Bračne razmirice
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    10 Bračne razmirice

    Koliko često dolazite u situaciju da dodje do nekih razmirica u vašem braku?
    Da li po nepisanom pravilu rasprava krene oko neke sitnice pa "izadje na veliko" ili ipak ima drugačijih primera?
    Šta je najčešći uzrok tih razmirica?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Bračne razmirice

    ...ja samo mogu da govorim u prošlom vremenu, jer su te razmirice i različiti karakteri doveli do razvoda....

    ... u početku su bile sitne i retke, ali kako je vreme odmicalo, postale su svakodnevne...i na kraju je moralo pući....ali život ide dalje...i to mnogo bolje nego što se u prvom momentu činilo....

  3. #3

    Odgovor: Bračne razmirice

    Naravno da ima razmirica - pa nismo klonovi. Ne mislimo o svakoj pojavi, dogadjaju, situaciji, osobi - isto. Svako ima svoje stavove, neki se poklapaju, neki ne, ali se trudimo da konfliktne situacije rešavamo na najbezbolniji način - otvorenim razgovorom i sučenjavanjem argumenata (pod ovim ne podrazumevam lupanje rukom o astal, to nikako!)...
    Razlozi su raznovrsni... Uglavnom su vezani za decu, trošenje novca - ja sam široke ruke za jednu vrstu kupovina, a on za drugu, pa se oko toga uvek preganjamo... Ponekad oko posla, odnosno poslovnih procena...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  4. #4

    Odgovor: Bračne razmirice

    apsolutno sam bez tih problema u zivotu ...
    joş od kad sam se razveo
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Bračne razmirice

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Da li po nepisanom pravilu rasprava krene oko neke sitnice pa "izadje na veliko" ili ipak ima drugačijih primera?
    Šta je najčešći uzrok tih razmirica?
    Pa mislim da u pocetku su to svakako sitne razmirice, jer smo tad mozda i malo vise tolerantni...mada svakako ovo zavisi od osobe...
    Ako je neko spreman da jednostavno prihvati svog partnera, da njegove mane budu prihvacene isto kao i pozitivne osobine onda svakako taj brak mora uspeti...A ako je neko sebican, samo svoje potebe zadovoljava...ta zajednica svakako ce tesko funkcionisati...

  6. #6

    Odgovor: Bračne razmirice

    Mislim da je najgore kad slusa al ne cuje,jer dzabe se raspravlja il se diskuta neka tema il bilo sta kad jedna strana ne zna da slusa jer samo tera svoje,svako od nas ima mane,obicaje,da treba da se prihvati sve,jel,pa bas ne,jer u mnogim slucajevima jedna ostavi skroz svoje mane,ne obuce vise tu majicu jer njemu se ne svidja,ne ide na kafu sa drugaricom jer njemu se ne svidja,ne kupi ono jer njemu se cini da je to skupo,a i sta ce ti..mogu ovako da nastavim dokle hocete.. ,u pocetku pojma nemam sta se desi sa osobama,sve je novo,nesto neobicno,pa cak i te svadje ili razlicite misljenje,koje mislimo sa vremenom bit ce iste,ma jok,u nekim slucajevima te sitnice se pretvore u ogromne odvratne svadje i svasta,i sto kazu svi oni koji su prosli kroz ovo,mora da pukne negde,jednostavno ne mogu da vidim osobe kako skroz nestaju iza ledja svojih partnera,to za mene nije ni zivot ni nista.
    No me toques

  7. #7

    Odgovor: Bračne razmirice

    Do svadze obicno dodze kad se gube kontrolon za siuacijom i kad zena vec ne moze da trpe nepravdu i se buni za svoj polozaj tad muz sa uvreda i nekad sa nasilstvom zacutkuje svoju zenu.Tu nisu krivi muzevi nego zene posto u pocetku su bili zene koju na svaku njegovu rec velat Amin tu je greska u samom pocetku treba da si nadze svoje mjesto i da ima svoe JA oti poslije ce da bude kasno.Ili ne mora jasno da se iskazes sve sta mislis radi po tvoju volju a taj neka misli da je sve sta kaze taj.Izreka kaze Tolci i molci.Kad svati docna je.Ode voz u Kukuruz.

  8. #8

    Odgovor: Bračne razmirice

    Uh ja se sa mojim dragim posvadjam oko svega.
    Nekad nam se desi godina kada se i ne poreckamo, a onda dodje godina u kojoj se svaki sat desi svadja, pa ne pricamo i po par dana. Kada to vreme dodje dovoljno je da jedna casa ne stoji na pravom mestu da bi se svadjao sa mnom ili ne daj Boze da mu se pricini da sam ja lose raspolozena, eto odlicnog razloga. Nekad mislim da mu je to samo nacin da pokusa da me se otarasi.

  9. #9

    01 Odgovor: Bračne razmirice

    svega bude svasta se izdesava ali na kraju Uvijek ostanu ono dvoje koji su to poceli a sve i jedan problem je resiv ne bi bilo resenj da nema problema

    naravno to vazi ako se ljudi vole i postuju

  10. #10

    14 Odgovor: Bračne razmirice

    'Ajd od kraja... uzrok... u konkretnom slučaju: moji liberalni,
    nasuprot njegovim konzervativnim stavovima...
    (totalne suprotnosti )


    Kod nas se razmirice jednostavno ''dese'' ...
    onda kada se možda najmanje nadam... planem...
    kažem svašta - i što želim i što ne želim, ako ništa drugo jednostavno izbacimo ''to - nešto'' iz sebe i šibamo dalje...


    Trudim se, da što ređe svoje dete dovodim u situaciju da bude svedok ''prepucavanja'' ...
    iako su maleni - sve vide i osećaju...


    Dakle ,
    kada mi ''pukne film'' upriličim priliku
    i krenem sa ''rešetanjem''
    koje mi je ravnopravno uzvraćeno...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Bračne razmirice

    Najčešće razmirice koje smo moj muž i ja imali su bile u vezi sa decom. Imali smo različite stavove o vaspitavanju dece. On je bio popustljiv, a ja "baba roga". Ali nikada nismo bili u svađi i nepričanju. Kažemo šta imamo jedno drugom i nastavljamo dalje, kao da ništa nije bilo.
    Sada, kada su deca velika, toga više nema. Sada se rasprave svode na ubeđivanje šta i kako treba uraditi, gde putovati (ja volim da putujem, a mog muža ni puškom naterati), šta kupiti.... Uglavnom, najčešće bude po mome, jer umem da argumentujem i obrazložim svoje stavove, a opet, da izgleda kao da je to zajednički stav. Žensko lukavstvo je jako korisno.

  12. #12

    Odgovor: Bračne razmirice

    Citat jeti kaže: Pogledaj poruku
    Najčešće razmirice koje smo moj muž i ja imali su bile u vezi sa decom. Imali smo različite stavove o vaspitavanju dece. On je bio popustljiv, a ja "baba roga". Ali nikada nismo bili u svađi i nepričanju. Kažemo šta imamo jedno drugom i nastavljamo dalje, kao da ništa nije bilo.
    Sada, kada su deca velika, toga više nema. Sada se rasprave svode na ubeđivanje šta i kako treba uraditi, gde putovati (ja volim da putujem, a mog muža ni puškom naterati), šta kupiti.... Uglavnom, najčešće bude po mome, jer umem da argumentujem i obrazložim svoje stavove, a opet, da izgleda kao da je to zajednički stav. Žensko lukavstvo je jako korisno.
    ...da bi uspela svojim "zenskim lukavstvom",onda moras da imas partnera koji je inferiorniji od tebe...ja tih problema nemam...nikada se ne raspravljam jer znam da je zena 10x pametnija i "lukavija" od mene...dobro...neki put ga izvadim da kao,pokazem da sam musko,ali...uglavnom sam poslushan...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #13

    Odgovor: Bračne razmirice

    Kod nas su razmirice nastajale zbog financijskih prilika. Naime, ja sam kao osoba racionalna i znam sa parama. Ali mi to džaba vrijedi ako ja dobijem povišicu ili stimulaciju ili smanjim Diners da bi moja druga strana (nekako uvijek u isto vrijeme) zaradila kaznu za prebrzu vožnju, za krivo parkiranje itd.

    Inače, sve ostalo je jupi-dupi-supač.

    P.S. A sutra nam je 6. godišnjica braka
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14

    05 Odgovor: Bračne razmirice

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Kod nas su razmirice nastajale zbog financijskih prilika. Naime, ja sam kao osoba racionalna i znam sa parama. Ali mi to džaba vrijedi ako ja dobijem povišicu ili stimulaciju ili smanjim Diners da bi moja druga strana (nekako uvijek u isto vrijeme) zaradila kaznu za prebrzu vožnju, za krivo parkiranje itd.

    Inače, sve ostalo je jupi-dupi-supač.

    P.S. A sutra nam je 6. godišnjica braka
    a jbg kad se tak pogodi ači ne vidim zašto bi muško morao biti inferiorniji pa će te opet vikat da želite ženska prava itd. danas je ravnopravnost u svemu jel ste se same izborile za to i gdje piše da je uvijek muško bog i batina, npr. kod mene žena ima batinu

  15. #15

    Odgovor: Bračne razmirice

    Uvek ih je bilo i biće ih .
    Meni najmanje leže partneri kojima bi pre ruku odsekao nego što bi priznali da negde greše. Jbg...ja smatram da treba da postoji dijalog, oko svega, pa da zajednički donosimo najbolje odluke. "Ničije pameti se ne bih odrekao" jer mi drugačije viđenje daje šansu da nešto sagledam i iz ugla koji mi je nepoznat.
    Samtram da su mnoge svađice "bura u čaši vode" ako se volite. Ako je ljubav na izmaku...najbanalnija stvar je povod za kanonadu!
    Nije loše , ukoliko se nešto rasplamsa, vratiti se na koren:
    - Da li vi (ili ona) želite da ova zajednica opstane ? Odgovor na ovo pitanje mnoge stvari obesmisli i onda nema "mlaćenja po lišću". Zato i preferiram izraz "koren".

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •