Kralj i drugi, kao i gost iz Zagreba Ivo Gregurević.

    U ansamblu su i mladi glumci Kalina Kovačević, Milan Vasić i Milena Vasić Ražnatović i Andrija Milošević.

    Neuobičajeno za domaće filmove, ne planira se novinarska projekcija, niti konferencija pre svečane premijere.

    U pres materijalu je navedeno da je film bogat humorom, ali i strastvenim emocijama. Radnja se dešava neposredno posle Prvog svetskog rata, ali je, ipak, tematski bliska ovom vremenu, jer su ljubav, patnja, razočaranja uvek slična bez obzira na vreme u kome se film dogadja.

    "To je film o ljubavi, kako bi rekao veliki pesnik banatskih ravnica Mika Antić: ... za čim može da se pati... čemu možeš srce dati... i gde ti može srce stati!", film o tajni i istinskoj strasti, koji će svakom gledaocu probuditi sanjarenja o sopstvenoj sreći, film koji vraća veru u večnu ljubav", piše u pres materijalu.

    preuzeto sa neta
    Poruku je izmenio silvia, 01.04.2007 u 21:57
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Konji vrani

    Veliku dvorana Sava centra nije bila puna, ali je aplauz nakon projekcije bio dug čime su gledaoci potvrdili da im se priča o ljubavnim i životnim nedaćama banatskog paora Save Ladjarskog, koga umesto Branislava Trifunovića iz prvog filma iz 2004. godine, sada igra filmski debitant Milan Vasić, dopada.

    Posle prikazivanja filma "Konji vrani", pred publikom su se osim Vasića, poklonili Kalina Kovačević, Milena Vasić-Ražnatović, Andrija Milošević, Renata Ulmanski, Ljubomir Bandović i ostali članovi glumačke i filmske ekipe.

    Poseban aplauz dobili su Samardžić i njegova mala unuka Marta Uzelac

    Hvala glumcima. Nisam bio prek, ali sam sa malo reči uspeo da od njih izvučem maksimum", rekao je Samardžić.

    On je posebno nagalsio da je "fasciniran glumačkim ostvarenjima u ovom filmu, jer su prateći njegove ideje na pravi način postigli jedinstvo glumačke igre neponovljiv u jednom filmu."

    "Ne upotrebljavam oštre reči kada pokušavam da isteram nešto. Učio sam se od režisera Branka Bauera koji je to radio na fin i mek način. Sad kad pogledam film divim se sebi. Svako od glumaca je izrazio divljenje prema sopstvenoj kreaciji i rekli su mi: samo zahvaljujući tebi!", rekao je Samardžić.

    Govoreći o ulozi Vasića, Samardžić je rekao da je mladi debitant u lik Save Ladjarskog uneo "maskimalnu iskrenost i šarm koji neće biti zaboravljen".

    beta
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Konji vrani

    Jako mi se svideo film Jesen stize Dunjo moja, nadam se da kada pogledam Konji vrani necu biti razocarana, nastavkom Jesen stize Dunjo moja.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Konji vrani

    Je li zna neko kad ce ovaj film da izadje na DVD?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Konji vrani

    Ne znam,ali ako sutra saznam-napisacu ovde.
    Poruku je izmenio silvia, 14.07.2007 u 01:05 Razlog: prosao Filmski Festival
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Konji vrani

    Gledala sam ovaj film u Katolickoj proti kada je bio festival. Nije los filmic, samo je mnogo usporen... Vredi pogledati, kraj je veoma zanimljiv i neocekivan...
    Evo, promenila sam potpis
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Konji vrani

    Da li je moguce da se nadje negde ovaj film!?
      Vrh

Slične teme

  1. Konjički sport
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.05.2014, 09:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •