STONI TENIS: EP u Beogradu
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    STONI TENIS: EP u Beogradu

    BEOGRAD DOMAĆIN NABOLJIM EVROPSKIM STONOTENISERIMA

    Glavni grad Srbije Beograd posle dužeg vremena i nekoliko odlaganja biće domaćin jednog značajnog stonoteniskog takmičenja - Evropskog prvenstva u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji, koje počinje sutra, a završava se 1. aprila.

    Beogradska 'Arena' već nekoliko puta bila je spremna da ugosti najbolje stonotenisere planete, ali je organizacija šampionata sveta 1995, 1997. i 1999. godine, iz političkih razloga, oduzimana Beogradu i dodeljivana drugim gradovima.
    Na 26. Evropskom prvenstvu najbolji igrači 'starog kontinenta' iz čak 42 zemlje takmičiće se najpre u ekipnoj, a potom i u pojedniačnoj konkurenciji.
    U konkurenciji muškaraca titulu prvaka Evrope brani domaćin prošlogodišnjeg šampionata Danska, a za naslov najboljeg konkurisaće 16 timova, dok će se još 12 reprezentacija nadmetati u 'Čelendž' grupi. Isti broj ekipa prijavljen je i za ženski turnir, a titulu prvaka Evrope brani Danska.

    U muškoj konkurenciji reprezentacija Srbije, predvodjena iskusnim asovima Slobodanom Grujićem i Aleksandrom Karakaševićem najavljuje borbu za jednu od medalja.

    U prvom kolu naš državni tim, sutra u 13 časova, igra se selekcijom Rumunije, koja je na prethodnom šampionatu Evrope osvojila bronzanu medalju. Ukoliko pobede Rumuniju, reprezentativci Srbije u četvrtfinalu će se najverovatnije sastati sa braniocem titule, selekcijom Danske, koja u prvom kolu igra sa Portugalijom.

    U glavne favorite za zlatnu medalju na muškom ekipnom turniru ubrajaju se Nemačka, Austrija, Češka i Hrvatska.

    U ženskoj konkurenciji reprezentacija Srbije nije imala sreće na žrebanju i već na startu takmičenja, sutra u 10 časova, sastaće se sa državnim timom Nemačke, jednim od glavnih favorita za zlatnu medalju. Odlične šanse za visok plasman osim nemačkom timu daju se i ekipama Madjarske, Rumunije, Hrvatske, Belorusije, Italije i Rumunije.

    Finalni mečevi u ekipnoj konkurenciji na programu su u utorak 27. marta.

    Stonoteniska javnost u Srbiji najveće nade na šampionatu polaže u nastup naših dublova. Karakašević i Litvanka Rita Garkauskiate brane titulu prvaka Evrope iz Danske, a velike šanse ze jedno od odličja ima i dubl Grujić, Karakašević. Reprezentativci naše zemlje osvajali su medalje na svih 25 dosadašnjih šampionata Evrope, a sada imaju novu šansu i ogroman motiv da pred svojom publikom nastave taj veliki trofejni niz.

    (RTS)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Stoni tenis

    Ženska ekipa bez četvrtfinala

    Ženska stonoteniska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale prvenstva Evrope koje se održava u Beogradu, pošto je u nedelju u meču osmine finala poražena u duelu sa selekcijom Nemačke rezultatom 3:2.

    Nakon ovog poraza, srpske stonoteniserke će u nastavku takmičenja igrati za plasman od devetog do 16 mesta.

    U ostalim mečevima osmine finala postignuti su sledeći rezultati: Francuska - Belorusija 3:1, Madjarska - Rumunija 3:0, Austrija - Švedska 3:2, Rusija - Poljska 3:2, Holandija - Češka 3:0, Hrvatska - Belgija 3:0 i Italija - Engleska 3:0.

    Stonoteniserke Srbije igraće protiv Belorusije.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Stoni tenis

    Nemci prvaci Evrope

    Muška stonoteniska reprezentacija Nemačke osvojila je titulu evropskog prvaka pošto je u sredu u Beogradu na 26. šampionatu "Starog kontinenta" u finalu pobedila selekciju Hrvatske sa 3:0.

    Hrvatskoj je pripala srebrna, Poljskoj i Rumuniji bronzana medalja, dok je Srbija u ukupnom plasmanu zauzela 12. mesto.

    Finalnim mečom izmedju reprezentacija Nemačke i Hrvatske završen je ekipni deo prvenstva i od večeras počinje nadmetanje u konkurenciji parova, a potom, krajem nedelje, šampionat će biti završen takmičenjem u pojedinačnoj konkurenciji.

    Rezultat finala:
    Nemačka-Hrvatska 3:0.

    Timo Bol - Zoran Primorac 3:0 (11:8,11:7,12:10)
    Dimitrij Ovčarov - Ruivu Tan 3:2 (11:8,4:11,11:8,6:11,11:5)
    Kristijan Zis - Roko Tošić 3:2 (8:11,11:7,13:15,11:9,8:11).

    Generalni plasman muških ekipa:
    1. Nemačka
    2. Hrvatska
    3. Poljska
    4. Rumunija
    5. Austrija
    6. Grčka
    7. Danska
    8. Belorusija
    9. Rusija
    10. Holandija
    11. Francuska
    12. Srbija
    13. Portugalija
    14. Belgija
    ---------------
    15. Slovačka
    16. Češka
    Reprezentacije Slovačke i Češke, poslednjeplasirane u Beogradu, od narednog prvenstva u Sankt Peterburgu će se takmičiti u drugoj diviziji Evrope.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Stoni tenis

    Grujić,Pete i Karakašević uspešni

    Srpski stonoteniseri Slobodan Grujić, Žolt Pete i Aleksandar Karakašević zabeležili su pobede u drugom kolu singla na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

    Grujić je savladao Ukrajinca Jaroslava Žmudenka sa 4:3, Pete je bio bolji od Madjara Danijela Cvikla rezultatom 4:1, dok je Karakašević savladao Bugarina Kirila Popova sa 4:2.

    Preostala četiri srpska predstavnika u drugom kolu singla završila su takmičenje na kontinentalnom šampionatu.

    Marko Jevtović poražen je od Austrijanca Roberta Gardoša sa 4:0, Žolt Sel izgubio je od Rumuna Adrijana Krišana rezultatom 4:1, Dragan Kljajić eliminisan je od Panajotisa Jonisa sa 4:0, Konstantin Ćioti iz Rumunije izbacio je Borisa Vukelića (4:1), dok je Italijan Valentino Pjaćentini bio bolji od Bojana Miloševića (4:2).

    Srpski predstavnici nisu imali mnogo uspeha ni u konkrenciji mešovitih parova, a jedinu pobedu osmini finala zabeležio je Aleksandar Karakašević koji sa Litvankom Ritom Paskausijene savladao francusku kombinaciju Grundih/Čila sa 3:1.

    Žolt Pete i Gabrijela Feher poraženi su od ruskog para Kotikina/Rubsov sa 3:2, dok je Slobodan Grujić sa Nikoletom Stefanovom iz Italije izgubio od madjarskog dubla Pazi/Pota sa 3:1.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Stoni tenis

    Karakašević i Paskauskene u finalu EP

    Srpski stonoteniser Aleksandar Karakašević i Litvanka Ruta Paskauskene plasirali su se u finale prvenstva Evrope u konkurenciji mešovitih parova.

    Oni su u polufinalu savladali rusko-madjarsku kombinaciju Aleksej Smirnov - Kristina Tot rezultatom 4:0 (11:8, 11:9, 11:6, 12:10).

    Karakašević i Paskauskene će kasnije u finalu igrati protiv ruskog dubla Fedor Kuzmin - Oksana Fadejeva.

    Poraz Karakaševića i Grujića


    Najbolji muški dubl Srbije u sastavu Aleksandar Karakašević - Slobodan Grujić nije uspeo da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Beogradu.

    Srpski duet je u četvrtfinalnom duelu ubedljivo poražen od nemačkog para Tima Bola i Kristijana Zisa rezultatom 4:0, po setovima 11:9, 11:6, 11:6, 11:8.

    Srbija je tako ostala bez plasmana u borbi za medalju u konkurenciji dublova muškaraca, iako su naši stonoteniseri uoči šampionata bili uvršteni u krug favorita.

    (MONDO)


    Porazi Karakaševića i Erdelji

    Srpski reprezentativac Aleksandar Karakašević poražen je u četvrtom kolu muškog singla na 26. Evropskom prvenstvu u stonom tenisu, koje se održava u Beogradu.

    Karakaševića je savladao Nemac Kristijan Zis, koji je plasman medju 16 najboljih u pojedinačnoj konkurenciji obezbedio pobedom od 4:2 (12:10, 11:8, 11:8, 13:11, 8:11, 11:5).

    Karakašević, koji je bio poslednji srpski predstavnik u pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu Evrope, meč sa nemačkim stonoteniserom odigrao je sa povredjenom rukom.

    Posle Karakaševića, koji je eliminisan u singlu, takmičenje, ali u konkurenciji parova, u petak je završila i Ana Marija Erdelji Nemački dubl Elke Vosik i Đidao Vu plasirao se u četvrtfinale nakon što je pobedio srpsko ukrajinsku kombinaciju Erdelji - Tatjana Soročinskaja sa 3:1 (6:11, 11:7, 11:7, 11:6).

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Stoni tenis

    Karakašević: Još uvek sam Bog u Srbiji!

    Aleksandar Karakašević je spasao čast Srbiji na EP u Beogradu, nakon što je sa Litvankom Rutom Paskauskeneom odbranio tron u igri mešovitih parova i tako omogućio navijačima da kod kuće slušaju "Bože pravde", a organizatoru da se diči jedinom medaljom.

    "Zlato posvećujem sebi. Samo ja znam kroz šta sam sve morao da prodjem proteklih dana", izjavio je najbolji srspki stonoteniser za "Večernje novosti".

    Ni nova titula (treća u poslednjih sedam godina) nije mogla da izbirše prozivke, uvrede posle prvog dana EP i poraza od Rumunije sa 3:1. Ispalo je da je samo Karakašević kriv za poraz u osmini finala ekipnog dela.

    "U životu nisam video toliko srećnih ljudi posle naše eliminacije. Tvrdili su da sam ja upropastio meč. A ja sam dobro igrao sa Krišanom, jedino sam protiv Filimona, koji je ovde blistao, bio stegnut. Znao sam da nas poraz udaljuje od medalje i onda doživljavam pljuvanje", objasnio je Karakašević.

    "Grujić i ja nikom nismo konkurencija"

    Levoruki šampion ne krije da mu nije jasno zašto su ljudi toliko zavidni, zašto pune glave mladim igračima...

    "To je tragedija za naš sport. Em smo mali, em Grujić i ja nikome nismo konkurenija. Voleo bih i ja da nas mladi nadmaše, da sedim na klupi a da oni osvajaju medalje. Nažalost, još uvek smo bolji od njih. Govore da sam debeo, da sam ovakav, da sam onakav. A ja sam za sve njih još Bog u ovom sportu. Osvojio sam zlato u miksu, igrao sa Bobom četvrtfinale dublova, u singlu bio medju 32, doneo opstanak u eliti. Pa, mi očigledno nemamo dodirnih tačaka", istakao je član bundesligaša Pulderhauzena.

    On je priznao da je u Beogradu igrao pod velikim pritiskom, verovatno zbog činjenice da svako želi da se u rodnom gradu prikaže u najlepšem svetlu.

    "Hvala navijačima, mojim prijateljima. Ali, ljudi u ping pongu su me uzdrmali. Ne znam zašto me toliko ne vole, zašto su toliko nestrpljivi. A ja sam im se odužio zlatnom medaljom", ljutit je Karakašević.

    Trofejni stonoteniser smatra da je imao sreću da raste uz Kalinića, Lupuleskua, da kada je on počinjao nije bilo tolike ljubomore i zavisti.

    "Grujić i ja nismo prepreka mladima. Oni i igraju dobro i bili bi još bolji da nema tog veštačkog pritiska. Problem je što im pune glavu da su bolji. Nisu ni imali sreću da rastu kao ja uz Kalinića, Lupuleskua. Mi smo bili tim, bodrili jedne druge, nije bilo zavisti. Sećam se kada sam se borio za Olimpijske igre. Izgubim li, Lupulesku ide na Olimpijadu. I Ilija navija iz sve snage za mene. To je prijateljstvo i to radja ekipu. Sve dok toga nema, neće biti ni trofeja", oštar je bio Karakašević koji je naglasio da mladi igrači Srbije imaju još dve, tri godine da iskoriste priliku, jer ih u suprotnom "neće biti".

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Stoni tenis

    уф, стонџа је најјачи спорт! после кошарке.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

Slične teme

  1. Apartmanski smeštaj u Beogradu
    Autor datusam u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2020, 20:52
  2. Da li igrate i pratite Tenis?
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 20:11
  3. Stoni tenis
    Autor izv u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.08.2008, 02:58
  4. Tenis
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 20:17
  5. TENIS: Australian Open 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 28.01.2007, 12:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •