Kakva ste domacica?
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 77
  1. #1

    Kakva ste domacica?

    Da li uvek imate skuvan rucak...redovno brisete prasinu...peglate ves...zategnuti kreveti...oprani prozori...uvek imate neki kolac za iznenadne goste...
    Ili ste totalna suprotnost od toga...
    Ili mozda nesto trece

  2. #2

    05 Odgovor: Kakva ste domacica?

    Ručka skuvanog uvek ima, brišem prašinu jedared nedeljno,
    peglam veš baš kad moram, krevet zategnut prvih pola sata (dok opet ne legnem ),
    prozori se peru svaka dva-tri meseca, kolača ima skoro uvek...
    I tako...
    Ručak i kolače svekrva pravi, da ne mislite da sam ja tako vredna!

    Sve u svemu.. Kakva sam domaćica? Nikakva.
    Ja i kafu zaboravim da ponudim gostima. Sreća pa me znaju i sami je traže.
    Još kad bi je i sami skuvali...

  3. #3

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Pa ne volim da mi u kuci bude svinjac, ali ne zelim ni da budem rob kuce!

    Nisam bas neka domacica... ne kuvam redovno, ves peglam kad bas moram, kolace ne pravim jer ne volim da ih jedem...

    Ipak, mislim da cu mnoge navike morati da izmenim kad budem imala porodicu! Tada ce sigurno mnoge stvari doci na svoje mesto!

    Sada jos uzivam u "slobodi" i ne opterecujem se preterano tim stvarima!

  4. #4

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Stan je uvek uredan osim mog crtaceg stola i kutka gde mi stoje papiri,e tu je kreativni haos a prozore perem jednom mesecno zavese na tri meseca jer hvala Bogu niko ne pusi(i gostima je zabranjeno ),ostalo sredjivanje vikendom,ves ,prasina itd...

    Jednio kupatilo cistim svaki drugi dan,nekako sam tu jako osetljiva...

    Gosti se obicno najave tako da uvek imam nesto za posluziti,keks,cokoladu,sok itd..a ako nahrupe nenajavljeni pa tu ej uvek kafa ili caj...Uglavnom odmah posluzujem i jako sma pazljiva prema gostima...

    Kolace ne pravim,a ako idem na fax retko rucak iskrena da budem,obicno smuljam nesto,neko buckuris povrce,pita(kupim),tjestenina na vise nacina ili neka salata...jednostavno od crtanja i umora nemam vremena i bas me mrzi jos oko hrane da se cimam...

    Danas sma kuvala boraniju
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Hmmm,...i ja sad kao trebam da budem objektivna,...pa najbolja...

    Trudim se kao i svi.

    Pomalo sam manijak što se tiče higijene, tako da stalno nešto brišem,sklanjam stvari po kući,perem,...uglavnom,svakog dana usisavam,ribam podove,brišem prašinu,perem veš (uvek mi je korpa za veš puna,ili smo najprljaviji ili smo pak najčistiji )svaka stvar ima svoje mesto i mora da bude na njemu ,jednom nedeljno peglam sav veš koji sam tokom nedelje oprala ,perem prozore,ustvari svakog vikenda pravim generalno spremanje kuće . ...slobodno recite da sam luda,i sama to često pomislim...

    Kada je kuvanje u pitanju,tu ponekad omanem kad ne stignem,mada se trudim da mi se to ne dešava često.Kolače baš i ne pravim,nisam im neki majstor (a uvek kada je hitno mogu i da ih kupim ) ...

    A kada su gosti u pitanju,...znaš kako,ako ih dočekam raspoložena i sa osmehom,željna razgovora i druženja,nije im potreban nikakav kolač i neznamtijašta,džaba onima sa kojekakvim djakonijama i posluženjem sve to kada te svo vreme dok si im u kući gledaju ispod oka...
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #6

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Trudim se da uvek imamo kuvano jelo na stolu... Za kolače - manje više, tu je "Takovo", SL, a bogami i "Kraš" se dobro kotira u mojoj kući. Peglanje - samo ono što mora. Sredjivanje kuće - pa, svi se trudimo da bude pristojno. Pomaže "baka servis" kad god dozvole prilike...
    Sve u svemu, opušeno.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  7. #7

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Prashinu brishem i po nekoliko puta dnevno.
    Sudove prepushtam cimerki da pere u vetjini sluchajeva, ali ja zato ribam kupatilo.
    Usisavam min 1 nedeljno jer ne volim to da radim... ili po potrebi...
    Sobu sredjujem svakodnevno i neprestalno pravim haos.....
    Iako brinem samo o sebi, vesh mashina radi svakog dana...
    Tu sam bash manijak... kontantno skidam sa zice i bacam u mashinu.....
    Peglam kad sakupim stvari iz 3-4 mashine ( ne, nisam manijak da peglam posteljinu i peshire)
    Presvlachim se 3-4 puta dnevno.....
    Zavese perem 1-2 mesechno
    Prozore kad me uhvate bubice, a to je obichno u 2-3 izjutra....

    Shto se klope tiche, svi moji znaju da volim da kuvam, pa se najave kad dolaze i kazu shta im se jede, pa ja to pripremim..... Obozavaju moju kuhinju
    Kolache ne pravim, ali torte mmmmmmmmmmmmm
    Uvek imam 7-8 vrsta chajeva, 4 vrste kafa, nekoliko vrsta sokova ( chak me jedan drug zafrkava da svercujem sokove)...... Alkolnih pitja nekoliko vrsta ali to zaista slabo ko pije.

    Ja sam Shumadinka, a mi smo poznati kao gostoljubivi domatjini, tako se drzim tradicije
    Volim da lepo ugostim ljude i nishta mi nije teshko.
    Inache, drushtvo ima maximalnu slobodu kod mene pa vole da dolaze.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    očajna, osim kad se dokaže suprotno...
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Iskreno da vam kazem,mrzim sve te kucne poslove,ali mora se raditi,nemam sitnu decu,al ove su kao prasice,sto puta pije coca-cola,pa sto casa na sve strane,dzabe ja kazem,ne vredi,peglanje,pa retko,kupim stvari sto se ne pegla,krevet,malo ga sredim pre spavanja,perem ves redovno,kuvam redovno,kolace jest bogami pravim puno...goste? pa ja to nemam ovde...tako da ne treba da brinem o njima,i tako,kakva sam domacica?hm,pa normalna,kao vecina zena
    No me toques

  10. #10

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    ručak spremam nedeljom...

    kuću sređujem nedeljom onako skroz na skroz, a povremeni glanc udaram tokom nedelje u slučaju da dolaze gosti (prašna, peglanje...)

    sudove (mrzim da perem) redovno perem kako se isprljaju jer ako bi se nakupila puna sudopera, tačno bih sve spakovala u kesu i odnela do kontejnera

    kupatilo i kuhinja su mi omiljeni delovi stana, i dok spavaća soba može da bude uneređena koliko hoće - kupatilo i kuhinja uvek blistaju..
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  11. #11

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Ta kak'a bi ja bila sosa da nema u kuci sta da se poje?
    Prasinu brisem, nekad detaljno nekad ofrljoke, ves samo kad pocne da vice ''ispeglaj me'', a pere se redovno. Domacinu je usisivac u rukama urodjen, tako da ponekad tu brigu skinem s vrata. Gosti kad naidju sigurno dobiju kafu, a ako im se posreci da naidju dok jos ima kolaca ili neceg slicnog, dobro je.

  12. #12

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Moj Muz Kaze Da Sam Opicena Domacica
    Kod Mene Mora Sve Da Bude Na Mestu Nedaj Boze Da Vidim Sta Prljavo Ili Trag Prasine Usto Volim Da Kuvam Za Sebe I Njega Svaki Dan Dodjem Kuci Za Rucak I Pripremim Nesto, A Obavezno Raspremim Sve (kupatilo, kuhinju, ves, prasinu, sudje, itd.) Al Imam Privilegije, Jer Sam Sefica Inace Nikad Nebi Stigla Uraditi Sve

  13. #13

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Mislim da sam čisto OK,istinabog nisam non-stop na koljenima sa krpom u ruci.
    Jedino mrzim peglanje

  14. #14

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    e pa da vidimo ... trazim solidnu domaicu ... ... za ...
    pomo starijim osobama zivahnog karaktera
    iskreno reeno obozavam sposobne zene u kui , ali ne i robinje kue
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #15

    Odgovor: Kakva ste domacica?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm,...i ja sad kao trebam da budem objektivna,...pa najbolja...



    Uglavnom je sve na svom mestu (sem kad nije),
    usisavam svaki dan (zbog kucnih ljubimaca),
    peglam kad se nakupi (mrzim ga),
    kuvam svaki dan, kolace nemam uvek (muska polovina ih nejede),
    kuhinja je uredna (bez prljavih sudova)
    kupatilo takodje
    kad operem prozore, obicno padne tri kapi kise posle toga

    eto zakljucite sami kakva sam
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Parfem otkriva kakva ste osoba
    Autor irnik u forumu Lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.12.2011, 23:45
  2. Kakva biste veštica bili?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.12.2009, 20:01
  3. Kakva osećanja jesen budi u vama?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 18:11
  4. Ma daj, kakva ljubav! Nije to za mene...
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 17:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •