Kakva ste domacica? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 77 od ukupno 77
  1. #76

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Ja sam Bože sačuvaj domaćica

    Da se ja pitam, opušteno bih mogla da živim u brlogu, i kad treba da se uhvatim nekog većeg spremanja, ja se psihički na to pripremam nekoliko dana unapred
    Npr. prašinu brišem kad se setim, i na to moraš da me nateraš. Pre neki dan sam se iznenadila kako mi je, u stvari, čista slika na televizoru posle brisanja prašine. One silne džidža-bidže što imam i sto sitnih kuraca što zahtevaju brisanje.. Što se mene tiče, prašinu nikad ne bih brisala.
    Drugo, prozore perem tek kad se više ništa kroz njih ne vidi. U ovom stanu gde sad živim, prozori su oprani posle ravno dve godine. A Bog zna kad su oprani pre mene.
    Ne peglam. Jedino ako je nešto baš jako izgužvano, pa moram, inače ovako, ja se pegle ne hvatam.
    Usisavam kad se setim, i to bude uglavnom kad se vidi da treba da se usisa. Isto važi i za brisanje pločica.
    Kuvam zato što volim i zato što mi je to uživancija, ne zato što moram. Kad mi se kuva, ja kuvam, a kad mi se ne kuva, jednostavno iskuliram. Ne kuvam kad sam nervozna niti besna, kuvanje mi nikad nije bila eskapistička opcija i ne volim da se iskaljujem na hrani. Ja kad sam nešto strašno besna, odem da prošetam.
    Sudove perem relativno redovno, iz prostog razloga što sudova za pranje uvek ima i staaaaaalno ih možeš prati Inače, strašno ne volim sudopere i sve ono što okružuje sudoperu i imam utisak da koliko god da ja to ribam i perem, uvek će da bude prljavo i da bude fuj mnogo bakterija. Kuhinja mi je uglavnom čista, jer mora da se jede iz čistog i u čistom.
    Kupatilo sam oribala dva puta sve ukupno za ovih mojih 27 godina

    Nisam čista, nisam preterano pedantna, jedino na šta sam alergična su mirisi. U nekoj bočici imam rastvoren omekšivač sa vodom i to po stanu prskam redovno, da miriše. To je, eto, jedina prevencija da se ne primeti u kakvom brlogu živim Živim po pravilu da se to može da svaki krtog može da se odloži na neko mesto na kom neće biti vidljiv (umesto da se vrati na svoje mesto, eto).
    Terasa nam je šok-soba ovde, i preko zime je potpuno zapuštena. Kako grune proleće i lepše vreme, odma' se i terasa sklanja da bude lepa, pošto često otpadamo na terasi.

    Mada, verujem da će sve to da se promeni čim budem imala porodicu, ili nekoga sa kim ću (ozbiljno, ne cimerski) da delim životni prostor.

    Najsrećnija bih bila kad bih mogla da unajmim nekoga da mi na nedeljnoj bazi sprema kuću. Majke mi.
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #77

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Da li uvek imate skuvan rucak...redovno brisete prasinu...peglate ves...zategnuti kreveti...oprani prozori...uvek imate neki kolac za iznenadne goste...
    Ili ste totalna suprotnost od toga...
    Ili mozda nesto trece

    Nonsalantna.Ono kako smo zvali u skoli,kampanjac.Ima dana kad me ne mrzi da spremam i dana kad to mora neko drugi.U sustini,nisam kucoholicarka,ono flasica asepsola i svakodnevno brisanje kvaka,odrzavam odredjen nivo higijene koji podrazumeva normalan zivot.I sama sam ljubitelj kuvane hrane,to mi je nekako utuvljeno u glavu od malena,tako da se retko desi da nema bar corbica,a ostatak moze i nesto przeno na brzaka.Nista sto je imperativ nije mi prihvatljivo,nista sto bi sluzilo za pokazivanje ili dokazivanje nekome,u sustini uvek onako kak meni odgovara.

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Parfem otkriva kakva ste osoba
    Autor irnik u forumu Lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.12.2011, 23:45
  2. Kakva biste veštica bili?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.12.2009, 20:01
  3. Kakva osećanja jesen budi u vama?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 18:11
  4. Ma daj, kakva ljubav! Nije to za mene...
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 17:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •