Da li ste empata? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 55 od ukupno 55
  1. #46

    Odgovor: Da li ste empata?

    To je deo ljudskosti, bilo bi mi strašnije da nisam..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #47

    Odgovor: Da li ste empata?

    Da bRe. Em_patim em_tugujem em_veneSaSeChem em_zavojeVezujem em_bol_bolujem ... eLEm nikom ne kazujem.




    samo vama.. dveTriHiljadama

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #48

    Odgovor: Da li ste empata?

    Ja vise ne znam sta sam.... Osecam na daljinu kad sam sama i ne znam ni o kome ni o cemu se radi...

  4. #49

    Odgovor: Da li ste empata?

    Ne bih se slozila da empata "prima" osecanja i bol kao svoje vec pokusava da se stavi na mesto te osobe. Nije to isto. Ako prihvatis bol kao svoj mozes samo sa tom osobom zajedno da patis. Kad pokusas da se stavis na njegovo mesto mozes da razmotris situaciju iz drugog ugla, da sagledas problem nekako objektivnije i samim tim mozes i da pomognes.

    Empatija mi je jedan od uslova za dobro obavljen posao. Moji pacijenti se uglavnom ne zale, nadam se da ce tako i ostati
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  5. #50

    Odgovor: Da li ste empata?

    Imam te neke grube crte lica i taj neki razroki pogled masovnog ubice
    pa ne ostavljam utisak saosećajne opatice ili tako nekog sličnog.
    Ali...
    nesreću, tugu i patnju onih koje volim do imbecilnosti, doživim i proživim teže nego ličnu.
    Dakle... odvratni, nepopravljivi empata.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #51

    Odgovor: Da li ste empata?

    jezivi
    i mrzim sto to utice i na moje dane i noci.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #52

    Odgovor: Da li ste empata?

    Nekada sam imala otvoreno srce za svačiji bol, tugu, nesreću. Ta silna empatije me spržila. Ostao je samo patrljak od srca...
    Sada? Sada me zanima samo moja porodica. Za ostale više nemam ništa, sve je "izgorelo"...

  8. #53

    Odgovor: Da li ste empata?

    Zavisi ..mislim da me tudja nesreća ,beda i siromaštvo najviše dotiču.Radujem se sreći meni dragih ljudi i nisam zavidna kad je neko drugi srećan ali ne skačem do plafona zato što je neka tamo komšinica udala ćerku.

    Ubijaju me slike ostavljene dece po domovima.E to me svaki put rasturi na delove.

  9. #54

    Odgovor: Da li ste empata?

    Saosećam samo sa članovima uske porodice i bliskim prijateljima.
    Za ostale sam operisana što se tih stvari tiče,profesionalna deformacija.
    To znači da im pristupam krajnje racionalno i savesno.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #55

    Odgovor: Da li ste empata?

    Ne smatram se tolikim baš empatom. Ali da reagiram na tuđe nevolje to zasigurno. Nemam kameno srce još uvijek.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •